Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263071 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Dátum: 2008. Szeptember 30. - 10:05:49 »

Meglepő, de még nem volt ilyen topicunk. Megnyitottam hát.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 10:53:57 »

Szóval a csőtisztítás:

Nekem van egy Hoppe's csőkígyóm, rendszeres időközönként áthúzom, lövés után mindig. Hosszabb időre szóló tároláskor befújok a csőbe Ballistollal, lövés előtt szárazra húzom ki.

Használom a Robla Solo Mil-t, ezzel benedvesítek egy filcet és azzal nyúlok be a csőbe és reggelig úgy hagyom. Ezután szárazra törlöm és olajozom.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 11:20:01 »

A Fég GV csövét én is minden vadászat után olajos ronggyal kihúztam és vadászat előtt szárazra töröltem. Mindig pontos volt ezek után.
Viszont a Zastava csövét ha leolajozom és utána szárazra törlöm, akkor is eldobja a lövést, néha még a céltáblát sem találom el vele. Ha vadászat után száraz műanyag kefével vagy száraz filcel húzom ki a csövet, akkor is eldobja a lövést, igaz csak 15-25 cm.-rel, de ez is nagyon sok. Nem tudom miért csinálja ezt. Vállat von
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 11:51:04 »

Én így csinálom:

Lövés után műanyag kefe, majd olajspricc a csőbe (torkolat felől) ezután újra műanyag kefés cucálás (azért nem a réz mert az kb. 3 pucolást bír, aztán elkezdi hullatni a "szőrét" és az egész puska tele van rézdrótdarabkákkal).
Ezután a tisztítókészlet rongy/filc/mittudoménmibőllévő keféjével áthúzom többször, és a kefét közben áttörölgetem száraz ronggyal. Így teszem el, aztán vadászat előtt csak beleteszem a tokba és irány. Nem szokott "dobálózni".
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 12:10:17 »

A Fég GV csövét én is minden vadászat után olajos ronggyal kihúztam és vadászat előtt szárazra töröltem. Mindig pontos volt ezek után.
Viszont a Zastava csövét ha leolajozom és utána szárazra törlöm, akkor is eldobja a lövést, néha még a céltáblát sem találom el vele. Ha vadászat után száraz műanyag kefével vagy száraz filcel húzom ki a csövet, akkor is eldobja a lövést, igaz csak 15-25 cm.-rel, de ez is nagyon sok. Nem tudom miért csinálja ezt. Vállat von

Akkor mivel pucoválod a Zaszti csövét?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 12:37:27 »

A Fég GV csövét én is minden vadászat után olajos ronggyal kihúztam és vadászat előtt szárazra töröltem. Mindig pontos volt ezek után.
Viszont a Zastava csövét ha leolajozom és utána szárazra törlöm, akkor is eldobja a lövést, néha még a céltáblát sem találom el vele. Ha vadászat után száraz műanyag kefével vagy száraz filcel húzom ki a csövet, akkor is eldobja a lövést, igaz csak 15-25 cm.-rel, de ez is nagyon sok. Nem tudom miért csinálja ezt. Vállat von

Akkor mivel pucoválod a Zaszti csövét?

Ballistollal, Jaguar olajjal. Viszont utána irány a lőtér és egy vagy két lövést lövök vele, mert különben baj van. Ez viszont kicsit körülményes és drága fegyverpucolás, úgyhogy elég ritkán nyúlok a cső belsejéhez.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 13:52:50 »

Nálam kétféle fegyvertisztitás van, az egyik abból áll hogy van a hátizsákomban egy hosszú cipőfűző, egyik végén nehezék másik végén kis rongy. Ezt átküldöm a csövön mielőtt betöltöm a fegyvert, mert már előfordult hogy a tokból szivacsdarabka került a csőbe, vagy egyéb kis szennyeződés volt benne. Ez kb 10 másodperc, mindig megcsinálom.
A másik a "nagy fegyverpucolás". Ez egész délutános tevékenység, évente 1-2 alkalommal. Minden puskát -amennyire otthon lehet- szétszedek, és kívül belül teljesen kitakaritom, leolajozom őket.

Ha valamelyikkel nagyon megázok, azt utána szintén teljesen le szoktam olajozni, fát-fémet mindent.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 16:44:47 »


Ballistollal, Jaguar olajjal. Viszont utána irány a lőtér és egy vagy két lövést lövök vele, mert különben baj van.


Olajos csővel lősz?!
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 17:27:07 »

A Fég GV csövét én is minden vadászat után olajos ronggyal kihúztam és vadászat előtt szárazra töröltem. Mindig pontos volt ezek után.
Viszont a Zastava csövét ha leolajozom és utána szárazra törlöm, akkor is eldobja a lövést, néha még a céltáblát sem találom el vele. Ha vadászat után száraz műanyag kefével vagy száraz filcel húzom ki a csövet, akkor is eldobja a lövést, igaz csak 15-25 cm.-rel, de ez is nagyon sok. Nem tudom miért csinálja ezt. Vállat von

Akkor mivel pucoválod a Zaszti csövét?

Keresd meg Ma98-t hátha tud valami okosat mondani....

Ballistollal, Jaguar olajjal. Viszont utána irány a lőtér és egy vagy két lövést lövök vele, mert különben baj van. Ez viszont kicsit körülményes és drága fegyverpucolás, úgyhogy elég ritkán nyúlok a cső belsejéhez.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 17:38:35 »

A Fég GV csövét én is minden vadászat után olajos ronggyal kihúztam és vadászat előtt szárazra töröltem. Mindig pontos volt ezek után.
Viszont a Zastava csövét ha leolajozom és utána szárazra törlöm, akkor is eldobja a lövést, néha még a céltáblát sem találom el vele. Ha vadászat után száraz műanyag kefével vagy száraz filcel húzom ki a csövet, akkor is eldobja a lövést, igaz csak 15-25 cm.-rel, de ez is nagyon sok. Nem tudom miért csinálja ezt. Vállat von

Akkor mivel pucoválod a Zaszti csövét?

Ballistollal, Jaguar olajjal. Viszont utána irány a lőtér és egy vagy két lövést lövök vele, mert különben baj van. Ez viszont kicsit körülményes és drága fegyverpucolás, úgyhogy elég ritkán nyúlok a cső belsejéhez.

Ha lősz vele tisztítás után, akkor mit ért a tisztítás? Meglepődött
Mondjuk ha nem korrozív-erozív égéstermékű lőporral töltött lőszert használsz, akkor nincs nagy baj.

Én minden használat után fújok egy kis Ballistolt a csőbe, és minden használat előtt puskavesszőre csavart papírzsebkendővel százazra törlöm. Nekem nem dobja el az első lövést sem így szerencsére. Persze ha sokat lövök vele (belövés, gyakorlás, kivételes vadász-szerencse), akkor több olajozós-kihúzós kört teszek - addig, amíg látom, hogy zöld a zsebkendő vagy rongy, mert addig még van rézlerakódás a csőben. Viszont mivel viszonylag ritkán veszem elő a golyóst, mindig hagyok a csövében olajat, hogy a pára meg ne kezdje.
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 21:16:53 »

Sziasztok!

Én egy speciális védő-kenő olajjal tisztítom a fegyvereimet, amiben teflon és vidax adalék van. Ez azt eredményezi, hogy ritkábban kell tisztítani, és azóta messzire elkerüli a rozsda! Nekem is M98-as zasstavám van, ami pucolástól függetlenül jól hordja golyót./ kipróbáltam a Cody-t és szó szerint lukba- lukat lőttem vele. 3 lövés 10mm-es szórással, bár 3cm-rel magasabbra lövi a silvernél.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Október 01. - 08:22:27 »


Ballistollal, Jaguar olajjal. Viszont utána irány a lőtér és egy vagy két lövést lövök vele, mert különben baj van.


Olajos csővel lősz?!

 Bion  Ha visszaolvasol. láthatod, hogy miképpen lövök, ill. miért írtam azt, hogy utána irány a lőtér.
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Október 01. - 17:40:26 »

Én így csinálom:

Lövés után műanyag kefe, majd olajspricc a csőbe (torkolat felől) ezután újra műanyag kefés cucálás (azért nem a réz mert az kb. 3 pucolást bír, aztán elkezdi hullatni a "szőrét" és az egész puska tele van rézdrótdarabkákkal).
Ezután a tisztítókészlet rongy/filc/mittudoménmibőllévő keféjével áthúzom többször, és a kefét közben áttörölgetem száraz ronggyal. Így teszem el, aztán vadászat előtt csak beleteszem a tokba és irány. Nem szokott "dobálózni".

Üdvicsek mindenki.

Azt hiszem irnom kel.
 Először pár megállapítás:
- a műanyag kefe annyit ér mint halottnak a csók. ( de tényleg.)
- a rézkefe 2 ok miatt hullajtja a szőrét - pl ha nagyon szar minőségű, vagy ha nem tolod végig a csövön hanem ahogy fogalmaztad "cucálod" , azaz irányt váltasz a csövön bellül.
   
Tapasztalataim és tanulnányaim szerint én a következőképpen csinálom.

1. lépés- Rézkefe a töltényűr felől természetessen és a cső teljes hosszában végigtolva, ki a cső elején, majd vissza. ezt egyenletes sebességgel kb 10-15 ször.
2. lépés- Szalmiák tartalmú tisztítószer használata. puskavesszőre egy rongyrögzítő toldat (kiválló egy kopott0,22-es rézkefe) amire finom lepedővászonből rátekerek a kalibernek megfelelőt, és jól bemártom a tisztítószerbe. Ezt egymás után 2-3 szor elvégzem amig nem csucsug a cső belseje. (én robola solot használok leggyakrabban, de van chopper cutter és karbon killer nevű tisztítószerem is ami ugyanolyan jó)
3. lépés-10-15 perc várakozás minimum, max 12-20 óra (ez idő alatt a töltényürt és a csővéget nagyszerüen meg lehet pucolni:) )
4. lépés a csövet a már ismertetett rátekert ronygyal szárazra húzom, kb 3-4 rongycsere.
5. lépés -ismételt rézkefézés a fenti módon, lehetőleg egy 2. rézkefével , én két különbözőt használok mert ez nem lesz annyira koszos.
6. lépés a csőbe olajat juttatok rongyon ugy ahogy a szalmiákos szert is, de ezt csak vékonyan (olajnak én a ballistolt használom, de minden adalékmentes olaj használható. Teflonos és egyéb olajok lerakódásokat segítik elő én nem javallom)
7. lépés - a csövet 1-2 száraz rongyal áthuzom hogy maradjon benne olajfilm.
8. lépés Tárolás....MosolyogMosolyog
9. lépés Használat előtt 2-3 ronygyal szárazra kihuzom a csövet

A rézkefe és a szalmiák azért fontos hogy a lerakodások ne rongálják a sövet, mert maradandó károsodást tud okozni.
Az hogy minden lövészet után takarít az emben azért kell hogy a cső kémhatását hejreállítsd, és ha pl bevonatos magokat lősz akkor a bevinatrol a molibdénduszulfid győnyörü kis lepedéket képez ami addig jo is amig nem kezd el a lepedék levállni ......

Bocsi a helyesírási bakikért kicsit kapkodtam

Üdvi mindenkinek  Ansch
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Október 01. - 19:05:42 »

Vadászfegyver esetében:

Évente max. 2-3 alkalommal kap olajat a cső, mert egyszerűen nincs időm szinte naponta pucolgatni a csövet.
Szóval évente 2-3 alkalommal olaj, amit hagyok állni benne legalább pár órát, aztán - tessék megkapaszkodni - puha wc papír "galacsinnal" tolom át a csövet.
Ez a papír mindent felszív a huzagok és barázdák tövéből is, az utolsó tolásoknál szó szerint nyikorog és tiszta a papír.
Olaj előtt persze rézkefét is kap a cső, csak a töltényűrtől kifelé tolva.

Egyébként pedig vadászat után műanyag kefe - csak és kizárólag a töltényűrtől a csőfar fel - aztán száraz, olajmentes rongykefe oszt jónapot, mehet a szekrénybe.
Azért nem húzom vissza a kefét, mert akkor a csőben lévő maradványokat szépen belehúznám a töltényűrbe, meg a tárba.

Hát ennyi...és a puskáim csöve évek múltán is "pontlövők" voltak/maradtak.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Október 01. - 20:40:59 »

Vadászfegyver esetében:

aztán - tessék megkapaszkodni - puha wc papír "galacsinnal" tolom át a csövet.


Megkapaszkodtam... én konyhai papírtörlőt használok, az mintha kevésbé morzsolódna...
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: