Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászújságok  (Megtekintve 97953 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #405 Dátum: 2018. Február 12. - 15:43:56 »

Nem engedtem volna el ezt a bikát.
Sőt!
Bárki más fél kezét odaadnám egy ilyen bikáért.  Vigyorog

De itt nem ez a lényeg.

Lássuk a szó szerinti idézetet:

"Nem állítottam le a traktort, kiszálltam, elővettem és megtöltöttem a puskát, ezt követően pedig rácserkeltem a gímszarvasra."

Igen, ez egy kiragadott szövegrészlet.
De - szerintem - ebben van leírva a lényeg.

A többi pátoszos sallang (lásd: "ne zavarjam meg az anyaföldtől való elbúcsúzástól" vagy "Közelről találkozhattam „A nagy öreggel”. Elképesztő a természet csodája! Hálát adtam Dianának, a vadászok védőszentjének, hogy ebben a kivételes kegyben részesített engem!") meg csak próbálja cukormázba burkolni az "oldalbalőttem a traktor mellől" sivárságát.

Ezt lehet, hogy érzi az elejtő is (az a jobbik eset), és ezért a cukormáz, de nélküle jobb lett volna.
Vannak ilyen egyszerű vadászatok is, és előfordul, hogy ezek adják a legirigyeltebb trófeát, meg az is előfordul, hogy a legjellegtelenebb trófea mögött van a legnagyobb vadászélmény.

Nekem ezzel két bajom van: Az egyik a cukormáz, a másik, hogy egy ilyen szintű történet megjelenhet a Vadászlap honlapján...
 Vállat von
Nekem nem működik ez a honlap.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #406 Dátum: 2018. Február 12. - 16:13:30 »

Nekem nem működik ez a honlap.

http://vadaszlap.hu

Vaddisznó helyett a cikk címe
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #407 Dátum: 2018. Február 12. - 19:53:59 »

egy ilyen szintű történet megjelenhet a Vadászlap honlapján...
 Vállat von

Ezzel abszolút egyetértek, a többi meg csak fingreszelés lenne. 
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #408 Dátum: 2018. Február 12. - 20:07:21 »

A facebook világa tömegével szüli az ilyen irományokat. (Mondjuk még mindig tartom,hogy az egykori Nimród sorozatban kötetbe fűzve is jelentek meg rettenetek.) Nem egy Fekete István, de nézzük el neki. Nem ő tehet róla,hogy lehozták. Régóta nem az a lényeg sajnos,hogy mekkora a szókincs,meg a kifejező készség...Haverja a szerkesztőnek? Meghívja vadászni? Itatja a sleppel vadásznapon? Ma már ezek a kiadás szempontjai. A traktorral közlekedést nem ítélem el. Van az a hely, ahová csak azzal lehet kijutni. Általában ezek a legcsodásabb vadászhelyek.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #409 Dátum: 2018. Február 12. - 20:12:52 »

A traktorral közlekedést nem ítélem el. Van az a hely, ahová csak azzal lehet kijutni. Általában ezek a legcsodásabb vadászhelyek.
Na, eladtad a super b-t , vagy traktort/tercsi járcsit akarsz, és így kell beadni az asszonynak?? Vigyorog Wave
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #410 Dátum: 2018. Február 12. - 20:29:29 »

A traktorral közlekedést nem ítélem el. Van az a hely, ahová csak azzal lehet kijutni. Általában ezek a legcsodásabb vadászhelyek.
A cserkelés azaz gyaloglás amivel a legjobb helyekre el lehet jutni! Vigyorog
"Általában ezek a legcsodásabb vadászhelyek."
 Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #411 Dátum: 2018. Február 12. - 20:38:34 »

Na, eladtad a super b-t , vagy traktort/tercsi járcsit akarsz, és így kell beadni az asszonynak?? Vigyorog Wave
Tercsijárcsi lesz. A kutyák miatt. Egy barátommal szoktam traktorozni a szóróihoz,a Tisza őserdejébe. Nem azért megy ezzel,hogy másnak összevágja az utat/nem jár oda más csak ő/ hanem mert ez az egyetlen lehetőség a kijutásra.A cserkelés tényleg a legjobb mód,csak az a bibi,hogy sok helyen tiltott.  Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #412 Dátum: 2018. Február 12. - 21:17:07 »

Tercsijárcsi lesz. A kutyák miatt. Egy barátommal szoktam traktorozni a szóróihoz,a Tisza őserdejébe. Nem azért megy ezzel,hogy másnak összevágja az utat/nem jár oda más csak ő/ hanem mert ez az egyetlen lehetőség a kijutásra.A cserkelés tényleg a legjobb mód,csak az a bibi,hogy sok helyen tiltott.  Wave


Ha esetleg ott is tilos akkor ez biztos barkácsolás volt - traktorral .  Vállat von
Azért is van ellenérzésem ezzel a traktoros barkácsolással kapcsolatban mert felmerült bennem is hogy a szóróra ment és útközben meglátta a bikát "nehogy már kihagyjam"  - ez eddig még ok is . Azt például nem tudom hogy ott körzetek vannak és csak a beírt "én lesemen" lehet vadászni . Vagy egyeseknek csak és szigorúan a lesen de kettesek azt lőnek útközben amit akarnak ? Esetleg ha körzetek vannak akkor már biztos hogy saját körzetében volt ? Persze biztos vagyok benne hogy itt semmi stikli nem volt . Egy másik dolog ez több helyen is visszacsengő pátoszos ömlengés . Egy korábbi esetnél is kifogásoltam hogy ha már ír valamit akkor azt illik pontosan idézni ( valami erdő a mi templomunk  :Mosolyog szerű volt ) . Itt is és többször észrevettem hogy Diánát - Szent Diána ként említik pedig Ő egy pogány istenség a keresztény szentek között nincs ilyen (valójában Diána Istenasszony)  , ellenben Szent Hubertusz van ( egészségünkre  Piál )     Emelem



Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #413 Dátum: 2018. Február 12. - 21:37:20 »

Tercsijárcsi lesz. A kutyák miatt. Egy barátommal szoktam traktorozni a szóróihoz,a Tisza őserdejébe. Nem azért megy ezzel,hogy másnak összevágja az utat/nem jár oda más csak ő/ hanem mert ez az egyetlen lehetőség a kijutásra.A cserkelés tényleg a legjobb mód,csak az a bibi,hogy sok helyen tiltott.  
Szia!
A leshez soha nem állok kocsival. Előtte 300-500 m kiszállok. Akkor cserkelő üzemmódban megyek a lesig. Hogy lehet a cserkelést megtiltani? Mi az alapja adott beírókörzetben? Fejvakarás Vállat von
Bocs, de ezt nem értem.
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #414 Dátum: 2018. Február 12. - 22:17:36 »

Szia!
A leshez soha nem állok kocsival. Előtte 300-500 m kiszállok. Akkor cserkelő üzemmódban megyek a lesig. Hogy lehet a cserkelést megtiltani? Mi az alapja adott beírókörzetben? Fejvakarás Vállat von
Bocs, de ezt nem értem.
 Emelem

Sok helyen csak lesre lehet iratkozni. Nincs körzet.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #415 Dátum: 2018. Február 12. - 22:18:54 »

A terület másik fele... Röhög
Nem nyilatkozom.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #416 Dátum: 2018. Február 13. - 06:28:35 »

Tercsijárcsi lesz. A kutyák miatt. Egy barátommal szoktam traktorozni a szóróihoz,a Tisza őserdejébe. Nem azért megy ezzel,hogy másnak összevágja az utat/nem jár oda más csak ő/ hanem mert ez az egyetlen lehetőség a kijutásra.A cserkelés tényleg a legjobb mód,csak az a bibi,hogy sok helyen tiltott.  Wave


Mi az isten haragja miatt tiltott az ott?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #417 Dátum: 2018. Február 13. - 06:43:28 »

Nem írhat mindenki úgy, mint pl. Hirtenberger Kálmán....😁
Amúgy pontosan az öreg afrikánus nézete volg, hogy mindenkinek írnia kellene, mert fogy a magyar szó.
Az más tészta, hogy egy lap szerkesztője ki tudja-e válogatni a zsákból, az ocsú és a törek közül a magot, vagy sem.
Az pusztán saját véleményem, hogy ezt az írást én biztosan nem hoznam le, még e-sajtófelületen sem, de hát én nem is vagyok szerkesztő😈

Nem igazán tölt el romantikus sóvárgással a traktor, mint a vadászathoz használt jármű, de meg sem botránkoztat.
Ha azzal közlekedik, hát az ü dóga Vállat von
Mennyivel rosszabb egy 20 milliós Fendt, mint egy 20 milliós G osztály?
Melyiktől lesz valakiből "igazvadász"? Fejvakarás

Őszinte részvétem minden vadásztársamnak, akik olyan területen vadásznak, ahol tiltott vadászati módszer a cserkelés.
El sem tudom képzelni, hogy mondvacsinált faszságokon kívül (biztonság, zavarás) mi lehet egy ilyen tiltás oka?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #418 Dátum: 2018. Február 13. - 07:20:39 »



Őszinte részvétem minden vadásztársamnak, akik olyan területen vadásznak, ahol tiltott vadászati módszer a cserkelés.
El sem tudom képzelni, hogy mondvacsinált faszságokon kívül (biztonság, zavarás) mi lehet egy ilyen tiltás oka?

Üdv

Konkrét példa, nemrégiben hallottam: a kisnagygazda (parisztokrácia) tagokból verbuválódott IB jórészt 200 kilós, elefánt módjára közlekedő "vadászokból" áll és nehogymá a többieknek jobb legyen és máshová is menjenek, mint ahová mi tudunk a terepjárókkal. Örüljenek hogy lesre ülhetnek.

Nálunk is van tucatszám olyan vadásztárs, aki száz méternél többet nem gyalogolt még, ha nem tud ilyen távolságban megállni a lestől, inkább a platón vagy a járműben ül reggelig. Szerintem erősen összefügg azzal a közhiedelemmel, hogy vadászni csak sötétben lehet. Hajnalban kelni fárasztó, inkább aludjunk a lesen vagy a kocsiban a főirány. Szerintem új vadászati módként kellene szabadalmaztatni, valamiféle wellness tevékenységhez hasonlít. A félreértések elkerülése miatt mondom, hogy ez nem csak vadkáros időszakban jellemző!

 Emelem

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16588



« Új üzenet #419 Dátum: 2018. Február 13. - 07:32:46 »

Amikor három tag három vendéggel be van írva három szomszédos körzetbe "cserkelésre" akkor tudod, hogy ott házihajtást tartanak.
A szabályokat vagy a leghülyébbekhez hozod és akkor a normálisak szívnak, vagy megengedőre hagyod és akkor a selejtje visszaél velük...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: