Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263576 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1185 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 14:53:12 »

Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy cserélhető szűkítéssel rendelkező fegyvereknél minden használat után ki kell venni a chokot, és kitisztítani, vagy elég csak a csövet úgy, hogy a csere choke a helyén van? Amennyiben elég milyen gyakorisággal érdemes kivenni a csere chokot és a menetes részét is megpucolni, mennyi lövésenként?

Szia!

Ez tőled függ, valaki minden lövészet után kipucoválja. Szerintem felesleges. Én évente egyszer-kétszer szoktam kiszedni a chokokat, akkor alaposan megpucolom és a csőbe metszett menetet is.
Ha kiszeded a chokot és úgy törlöd ki a csövet pl olajos ronggyal, akkor mindenféle koszt beletolsz a menetbe. A menetet fogkefével szoktam kitisztítani, egy csepp olaj a choke menetére és mehet is vissza.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
VorosKaroly
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



« Új üzenet #1186 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 20:11:04 »

Szia!

Ez tőled függ, valaki minden lövészet után kipucoválja. Szerintem felesleges. Én évente egyszer-kétszer szoktam kiszedni a chokokat, akkor alaposan megpucolom és a csőbe metszett menetet is.
Ha kiszeded a chokot és úgy törlöd ki a csövet pl olajos ronggyal, akkor mindenféle koszt beletolsz a menetbe. A menetet fogkefével szoktam kitisztítani, egy csepp olaj a choke menetére és mehet is vissza.

Szia!
Aki lővészetre használja, annál érthető, hogy minden használat után kiszedi, hiszen sok lövés megy ki a csőből, én vadászatra használom, sokszor csak egy - két lövést teszek, indokolatlannak tartom, hogy minden lövés után kivegyem, főként úgy, hogy nemrégen egy olyan vadászaton voltam, ahol a két csőből összesen körülbelül 100-120 lövés ment ki, kiszedtem a chokeokat, és alatta szinte tiszta olaj volt, alig volt kis szennyeződés. Ezért kérdeztem, hogy mi a jobb, hogy ott hagyom a kis szennyeződést, vagy az, hogy mindig kicsavarom, és vissza, hiszen idővel a menet is megkophat (gondolom), vagy tévedek?
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1187 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 21:11:19 »

Szia!
Aki lővészetre használja, annál érthető, hogy minden használat után kiszedi, hiszen sok lövés megy ki a csőből, én vadászatra használom, sokszor csak egy - két lövést teszek, indokolatlannak tartom, hogy minden lövés után kivegyem, főként úgy, hogy nemrégen egy olyan vadászaton voltam, ahol a két csőből összesen körülbelül 100-120 lövés ment ki, kiszedtem a chokeokat, és alatta szinte tiszta olaj volt, alig volt kis szennyeződés. Ezért kérdeztem, hogy mi a jobb, hogy ott hagyom a kis szennyeződést, vagy az, hogy mindig kicsavarom, és vissza, hiszen idővel a menet is megkophat (gondolom), vagy tévedek?

Szerintem a sportlövők sem tisztítják minden lövészet után. Láttam olimpián induló sportlövészt gyakorolni Bfűzfőn, a lövészet után alaposan lefújta a kopó alkatrészeket és áttörölte, de a csövet nem húzta ki, a chokokhoz hozzá sem nyúlt.
A menetnél még soha nem láttam trutymót, ellenben a chok belső részébe szépen bele szokott rakodni lőpormaradvány, főleg ha elhanyagolom, ekkor speciális célszerszámmal szoktam kikaparni, mert annyira beleég, hogy olajjal nem tudom fellazítani és a bronzkefe sem ér semmit. De ez több ezres nagyságrendű lövés után szokott előfordulni, meg szerintem patronfüggő is (valamelyik jobban kormol).
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #1188 Dátum: 2018. November 07. - 09:31:32 »

Használat utáni "fürdetés"



Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #1189 Dátum: 2018. November 12. - 20:15:42 »

Elkészült a házilagos fegyvertisztító állványom Mosolyog

Igaz itthon azért beleszóltak,- mivel ahol lesz tárolva minden sonoma tölgy, ezért engednem kellett  Röhög Vállat von a nyomásnak Táncol

Az unalom Mosolyog  Emelem



Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1190 Dátum: 2018. November 13. - 08:23:54 »

Jópofa!  Igen
Az a Minol sem mai gyerek..... Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #1191 Dátum: 2018. November 13. - 20:18:15 »

Jópofa!  Igen
Az a Minol sem mai gyerek..... Emelem

Köszi. 15000 körül néztem állványt. Először arra gondoltam a kis sámlit alakítom át, de aztán inkább vágattam bútorlapot, élfóliáztam, kivágtam a süllyesztést..össze csavaroztam és kész Mosolyog

A MINOL--kérem szépen gyanítom van már 25 30 éves. Nagyapámtól maradt még rám. Van mellette még Ballistol spray, olaj és Brunox is már.
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1192 Dátum: 2018. November 18. - 10:41:22 »

Urak,

a neten nem igazán találtam itthon Remington Brite Bore csőtisztító spray-t. Tudja valaki esetleg, hol kapható itthon?

Kösz
Naplózva
arthur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #1193 Dátum: 2018. November 18. - 11:38:46 »

Urak,

a neten nem igazán találtam itthon Remington Brite Bore csőtisztító spray-t. Tudja valaki esetleg, hol kapható itthon?

Kösz

https://vadaszlaz.hu/?modul=shop&reszletes=55896
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1194 Dátum: 2018. November 18. - 11:48:41 »


Istenkirály, köszi!
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1195 Dátum: 2019. Március 28. - 17:21:33 »

Most akadtam rá. Esetleg ismeri valaki?
 Emelem
CRC (CRC30440) adatlapja:

CRC (CRC30440)
Fegyvertisztító olaj (150 ml)
Származási hely:
Európai Unió
Garancia:
6 Hónap
Minőségi osztály:
Professional
1.760 Ft

Megnevezés Fegyvertisztító olaj
Kiszerelés 150 ml
Gyártó CRC
Br. kisker egységár 11734 Ft / liter
Leírás CRC Gun Care fegyver tisztító olaj - 150 ml Univerzális karbantartó-folyadék lőfegyverekhez. Hatékony oldószerek, paraffin-olajok és korróziógátló adalekok keveréke: egyszerre tisztít, véd a korrozió ellen, és biztosít megfelelő kenést a mozgó alkatrészeknek. Kiválóan penetrál, átlagon felüli nedvessegtaszitó hatása van, feloldja az ólom, korom és lőporlerakódasokat. -50°C-ig használható. A lőfegyverek hosszabb ideig törtenő tárolására is kiválóan alkalmas. Megfelel az alabbi katonai (NATO) specifikációnak: NSN 6850-00-224-6663.

Veszély! Tűzveszélyes aeroszol.A tartály nyomás alatt van. Hő hatására széthasadhat.Gyermekektől elzárva tartandó.Hőtől/szikrától/nyílt lángtól/forró felületektől távol tartandó. Tilos a dohányzás.Tilos nyílt lángra vagy más gyújtóforrásra permetezni.Nyomás alatti edény: ne lyukassza ki vagy égesse el, még használat után sem. Napfénytől védendő. Nem érheti 50░C/122░F hőmérsékletet meghaladó hő.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1196 Dátum: 2019. Március 28. - 18:09:49 »


Most akadtam rá. Esetleg ismeri valaki?


Igen, ismerem (nem...  Ördög). Ez is egy fegyverápoló anyag a sok ezerből. Ha meggyőzött a jól ismert marketing duma, vedd meg, használd, meséld el.

Szerintem idővel majd szemrebbenés nélkül képes leszel túllépni az ilyen lózung-zuhatagokon, főleg, hogy mindegyik nagyjából ugyanazt kínálja. "Mindig, mindenhol, mindenre IS jó!". Hidd el, Neked is felesleges időtöltés ide bemásolni minden hasonlót a netről, remélem, azért nem kézzel, hanem copy-paste volt.  Ördög Minimum havonta egy ilyen mindent vivő újdonság kijön, túl rövid az élet mindegyikkel külön foglalkozni. Inkább menj ki vadászni.  Wave
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1197 Dátum: 2019. Március 28. - 18:15:13 »


Most akadtam rá. Esetleg ismeri valaki?


Ja, mindent is csinál a cég:

http://www.crceurope.com/csp/web/intro.csp

A link mindenki számára kattintható, ne másold ide a teljes tartalmat légyszi...  Vigyorog
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1198 Dátum: 2019. Március 28. - 18:43:33 »

Igen, ismerem (nem...  Ördög). Ez is egy fegyverápoló anyag a sok ezerből. Ha meggyőzött a jól ismert marketing duma, vedd meg, használd, meséld el.

Szerintem idővel majd szemrebbenés nélkül képes leszel túllépni az ilyen lózung-zuhatagokon, főleg, hogy mindegyik nagyjából ugyanazt kínálja. "Mindig, mindenhol, mindenre IS jó!". Hidd el, Neked is felesleges időtöltés ide bemásolni minden hasonlót a netről, remélem, azért nem kézzel, hanem copy-paste volt.  Ördög Minimum havonta egy ilyen mindent vivő újdonság kijön, túl rövid az élet mindegyikkel külön foglalkozni. Inkább menj ki vadászni.  Wave
Igen copy volt! Kacsint
Viszont a sok drága "bizbasz" közül ez egy kezelhető és normál árfekvésű spray, ami vékony permetet hoz és bőrökhöz, fához is jó.  Amúgy nem vagyok nagy fegyvertakarító! Ördög
/A bőrösök varrógép olajjal kezelik a termékeiket/
 Wave
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1199 Dátum: 2019. Március 28. - 19:17:02 »

Igen copy volt! Kacsint
Viszont a sok drága "bizbasz" közül ez egy kezelhető és normál árfekvésű spray, ami vékony permetet hoz és bőrökhöz, fához is jó.  Amúgy nem vagyok nagy fegyvertakarító! Ördög
/A bőrösök varrógép olajjal kezelik a termékeiket/
 Wave

De tulajdonképp akkor Te konkrétan most mihez keresel kegyszert egyáltalán? Mert amiket Te itt felsoroltál, ahhoz meg már régen kitalálták a még ennél is univerzálisabb Ballistolt. Azt még kutya szőrére is lehet fújni, ha akarod (bár sose tudtam, azt mi a f***nak?). Viszont nem értem, miért nem veszel külön, az adott célra igazán alkalmas szert? "Ami mindenre jó, az semmire sem igazán jó..."
Naplózva
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: