Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászújságok  (Megtekintve 98203 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #210 Dátum: 2010. November 27. - 21:03:44 »

Ha felmész a Nimród weboldalára, ott kikeresed az elérhetőségüket és jelzed nekik a problémát, nagy valószínűséggel segítenek. Náluk mindig van elfekvőben egy-két darab szinte minden évből és elég segítőkészek szoktak lenni -én legalább is nem panaszkodhatom rájuk...
Szerinted tudnának még adni? Hát, végülis egy próbát megér! Hogy én erre nem gondoltam! Köszönöm a tanácsot! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #211 Dátum: 2011. Február 14. - 09:42:00 »

Sziasztok!

Olvasta valaki az "élmény fegyver" legújabb számát?
Ajánlom mindenkinek, aki jót akar röhögni...  Röhög jobb mint egy vicclap...    OOO
De lehet, hogy mégis inkább sírni kellene rajta. Rííí
Szakmailag annyira a legalja, hogy ezt már nem lehet alulmúlni.  Meglepődött Végigolvastam, és egyetlen cikket sem találtam benne, amiben ne lenne bekezdésenkét 2-3 durva hiba.
Rengeteg új információt olvashatunk benne pl. a:
"gyűrűs ütő karabélyok"-ról  Fejvakarás
"vérebek hajtói"-ról  Fejvakarás
"egy M-808-as záváros karabély, amelynek távcsövét közvetlenül a töltényűr rekeszébe munkálták be." Fej a falba
-És ez csak az első két oldal...
 OOO


A legtöbb persze fordítási hiba, de el nem tudom képzelni, hogy nem nézi meg egy szakmai lektor???
Így kiadni egy újságot???

Az élményvadászt már régóta nem veszem meg, a hasonló hibák miatt, (ezt sajnos, csak gyorsan lekaptam a pultról) de ez alulmúl mindent.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #212 Dátum: 2011. Február 14. - 18:44:13 »

Én sajnos eljutottam arra a pontra,hogy egyetlen vadászújságot sem veszek meg! Bóórzasztó drágák!! Belső tartalmuk 80% szakmai,ami esetleg egy "mezei"vadászt nem igazán érdekel,ismétlődő címlapfotók,külföldi fotósok képei (én szeretnék magyar fotósok által fényképezett magyar vadat látni)stb. De ha már szakmai rész,akkor ne a nyest területtartási szokásairól,vagy a vetési varjú begytartalmáról szóljon egy vadászújság,ha sok vadász nem tud trófeát becsülni,egyáltalán etikusan,"tisztán" vadászni.  Emelem
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #213 Dátum: 2011. Február 15. - 08:25:36 »

Én sajnos eljutottam arra a pontra,hogy egyetlen vadászújságot sem veszek meg! Bóórzasztó drágák!! Belső tartalmuk 80% szakmai,ami esetleg egy "mezei"vadászt nem igazán érdekel,ismétlődő címlapfotók,külföldi fotósok képei (én szeretnék magyar fotósok által fényképezett magyar vadat látni)stb. De ha már szakmai rész,akkor ne a nyest területtartási szokásairól,vagy a vetési varjú begytartalmáról szóljon egy vadászújság,ha sok vadász nem tud trófeát becsülni,egyáltalán etikusan,"tisztán" vadászni.  Emelem

Szerintem meg inkább a "nyest területtartási szokásairól,vagy a vetési varjú begytartalmáról szóljon egy vadászújság" mint a rengeteg reklámmal meg PR cikkel legyen tele. (Bár tudom, elbből tudják fenntartani az lapot...)
Engem rettentően zavar az is, ha oldalakon keresztül taglalják, hogy mi történt egy-egy  megyei vadásznapon (mindig mindenhol ugyanaz). Azokon ott lenni érdemes, de olvasni róla... Vállat von  Pláne ha azt taglalják, hogy ki-kit tüntet ki...  Hány
A trófeabecsléssel és az etikával egyet értek. Abból sose elég.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #214 Dátum: 2011. Február 15. - 08:53:55 »

Én sajnos eljutottam arra a pontra,hogy egyetlen vadászújságot sem veszek meg! Bóórzasztó drágák!! Belső tartalmuk 80% szakmai,ami esetleg egy "mezei"vadászt nem igazán érdekel,ismétlődő címlapfotók,külföldi fotósok képei (én szeretnék magyar fotósok által fényképezett magyar vadat látni)stb. De ha már szakmai rész,akkor ne a nyest területtartási szokásairól,vagy a vetési varjú begytartalmáról szóljon egy vadászújság,ha sok vadász nem tud trófeát becsülni,egyáltalán etikusan,"tisztán" vadászni.  Emelem

Nem teljesen értek egyet! A fotók szép és jó dolgok de egy úgymond egyszerű sport vadásznak is ugyanúgy rendszeresen képeznie kell magát mint egy hivatásosnak. Véleményem szerint csak az kéne, hogy megkülönböztessen minket egy hivatásostól, hogy Ő fizetést kap. Ugyanúgy képeznünk kell magunkat és bizony rendkívül  sok hasznos dolgot lehet tanulni a területhasználat és begytartalmi vizsgálatokról, főleg ha az ember utána tovább gondolja egy picit és a saját területére aktualizálja.

Etikáról és trófea becslésről egyet értünk. De a trófea bírálatot meg szerintem nem lehet újságból vagy könyvből megtanulni. Hisz van irodalom ezzel kapcsolatban, én mégis az agancsozásnak és a sok kézbe fogott csont miatt tudom, hogy mit nem tudok.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #215 Dátum: 2011. Február 15. - 09:07:34 »

Szervusztok.
Az Élményfegyvert postán kaptátok meg vagy újságosnál vettétek (nekem még nem jött meg)?
Üdv:HSanyi
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #216 Dátum: 2011. Február 15. - 09:26:49 »

Szervusztok.
A másik dolog ez az újság helyzet. Én tényleg kis hű vadász módjára meg veszem az összes kiadványt,de már tényleg nem tudok bennük el mélyülni.
Újat nem sokat mondanak,a reklám dömping az egyre nagyobb stb.A Január végén lent voltam a területen és az osztrák vendégek mindig hagynak ott Jager,Pirsch,Wild&Hund stb és néha DWJ is,a hiányos német mellett azért nem igazán tudtam letenni őket.
Nevetni fogtok mert pont az egyik Jagerben a Nyestről írtak.Aztán mindig van benne pl Őzbak szezon előtt trófea bírálat stb. Sokszor van kül és bel ballisztika új fegyverek stb,és természetesen van reklám is benne de nem nyomja el a szakmai tartalmat.
Ha tovább boncolgatjuk ezt a kérdést akkor Ti is be látjátok,hogy borzasztóan nehéz bár milyen kiadványt(könyv,újság) kiadni.
A jóléti társadalomban nincs ilyen gond ott meg veszik de itthon azért meg válogatja az ember,hogy mit vesz meg.A Pannon Vadászvilág sem véletlenül szűnt,nem bírta finanszírozni már a kiadást.Ha bele gondoltok közel 50 ezer vadász van itthon ebből talán a negyede vesz rendszeresen újságot vagy könyvet,és itt a rákfenéje ennek a dolognak,hogy kb 10 ezer példányon osztozik 5 kiadó nagyon ritka az aki több kiadványt vesz.
Ebből következik a reklám felületek növelése,a szakmai cikkek elmaradása stb.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #217 Dátum: 2011. Február 15. - 16:07:03 »

Szevasztok!

Egyetértek Sanyival. Azért vannak bőven szakmai cikkek is a más nemzetek vadászati folyóirataiban. És bizony van hirdetés is – habár az mintha kicsit kevesebb lenne.  Az is tény, hogy ami a vadászat gyakorlásának a kérdéseit illeti a német, szlovák és cseh lapok szinte soha, vagy csak igazán nagy véletlenséggel közölnek le olyan írásokat vagy vadászaton készült fotókat,  amelyek ütik a vadászati hagyomány diktálta szabályokat – a vadászetikát. A magyar lapok közül vadászetikai szempontból a Magasles a  „legtisztább” folyóirat.  A többi sajnos rendszeresen jelentet meg olyan publikációkat, amik nem nagyon öregbítik MO vadászati kultúrájának a színvonalát. A helyükben én ezt még akkor se tenném, ha tudom, hogy a gyakorlatban sajnos ezek a jelenségek léteznek. Az olvasóközönség ezeket látva nem egyszer hiheti azt, hogy azt úgy kell csinálni …
Ami az újságok árait illeti, én nem látom okát annak, hogy valaki ezért ne olvassa őket, mert nincsen rá valója. Tapasztalatból tudom, hogy extra vadászati felszerelésben és méregdrága fegyverrel vadászó „szintén vadásznak”  fogalma sincsen az alapvető vadászetikai normákról és arra büszke, hogy Ő bizony azt a szemetet nem olvassa,  amit  MO-n a szaksajtóban lehoznak.

Sanyi, ami a vadásztársadalom olvasottságát illeti én azért kevesellem azt a 50000/10000 arányt. A Magaslest és a Vadászlapot milyen példányszámban nyomják nem tudom (de megérdeklődhetem). A Nimródról viszont rendszeresen vannak pontos információim. Havi 20 000 példány alá nem süllyed az eladási szám. A januári számból gond volt összeszedni  a 100 db remittendát .   Az 50000 vadászt véve alapul nem állítom, hogy ez egy kitűnő arány – de  azért vannak egyéb vadászújságok is, és biztosan nem mindenki olvassa mindegyiket úgy mint Te vagy én.  Nálunk is hasonló a vadászok száma  55 000-t emlegetnek, de a  nálunk megjelenő 3 vadászati folyóirat jóval nagyobb példányszámban van nyomva, mint a MO-i lapok.
Az Élményvadászt én az összehasonlításba nem számolom bele mert alig ismerem és nem is jutok hozzá.

Üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #218 Dátum: 2011. Február 15. - 16:40:50 »

"A többi sajnos rendszeresen jelentet meg olyan publikációkat, amik nem nagyon öregbítik MO vadászati kultúrájának a színvonalát. A helyükben én ezt még akkor se tenném, ha tudom, hogy a gyakorlatban sajnos ezek a jelenségek léteznek.

Taki!
Amióta levizsgáztam, és "nagy vonalakban" tudom mit szabad és mit nem, azóta pontosan ezért nem veszek meg egy újságot sem...
És egyszerűen beleborzongok mikor Apósomnál kezembe kerül egy-két újság és látom olvasom a nagyobbnál nagyobb TÖRVÉNY sértéseket, a hirdetésekről már nem is beszélve, bár ott már látszik egy kis javulás.

"Az olvasóközönség ezeket látva nem egyszer hiheti azt, hogy azt úgy kell csinálni … "

Ez pedig nem kevés példával alá tudnám támasztani Fejvakarás Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #219 Dátum: 2011. Február 15. - 16:59:44 »

Szervusz Taki.
Utoljára tavaly beszéltünk a FeHoVa-n a könyves standunknál.
A statisztikai adatokat pontosan nem tudom,de pl 2009 karácsonyára a barátaim kiadtak egy könyvet 400 pl -ban. Gondoltuk jön a karácsony és elfogy, de nem így lett,  mert a 2010 FeHoVa-n még volt belőle vagy 200 pl. Ezért mondtam azt, hogy az olvasottság nagyon gyenge lábakon áll.
Visszatérve az újságokra tudom, hogy nagyon nehéz megfelelő lapot szerkeszteni, de jó lenne ha megpróbálnák. De lehet, hogy ezt az égész témát már a tanfolyamok kezdetén sulykolni kellene a hallgatókba ,hogy a vadászati kultúrához hozzátartozik a könyvek, újságok olvasása, forgatása is. Emellett nem ártana külön témakörként oktatni a vadászat kultúráját, történetét, eszközeit, és azoknak az alkalmazását.
Talán majd egyszer eljutunk erre szintre, de akkor már lehet, hogy késő lesz.

Remélem az idén is találkozunk.
Üdv:HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 15. - 17:05:29 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #220 Dátum: 2011. Február 15. - 17:54:28 »

Szevasztok!

Egyetértek Sanyival. Azért vannak bőven szakmai cikkek is a más nemzetek vadászati folyóirataiban. És bizony van hirdetés is – habár az mintha kicsit kevesebb lenne.  Az is tény, hogy ami a vadászat gyakorlásának a kérdéseit illeti a német, szlovák és cseh lapok szinte soha, vagy csak igazán nagy véletlenséggel közölnek le olyan írásokat vagy vadászaton készült fotókat,  amelyek ütik a vadászati hagyomány diktálta szabályokat – a vadászetikát. A magyar lapok közül vadászetikai szempontból a Magasles a  „legtisztább” folyóirat.  A többi sajnos rendszeresen jelentet meg olyan publikációkat, amik nem nagyon öregbítik MO vadászati kultúrájának a színvonalát. A helyükben én ezt még akkor se tenném, ha tudom, hogy a gyakorlatban sajnos ezek a jelenségek léteznek. Az olvasóközönség ezeket látva nem egyszer hiheti azt, hogy azt úgy kell csinálni …
Ami az újságok árait illeti, én nem látom okát annak, hogy valaki ezért ne olvassa őket, mert nincsen rá valója. Tapasztalatból tudom, hogy extra vadászati felszerelésben és méregdrága fegyverrel vadászó „szintén vadásznak”  fogalma sincsen az alapvető vadászetikai normákról és arra büszke, hogy Ő bizony azt a szemetet nem olvassa,  amit  MO-n a szaksajtóban lehoznak.

Sanyi, ami a vadásztársadalom olvasottságát illeti én azért kevesellem azt a 50000/10000 arányt. A Magaslest és a Vadászlapot milyen példányszámban nyomják nem tudom (de megérdeklődhetem). A Nimródról viszont rendszeresen vannak pontos információim. Havi 20 000 példány alá nem süllyed az eladási szám. A januári számból gond volt összeszedni  a 100 db remittendát .   Az 50000 vadászt véve alapul nem állítom, hogy ez egy kitűnő arány – de  azért vannak egyéb vadászújságok is, és biztosan nem mindenki olvassa mindegyiket úgy mint Te vagy én.  Nálunk is hasonló a vadászok száma  55 000-t emlegetnek, de a  nálunk megjelenő 3 vadászati folyóirat jóval nagyobb példányszámban van nyomva, mint a MO-i lapok.
Az Élményvadászt én az összehasonlításba nem számolom bele mert alig ismerem és nem is jutok hozzá.

Üdv.

Taki


Szia Taki! Te azt hiszed,hogy csak a vadászok veszik meg az újságot? Véleményem szerint kevesebb vadász vesz újságot,mint akit érdekel a természet,vadászat. Én magam sem vadászom,mégis általános iskolás korom óta havonta megveszem a Nimródot,majd később a Vadászlapot is.
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #221 Dátum: 2011. Február 15. - 18:15:58 »

Szia Csaba.
Te vagy kivétel nem hiszem,hogy olyan sokan vásárolnának.
Pont az ilyen természet szeretők érdeklődök miatt is kellene több etológiai cikk az újságokba.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #222 Dátum: 2011. Február 15. - 21:05:24 »

Én nagyon örülnék sok képnek. Ezeken gyakorolhatna az ember "szárazon", trófeabírálatot, kan-koca eldöntést, ünőfelismerést, stb. De végiglapozva bármely újságot, egy vadfajból alig van egy-két képnél több, legtöbbje annak is a hirdetésekben, az éjjellátó-reklámokban.  Rííí
De ez a "gyűrűs ütőkarabély" nagyon kemény.  Elver
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #223 Dátum: 2011. Február 16. - 10:55:32 »

Szevasz Sanyi!

Ott leszek a  FeHoVan. Ha jössz akkor szinte biztosan találkozunk.

Én annyira nem ismerem a vadászképzés szisztémáját MO-n de meglepődök, hogy csak most szorgalmazzátok a vadászat kultúrájának, történetének, eszközeinek, és azok  alkalmazásainak az oktatását. 1976-ban mikor én vizsgáztam már akkor a fegyverismeretek mellett  a  vadászhagyományok és etika kérdésköreiből repültek ki legtöbben a vizsgáról. Viszont itt van egy komoly bökkenő! A vadászati törvény megsértése az evidens! Bármikor jogilag szankcionálható. Ezért csodálkozok azon, hogy a vadászújságok nyugodtan lehoznak olyan eseteket, ahol bizonyítható pl. a fegyvertörvény megsértésének a ténye. És teszik ezt az nélkül, hogy fennállna a veszélye annak, hogy a rend őrei ráharapnak a fényképes bizonyítékra és minimum megizzasszák a szabályokat semmibe vevő delikvenst.
Akkor mit várhatunk el olyan etikai szabálysértések kezelésénél, ahol egy vadászati vezetőnek nincsen más ösztönző eszköz a kezében,  mint a személyes példamutatás, a viccesnek tűnő figyelmeztetés, vagy a könyörgés,  mert ha a renitensek vannak többségben, akkor a képedbe röhögnek a válasszal, hogy „én ezt így szoktam” vagy „nekem ez így jó”.  Azért ismételgetem állandóan, hogy ha szakirodalom egységesen csak azt tárgyalja és csak azt mutatja, ami vadászias és etikus akkor előbb – utóbb talán fog valamit az „én így szoktam” vagy „nekem ez így jó” képviselőivel is és az ebben a kérdésben példamutató vadász, talán egyszer majd nem marad egyedül. Vagy legalábbis nem marad kissebségben.
Nálunk van az etikai vétségek tárgyalására is egy institúció a „Vadászbíróság” de én még hasonlóval MO-n nem találkoztam. Az áprilisi Nimródban próbálok majd erről is fejtegetni pár gondolatot. Hogy milyen fülekre talál majd? – azt nem tudhatom.


P Csaba,

Gratulálok az érdeklődési körödhöz! Én örülnék a legjobban ha  vadászirodalom olvasójának a többsége a nemvadászok közül kerülne ki. Ennél nagyobb társadalmi elismerésről  vagy elfogadásról a vadászat sehol se álmodhat …..


Üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #224 Dátum: 2011. Március 05. - 14:54:30 »

Tegnap átfutottam éjjel a Vadászlapot.
Érdekesség, hogy indítottak egy rovatot Sufnituning címmel.
Arra gondoltam, hogy a felhívásuknak megfelelően néhány ügyeskezű fórumtársunk (Ali, stb) beküldhetné az egyszerű, ötletes, ám mégis kifogástalan minőségű "találmányának" fotóját-leírását.
Ha felkarolnánk a kezdeményezést, a Fórumot is népszerűsíthetnénk.


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: