Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263484 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1110 Dátum: 2017. Február 16. - 10:23:44 »

Ez komoly cég??

Hááát.... Fejvakarás

A visszaküldésre 30 napot ad a vásárlástól számítva. A beérkezés jelzett ideje szinte mindenhol 30 napon túli! Ha ma megrendeltem volna amit kinéztem, március 20-és március 30.-a. között ígérik a beérkezést. Akkor már inkább az Ali, sokkal biztonságosabb. A termékek ugyan azok, mint ott. Szerintem!

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1111 Dátum: 2017. Február 16. - 11:02:07 »

Ez komoly cég??

Nekem eddig minden megrendelésem  korrektül megérkezett.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1112 Dátum: 2017. Február 16. - 20:19:56 »

Hááát.... Fejvakarás

A visszaküldésre 30 napot ad a vásárlástól számítva. A beérkezés jelzett ideje szinte mindenhol 30 napon túli! Ha ma megrendeltem volna amit kinéztem, március 20-és március 30.-a. között ígérik a beérkezést. Akkor már inkább az Ali, sokkal biztonságosabb. A termékek ugyan azok, mint ott. Szerintem!

 Emelem

Rendelt már közeli ismerősöm Wish-ről, valóban "komoly" cég, de szerinem az eBay/Ali mellett nem éri meg foglalkozni vele, ha van az embernek egy kevéske angol-paraszt esze.
Ellenben én az alit sem szeretem annyira, mint az eBay-t, utóbbin sokkal egyszerűbb kezelni a rendeléseket, határidőket, és készségesebben fizetnek is vissza mindent, ha csak egy nappal is túlszalad a határidőn.  271 vásárlás alatt egy forintot sem buktam még. Aliexpressen meg alkudozni kell az eladóval, hogy mennyi részét akarod vissza, vagy elfogadja, vagy nem, akkor kérhetsz kevesebbet, szóval "józsefvárosi piac".

Eddig 4 csőkígyót rendeltem, 2db 7.62mm-est, egy 12 sörétest és egy 8mm-est
Ahogyan a többi hozzászóló is írta, jól működnek. Én különösen a sörétest szeretem. Vigyorog

Távcsőápolás:  Ugyan innen rendeltem kis ceruza alakú lencsetisztító szerszámot beépített ecsettel, pamaccsal ( "Lenspen" ), és az is jól működött, amíg el nem kunyerálták, bár hozzá kell tegyem, nincs szuperdrága távcsövem, amihez hozzá se mernék érni. Mosolyog
Naplózva
Bronson
CharlesHenNB
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #1113 Dátum: 2017. Február 24. - 20:37:05 »

Sziasztok!

Lehet hogy hülyeséget kérdezek...Van olyan hogy felszínes csőtisztítás után lett belőve a fegyver, majd egy kimondottan alapos tisztítás után félrehord??
Köszönöm a válaszokat.

Üdv Nektek Emelem
Naplózva

Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1114 Dátum: 2017. Február 24. - 20:40:08 »

Sziasztok!

Lehet hogy hülyeséget kérdezek...Van olyan hogy felszínes csőtisztítás után lett belőve a fegyver, majd egy kimondottan alapos tisztítás után félrehord??
Köszönöm a válaszokat.

Üdv Nektek Emelem

Nem hinném.

Mennyire hord "félre"? Több lövés után is? Szórás nőtt? Szerelékcsavarok, meg a tok csavarok ellenőrizve, meghúzva? Belövés előtt ugyanez lett ellenőrizve?
Naplózva
Bronson
CharlesHenNB
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #1115 Dátum: 2017. Február 24. - 20:54:17 »

Nem hinném.

Mennyire hord "félre"? Több lövés után is? Szórás nőtt? Szerelékcsavarok, meg a tok csavarok ellenőrizve, meghúzva? Belövés előtt ugyanez lett ellenőrizve?

Csavarok rendben vannak. Nem, egyenlőre csak most jelentkezett, hibáztam egy süldőt nem túl messziről. És ugye dolgozik a hülyebogár hogy mi lehetett az oka. Most a napokban csináltam egy igen alapos csőtisztítást, csak azon járt az eszem utána. Kiváncsi voltam ha egy nem annyira karbantartott cső( réz, tombak lerakódások) állítólag elviszi a szórásképet, akkor elvileg ez fordítva is igaz lehet. Csak ezt szerettem volna megkérdezni Stoel De akkor valószínű bennem volt a hiba, hibáztam, ennyi Vállat von
Naplózva

lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1116 Dátum: 2017. Február 24. - 21:29:59 »

Sziasztok!

Lehet hogy hülyeséget kérdezek...Van olyan hogy felszínes csőtisztítás után lett belőve a fegyver, majd egy kimondottan alapos tisztítás után félrehord??
Köszönöm a válaszokat.

Üdv Nektek Emelem

Valószínűleg teljességgel felesleges ezt megkérdezni.
Lőni kell vele.
Ha valaki A-t valaki meg B-t mond,vagy mindenki B-t mondana megnyugodnál?

Ugye.

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1117 Dátum: 2017. Február 24. - 21:52:23 »

Csavarok rendben vannak. Nem, egyenlőre csak most jelentkezett, hibáztam egy süldőt nem túl messziről. És ugye dolgozik a hülyebogár hogy mi lehetett az oka. Most a napokban csináltam egy igen alapos csőtisztítást, csak azon járt az eszem utána. Kiváncsi voltam ha egy nem annyira karbantartott cső( réz, tombak lerakódások) állítólag elviszi a szórásképet, akkor elvileg ez fordítva is igaz lehet. Csak ezt szerettem volna megkérdezni Stoel De akkor valószínű bennem volt a hiba, hibáztam, ennyi Vállat von


Ja, ez így teljesen más történet. Azt hittem, hogy (lőtéren) bizonyított módon több lövést is félrehordott, de ezek szerint ez nem tényállás, csak reménybeli "egérút" a hibázás után... Ördög Ilyenkor (egyetlen lövés alapján) ne a puskában kezdd keresni a hibát, le kell nyelni a büszkeséget, nem rontja el az ember gyomrát, ennyi. Persze utána majd kimenni lőtérre (ha van rá mód), és meg is győződni róla, hogy nem a puska qúrta el...
Naplózva
Bronson
CharlesHenNB
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #1118 Dátum: 2017. Február 24. - 22:12:44 »

Ja, ez így teljesen más történet. Azt hittem, hogy (lőtéren) bizonyított módon több lövést is félrehordott, de ezek szerint ez nem tényállás, csak reménybeli "egérút" a hibázás után... Ördög Ilyenkor (egyetlen lövés alapján) ne a puskában kezdd keresni a hibát, le kell nyelni a büszkeséget, nem rontja el az ember gyomrát, ennyi. Persze utána majd kimenni lőtérre (ha van rá mód), és meg is győződni róla, hogy nem a puska qúrta el...

Makkmarci, köszönöm a válaszaid és hogy nem volt felesleges a kérdésem itt ma este! Igen, én voltam a hibás több mint valószínű, ebből nem csinálok gondot. A miatt próbáltam meg elmélkedni mert nem jutok ki gyakran vadászni egy ideje sajnos és el akarom kerülni a felesleges hibázásokat/sebzéseket. Akkor amint lehetőségem lesz megyek a lőtérre. Köszi mégegyszer.
 Emelem
Naplózva

lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1119 Dátum: 2017. Február 24. - 22:59:40 »

Makkmarci, köszönöm a válaszaid és hogy nem volt felesleges a kérdésem itt ma este! Igen, én voltam a hibás több mint valószínű, ebből nem csinálok gondot. A miatt próbáltam meg elmélkedni mert nem jutok ki gyakran vadászni egy ideje sajnos és el akarom kerülni a felesleges hibázásokat/sebzéseket. Akkor amint lehetőségem lesz megyek a lőtérre. Köszi mégegyszer.
 Emelem

Nem stimmel valami,érthetetlen hibázás történt.
Nem tudod te vagy -e a hunyó,vagy módosult valami a csúzlival?
Lőni kell vele,mert innen még egy Makkmarci sem tudja neked megmondani mi történhetett.
Ezért gondolom,hogy felesleges volt a kérdés.
Ilyen dilemmára nincs megnyugtató válasz kívülállótól.
Próbát kell lőni,ha nekem ilyen gondom lenne,nem hinnék ,csak a szememnek.




Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1120 Dátum: 2017. Február 25. - 11:32:48 »

Csavarok rendben vannak. Nem, egyenlőre csak most jelentkezett, hibáztam egy süldőt nem túl messziről. És ugye dolgozik a hülyebogár hogy mi lehetett az oka. Most a napokban csináltam egy igen alapos csőtisztítást, csak azon járt az eszem utána. Kiváncsi voltam ha egy nem annyira karbantartott cső( réz, tombak lerakódások) állítólag elviszi a szórásképet, akkor elvileg ez fordítva is igaz lehet. Csak ezt szerettem volna megkérdezni Stoel De akkor valószínű bennem volt a hiba, hibáztam, ennyi Vállat von


Saját tapasztalat !  A hibázásnak nagyon ritka esetben a fegyver az oka !    Rííí
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #1121 Dátum: 2017. Március 19. - 21:26:49 »

Sziasztok!

Lehet hogy hülyeséget kérdezek...Van olyan hogy felszínes csőtisztítás után lett belőve a fegyver, majd egy kimondottan alapos tisztítás után félrehord??
Köszönöm a válaszokat.

Üdv Nektek Emelem
Ha a kimondottan alapos tisztítás magában foglalja a cső belső olajozását is,akkor igen!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1122 Dátum: 2017. Március 19. - 21:36:00 »

Ha a kimondottan alapos tisztítás magában foglalja a cső belső olajozását is,akkor igen!

De csak egy loves ereeig, mert akkor kieg.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1123 Dátum: 2017. Március 20. - 09:41:16 »

Saját tapasztalat !  A hibázásnak nagyon ritka esetben a fegyver az oka !    Rííí

Ez nagyon becsapós!

Én is így állok hozzá, de a próbalövést -ha másért nem, a gyakorlás kedvéért- igen ajánlom.
Januárban két rókának a szívdobogáson kívül nagyobb baja nem lett, március elején egy sakálnak csináltam cardio edzést.
Nagyon bántott a dolog, mert ráadásul 110%-os lövőhelyzetek voltak, tiszta terepen, kb 70-80 m-re előttem. Mindhárom.
A két suta, amit januárban ejtettem el, viszont tiszta lövéssel esett. Szóval a sakál után márciusban újra magamat szidtam....
Aztán lőtéren lőttem 2 próbát. 80 m-en 12 cm-et hordott fölé a puska. Tanulság, hogy az őzek messzebb voltak és nem jött ki a pontatlanság....

https://flic.kr/p/T3MCbJ

Az ok csak annyi (szerintem), hogy letettem a puskát a kisszékre, amíg bementem a kukoricába. Mire kijöttem eldőlt a szék, de mivel sűrű, puha gazra dőlt, nem gondoltam volna, hogy elállítódott a távcső...  Fej a falba
Azt aláírom, hogy 100-ból 99-szer nem a fegyverben van a hiba. De ne zárjuk ki a lehetőséget!

 Emelem

Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1124 Dátum: 2017. Március 20. - 09:45:52 »

Ez nagyon becsapós!

Én is így állok hozzá, de a próbalövést -ha másért nem, a gyakorlás kedvéért- igen ajánlom.
Januárban két rókának a szívdobogáson kívül nagyobb baja nem lett, március elején egy sakálnak csináltam cardio edzést.
Nagyon bántott a dolog, mert ráadásul 110%-os lövőhelyzetek voltak, tiszta terepen, kb 70-80 m-re előttem. Mindhárom.
A két suta, amit januárban ejtettem el, viszont tiszta lövéssel esett. Szóval a sakál után márciusban újra magamat szidtam....
Aztán lőtéren lőttem 2 próbát. 80 m-en 12 cm-et hordott fölé a puska. Tanulság, hogy az őzek messzebb voltak és nem jött ki a pontatlanság....

https://flic.kr/p/T3MCbJ

Az ok csak annyi (szerintem), hogy letettem a puskát a kisszékre, amíg bementem a kukoricába. Mire kijöttem eldőlt a szék, de mivel sűrű, puha gazra dőlt, nem gondoltam volna, hogy elállítódott a távcső...  Fej a falba
Azt aláírom, hogy 100-ból 99-szer nem a fegyverben van a hiba. De ne zárjuk ki a lehetőséget!

 Emelem



Így tudsz képet linkelni onnan:

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,242.msg27025.html#msg27025
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: