Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kaliber módosítás  (Megtekintve 57663 alkalommal)
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #135 Dátum: 2021. Március 24. - 14:20:20 »

Emelem

Van jelentősége?  Fejvakarás  Vállat von
Csövet akasz cseréltetni? Ennél a puskatipusnál az gazdasági csőd...
(Egyébként szerintem forrasztva lehet... Vállat von)

 Wave
Egy ideje rágja az agyamat a bogár.Nézegetem az e gunon a 30-30 as billenő csövüeket.De ezeréves mind és azér lutri a dolog meg mire hazakerül pont annyiba kerül mintha csináltatnék egyet.De akkor nincs benne az hogy ki tudja milyen.Akkor új.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #136 Dátum: 2021. Március 24. - 16:12:15 »

Üdv urak ezer éve nézegetem az IZS-18 golyóscsövét valaki meg tudja mondani hogy a cső hogyan van beleillesztve a csőkampótömbbe?Az rendben van hogy precizen,mert alig látszik.De forrasztva lehet? Vagy csak megfelelő illesztéssel bele van melegen tolva aztán összehül és hali.Ha menettel lenne összerakva másképp nézne ki az illesztési vonal.


Ne csövet cseréltess!  Vegyél egy másikat olyan kaliberben amilyet akarsz, és ha nagyon akarod illeszttesd bele egyikbe a két csövet.  Nekem a 308 Win, a 222 rem, és a sörétes is egybe lett beillesztve.  Igazából a két golyós csereszabatos volt, a sörétesen kellett pár századot alakítani.  De, igazából csak akkor vittem a hármat, ha több napra mentem olyan helyre ahol esetleg kellett.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #137 Dátum: 2021. Március 24. - 22:32:31 »


Ne csövet cseréltess!  Vegyél egy másikat olyan kaliberben amilyet akarsz, és ha nagyon akarod illeszttesd bele egyikbe a két csövet.  Nekem a 308 Win, a 222 rem, és a sörétes is egybe lett beillesztve.  Igazából a két golyós csereszabatos volt, a sörétesen kellett pár századot alakítani.  De, igazából csak akkor vittem a hármat, ha több napra mentem olyan helyre ahol esetleg kellett.

Igen ez lenne az eccerü.De 30-30 win kaliberben sajna még nem találkoztam Izs-18 al.Pedig csinálhatna a ruszki ámerikába vinnék mint a cukrot.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Milan9909
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #138 Dátum: 2022. Szeptember 25. - 10:33:00 »

Üdvözletem! Tisztelt fórumozók!

Remélem a jó topicban teszem fel a kérdésemet, szerintem leginkább a csőcserét érinti.

Az idei szeptemberi idényben heti rendszerességgel jártam lőtérre, puskám pontosságát hetente ellenőriztem.

A fegyverem három éve megvan, ami egy Remington 700 SPS varmint 308 win. Az általam próbált összes lőszerrel megfelelő szórást tudtam lőni vele (100-méteren 2-3cm), azonban ezeken a szeptemberi próbákon fokozatosan egyre rosszabb szórásom lett. Először 4-5 cm, majd 5-6 és végül 8-9 cm. A gyakorlásokon használt lőszerem a fox classic bullets ólommentes lőszere 10,7 grammban.

Sokáig kerestem először magamban, aztán a távcsőben, szerelékben és végül a fegyverben a hibát, melyet szerintem meg is találtam. A torkolattól fél cm mélyen egy félkörös mély vésés szerű sérülés van a csőben, mintha belevágtak volna kb. pár tized, max fél mm mélyen. A fegyveremet minden használat után rendszeresen tisztítom.

Első kérdésem, hogy ez a szórás növekedés történhetett-e ettől a sérüléstől.

2. Ez javítható lehet gazdaságos módon ez a hiba? (jövő héten megkeresek egy fegyvermestert)

3. Van esélyem bármilyen garancia érvényesítésre? A puskán volt vásárláskor egy lifetime warranty matrica

4. Mennyi manapság egy csőcsere? A kaliber mindenképpen maradna a 308 winchester

A puska a Proshootintól van, természetesen őket is megkeresem majd.

Válaszaitokat előre is köszönöm Mosolyog

Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #139 Dátum: 2022. Szeptember 25. - 16:42:22 »

Üdvözletem! Tisztelt fórumozók!

Remélem a jó topicban teszem fel a kérdésemet, szerintem leginkább a csőcserét érinti.

Az idei szeptemberi idényben heti rendszerességgel jártam lőtérre, puskám pontosságát hetente ellenőriztem.

A fegyverem három éve megvan, ami egy Remington 700 SPS varmint 308 win. Az általam próbált összes lőszerrel megfelelő szórást tudtam lőni vele (100-méteren 2-3cm), azonban ezeken a szeptemberi próbákon fokozatosan egyre rosszabb szórásom lett. Először 4-5 cm, majd 5-6 és végül 8-9 cm. A gyakorlásokon használt lőszerem a fox classic bullets ólommentes lőszere 10,7 grammban.

Sokáig kerestem először magamban, aztán a távcsőben, szerelékben és végül a fegyverben a hibát, melyet szerintem meg is találtam. A torkolattól fél cm mélyen egy félkörös mély vésés szerű sérülés van a csőben, mintha belevágtak volna kb. pár tized, max fél mm mélyen. A fegyveremet minden használat után rendszeresen tisztítom.

Első kérdésem, hogy ez a szórás növekedés történhetett-e ettől a sérüléstől.

2. Ez javítható lehet gazdaságos módon ez a hiba? (jövő héten megkeresek egy fegyvermestert)

3. Van esélyem bármilyen garancia érvényesítésre? A puskán volt vásárláskor egy lifetime warranty matrica

4. Mennyi manapság egy csőcsere? A kaliber mindenképpen maradna a 308 winchester

A puska a Proshootintól van, természetesen őket is megkeresem majd.

Válaszaitokat előre is köszönöm Mosolyog


Szia!
Ha jól értem akkor ez a sérülés nálad keletkezett?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #140 Dátum: 2022. Szeptember 26. - 08:30:13 »

Üdvözletem! Tisztelt fórumozók!


Sokáig kerestem először magamban, aztán a távcsőben, szerelékben és végül a fegyverben a hibát, melyet szerintem meg is találtam. A torkolattól fél cm mélyen egy félkörös mély vésés szerű sérülés van a csőben, mintha belevágtak volna kb. pár tized, max fél mm mélyen. A fegyveremet minden használat után rendszeresen tisztítom.

Első kérdésem, hogy ez a szórás növekedés történhetett-e ettől a sérüléstől.


  Csodalk  Csodalk  Csodalk
Én nem is tudom elképzelni, mitől keletkezhet egy ilyen sérülés?  Fejvakarás
Van erre vmi. magyarázat?

Igen, valószínűleg ez okozza a szórás növekedést.
A megoldást nyilván a fegyvermester kell, hogy kimondja. (Szerintem akár megoldás lehet, hogy ha 1-2 cm-el megkurtítják a csövet... Vállat von)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #141 Dátum: 2022. Szeptember 26. - 08:30:33 »

Üdvözletem! Tisztelt fórumozók!

Remélem a jó topicban teszem fel a kérdésemet, szerintem leginkább a csőcserét érinti.

Az idei szeptemberi idényben heti rendszerességgel jártam lőtérre, puskám pontosságát hetente ellenőriztem.

A fegyverem három éve megvan, ami egy Remington 700 SPS varmint 308 win. Az általam próbált összes lőszerrel megfelelő szórást tudtam lőni vele (100-méteren 2-3cm), azonban ezeken a szeptemberi próbákon fokozatosan egyre rosszabb szórásom lett. Először 4-5 cm, majd 5-6 és végül 8-9 cm. A gyakorlásokon használt lőszerem a fox classic bullets ólommentes lőszere 10,7 grammban.

Sokáig kerestem először magamban, aztán a távcsőben, szerelékben és végül a fegyverben a hibát, melyet szerintem meg is találtam. A torkolattól fél cm mélyen egy félkörös mély vésés szerű sérülés van a csőben, mintha belevágtak volna kb. pár tized, max fél mm mélyen. A fegyveremet minden használat után rendszeresen tisztítom.

Első kérdésem, hogy ez a szórás növekedés történhetett-e ettől a sérüléstől.

2. Ez javítható lehet gazdaságos módon ez a hiba? (jövő héten megkeresek egy fegyvermestert)

3. Van esélyem bármilyen garancia érvényesítésre? A puskán volt vásárláskor egy lifetime warranty matrica

4. Mennyi manapság egy csőcsere? A kaliber mindenképpen maradna a 308 winchester

A puska a Proshootintól van, természetesen őket is megkeresem majd.

Válaszaitokat előre is köszönöm Mosolyog




Szia!
Ha új korában még jó volt, ahogy írod, akkor én nem gyanakodnék gyári hibára, pláne ennyi lövés után. Még ha az lenne is, szerintem necces érvényesíteni, hiszen csinálhatta azt a monolit lövedéked is.

Egyébként ha sokat gyakorolsz, szerintem ez a tömör lövedék eleve nem egy szerencsés dolog, biztos hogy sokkal gyorsabban koptatja a csövet. Egy sima fmj vagy hpbt, akár az "olcsóbbak" is teljesen jók. Nekem az ugyanilyen, de régebbi remingtonom a GGG fmj-t egész pontosan lőtte, 3cm/100m szinte mindig megvolt, és fél évvel ezelőtt még az ára is elfogadható volt.


A legegyszerűbb levágatni a csőből, amennyit kell. Elméletileg ekkor kell új műszaki, de én már olyat is hallottam, hogy felraktak rá egy akkora kompenzátort, mint amekkora a csőből hiányzik, aztán hadd menjen, ezt meg kell kérdezd. Nekem 3 fegyvermester 3 félét mondott.


Amúgy egy LW csőcsere ára engem is érdekelne  Vigyorog
Naplózva
Milan9909
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #142 Dátum: 2022. Szeptember 26. - 13:52:47 »

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Mosolyog Mosolyog

Így valószínűleg csővágás lesz a dologból. Héten mindenképpen meglátogatok vele egy fegyvermestert, kíváncsian várom a megoldást, egyszerűen ötletem sincs hogy történt ez a sérülés.  Csodalk
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #143 Dátum: 2022. Szeptember 26. - 16:43:47 »

Üdvözletem! Tisztelt fórumozók!

Remélem a jó topicban teszem fel a kérdésemet, szerintem leginkább a csőcserét érinti.

Az idei szeptemberi idényben heti rendszerességgel jártam lőtérre, puskám pontosságát hetente ellenőriztem.

A fegyverem három éve megvan, ami egy Remington 700 SPS varmint 308 win. Az általam próbált összes lőszerrel megfelelő szórást tudtam lőni vele (100-méteren 2-3cm), azonban ezeken a szeptemberi próbákon fokozatosan egyre rosszabb szórásom lett. Először 4-5 cm, majd 5-6 és végül 8-9 cm. A gyakorlásokon használt lőszerem a fox classic bullets ólommentes lőszere 10,7 grammban.

Sokáig kerestem először magamban, aztán a távcsőben, szerelékben és végül a fegyverben a hibát, melyet szerintem meg is találtam. A torkolattól fél cm mélyen egy félkörös mély vésés szerű sérülés van a csőben, mintha belevágtak volna kb. pár tized, max fél mm mélyen. A fegyveremet minden használat után rendszeresen tisztítom.

Első kérdésem, hogy ez a szórás növekedés történhetett-e ettől a sérüléstől.

2. Ez javítható lehet gazdaságos módon ez a hiba? (jövő héten megkeresek egy fegyvermestert)

3. Van esélyem bármilyen garancia érvényesítésre? A puskán volt vásárláskor egy lifetime warranty matrica

4. Mennyi manapság egy csőcsere? A kaliber mindenképpen maradna a 308 winchester

A puska a Proshootintól van, természetesen őket is megkeresem majd.

Válaszaitokat előre is köszönöm Mosolyog



Hali !   

Már láttam hasonlót ,  fegyverműhelyben !   Csődudor !!    Toz-8 nál  és egy Tokagyipt 9mm-es pisztolynál !   Csak ezeknél körbe volt egy  vékony    kb 0,5-1mm széles " karika szerű valami"  a csőben ,  kívülről semmi nem látszott egyik csövön se , az ég világon ! 

A toznál   bent maradt  a lövedék a csőben , és rálőttek egy másik lőszert hogy az majd kiviszi ,,,   a pisztolynál  meg valami ( piszok)  belekerült  a torkolatba

az még a jobbik eset ha a torkolathoz közel van a akkor vissza tudod vágatni

 
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #144 Dátum: 2022. Szeptember 26. - 20:12:21 »

Lehet ez valami anyaghiba is azon a helyen a csőben, amit nem szűrtek ki a gyártás során. Aztán a nyomás és a hő hatására mostanra  megnyílt. Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Milan9909
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #145 Dátum: 2022. Szeptember 26. - 22:00:40 »

Hali !   

Már láttam hasonlót ,  fegyverműhelyben !   Csődudor !!    Toz-8 nál  és egy Tokagyipt 9mm-es pisztolynál !   Csak ezeknél körbe volt egy  vékony    kb 0,5-1mm széles " karika szerű valami"  a csőben ,  kívülről semmi nem látszott egyik csövön se , az ég világon ! 

A toznál   bent maradt  a lövedék a csőben , és rálőttek egy másik lőszert hogy az majd kiviszi ,,,   a pisztolynál  meg valami ( piszok)  belekerült  a torkolatba

az még a jobbik eset ha a torkolathoz közel van a akkor vissza tudod vágatni

 

Valami ilyesmi a sérülés, ilyen szabályos félkör alakú véset szerűség, bár kívülről semmi behatás szerűség nem látszódik. Tényleg az lehet a szerencsém, hogy a torkolattól fél, max 1 cm-re van, így már csak az az aggodalmam marad meg, hogy a cső többi része rendben lehet-e, de ezt úgyis ellenőriztetem Vállat von

Illetve tényleg valami fokozatos meghibásodásnak tűnik, mert fokozatosan lett egyre rosszabb a szórás.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: