Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263389 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1080 Dátum: 2017. Január 12. - 14:12:37 »

A kislányuk meg van fázva és reggelente az anyuka kimerül, és ekkor rajtam durmol a kis csibész Nevet

   Jobbulást! Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1081 Dátum: 2017. Január 12. - 14:17:04 »

Köszönjük, reggel este kapja a propoliszos mézet tuningnak a kis vaczak Nevet
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1082 Dátum: 2017. Január 26. - 16:01:30 »

Üdvözletem!

Fegyvertisztítás és karbantartás témakörben eddig 0 tapasztalatom van így elolvastam a hozzásózólásokat itt a fórumon és maradt bennem egy-két kérdés amire nem találtam választ.
Van valakinek tapasztalata a decathlon-ban kapható tisztító eszközökkel/anyagokkal? (sörétes fegyverhez)
Szeretném a tisztításhoz szükséges eszközöket előre beszerezni   ami első körben egy 3-részes kefekészlet, fegyverzsír és fegyverolaj lenne (itt  több félét is találtam van esetleg amit érdemes megvenni?), + találtam egy olajos kendőt amivel pl esős időben a tokba rakás előtt át tudnám törölni a csövet kívülről.

Valamint érdekelne hogy a parafinolaj a tushoz mennyire felel meg jobb mint ha a fegyverolajos ronggyal áttörlöm néha, több esetben is olvastam, hogy valaki ezt használja.

Előre is köszönöm segítséget!


Feldobnám ismét a témát, hátha csak véletlenül maradt periférián a kérdés Mosolyog, és mivel továbbra sem lett több tapasztalatom a témában bizakodom a segítségben.
Köszönöm


Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1083 Dátum: 2017. Január 26. - 16:14:30 »

Üdvözletem!

Fegyvertisztítás és karbantartás témakörben eddig 0 tapasztalatom van így elolvastam a hozzásózólásokat itt a fórumon és maradt bennem egy-két kérdés amire nem találtam választ.
Van valakinek tapasztalata a decathlon-ban kapható tisztító eszközökkel/anyagokkal? (sörétes fegyverhez)
Szeretném a tisztításhoz szükséges eszközöket előre beszerezni   ami első körben egy 3-részes kefekészlet, fegyverzsír és fegyverolaj lenne (itt  több félét is találtam van esetleg amit érdemes megvenni?), + találtam egy olajos kendőt amivel pl esős időben a tokba rakás előtt át tudnám törölni a csövet kívülről.

Valamint érdekelne hogy a parafinolaj a tushoz mennyire felel meg jobb mint ha a fegyverolajos ronggyal áttörlöm néha, több esetben is olvastam, hogy valaki ezt használja.

Előre is köszönöm segítséget!


A sörétes tisztításához csőkígyót használok. A csőkígyó végét, - igen, a vastagabbikat- befújom Brunox-szal, mert én azt használom megelégedettséggel. Aztán a csőkígyó végén levő fülbe, fűzök egy megfelelő nagyságú tiszta rongyot és ezt az egész kombót áthúzom a csöveken. Tükörfényes az eredmény. A tust citromos paraffin olajjal ápolom, jól beitatva mindenhol. ( fizikoterápián használják, de szerintem patikában is kapható)

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1084 Dátum: 2017. Február 01. - 09:02:19 »


Vadásztársam Remington 11-87 -es félautomata sörétese becsődölt a hétvégi vadászaton . A fegyver elsütésekor a zár hátrajött az üres hüvelyt kivetette majd a feladott következő lőszerrel cammogva elindult majd megállt . Kézzel előre lökve betöltött és reteszelt. Kapásból a hideg miatt az olaj besűrűsödésére (?) vagy a fém részek szorulására (?) vagy mindkettő együttes hatására gyanakodtam . (-12 fok)  Szobahőmérsékleten újra működik a fegyver .   Nem szól szám :Mosolyog

Találkoztatok e már ilyen jelenséggel akinek ilyen fegyvere van mi a véleménye. Benzines tisztítást majd minőségi vékony olajozást javasoltam majd próbát . ( Hűtőláda   Stoel mert talán ilyen hideg mostanában nem lesz . Röhög  ) 
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1085 Dátum: 2017. Február 01. - 09:13:18 »

Vadásztársam Remington 11-87 -es félautomata sörétese becsődölt a hétvégi vadászaton . A fegyver elsütésekor a zár hátrajött az üres hüvelyt kivetette majd a feladott következő lőszerrel cammogva elindult majd megállt . Kézzel előre lökve betöltött és reteszelt. Kapásból a hideg miatt az olaj besűrűsödésére (?) vagy a fém részek szorulására (?) vagy mindkettő együttes hatására gyanakodtam . (-12 fok)  Szobahőmérsékleten újra működik a fegyver .   Nem szól szám :Mosolyog

Találkoztatok e már ilyen jelenséggel akinek ilyen fegyvere van mi a véleménye. Benzines tisztítást majd minőségi vékony olajozást javasoltam majd próbát . ( Hűtőláda   Stoel mert talán ilyen hideg mostanában nem lesz . Röhög  ) 

Azt lehet tudni, hogy ő mivel kezelte/kente a fegyvert?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1086 Dátum: 2017. Február 01. - 09:44:36 »

Azt lehet tudni, hogy ő mivel kezelte/kente a fegyvert?

  Vállat von 
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1087 Dátum: 2017. Február 01. - 09:57:43 »

  Vállat von 

Igazán alaposan nyilván hozzáértő fegyvermester tudná szétszedve megtisztítani, de egy szobahőmérsékletű 24 órás benzinfürdő azért jó eséllyel gyógyítana rajta. Jó eséllyel valami zsír (esetleg olaj) dermedhetett ki rajta, nyilván nem hiszem, hogy ezzel nagyon újat mondok... Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1088 Dátum: 2017. Február 01. - 12:02:59 »

Vadásztársam Remington 11-87 -es félautomata sörétese becsődölt a hétvégi vadászaton . A fegyver elsütésekor a zár hátrajött az üres hüvelyt kivetette majd a feladott következő lőszerrel cammogva elindult majd megállt . Kézzel előre lökve betöltött és reteszelt. Kapásból a hideg miatt az olaj besűrűsödésére (?) vagy a fém részek szorulására (?) vagy mindkettő együttes hatására gyanakodtam . (-12 fok)  Szobahőmérsékleten újra működik a fegyver .   Nem szól szám :Mosolyog

Találkoztatok e már ilyen jelenséggel akinek ilyen fegyvere van mi a véleménye. Benzines tisztítást majd minőségi vékony olajozást javasoltam majd próbát . ( Hűtőláda   Stoel mert talán ilyen hideg mostanában nem lesz . Röhög  ) 

Gyere hozzánk, négy hete nem volt -18 foknál melegebb reggel. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1089 Dátum: 2017. Február 01. - 14:08:01 »

Gyere hozzánk, négy hete nem volt -18 foknál melegebb reggel. Wave

Kost lőhetek ?   Stoel
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1090 Dátum: 2017. Február 01. - 14:29:57 »

Kost lőhetek ?   Stoel

Ne bosszants!!!!  Egyik k. vadásztársam szombaton lőtt egy 80+-os kost. A lövésre a másik oldalban felkelt egy kan. Legépelte azt is, 24,3-24,5 cm. Fej a falba

Most valahogy nem szeretem sem "kos", sem a "kan" szót még hallani sem. Nem szól szám  És az irigység, mint olyan teljesen kimaradt belőlem. De azért,ami sok, az sok.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1091 Dátum: 2017. Február 01. - 14:34:41 »

Ne bosszants!!!!  Egyik k. vadásztársam szombaton lőtt egy 80+-os kost. A lövésre a másik oldalban felkelt egy kan. Legépelte azt is, 24,3-24,5 cm. Fej a falba

Most valahogy nem szeretem sem "kos", sem a "kan" szót még hallani sem. Nem szól szám  És az irigység, mint olyan teljesen kimaradt belőlem. De azért,ami sok, az sok.


No ez azért nem semmmmmiiiii....

Én sem lennék írígyiiiiii....  OOO
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1092 Dátum: 2017. Február 01. - 14:55:07 »

Ne bosszants!!!!  Egyik k. vadásztársam szombaton lőtt egy 80+-os kost. A lövésre a másik oldalban felkelt egy kan. Legépelte azt is, 24,3-24,5 cm. Fej a falba

Most valahogy nem szeretem sem "kos", sem a "kan" szót még hallani sem. Nem szól szám  És az irigység, mint olyan teljesen kimaradt belőlem. De azért,ami sok, az sok.

Szóval kos az van !    Ördög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1093 Dátum: 2017. Február 01. - 14:56:24 »


No ez azért nem semmmmmiiiii....

Én sem lennék írígyiiiiii....  OOO

A 46 tagból 45 padlót fogott. A vadőr meg úgy elérzékenyült,hogy a könnye is kicsordult. Főleg amikor utánaszámolt,hogy mennyi is lett volna az annyi. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1094 Dátum: 2017. Február 01. - 14:57:00 »

Szóval kos az van !    Ördög

Volt. Röhög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: