Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263404 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1020 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 17:26:35 »

Sziasztok! Tervezem én is, hogy külső felületi védelemre beruházok Break free olajra. Az lenne a kérdésem, hogy aki használja az melyik típust ajánlja a Break free-n belül? Én a break free collectorral szemezgetek de nem tudom, hogy ez a legmegfelelőbb-e márkán belül eső, pára vagyis korrózió ellen.

Köszönöm!


Amire te akarod hasznalni arra ez a legjobb:

Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1021 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 19:53:48 »

Sziasztok! Tervezem én is, hogy külső felületi védelemre beruházok Break free olajra. Az lenne a kérdésem, hogy aki használja az melyik típust ajánlja a Break free-n belül? Én a break free collectorral szemezgetek de nem tudom, hogy ez a legmegfelelőbb-e márkán belül eső, pára vagyis korrózió ellen.
Köszönöm!

A régi jól bevált formula a CLP. Ahogy néztem, a collectort a CLP-vel együtt ajánlják, az előbbi az alapos tisztításhoz, utóbbit a hosszú távú (akár évekre szóló) korrózióvédelemhez. Te döntöd el, melyik a fontosabb. A CLP régen is jó termék volt, collector nélkül is.
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1022 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 20:00:23 »

A clp helyett brunox-ot gondoltam  mivel abból még van nekem bőven és emellé akarom a correctort.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1023 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 20:08:36 »

A clp helyett brunox-ot gondoltam  mivel abból még van nekem bőven és emellé akarom a correctort.

A Brunox "csak" fegyverolaj. A CLP három az egyben (a marketing szerint legalábbis): Clean, Lubricate, Protect (tisztít, ken, véd). A Brunox szerintem inkább a kenés és korrózióvédelem terén tud valamit, egyébként én is ezt használom, ha éjjel vizes lesz a cső a lecsapódó pára miatt, meg a zárdugattyúra szoktam tenni. De (cső)tisztításra nem ajánlanám, arra vannak spec termékek (Remington Clean Bore pl.)
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1024 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 23:16:45 »

A Brunox "csak" fegyverolaj. A CLP három az egyben (a marketing szerint legalábbis): Clean, Lubricate, Protect (tisztít, ken, véd). A Brunox szerintem inkább a kenés és korrózióvédelem terén tud valamit, egyébként én is ezt használom, ha éjjel vizes lesz a cső a lecsapódó pára miatt, meg a zárdugattyúra szoktam tenni. De (cső)tisztításra nem ajánlanám, arra vannak spec termékek (Remington Clean Bore pl.)

Nem csőtisztításra gondoltam a brunox- break free collector kombinációt, hanem külső védelemre. Amúgy a brunox is úgy van marketingelve hogy tisztít, ken, véd stb... Szóval az is valami hasonló akar lenni a clp- vel, gondolom én. 😀
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1025 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 07:31:53 »

Nem csőtisztításra gondoltam a brunox-break free collector kombinációt, hanem külső védelemre. Amúgy a brunox is úgy van marketingelve hogy tisztít, ken, véd stb... Szóval az is valami hasonló akar lenni a clp- vel, gondolom én. 😀

A CLP-t kezdettől fogva a benne lévő teflon miatt dícsérik, ami az elmélet szerint belediffundál a felületbe a jobb korrózióvédelem érdekében. A Brunoxban ilyenről nem tudok. Egyébként a CLP nagyon régóta számtalan fegyveres szervezetnél van rendszeresítve, tudomásom szerint többek közt a magyar rendőrségnél is. Ez persze csak információ, nem bizonyíték.
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1026 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 09:56:53 »

Köszönöm szépen a segítséget, lehet akkor veszek clp- t is.  Kacsint  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1027 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 10:06:48 »

Köszönöm szépen a segítséget, lehet akkor veszek clp- t is.  Kacsint  Emelem

Nagyon kevés elég belőle nagyon sokáig. Ne hagyd magad megvezetni a "a nagyobbat kell venni, mert akkor olcsóbb" dumával. Majd ráérsz akkor nagyot venni, ha beválik neked, és akkor egy nagy flakon kiszolgál, míg élsz..
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1028 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 11:32:38 »

Kollégám mint nyugállományú honvéd (műszakiaknál volt)  dicsérte nagyon ezt:
http://www.militec-1.com/
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1029 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 12:00:16 »

Kollégám mint nyugállományú honvéd (műszakiaknál volt)  dicsérte nagyon ezt:
http://www.militec-1.com/

Akad itt erről ugyanakkor egészen hivatalos kételkedés is: gao.gov/new.items/d09735r.pdf (Tesztek túlnyomó részén nem ment át...)
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1030 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 12:29:33 »

Akad itt erről ugyanakkor egészen hivatalos kételkedés is: gao.gov/new.items/d09735r.pdf (Tesztek túlnyomó részén nem ment át...)

Kiegészítés: bár kenőanyagként elfogadható (de nem jobb, mint bármelyik más), viszont tisztítás és korrózióvédelem szempontjából kimondottan rossz.

Persze ha az ember nem 3-az-1-ben csodaszert akar mindenképp, akkor arra használ majd mást. Nagyon sok független és képekkel is demonstrált teszt hozza ki győztesnek a CLP-t és az Eezox-ot fej-fej mellett...  Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1031 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 12:40:19 »

 Röhög

Ő ennél a résznál volt katona:
"...Although the product passed early tests as a lubricant additive in the late 1980s..."
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1032 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 15:11:49 »


Urak ! Kaptam egy ilyen készletet és kérdésem hogy a nagy fekete fedelű tubusban lévő anyag mire való (Action Cleaner ) és a Sárga fedelű mire való ( Cleaning Chemicals ) valamint ha valakinek van ismerete róla akkor a Bore Solventet hogyan kell használni ( mennyiség ,idő ,stb ) ?  Előre is kösz !    Emelem

http://www.cromwellsfirearms.com/index.php?route=product/product&product_id=83057
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1033 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 15:23:12 »

Urak ! Kaptam egy ilyen készletet és kérdésem hogy a nagy fekete fedelű tubusban lévő anyag mire való (Action Cleaner ) és a Sárga fedelű mire való ( Cleaning Chemicals ) valamint ha valakinek van ismerete róla akkor a Bore Solventet hogyan kell használni ( mennyiség ,idő ,stb ) ?  Előre is kösz !    Emelem

http://www.cromwellsfirearms.com/index.php?route=product/product&product_id=83057

Az Acton Cleaner a zárszerkezet tisztítására és zsírtalanítására való, gyakorlatilag a folyadékkal tisztára fújod a zárszerkezetet, elsütőszerkezetet is akár, ha van hozzá „szívószál”, utána pillanatok alatt elpárolog. Nekem is van, de annyira nagy hasznát nem láttam, szerintem 10 éve áll a polcon.

A Brite Bore jó minőségű csőtisztító (rezet nem viszi, bronzkefével nyugodtan tolhatod neki, ha nem vagy harcos ellenzője). Befújod a csőbe (én ilyenkor a cső végére rá szoktam húzni félig egy üres literes vagy félliteres műa. üdítős flakont, hogy a spray ne menjen ki előre, a zárdugattyú helyére meg beteszek egy (nem tudom, van-e magyar neve)  bore guide-ot, ami a zárszerkezet felőli folyadék + tisztítóvessző be-kitolásnál nem engedi teletaknyolni a zárszerkezetet, elsütést  stb. Belefújom a Brite Bore-t, pár percig esetleg hagyod ázni, aztán kikeféled. Utána egy textildarabbal ki szoktam tolni a feloldott-felkefélt retket, amíg tiszta nem lesz a sokadik textil.

A Rem Oil meg a Remington saját márkás fegyverolaja. Mint bármelyik fegyverolaj.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1034 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 15:37:29 »

Az Acton Cleaner a zárszerkezet tisztítására és zsírtalanítására való, gyakorlatilag a folyadékkal tisztára fújod a zárszerkezetet, elsütőszerkezetet is akár, ha van hozzá „szívószál”, utána pillanatok alatt elpárolog. Nekem is van, de annyira nagy hasznát nem láttam, szerintem 10 éve áll a polcon.

A Brite Bore jó minőségű csőtisztító (rezet nem viszi, bronzkefével nyugodtan tolhatod neki, ha nem vagy harcos ellenzője). Befújod a csőbe (én ilyenkor a cső végére rá szoktam húzni félig egy üres literes vagy félliteres műa. üdítős flakont, hogy a spray ne menjen ki előre, a zárdugattyú helyére meg beteszek egy (nem tudom, van-e magyar neve)  bore guide-ot, ami a zárszerkezet felőli folyadék + tisztítóvessző be-kitolásnál nem engedi teletaknyolni a zárszerkezetet, elsütést  stb. Belefújom a Brite Bore-t, pár percig esetleg hagyod ázni, aztán kikeféled. Utána egy textildarabbal ki szoktam tolni a feloldott-felkefélt retket, amíg tiszta nem lesz a sokadik textil.

A Rem Oil meg a Remington saját márkás fegyverolaja. Mint bármelyik fegyverolaj.

Kösz ! Azt hiszem életem végéig elláttak tisztító és kenőanyaggal !   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: