Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászújságok  (Megtekintve 98256 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Március 05. - 18:19:33 »

Nem a butakrol van szo ugyanis a feherfarku szarvas himjet biologiai szaknyelven is BUCK-nak(bak), nonemu egyedeit DOE-nak (suta) hivjak.
Aki feherfarku szarvas bikat lo az "ketszer lo bakot"

No igen. De Ugray magyarul írta baknak, egy olyan közegben, ahol virginiai szarvasnak hívják ezt a vadat. És szerintem igaza is volt.

Veled ellentétben én még nem láttam, de ez a vad engem is az őzre emlékeztet. Csak nagyobb, mint ott minden... Mosolyog
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Március 05. - 18:20:24 »

Szerintem hivjuk annak ami...
Ha akarjatok mattam Obama-t is hivhatjatok Barack-nak (magyarul), annak ellenere, hogy itt csak "barak"
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Március 05. - 18:24:14 »

No igen. De Ugray magyarul írta baknak, egy olyan közegben, ahol virginiai szarvasnak hívják ezt a vadat. És szerintem igaza is volt.

Veled ellentétben én még nem láttam, de ez a vad engem is az őzre emlékeztet. Csak nagyobb, mint ott minden... Mosolyog

Nem tudom már melyiknél, de valamelyik klasszikusunknál olvastam egy dámbarcogás leírását. Ő a dámbikát is következetesen baknak hívta, mondván, hogy a királyi gímre lenne sértő, ha a dámot is ugyanúgy bikának titulálná.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2009. Március 05. - 18:34:22 »

Szerintem hivjuk annak ami...
Ha akarjatok mattam Obama-t is hivhatjatok Barack-nak (magyarul), annak ellenere, hogy itt csak "barak"

Hívjuk mi is bucknak? Vigyorog
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #79 Dátum: 2009. Március 05. - 18:46:30 »

Hívjuk mi is bucknak? Vigyorog
A legegyszerubenn igy hivhato.....
Elotte meg kell, hogy magyarazzam: az itteni zsargon szerint penz = dough (kiejve azonos a DOE kiejtesevel),  dollar = buck

Namost:
Fogsz egy egy (papir) egy dollarost es kimesz az erdo szelere es meglebegteted a levegoben.
Ha buck van az erdoben kijon a dough (DOE) szagara, ha doe van az erdoben kijon a buck-ra.

milyen buta dolog ilyen viccet meselmi... Fejvakarás
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2009. Március 05. - 18:53:13 »

A legegyszerubenn igy hivhato.....
Elotte meg kell, hogy magyarazzam: az itteni zsargon szerint penz = dough (kiejve azonos a DOE kiejtesevel),  dollar = buck

Namost:
Fogsz egy egy (papir) egy dollarost es kimesz az erdo szelere es meglebegteted a levegoben.
Ha buck van az erdoben kijon a dough (DOE) szagara, ha doe van az erdoben kijon a buck-ra.

milyen buta dolog ilyen viccet meselmi... Fejvakarás

Különösen most, hogy egy jó amerikai buck 251 Ft...
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #81 Dátum: 2009. Március 05. - 19:04:59 »

Különösen most, hogy egy jó amerikai buck 251 Ft...

Közelítsük meg a kérdést gyakorlatiasan. Legyen az összes "nyama", ez Afrikában - ha jól tudom - egyaránt jelenti a vadat, és a húst. A trófeát meg viszi a hiéna, azt se érdekli, bakot visz-e, vagy bikát. A kaffer meg sosem fogja megtudni, hogy a tévében valami őstulok lebölényezte. Vigyorog
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #82 Dátum: 2009. Március 06. - 10:16:39 »

Profi klubosok!

Megjött a márciusi Vadászlap?
Vagy eddig tartott a lelkesedésük?

Több kollégám is jelezte, hogy még a mai napig nem kapta meg.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #83 Dátum: 2009. Március 06. - 10:29:31 »

Közelítsük meg a kérdést gyakorlatiasan. Legyen az összes "nyama", ez Afrikában - ha jól tudom - egyaránt jelenti a vadat, és a húst. A trófeát meg viszi a hiéna, azt se érdekli, bakot visz-e, vagy bikát. A kaffer meg sosem fogja megtudni, hogy a tévében valami őstulok lebölényezte. Vigyorog

Csak - mondjuk Sowetoban - ki ne ejtsd a szádon, hogy "kaffer"... mert hamar nyama leszel... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #84 Dátum: 2009. Március 06. - 22:06:07 »

Profi klubosok!

Megjött a márciusi Vadászlap?
Vagy eddig tartott a lelkesedésük?

Több kollégám is jelezte, hogy még a mai napig nem kapta meg.
Én is várom, de nyilván a mienkben lesznek extrák is, most teszik bele... Nyihi
Egyébként ugyanez jutott az eszembe, a megalakulás óta semmi hir, a vadászlap honlapján sem.  Vállat von
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #85 Dátum: 2009. Március 06. - 22:43:35 »

Én is várom, de nyilván a mienkben lesznek extrák is, most teszik bele... Nyihi
Egyébként ugyanez jutott az eszembe, a megalakulás óta semmi hir, a vadászlap honlapján sem.  Vállat von


Én ma kaptam meg az igazolványomat, meg egy meghívót a közgyűlésre és a vadásznapra. Meg egy  közhasznúsági beszámolót!

Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #86 Dátum: 2009. Március 07. - 12:03:36 »

Én ma kaptam meg az igazolványomat, meg egy meghívót a közgyűlésre és a vadásznapra. Meg egy  közhasznúsági beszámolót.

Én is.

És a "másik" fórumon van egy tájékoztatás, hogy a lap a terjesztés hibájából nem érkezett meg, úgyhogy aki nem kapta meg az jelezze a Vadászlap szerkesztősége felé, és postázzák.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #87 Dátum: 2009. Március 16. - 21:27:20 »

Aki kíváncsi Soma fórumtársunkra, az nézze meg a Magyar Vadászvilág második számának 15. oldalát! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #88 Dátum: 2009. Március 16. - 21:34:09 »

Aki kíváncsi Soma fórumtársunkra, az nézze meg a Magyar Vadászvilág második számának 15. oldalát! Vigyorog
nem tudja valaki beszkennelni és betenni az oldalt?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #89 Dátum: 2009. április 05. - 20:59:58 »

nem tudja valaki beszkennelni és betenni az oldalt?
Minek...a vírusirtók úgyis kiszúrják... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: