Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263533 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #105 Dátum: 2009. Október 26. - 10:46:36 »

Anti
 Visszaolvastam és valóban félreérthető.  A kulcsszó kimaradt. Fémlerakódás ( réz tombak ólom stb) pucolásra gondoltam,  mert annak tényleg semmi értelme, hogy koszosan rakd el a fegyvert, és  a korrózió elkezdjen csámcsogni a huzagoláson. Nyihi  De erre már nem tértem ki, hogy a (fém) pucolás utáni próbalövés esetén újból meg kell pucolni. Gondoltam evidens Fejvakarás ( erre utal a tárolásra vonatkozó javaslat is )

 Én nem olvastam a szövegben, hogy csak nagyöbű puskáról lenne szó ? Vállat von

Én azt feltételeztem, hogy te azt feltételezed, hogy ő azt feltételezi .hogy ... Bion Bion Bion
 Wave

 Igen  Okos  Simi
(Remélem Gaben76 is érti, és nem zavartuk meg teljesen.)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #106 Dátum: 2009. Október 26. - 10:53:09 »

ÁÁÁÁ dehogy! OOO
Csak előbb meg kell emésztenem azt a sok infót.  Bion
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #107 Dátum: 2009. Október 26. - 11:17:11 »

Még ami hasznos, és nem kell tökölni vele, az a csőkukac.
Átlógatni, áthúzni és kész.

A söréteshez ilyet használok teljesen jó.

Gondoltam rá, hogy be kellene szerezni a 8-ashoz is, mert tényleg nagyon kényelmesen használható. Látott valaki valahol golyóshoz való csőkukacot?

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #108 Dátum: 2009. Október 26. - 11:20:40 »

A söréteshez ilyet használok teljesen jó.

Gondoltam rá, hogy be kellene szerezni a 8-ashoz is, mert tényleg nagyon kényelmesen használható. Látott valaki valahol golyóshoz való csőkukacot?

Voldi
Nekem kettő is van...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #109 Dátum: 2009. Október 26. - 11:23:33 »

Nekem kettő is van...

Akkor az egyiket már postázhatod is... Tasli
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #110 Dátum: 2009. Október 26. - 11:26:10 »

Akkor az egyiket már postázhatod is... Tasli
Az egyik 22-es, a másik 6mm-es...
Melyiket szeretnéd? :Mosolyog
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #111 Dátum: 2009. Október 26. - 11:30:31 »

Mindíg ilyen kukás, használhatatlan dolgokat veszel...
Nem értelek... Vállat von
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #112 Dátum: 2009. Október 26. - 11:34:07 »

Szerintem az olajozás és hatása kicsit túl van -negatív irányban - misztifikálva.

Vajon mennyivel jobban dobja el a szárazra kihúzott - de előzőleg olajozott - cső a lövedéket, mint amekkora eltérés keletkezik mondjuk abból, hogy ismeretlen távolságú célra lövünk, és nem ismerjük pontosan a ballisztikai görbét? Vagy nem ismerjük pontosan a szél irányát, erejét és intenzitását? Vagy dombról lövünk le vagy fel? Vagy a környezeti hőmérséklet -15 és +40 közötti eltéréséből adódó, súlyos 30-40 m/s kezdősebesség-eltérést röppálya szempontjából hogy vesszük figyelembe? És akkor még az izgalmat, a lövő pulzusszámát, a fényviszonyokat (köd, szembefény, lámpa, stb.) és egyéb hibalehetőségeket figyelembe se vettük...

A lövés sok ismeretlenes egyenletében csak egy dolog az olaj. Arra persze figyelni kell, hogy ne álljon a csőben, de amúgy nem okoz nagyobb hibát, mint a többi ismeretlen paraméter (vadászati célra mindenesetre).
Nyilván aki hetente többször kilövi a puskáját, annak a gyakori tisztítás sok idejét elvenné, aki meg negyedévente egyszer, annak meg csak évi egy óráját összesen - ez is egy szempont.

Én mégis inkább olajozáspárti vagyok, főleg ismerve a magyar vadászok "költségorientált" lőszerválasztását. Jobb az, ha a légpára nem kezd reakcióba az olcsó lőszer kevésbé kímélő lőpormaradványával, és kezdi enni a puskacsövet.

De hogy a mondást idézzem, ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz...  Ördög
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #113 Dátum: 2009. Október 26. - 11:38:12 »

Vajon mennyivel jobban dobja el a szárazra kihúzott - de előzőleg olajozott - cső a lövedéket, mint amekkora eltérés keletkezik mondjuk abból, hogy ismeretlen távolságú célra lövünk, és nem ismerjük pontosan a ballisztikai görbét? Vagy nem ismerjük pontosan a szél irányát, erejét és intenzitását? Vagy dombról lövünk le vagy fel? Vagy a környezeti hőmérséklet -15 és +40 közötti eltéréséből adódó, súlyos 30-40 m/s kezdősebesség-eltérést röppálya szempontjából hogy vesszük figyelembe? És akkor még az izgalmat, a lövő pulzusszámát, a fényviszonyokat (köd, szembefény, lámpa, stb.) és egyéb hibalehetőségeket figyelembe se vettük...
Azért 50m-en +4cm nagyon sok... ???
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #114 Dátum: 2009. Október 26. - 11:43:13 »

Hát azt hiszem, hogy visszatérek a csúzlira. Bion Azzal nem voltak ilyen problémáim gyerekkoromban, igaz csak csulira lőttünk vele a diófán. Ördög
Vagy nem nézek és nem hallgatok meg semmit.
 Doof
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #115 Dátum: 2009. Október 26. - 11:52:47 »

Azért 50m-en +4cm nagyon sok... ???

Ez az adat honnan is van?  Vállat von

Tapasztalatom szerint, Ansch tisztítási módszerével a 300 méteres nagyöbű versenyszámokban az első lövés ugyanúgy 10-es, mint a többi. Vadászfegyverrel ugyan nem ilyen távon néztem (100-ra, vagy 150-re lövök be, mivel normál esetben ilyen távra lövök vadászat közben), de ezeken a távokon se volt akkora eltérés, mint amit te írsz 50-re. A vadászfegyver az a Walther csöves zkk volt, ami annak idején neked is felkeltette az érdeklődésed, most pedig Sako.
Csak ismételni tudom, hogy a többi ismeretlen paraméter szintúgy okozhat legalább akkora meglepetést, mint az olajmaradék. Arról nem is beszélve, hogy vékony csövű puskánál a 3. lövés után olyan meleg a cső, hogy a negyedik ki tudja, hová megy? De valószínű felfelé.  Kacsint
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #116 Dátum: 2009. Október 26. - 12:04:41 »

Ez az adat honnan is van?  Vállat von

Tapasztalatom szerint, Ansch tisztítási módszerével a 300 méteres nagyöbű versenyszámokban az első lövés ugyanúgy 10-es, mint a többi. Vadászfegyverrel ugyan nem ilyen távon néztem (100-ra, vagy 150-re lövök be, mivel normál esetben ilyen távra lövök vadászat közben), de ezeken a távokon se volt akkora eltérés, mint amit te írsz 50-re. A vadászfegyver az a Walther csöves zkk volt, ami annak idején neked is felkeltette az érdeklődésed, most pedig Sako.
Csak ismételni tudom, hogy a többi ismeretlen paraméter szintúgy okozhat legalább akkora meglepetést, mint az olajmaradék. Arról nem is beszélve, hogy vékony csövű puskánál a 3. lövés után olyan meleg a cső, hogy a negyedik ki tudja, hová megy? De valószínű felfelé.  Kacsint
Olajfilmes cső...tapasztalat.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #117 Dátum: 2009. Október 26. - 13:17:46 »

Itt is lehet erről olvasgatni igaz ez precíziós lövészettel foglalkozó lap.
www.precizios-loveszet.hu/fegyverapolas
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #118 Dátum: 2009. Október 26. - 13:26:00 »

Itt is lehet erről olvasgatni igaz ez precíziós lövészettel foglalkozó lap.
www.precizios-loveszet.hu/fegyverapolas.HTML
Mosolyog
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #119 Dátum: 2009. Október 26. - 13:26:59 »

Bocs, hogy belekontárkodom a hozzászólásodba, de így már elérhető.
http://www.precizios-loveszet.hu/fegyverapolas.html#csotisztitas
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: