Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászújságok  (Megtekintve 98222 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #330 Dátum: 2014. Február 03. - 20:25:41 »

Viszont Feiszt Ottó két utóbbi cikke előtt le a kalappal!

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #331 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 18:44:26 »

A Vadászlap honlapja csak nekem elérhetetlen pár napja, vagy tényleg valani bibi van vele?

 Fejvakarás Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #332 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 18:51:09 »

A Vadászlap honlapja csak nekem elérhetetlen pár napja, vagy tényleg valani bibi van vele?

 Fejvakarás Vállat von
"A Magyar Vadászlap elérése szerverproblémák miatt a tegnapi és a mai nap folyamán is akadozik, így az oldal jelenleg nem a megszokott minőségében olvasható.
A működésbeli hiányosságokért – a technikai hátteret biztosító partnercégeink munkatársainak nevében is – elnézésüket kérjük, dolgozunk a hiba elhárításán!"

Ezt írták a Facebookon.  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #333 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 18:57:51 »

Nem elérhető,nekem sem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #334 Dátum: 2015. Január 05. - 16:02:39 »

A Vadászlap honlapja csak nekem elérhetetlen pár napja, vagy tényleg valani bibi van vele?

 Fejvakarás Vállat von

Ugyanezt akartam írni...

 Vállat von Vállat von Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #335 Dátum: 2015. Január 05. - 18:01:32 »

A honlap működik,de 2014.12.03. az aktuális hírek dátuma. Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #336 Dátum: 2015. Január 19. - 11:48:16 »

A honlap működik,de 2014.12.03. az aktuális hírek dátuma. Vállat von

Nade még mindig???  Vállat von

Csak nekem nem működik, vagy a hiba nem az én készülékemben van?  Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #337 Dátum: 2015. Január 19. - 12:08:42 »

Nálam is ugyanaz.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #338 Dátum: 2015. Január 19. - 22:57:05 »

A Facebook oldaluk napi szinten működik...
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #339 Dátum: 2015. Január 20. - 05:13:29 »

Nem frissült azóta sem.Vagy új honlap készül,vagy van valami gebasz.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #340 Dátum: 2015. Január 21. - 13:04:14 »

Én úgy tudom, hogy új honlapjuk lesz.
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #341 Dátum: 2015. Január 30. - 20:33:03 »

Itt van:

http://vadaszlap.hu/2015/01/30/elindultunk/
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #342 Dátum: 2015. Június 09. - 12:15:40 »

Előre bocsátom, hogy egyik lapnak sem vagyok semmi egyebe, mint „mezté’lábas” olvasó.
A júniusi lapszámokat olvasgatva jött a gondolat, hogy egy kicsit belemélyedjek, megnézzem mit is mondanak a számok, mert a különbség „ránézésre” is ordított…
Az alábbiakat számoltam össze:

                                                           Vadászlap                         Nimród
Össz oldalszám                                           84                                      76
Ebből reklám                                            12,5                                  27,5   (fontosnak tartom megjegyezni, hogy a Vadászlap 12,5 oldalából négy a könyves lista)
              ebből éjjellátó, hőkamera             0                                      1,75
         reklámízű cikk                                   8,5                                    9
         vadásznapok/kitűntetések                  0                                       0     (úgy látszik nincs szezonja...  Ördög)
         érdemleges olvasnivaló                     63                                      39,5


Persze a fenti kategorizálás csak a saját szubjektív besorolásom alapján született, de attól még szerintem sokatmondó…

Mindezeken túl a Nimródban még három-négy olyan dolgot találtam, amitől – melyiknél mennyire – emelgette a hajam a kalapot:

Nem hinném, hogy szabad lenne szinte használhatatlanul életlen fényképeket megjelentetni egy ilyen múltú/szintű újságban. Még akkor sem, ha azok történetesen Hidvégi Béla vagy Sárkány Árpád urak vadászatait/terítékeit örökítik is meg.
Rögtön hozzáteszem, hogy minden tiszteletem az említett uraké, hiszen nem keveset tettek le a magyar vadászat asztalára.

Nem derült ki számomra, hogy Dr. Czerny Róbert úr cikkével milyen információt akart megosztani. Azon túl, hogy „egyeztetünk”.
 Stoel Meg hogy milyen fontos ő ebben a folyamatban…  Stoel
A képen látható Nagy vadászkönyv szakirodalomként való említése kissé talán meredek.

Értetlenkedve olvastam Balog Klaudia kisasszony cikkét. Szép (pláne a hölgyről készült fotó) és jó, de egy vadászújságban talán nem túlzás azt mondani, hogy érdektelen egy OTDK rendészeti szekciójáról szóló tudósítás.

A csúcs számomra Szoboszlai úr cikke a Browning fegyverről.
Értem én, hogy dicsérni kell, hiszen ezért íródik a cikk, de – nem tehetek róla – ezektől a nasonaldzseografikos lózungoktól mindig felszisszenek:
-   „Az új fegyver … megkoronázva a … céltávcsövével. Maga ez a párosítás már első látásra lenyűgözött.”
-   „Az éjfekete kompozittusba beágyazott, ezüstszínű, rozsdamentes acélcső akár az éjszakában futó tejútrendszer.”
-   „Az előagy szinte beleül az ember kezébe … A titok nyitja a … speciális bevonatú kezelés, amit az amerikaiak is nagyon dícsérnek.” – Akkor biztos nagyon jó is… Hisz ők jobban tudják…
-   „… lőterén, padból gyakorlatilag öt lőszerből produkálta a fegyver a kiváló 2 centiméteres szórásképet. Nyilván ez az én egyéni teljesítményem, és jólesett, hogy megerősíthettem magamban az egykori bronzszintes sportlövőt.” – Itt akkor most a fegyvert, vagy magát dícséri az író?...  Fejvakarás
-   „Nagyon tetszett a fegyverben, hogy vállhoz kapva, azonnal célra állt, nem kellett igazgatni sem vállban sem kézben.” – Ez szerintem agyazás és alkat kérdése. Nem tudjuk, hogy Szoboszlai úr milyen termetű, tehát ezt általános szentenciaként leírni… – fene tudja!  Vállat von
-   „Az X-Bolt zárdugattyúja könnyen és magabiztosan jár.” – Ezen úgy elgondolkodtam, hogy milyen is lehet az a magabiztosan járó zárdugattyú?   Csodalk
-   „A tusanyakon található a biztosítótolóka … Halkan és határozottan működik” – Detto. A biztosítónak az a lényege, hogy határozottan működjön, különben sz@rt se ér. Milyen lehet a határozatlanul működő biztosító?   Csodalk
-   „Amelyik vadat jó helyen lövik, az meglesz.”
Mondjuk, hogy Guth egy jó hely. Ezt talán kijelenthetjük (Edmond Blanc díj, világrekordok, stb.). Akkor az ott lőtt vad meglesz, ezek szerint.
Viszont a – mondjuk – Homokfüttyösberéndi Kolbásztöltő Természetvédelmi Vadásztársaság , ahol napirenden vannak a veszekedések, a széthúzás, a följelentgetések, az meg bizonyára nem jó hely. Ezek szerint itt nem is lesz meg a vad. De legalább a Vt. nevéből rögtön kiderül, hogy miért nem…
Szóval tudom én, hogy mire gondolt az író, de akkor sem célszerű a megfogalmazás.
Arról nem is beszélve, hogy mindnyájan láttunk már jól meglőtt vadat, ami nem, vagy csak hosszas keresés után lett meg.

A fentieken túl számomra nagyon visszás, hogy a szerző a fatushoz ragaszkodó, a fegyverben az esztétikumot is kereső vadászokat (magam is ilyen volnék) éppen hogy csak le nem hülyézi. „Szép fegyvereket az interneten is lehet nézegetni.” Igen, ez igaz. Én mégis jobban szeretem, ha a vállamon lóg.
Szóval nem áldoznám fel a használhatóság/strapabíróság oltárán az esztétikumot. Pedig talán mondhatom magam aktív vadásznak.

A vadászattörténetben kutakodva jogosan felmerülő ellentmondás a József Főhercegi ezredik szarvasbika – fővad kérdése, de azért a Börzsönyi talány című egyoldalnyi cikk – azon túl, hogy felhívja a figyelmet ezen vadászattörténeti emlékhelyekre – nekem eléggé fingfűrészelésnek tűnik.

A fentieken túl még szót érdemel, hogy az eddig megszokottakhoz képest jelentősen megnőtt az itt-ott fellelhető nyomdahibák száma.

Szóval olvasóként (fogyasztóként) az a véleményem, hogy Cseke úr sajnálatos halála utáni átrendeződés nyomán (nem biztos, hogy pont ehhez köthető, vagy ez az oka, de laikusként nekem így „állt össze”) a Nimród színvonala látványosat zuhant, a Vadászlapé pedig minimum stagnál, de inkább emelkedik.

Fentiek a nyomtatott lapokra vonatkoznak.

A weblapokon fordított képet látok. A Nimródét gyakrabban frissítik, több naprakész újdonságot tartalmaz, míg a Vadászlapnál sokszor napok telnek el különösebb frissítés, hozzányúlás nélkül.

 S.Peti
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #343 Dátum: 2015. Június 09. - 12:31:24 »

Szia Kama! Emelem

Talán nem véletlen, hogy évek óta csak akkor veszek Nimródot, ha valamelyik barátom írt bele, vagy róla van benne cikk.

Cseke Sanyi a Vadászlapnak volt a főszerkesztője!

Ha a Browning cikk írója azonos azzal  a Szoboszlai Úrral aki a vaddisznó vadászatáról írt könyvet, akkor talán ne is csodálkozz! Vigyorog

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #344 Dátum: 2015. Június 09. - 13:35:49 »

Cseke Sanyi a Vadászlapnak volt a főszerkesztője!

Tudom, de a halála után több "Vadászlapos" név (Somfalvi, Homonnay) egy darabig a Nimródban jelent meg.
Aztán hamar eltűntek, és lett helyettük Ladányi Tamás és Szoboszlai Lajos.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: