Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászújságok  (Megtekintve 98169 alkalommal)
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #60 Dátum: 2009. Február 16. - 21:49:52 »

Ha jól értem, ezzel nagyjából azt mondják, hogy lopjál magadnak amit tudsz, ha erdész vagy fát, ha vadőr vagy akkor vadat! Nem

Erre én meg azt mondom, hogy amelyik erdész nem tud olcsón legálisan tüzifát szerezni, és arra van rászorulva hogy fát lopjon, az nyugodtan dugja fel a jelvényét a megfelelő helyre.

"Ezzel nem felmenteni akarom őket, de nem venném egy kalap alá azt a megélhetéssel küszködő vadőrt, aki a családi konyhára elejt néha egy-egy vadat, azzal a milliomossal, akinek lenne miből megfizetnie a vad árát, mégsem ezt az utat választja."

Ez a gondolkodásmód teremtette meg a megélhetési bűnöző fogalmát. Amúgy meg talán nem kéne bocsánatos bűnnek tekinteni azt, amikor pont a vadőr lop vadat. Mert ha esküjétől meg mindentől függetlenül ez neki még belefér a hivatása gyakorlásába, akkor mi az ami nem fér bele?

Falopó erdész ugyanez, gyújtogató tűzoltó, bűnöző rendőr dettó. Szerintem.


2 éve, amikor megszűnt a VT ahol addig voltam, és állást kerestem, volt olyan Vt ahol azt mondták, azért akarnak olyan kevés fizetést adni, mert a többit úgyis meglopja minden vadőr. Meg a jó édes ...-kat! Nem Vadász

Az a legszomorúbb az egészben, hogy a vadőröket a legtöbb helyen a törvény által feleslegesen rájuk sózott felesleges rossznak tartják, és aszerint is becsülik meg őket. Anyagilag és erkölcsileg is. Persze vannak kivételek is itt-ott, de nem túl sok, sajnos.
Naplózva

"Jó vadászatot!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #61 Dátum: 2009. Február 17. - 22:50:52 »

Szia Mérnök!
Mi is volt előbb, a tyúk, vagy a tojás?
Ne félj! Nem akarom újra kezdeni a két évvel ezelőtti eszmecserénket!! Kacsint

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #62 Dátum: 2009. Február 18. - 08:33:30 »

A Fisching&Hunting tv csatornán, ami egy vadász, horgász csatorna lenne, mintegy 2 hónapja folyamatosan kafferbivaly vadászatán a bivalyokat bölénynek nevezi a narrátor. Végül is a bivaly is nagy állat.

Igen, ez nekem is feltűnt!! Nem tudom, hogy fordításbeli hiba-e, vagy tényleg annak nevezi az idióta amerikaija?
Mellesleg, ha feltűnnek ezek az afrikai vadászatok, én most már kapcsolok is el. Engem nagyon tud zavarni amit művelnek.
Naplózva

Dávid
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #63 Dátum: 2009. Március 05. - 15:05:02 »

Olvastátok a Nimródban megjelent írást, ami egy szalonkáról szól? Kinek mi a véleménye róla?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Március 05. - 15:11:31 »

Olvastátok a Nimródban megjelent írást, ami egy szalonkáról szól? Kinek mi a véleménye róla?

Én már nem veszem.. mi a lényege?
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Március 05. - 15:21:34 »

Egy szalonkapárról, vadászokról szól, de nekem egy kissé furcsa úgy az egész, nem tudom, más hogy van vele, aki olvasta, ezért is kérdeztem meg.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Március 05. - 15:23:52 »

Egy szalonkapárról, vadászokról szól, de nekem egy kissé furcsa úgy az egész, nem tudom, más hogy van vele, aki olvasta, ezért is kérdeztem meg.

 Vállat von
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #67 Dátum: 2009. Március 05. - 15:56:38 »

Egy szalonkapárról, vadászokról szól, de nekem egy kissé furcsa úgy az egész, nem tudom, más hogy van vele, aki olvasta, ezért is kérdeztem meg.

Kicsit "feketeistvánosan" van írva. Picit a szalonkák szemszögéből, picit beleszőve az emberek is (mint a 21 nap, vagy a Derengő hajnal).

Szerintem nem rossz.
Nem is jár érte babérkoszorú, de a Nimródban jelentek már meg sokkal-sokkal színvonaltalanabb irományok is.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #68 Dátum: 2009. Március 05. - 17:35:03 »

Igen, ez nekem is feltűnt!! Nem tudom, hogy fordításbeli hiba-e, vagy tényleg annak nevezi az idióta amerikaija?
Mellesleg, ha feltűnnek ezek az afrikai vadászatok, én most már kapcsolok is el. Engem nagyon tud zavarni amit művelnek.

Egyetértek a jelzővel, fügetlenül attól, hogy ez valószínűleg fordítási hiba. A Tv-ben is van egy csomó olyan "szakember", akinek halvány fogalma sincs, miről beszél. Ehhez még hozzátehetjüók azok számát, akik nem megfelelően használják a vadászati szakkifejezéseket.  A vadászok között is akadnak ilyenek azért szép számmal, ismerjük be. Szóval angolul a bifaly "buffalo", a kafferbivaly pedig "cape buffalo". A bölény pedig "bison". Innen is látszik, hogy Buffalo Bill-t sem úgy hívták, mint kellett volna, a virginiai szarvast magyar fordításban mindig leőzezik, a madárfajok elnevezéséről meg már nem is beszélek.
Nagyon ritka a médiában a korrekt ismertetés, legyen szó bármiről. Nem is az az igazi célja, mert nem azért van. Azért van, hogy az emberek igényszintjét levigye, dezinformálja, jó fogyasztóvá és megfelelő választóvá nevelje. Mint ebből kiderül, hajlom az összeesküvé elmélet felé, de éppen elég, ha az ember jól körülnéz.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2009. Március 05. - 17:46:30 »

Egyetértek a jelzővel, fügetlenül attól, hogy ez valószínűleg fordítási hiba. A Tv-ben is van egy csomó olyan "szakember", akinek halvány fogalma sincs, miről beszél. Ehhez még hozzátehetjüók azok számát, akik nem megfelelően használják a vadászati szakkifejezéseket.  A vadászok között is akadnak ilyenek azért szép számmal, ismerjük be. Szóval angolul a bifaly "buffalo", a kafferbivaly pedig "cape buffalo". A bölény pedig "bison". Innen is látszik, hogy Buffalo Bill-t sem úgy hívták, mint kellett volna, a virginiai szarvast magyar fordításban mindig leőzezik, a madárfajok elnevezéséről meg már nem is beszélek.
Nagyon ritka a médiában a korrekt ismertetés, legyen szó bármiről. Nem is az az igazi célja, mert nem azért van. Azért van, hogy az emberek igényszintjét levigye, dezinformálja, jó fogyasztóvá és megfelelő választóvá nevelje. Mint ebből kiderül, hajlom az összeesküvé elmélet felé, de éppen elég, ha az ember jól körülnéz.

Szia Lajos!

Igaz amit írsz, de az amcsik a hazai bölényeiket mindenütt buffalonak hívják és az európait nevezik bisonnak, hogy jobban meg tudják különböztetni. Amerika itt is saját nyelvet alkototott, mint pl. az elk esetében, ami az eredeti angol nyelvben a jávor volt, de ők a wapitit nevezik így. A jávor meg moose...

A virginiai szarvast nem csak a butábbak nevezik őznek, de Ugray Tamás is a nagy fehérfarkú BAKjáról ír... valóban, ez a vad olyan odaát, mint itt az őz.
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #70 Dátum: 2009. Március 05. - 17:55:13 »

Szia Lajos!

Igaz amit írsz, de az amcsik a hazai bölényeiket mindenütt buffalonak hívják és az európait nevezik bisonnak, hogy jobban meg tudják különböztetni. Amerika itt is saját nyelvet alkototott, mint pl. az elk esetében, ami az eredeti angol nyelvben a jávor volt, de ők a wapitit nevezik így. A jávor meg moose...

A virginiai szarvast nem csak a butábbak nevezik őznek, de Ugray Tamás is a nagy fehérfarkú BAKjáról ír... valóban, ez a vad olyan odaát, mint itt az őz.

Nem a butakrol van szo ugyanis a feherfarku szarvas himjet biologiai szaknyelven is BUCK-nak(bak), nonemu egyedeit DOE-nak (suta) hivjak.
Aki feherfarku szarvas bikat lo az "ketszer lo bakot"
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Március 05. - 18:06:58 »

Nem a butakrol van szo ugyanis a feherfarku szarvas himjet biologiai szaknyelven is BUCK-nak(bak), nonemu egyedeit DOE-nak (suta) hivjak.
Aki feherfarku szarvas bikat lo az "ketszer lo bakot"

Senkit nem gondolok (tam) butának, nem is erről van szó. Tökéletesen igaz, amit írtok, de smahyarul  a szarvasbak nem hangzik igazán jól. Kompromisszumos megoldásként javasolom, angolul mondjuk baknak, magyarul meg szarvasbikának. Ha testileg kicsinyeljük, bikácskának... Vigyorog.
L.
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Március 05. - 18:09:04 »

Senkit nem gondolok (tam) butának, nem is erről van szó. Tökéletesen igaz, amit írtok, de smahyarul  a szarvasbak nem hangzik igazán jól. Kompromisszumos megoldásként javasolom, angolul mondjuk baknak, magyarul meg szarvasbikának. Ha testileg kicsinyeljük, bikácskának... Vigyorog.
L.

Az előzőleg elütött szó helyesen: magyarul a szarvasbak sem hangzik igazán jól...
Bocs.
L.
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Március 05. - 18:16:53 »

Senkit nem gondolok (tam) butának, nem is erről van szó. Tökéletesen igaz, amit írtok, de smahyarul  a szarvasbak nem hangzik igazán jól. Kompromisszumos megoldásként javasolom, angolul mondjuk baknak, magyarul meg szarvasbikának. Ha testileg kicsinyeljük, bikácskának... Vigyorog.
L.

Szerintem nem ul ugyanis a javor es az elk himje a BULL (bika) es nonemuje COW (tehen).

A feherfarkuhoz hasonloan az (oszver szarvas), Mule Deer es a Fellow Deer (dam) himje is BUCK.....
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Március 05. - 18:18:29 »

Elnezest :fallow deer
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: