Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263078 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1005 Dátum: 2016. Július 20. - 12:51:35 »


A hozzáértőktől kérdezem hogy a huzagokban lerakódott anyagok miatti gáznyomás növekedésen kívül mi oka lehet hogy a Steyr M . -en nehéz felnyitni a zárat a lövés után ?  Fejvakarás Vállat von
Másodszor tapasztalom ezt és tegnap kissé megijedtem mert nejhezen nyílott a zár ,becsapódást se hallottam , vért se találtam .  Rííí ( Azért meg lett hála Csipinek)
Szóval a pontossággal nincs gond a róka is elszunyókált. Az a gondom hogy szerintem még 200 lövés sem hagyta el a csövet . Mindig szárazon 1 napon belül kihúztam csőkígyóval.
Most jó olajosan rézkefével kihúztam hagyom így aztán majd szárazra húzom .  Emelem

Milyen lőszert használsz? Gyári (típusa), vagy utántöltött?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1006 Dátum: 2016. Július 20. - 13:05:43 »

Milyen lőszert használsz? Gyári (típusa), vagy utántöltött?

Remington Core - Lokt   most kezdtem egy új dobozt "75 Years"  Fejvakarás  Gyanakodtam hogy esetleg - de ekkora lenne a különbség a szériák - évjáratok között ?   Rííí

Na mindegy egy kis olajos áztatás nem árt ! Ha még marad a dolog akkor másik lőszer - Lapuhára  Ördög visszatérek .  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1007 Dátum: 2016. Július 20. - 13:17:45 »

Remington Core - Lokt   most kezdtem egy új dobozt "75 Years"  Fejvakarás  Gyanakodtam hogy esetleg - de ekkora lenne a különbség a szériák - évjáratok között ?   Rííí
Na mindegy egy kis olajos áztatás nem árt ! Ha még marad a dolog akkor másik lőszer - Lapuhára  Ördög visszatérek .  Emelem

Elméletileg (!) nem szabadna méretkülönbségnek lenni, illetve akkorának, amiből ez jöhet elő. Ha utántöltött lenne, akkor - vájtfülűbb utántöltők javítsanak ki legyenek szívesek, ha tévednék -  lehetne gyanakodni némi túlnyomásra és/vagy arra, hogy túlságosan vissza lett tolva a válla a lőszernek, azaz túl sok hely maradt a hüvelynek nyúlni. Mondjuk annak többé-kevésbé látható jele volna, kicsivel a hüvely szalag fölött körbefutó nyúlási elszíneződés formájában. Látsz bármi ilyet a hüvelyen? Már az első lövés után "ragad", vagy azért párat el kell csattogni, hogy elkezdje? Mit értesz olajos áztatáson?  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1008 Dátum: 2016. Július 20. - 13:49:20 »

Elméletileg (!) nem szabadna méretkülönbségnek lenni, illetve akkorának, amiből ez jöhet elő. Ha utántöltött lenne, akkor - vájtfülűbb utántöltők javítsanak ki legyenek szívesek, ha tévednék -  lehetne gyanakodni némi túlnyomásra és/vagy arra, hogy túlságosan vissza lett tolva a válla a lőszernek, azaz túl sok hely maradt a hüvelynek nyúlni. Mondjuk annak többé-kevésbé látható jele volna, kicsivel a hüvely szalag fölött körbefutó nyúlási elszíneződés formájában. Látsz bármi ilyet a hüvelyen? Már az első lövés után "ragad", vagy azért párat el kell csattogni, hogy elkezdje? Mit értesz olajos áztatáson?  Emelem

Ilyen kép sikeredett de van ott valami gyűrű .  Fejvakarás

Most jó sok olaj van a csőben - gondolom sok trutyit ez is fellazít . Még korainak tartanám a solvent olajat.    Emelem

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1009 Dátum: 2016. Július 20. - 13:59:43 »



Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1010 Dátum: 2016. Július 20. - 14:13:58 »

Ilyen kép sikeredett de van ott valami gyűrű .  Fejvakarás Most jó sok olaj van a csőben - gondolom sok trutyit ez is fellazít . Még korainak tartanám a solvent olajat.    Emelem

Hát a kép tényleg nem valami fényes, sőt egyáltalán nem látszik, lényeg, hogy ott a gyanított gyűrű. A csőben lévő olajjal nincs gond, viszont a kamra falán eléggé ellenjavallt az olaj, mert csak rásegít a lövés közbeni hüvelynyúlás lehetőségére a "jobb" kenés okán. Érdemes volna esetleg megmérni az esetleges méretkülönbséget a még ki nem lőtt lőszer hüvelyhossza és a jól működő Lapua hüvelyhossza között. Nem a konkrét méretet, hanem a különbséget a kettő közt, már ha van vele kedved ennyit dikicselni...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1011 Dátum: 2016. Július 20. - 14:14:46 »

Ilyen kép sikeredett de van ott valami gyűrű .  Fejvakarás

Most jó sok olaj van a csőben - gondolom sok trutyit ez is fellazít . Még korainak tartanám a solvent olajat.    Emelem

Ja bocs, míg írtam, feltetted, bár sokat tényleg nem segít...  Ördög lényeg, hogy szemmel Te látod.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1012 Dátum: 2016. Július 20. - 14:30:28 »


A hozzáértőktől kérdezem hogy a huzagokban lerakódott anyagok miatti gáznyomás növekedésen kívül mi oka lehet hogy a Steyr M . -en nehéz felnyitni a zárat a lövés után ?  Fejvakarás Vállat von
Másodszor tapasztalom ezt és tegnap kissé megijedtem mert nejhezen nyílott a zár ,becsapódást se hallottam , vért se találtam .  Rííí ( Azért meg lett hála Csipinek)
Szóval a pontossággal nincs gond a róka is elszunyókált. Az a gondom hogy szerintem még 200 lövés sem hagyta el a csövet . Mindig szárazon 1 napon belül kihúztam csőkígyóval.
Most jó olajosan rézkefével kihúztam hagyom így aztán majd szárazra húzom .  Emelem
Próbálj ki előbb egy más típust.
Barátom Tikka 300WM-je ugyan ezt csinálta az RWS lőszerekkel.
Mással soha.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1013 Dátum: 2016. Július 23. - 06:57:47 »

Próbálj ki előbb egy más típust.



Kipróbáltam !  Ördög Piál  A maradék 13 grammos Lapuha  Kacsint is viszi a disznó !  Röhög



A Lapuával tökéletesen működik a Steyr  Táncol  kezdtem kicsit ideges lenni . Bosszant hogy a Remington miért ilyen @ar ?!  Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1014 Dátum: 2016. Július 23. - 22:17:29 »

Kipróbáltam !  Ördög Piál  A maradék 13 grammos Lapuha  Kacsint is viszi a disznó !  Röhög



A Lapuával tökéletesen működik a Steyr  Táncol  kezdtem kicsit ideges lenni . Bosszant hogy a Remington miért ilyen @ar ?!  Emelem

A Mauser M12-esemet hornady interbond,gmx lőszerekkel nem lehetett becsukni.
Eladtam,majd aki megvette (gondolom én) vígan ellőtte.

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1015 Dátum: 2016. Július 24. - 09:08:18 »

A Mauser M12-esemet hornady interbond,gmx lőszerekkel nem lehetett becsukni.
Eladtam,majd aki megvette (gondolom én) vígan ellőtte.



Úgy látszik a német puskák nem szeretik az ánglius / USA mértékrendszert  Fejvakarás  Pedig a 30-06 azt németül is 30-06 .  Vállat von
Valaki elkurvult . Woest
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1016 Dátum: 2016. Július 24. - 09:24:15 »

Úgy látszik a német puskák nem szeretik az ánglius / USA mértékrendszert  Fejvakarás  Pedig a 30-06 azt németül is 30-06 .  Vállat von
Valaki elkurvult . Woest

A tied osztrák ,nem német(,bár egyszer rövid időre összebútoroztak)...
M98 zárszerkezet beette volna az összeset ,az meg német.
Túl precízek lettek ezek a csúzlik,nincs tűrés.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1017 Dátum: 2016. Augusztus 10. - 13:06:10 »

Sziasztok!

Szerintetek nem hatékonyabb lehet a fegyvercső tisztítása, ha az űrmérettől eltérő kefét használok pl.: 9,3-ás helyett 9,5-t vagy 8 mm-es helyett mondjuk 8,5 mm-eset.
Vélemény ??? Emelem


Én összeszorított foggal, de beruháztam egy Raetz pálcára, meg Raetz bronz kefére... eddig egész jól teszi a dolgát, esetleg ajánlom! Nevet
Amúgy nem olyan vészes az ára, ha azt nézem, hogy egy doboz nagy golyós prémium lőszer is kerül annyiba...
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #1018 Dátum: 2016. Augusztus 10. - 14:38:45 »


Én összeszorított foggal, de beruháztam egy Raetz pálcára, meg Raetz bronz kefére... eddig egész jól teszi a dolgát, esetleg ajánlom! Nevet
Amúgy nem olyan vészes az ára, ha azt nézem, hogy egy doboz nagy golyós prémium lőszer is kerül annyiba...


Ugyanígy voltam én is.
Megéri abba a Raetz cuccba beruházni egyszer.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1019 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 15:41:52 »

Sziasztok! Tervezem én is, hogy külső felületi védelemre beruházok Break free olajra. Az lenne a kérdésem, hogy aki használja az melyik típust ajánlja a Break free-n belül? Én a break free collectorral szemezgetek de nem tudom, hogy ez a legmegfelelőbb-e márkán belül eső, pára vagyis korrózió ellen.

Köszönöm!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: