Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászújságok  (Megtekintve 98066 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #375 Dátum: 2017. Július 26. - 22:12:55 »

Még mindig a Vadászlapnál maradva, a weboldalon is van mit keresgélni sajnos:

Nem tudom, hogy ezen a bakon mi annyira különleges:

http://vadaszlap.hu/2017/07/25/csengelei-kulonleges/

OK, hogy az elejtő esetleg meg van róla győződve, hogy ez a legkülönlegesebb bak a világon, de nyilván mindenkinek a sajátja, avagy az első a legszebb/legjobb/legkülönlegesebb.
 Stoel Én inkább egy átlagos képességű elsőagancsúnak nézem.  Vállat von  Stoel


Igen jó bakot ejtett el a következő cikk írója, de hogy a fogalmazásórákról hiányzott anno, az biztos:

http://vadaszlap.hu/2017/07/26/juliusi-hivas/

"rengeteg hektárból álló kukoricarengeteg" vagy "A távolság hatalmasnak bizonyult, így a válltáskámba keresésre szántam el magamat és a sípomhoz nyúltam" - ilyen szörnyűségeket olvashatunk...
Vajon annak idején Kittenberger milyen megjegyzéssel küldte (volna) vissza a hasonló cikkeket a feladónak?
Mert, hogy le nem közölte - abban biztos vagyok.


A legjobban aztán a következő "tetszett":

http://vadaszlap.hu/2017/07/14/az-elso-5/

Igen-igen jó kannal lepte meg a szerencse fiatal vadásztársunkat. Gratulálok hozzá!

Kár, hogy a terítékfotót a nagybácsi hubertuszoscímkéről mintázott tetoválása dominálja...

 Stoel a háttérben virító zsigereket megemlíteni pedig már tényleg súlyos szőrszálhasogatás lenne  Stoel

Szóval szerintem egy szerkesztő nem azért kapja, amit kap, hogy ctrl-c - ctrl-v módszerrel közhírré tegyen mindent.
Sokkal inkább azokért az udvarias hangú levelekért, amikkel ezeket a cikkeket visszaküldené a feladónak, megmagyarázván, hogy legközelebb mire figyeljen jobban, hogy leközölhető legyen az élménybeszámoló.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #376 Dátum: 2017. Július 27. - 07:43:35 »


A legjobban aztán a következő "tetszett":

http://vadaszlap.hu/2017/07/14/az-elso-5/

Igen-igen jó kannal lepte meg a szerencse fiatal vadásztársunkat. Gratulálok hozzá!

Kár, hogy a terítékfotót a nagybácsi hubertuszoscímkéről mintázott tetoválása dominálja...

 Stoel a háttérben virító zsigereket megemlíteni pedig már tényleg súlyos szőrszálhasogatás lenne  Stoel

Szóval szerintem egy szerkesztő nem azért kapja, amit kap, hogy ctrl-c - ctrl-v módszerrel közhírré tegyen mindent.
Sokkal inkább azokért az udvarias hangú levelekért, amikkel ezeket a cikkeket visszaküldené a feladónak, megmagyarázván, hogy legközelebb mire figyeljen jobban, hogy leközölhető legyen az élménybeszámoló.
[/quote]

És akkor a következő szabálytalanságot még meg sem említetted:

"hajnali 2 óra tájban megláttunk a búzán, egy magányos vaddisznót"
"Azért volt szükség arra, hogy ilyen közelre belopjam, mert még nincs céltávcső a puskámon."

Vhr. 69. §
(4)154 Vaddisznó, aranysakál, borz és róka éjszakai vadászatán a vadász köteles magánál tartani és használni keresőtávcsövet, céltávcsövet, valamint kézilámpát, továbbá - ha a vadászati hatóság az eseti használatát külön engedélyezte - a fegyverlámpát.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #377 Dátum: 2017. Július 27. - 07:55:07 »


Vhr. 69. §
(4)154 Vaddisznó, aranysakál, borz és róka éjszakai vadászatán a vadász köteles magánál tartani és használni keresőtávcsövet, céltávcsövet, valamint kézilámpát, továbbá - ha a vadászati hatóság az eseti használatát külön engedélyezte - a fegyverlámpát.


Egy picit félreviszem a fonalat, de szeget ütött a fejembe a dolog.
Ez akkor azt jelenti, hogy ha kértünk engedélyt fegyverlámpa használatára, akkor kötelesek is vagyunk használni?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #378 Dátum: 2017. Július 27. - 08:10:35 »

Egy picit félreviszem a fonalat, de szeget ütött a fejembe a dolog.
Ez akkor azt jelenti, hogy ha kértünk engedélyt fegyverlámpa használatára, akkor kötelesek is vagyunk használni?


A mondat értelme alapján igen és ezért nem sikerült túl jól a megfogalmazása. Gondolom azért ez nem azt akarta jelenteni, hogy ha teliholdnál kiáll eléd húsz méterre a búzatarlóra életed kanja, akkor meg kell vakítanod a fegyverlámpával.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #379 Dátum: 2017. Július 27. - 08:13:28 »

"köteles magánál tartani"

Itt nincs szó használatról.  Vállat von
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #380 Dátum: 2017. Július 27. - 08:14:14 »

Egy picit félreviszem a fonalat, de szeget ütött a fejembe a dolog.
Ez akkor azt jelenti, hogy ha kértünk engedélyt fegyverlámpa használatára, akkor kötelesek is vagyunk használni?


Csabi inkább arra célzott, hogy céltávcső nélküli puskával nem szabad éjszaka vadászni.

De ettől függetlenül a kérdésed jogos.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #381 Dátum: 2017. Július 27. - 08:17:47 »

"köteles magánál tartani"

Itt nincs szó használatról.  Vállat von

dehogy nincs

  "vadász köteles magánál tartani és használni"
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #382 Dátum: 2017. Július 27. - 09:10:56 »

A mondat értelme alapján igen és ezért nem sikerült túl jól a megfogalmazása. Gondolom azért ez nem azt akarta jelenteni, hogy ha teliholdnál kiáll eléd húsz méterre a búzatarlóra életed kanja, akkor meg kell vakítanod a fegyverlámpával.

Ez ugye azért különösen érdekes, mert fegyverlámpa használatot nem személyre, hanem területre és időszakra kérünk a hatóságtól.
Ha most írni-olvasni tudó emberként értelmezzünk a jogszabályt, akkor egy adott vadászterületen minden tagnak és vendégnek használnia kéne, ha már egyszer megkérték.
Nekem is, akinek sok éve már nincs is fegyverlámpája. 
Vagy megsértem a vadászati jogszabályokat, ha netán kint ér az este. Mondjuk nem jellemző, mert azt az évi 3-4 disznót, meg 1-2 tarvadat meg tudom lőni fényes nappal is.

Még az a szerencse - Semjént idézve - hogy történelmet írtunk, olyan tökéletesre sikeredett a vadászati törvény. Mi lenne, ha fércmunka lett volna?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #383 Dátum: 2017. Július 27. - 09:50:41 »

Ez ugye azért különösen érdekes, mert fegyverlámpa használatot nem személyre, hanem területre és időszakra kérünk a hatóságtól.
Ha most írni-olvasni tudó emberként értelmezzünk a jogszabályt, akkor egy adott vadászterületen minden tagnak és vendégnek használnia kéne, ha már egyszer megkérték.
Nekem is, akinek sok éve már nincs is fegyverlámpája. 
Vagy megsértem a vadászati jogszabályokat, ha netán kint ér az este. Mondjuk nem jellemző, mert azt az évi 3-4 disznót, meg 1-2 tarvadat meg tudom lőni fényes nappal is.

Még az a szerencse - Semjént idézve - hogy történelmet írtunk, olyan tökéletesre sikeredett a vadászati törvény. Mi lenne, ha fércmunka lett volna?

Lajos  Igen

Elolvastattam az idézett mondatot nálam jogot tanultabb Kolléganőkkel is. Mindegyikük úgy értelmezte, hogy ha megkérték és - kapták az engedélyt (területre) akkor köteles használni a fegyverlámpát a delikvens, legalábbis ez van odaírva. Lassan be kell szereznem egyet  Fejvakarás 
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #384 Dátum: 2017. Július 27. - 10:02:29 »

'...és megint fölnéztem az égre
álmaim gőzei alól
s láttam, a törvény szövedéke
mindíg fölfeslik valahol."  /J.A./
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #385 Dátum: 2017. Július 27. - 10:27:14 »

Lajos  Igen

 Lassan be kell szereznem egyet  Fejvakarás 

Lámpát, vagy jogot tanult kolléganőt? Lámpád van...  Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #386 Dátum: 2017. Július 27. - 11:02:21 »

Lámpát, vagy jogot tanult kolléganőt? Lámpád van...  Nyihi

Ja tényleg ... Csak mire be kellene kapcsolni már hazafelé tartok. Meg hajnalban sem szokott sűrűn kelleni. Jogot tanult Kolléganőkből nagyon jól állunk. Öröm rájuk nézni  Kacsint Vigyorog
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #387 Dátum: 2017. November 05. - 12:28:31 »

Szervusztok.

Sajnos hely szükében vagyok,igy megválnék jó pár évfolyam újságtól pl 2006-2016 ig Nimrod,Magasles, Nimró Safari , Élmény vadász,Élmény fegyver, Magasles,Alkony Pannon Vadászvilág,
Teljes évfolyamok majdnem mind .

Könyvre, képzömüvészeti tárgyra ,használati tárgyra szivesen elcserélem .

Szórvány példányokat nem szeretnék adni (teljes év mehet).
Budapesten van,

üdv:HSanyi
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #388 Dátum: 2018. Február 06. - 18:26:17 »

Szomorúan kell konstatálnom, a Vadászlap pont azzá az újsággá vált, ami miatt anno a Nimród vásárlását beszüntettem.
Béke poraira...
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #389 Dátum: 2018. Február 06. - 19:15:41 »

Szomorúan kell konstatálnom, a Vadászlap pont azzá az újsággá vált, ami miatt anno a Nimród vásárlását beszüntettem.
Béke poraira...

Ma vettem meg a februárit, és ugyan ez jutott eszembe. 
Na meg (hogy klasszikus mondást idézzek)  a NKA annak aki azoknak a "vadászati kiegészítőknek" az árait kikalkulálta!  Ez már a "G"-ség csúcsa!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: