Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263502 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1140 Dátum: 2017. November 29. - 18:28:45 »

Egy vadásztársamnak tegnap két Norma 9,3x62 -es lőszer is csütörtökös lett majd a harmadik elsült...
Fagy volt a vadászat idején?
A zárdugattyúba került szemét (fűmag, galagonya tövis hegye, stb...) is tud ilyent okozni, de az is,
ha valaki túltolja az olajozást valami vastagabb kutymásszal, ami hidegben dermed.
Ha netán ez utóbbi, akkor fel kell kissé melegíteni a zárat és féktisztítóval alaposan átmosatni.
Ez nem S-M Luxus spec. hanem általános érvényű.
Emiatt elég sok vendég puskája vált ideiglenesen használhatatlanná eddigi práxisomban Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1141 Dátum: 2017. November 30. - 08:34:05 »

Fagy volt a vadászat idején?
A zárdugattyúba került szemét (fűmag, galagonya tövis hegye, stb...) is tud ilyent okozni, de az is,
ha valaki túltolja az olajozást valami vastagabb kutymásszal, ami hidegben dermed.
Ha netán ez utóbbi, akkor fel kell kissé melegíteni a zárat és féktisztítóval alaposan átmosatni.
Ez nem S-M Luxus spec. hanem általános érvényű.
Emiatt elég sok vendég puskája vált ideiglenesen használhatatlanná eddigi práxisomban Ördög

Gyulajon a vendég ment a hajtásba vagy utánkeresni ?   Ördög


Erre gyanakszom én is . Ezért akarom megnézni az elcsettent hüvelyeket . Az a baj hogy már többször szétszedtem a Steyr -em zárszerkezetét de valahogy az összerakásra nem áll rá a kezem  azzal mindig szívok .   Emelem

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1142 Dátum: 2017. November 30. - 08:35:56 »

Fagy volt a vadászat idején?
A zárdugattyúba került szemét (fűmag, galagonya tövis hegye, stb...) is tud ilyent okozni, de az is, ha valaki túltolja az olajozást valami vastagabb kutymásszal, ami hidegben dermed. Ha netán ez utóbbi, akkor fel kell kissé melegíteni a zárat és féktisztítóval alaposan átmosatni. Ez nem S-M Luxus spec. hanem általános érvényű. Emiatt elég sok vendég puskája vált ideiglenesen használhatatlanná eddigi práxisomban Ördög

Pl. WD-40?  Nyihi
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1143 Dátum: 2017. November 30. - 10:00:37 »

Apámnak volt szokása, hogy szörcsögtek a puskái az olajtól. Amikor hozzám kerültek egy állós napomba, meg egy tubus féktisztítóba került mire rendbehoztam őket.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1144 Dátum: 2017. November 30. - 10:54:57 »


Csak a tényeket írom és ezért beperelhet a Norma - nem sok sikerrel.

Vadásztársam mostanában vett egy új doboz Norma 9,3x62 PP lőszert . Kettőt kivett ebből a dobozból és több napja a egy db. régebbivel együtt azzal járt vadászni. ( Vállat von) Két napja este kijött neki a disznó a vetésre tán még 50 méterre sem volt . Első lövés "csett" a disznó meghallotta futás második lövés  hátsó comb leült húzta magát harmadik lövés "csett"  .  Ennyi lőszer volt nála  Fejvakarás telefon ,segítség a desznyó a sarágján. Ma megnéztem a lőszereket . Egy korábbi ellőtt hüvelyen szemmel láthatóan mélyebb durvább a kráter . A biztonság kedvéért Remingto Action Cleaner-el kífújatva a zárszerkezet , ütőszegfurat . Próbalövés a két elcsettent továbbra is "csett -csett"  volt egy másik dobozból való Vulkán azt simán elsütötte . Megnézve a hüvelytalpat mindkettőknek úgy tűnik hogy a kapszli egy hajszálnyit mélyebben van ültetve a hüvelytalpba mint az ellőtt lőszereknél . Egész biztos hogy mind két lőszer az új dobozból származik .  Vállat von  Irány a bolt.  Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1145 Dátum: 2017. November 30. - 11:30:40 »

Ezért indult nálam is a kérdés mert a vasárnapi lőterezéskor lett csettes a geco sp.
Láthatóan nem ütött rá olyan mélyen az ütőszeg mint a többire.

Gondoltam meg is írom a geconak. Hátha úgy járok mint a fostatós dráher sörömnél Röhög
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1146 Dátum: 2017. November 30. - 11:42:08 »

Ezért indult nálam is a kérdés mert a vasárnapi lőterezéskor lett csettes a geco sp.
Láthatóan nem ütött rá olyan mélyen az ütőszeg mint a többire.

Gondoltam meg is írom a geconak. Hátha úgy járok mint a fostatós dráher sörömnél Röhög
Nekem Mauserrel volt olyan,hogy nem sütött.
Annál a modellnél a zárdugattyút egy mozdulattal szét lehetett szedni.
Sorja volt a zárdugattyú belsejében.
Odament a lukhoz,és abból volt a baj,micsoda blama,hihetetlen.
Picit beleütött a csapiba,de el nem sütötte.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1147 Dátum: 2017. November 30. - 11:59:30 »

Érdekes hogy eddig nekem ezzel a fegyverrel nem volt ilyen. Utama is rendben ment.
Mondjuk nem ismételtem rá de érdekes.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
t0nhal
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #1148 Dátum: 2017. November 30. - 12:43:05 »

Sziasztok! Van egy régi légpuska, aminek a csövén kívülről megjelent a rozsda. Mit tudok vele kezdeni otthon?
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #1149 Dátum: 2017. November 30. - 13:22:36 »

Sziasztok! Van egy régi légpuska, aminek a csövén kívülről megjelent a rozsda. Mit tudok vele kezdeni otthon?

Fém dörzsi  párna. Szerintem.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1150 Dátum: 2017. November 30. - 14:35:50 »

Fém dörzsi  párna. Szerintem.

Rossz ötlet.
Akkor újra kell barnítani... ha lecsiszolod.
Fegyverolajba áztasd és ronggyal dörzsölgesd, persze ha belekapott a rozsda az anyagába is akkor csiszi...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1151 Dátum: 2017. November 30. - 15:34:36 »

http://ziegnerjagd-hu.webnode.hu/l/vakrozsda-a-fegyveren-mit-csinaljak/
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1152 Dátum: 2017. December 01. - 08:21:51 »

Ezért indult nálam is a kérdés mert a vasárnapi lőterezéskor lett csettes a geco sp.
Láthatóan nem ütött rá olyan mélyen az ütőszeg mint a többire.

Gondoltam meg is írom a geconak. Hátha úgy járok mint a fostatós dráher sörömnél Röhög

Az új csappantyú biztonsági okokból mindig mélyebbre van ültetve a hüvelytalpnál pár tizeddel.
Lövéskor viszont a gáznyomás kitolja a zárdugattyúig, és emiatt látszhat mélyebbnek az ütőszeg nyoma.
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1153 Dátum: 2017. December 01. - 08:29:04 »

Az új csappantyú biztonsági okokból mindig mélyebbre van ültetve a hüvelytalpnál pár tizeddel.
Lövéskor viszont a gáznyomás kitolja a zárdugattyúig, és emiatt látszhat mélyebbnek az ütőszeg nyoma.
 Emelem

És a puska majd mindig megválogatja, hogy melyik lőszernél van ez így, és melyiknél nem?  Fejvakarás
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1154 Dátum: 2017. December 01. - 08:32:04 »

Az új csappantyú biztonsági okokból mindig mélyebbre van ültetve a hüvelytalpnál pár tizeddel.
Lövéskor viszont a gáznyomás kitolja a zárdugattyúig, és emiatt látszhat mélyebbnek az ütőszeg nyoma.
 Emelem


Szerintem sose tudjuk meg hacsak nem valami széria hiba és visszahívják a tól - ig  gyártottakat .    A zárdugattyút ennél a modellnél  prímán lehet működtetni a fegyveren kívül is és tökéletesen kijön az ütőszeg az biztos.    Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: