Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászújságok  (Megtekintve 98171 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #45 Dátum: 2009. Február 11. - 11:59:29 »

Az előfizetéses ára még talán nem olyan elrugaszkodott, a legkisebb méretű újságunk is 550 (igaz nem előfizetve), ez meg előfizetve 620.
A kérdés az, hogy mennyire érzi magát célcsoportnak az ember. Mert addig ujjongtam, míg csak a "rekreációs céllal" vadászókat olvastam, mert magam valami ilyesmi lennék, de még hogy nem árérzékeny...
Szerintem nem túl bő a célcsoportjuk.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #46 Dátum: 2009. Február 11. - 13:05:43 »

Ja meg Pösti is... Ördög Ördög elsőhelyi lakóhelyi célpont... Bion

Sajnos nem, én falusi paraszt vagyok! A többi stimmel!  Bion
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2009. Február 11. - 19:53:17 »

Na kérem szépen, megnéztem ezt a nagy nívójú, nem árérzékeny vevőknek szóló újságot a Tesco-ban. Nem tudom mire verik ezek a nyálukat, én nem találtam megnyerőnek. Maradok a Magaslesnél.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2009. Február 11. - 20:04:23 »

Köszi Zoli  Igen, így a próbaszámra sem költök feleslegesen
Wave
Szerintem nem is szabad. Nagyon kevés ez a tartalom, főleg ezért az árért. Lehet a későbbiekben bővülni fog a tartalom, de egyenlőre ez nagyon nudli.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2009. Február 11. - 20:07:30 »

Wave
Szerintem nem is szabad. Nagyon kevés ez a tartalom, főleg ezért az árért. Lehet a későbbiekben bővülni fog a tartalom, de egyenlőre ez nagyon nudli.

De legalább minket, árérzékeny vásárlókat nem csapottak be.... Nem Nem szól szám
Naplózva
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #50 Dátum: 2009. Február 13. - 19:58:51 »

Én a héten megvettem az újságot egy kalap alatt a Nimróddal. Néhány cikket elolvastam már, van ami tetszett, van ami kevésbé, helyenként túl sok benne a nagyméretű kép. Ahhoz, hogy igazi szaklap legyen még sok hiányzik, de hát ez az első szám. A 800ft-ot én is sokallom, a Nimród a maga 550-vel egész baráti, és talán tartalomra is jobb.lehet, hogy az induláshoz kell ilyen magas ár?(Mondjuk olcsóbb nem lett még semmi, mindig csak drágulnak a dolgok, valószínűleg marad majd a 800). Mi lesz a sorsa ennek az újságnak nem tudni a másik három mellett, bízzunki benne talán kisül belőle valami jó.Üdv:Zsömbi
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #51 Dátum: 2009. Február 14. - 09:25:39 »

"Mi lesz a sorsa ennek az újságnak nem tudni a másik három mellett"
Több az mint három... de lényegtelen is ebben a kérdésben, a lényeg hogy szerintem nagyon gyenge próbálkozás...
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #52 Dátum: 2009. Február 14. - 14:51:16 »

Inkább lenne csak egy, de az színvonalas!! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #53 Dátum: 2009. Február 15. - 10:18:56 »

Mindenki próbálkozik, különben éhenhal.Ezt nem lehet rossznéven venni senkitől. Ha már egy olyan vadász is van, aki eddig nem forgatta a többi újságot, de ezt rendszeresen olvassa, talán már megérte.
Az erősödő verseny és konkurenica ösztönzőleg hathat. Ha sz.r az újság nem veszik meg, van helyette másik 4-5  (Igaz van Élményvadász és Élményfegyver is). Ha jobb az újságunk a többieknél, aktuálisabb, szakmaibb akkor minket választ a "fogyasztó". Ez a vadászoknak csak jó lehet.
Naplózva
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #54 Dátum: 2009. Február 15. - 12:09:29 »

A szerkesztőségben érdekes módon ezt a "kis" hibát senki nem vette észre. Ennyit a Nimród színvonaláról.
Takit természetesen nem akarom bántani mert lehet, hogy a jégágat szlovák nyelvterületen farkaságnak hívják és nem úgy, mint nálunk. Nem tudom. Azt viszont tudom, hogy egy vadász szaklapban, amely Magyarországon jelenik meg, illik a helyes magyar nevén hívni a gímagancs részeit.
A Fisching&Hunting tv csatornán, ami egy vadász, horgász csatorna lenne, mintegy 2 hónapja folyamatosan kafferbivaly vadászatán a bivalyokat bölénynek nevezi a narrátor. Végül is a bivaly is nagy állat.
Naplózva
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #55 Dátum: 2009. Február 15. - 13:12:29 »

Sziasztok! Én olvasom az eddig kapható lapokat(vadászok bibliája(Nimród) M.vadászlap,Magasles,Élményvadász, kíváncsian vártam az "új "próbálkozást".Eddig is volt valami hasonló lap Vadász,és horgászvilág néven próbálkozott,de lassan a vadászrésze eltűnt.Amikor megjelent az újságosnál kíváncsian vettem kézbe,de a jókedvemet gyorsan elvette a zacskós csomagolás,800 Ft-ért még csak bele sem lapozhatok mielőtt megveszem? Így szépen visszakerült a polcra.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #56 Dátum: 2009. Február 15. - 14:35:59 »

A februári kínálatot (a Magasles kivételével) elolvasva nem is lett olyan rossz ez az új lap.

A Nimród valami botrányosan üres - szegény Kittenberger ha ezt tudná...  Rííí

A Vadászlap nekem tetszett, talán mondhatom, hogy hozza a formáját.

A Vadászvilág (vagy mi a neve ennek az új, felső tízezret célzó lapnak) így elsőre ... fene tudja. Kicsit olyan mint a káposztaleves - se nem árt, se nem használ.
Vannak benne tudósítások vadásztársaságokról, vadászatokról; egy-két talán gondolatébresztőnek, vitaindítónak szánt cikk. Ennyi pénzért egy kicsit kevés. Majd meglátjuk hova növi ki magát.

Azért a rabsicos cikk konklúzióját olvasva kinyílt a bicska a zsebemben...
Csak hogy értsük, a "Megbocsátható és megbocsáthatatlan" című cikk utolsó bekezdése:

"Persze, fentiek közül nem mindenki felett törnék egyformán pálcát. Voltak, vannak megbocsátható bűnök. Ami végképp megbocsáthatatlan: ha valaki ráadásul még üzletel is az illegálisan elejtett vaddal. Véleményem szerint, ha például egy vadőr vagy erdész "éhen hal" vagy "megfagy", az magára vessen. Ezzel nem felmenteni akarom őket, de nem venném egy kalap alá azt a megélhetéssel küszködő vadőrt, aki a családi konyhára elejt néha egy-egy vadat, azzal a milliomossal, akinek lenne miből megfizetnie a vad árát, mégsem ezt az utat választja."

Erre most mit mondjon az ember???  Woest Nem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #57 Dátum: 2009. Február 15. - 14:45:11 »

A februári kínálatot (a Magasles kivételével) elolvasva nem is lett olyan rossz ez az új lap.

A Nimród valami botrányosan üres - szegény Kittenberger ha ezt tudná...  Rííí

A Vadászlap nekem tetszett, talán mondhatom, hogy hozza a formáját.

A Vadászvilág (vagy mi a neve ennek az új, felső tízezret célzó lapnak) így elsőre ... fene tudja. Kicsit olyan mint a káposztaleves - se nem árt, se nem használ.
Vannak benne tudósítások vadásztársaságokról, vadászatokról; egy-két talán gondolatébresztőnek, vitaindítónak szánt cikk. Ennyi pénzért egy kicsit kevés. Majd meglátjuk hova növi ki magát.

Azért a rabsicos cikk konklúzióját olvasva kinyílt a bicska a zsebemben...
Csak hogy értsük, a "Megbocsátható és megbocsáthatatlan" című cikk utolsó bekezdése:

"Persze, fentiek közül nem mindenki felett törnék egyformán pálcát. Voltak, vannak megbocsátható bűnök. Ami végképp megbocsáthatatlan: ha valaki ráadásul még üzletel is az illegálisan elejtett vaddal. Véleményem szerint, ha például egy vadőr vagy erdész "éhen hal" vagy "megfagy", az magára vessen. Ezzel nem felmenteni akarom őket, de nem venném egy kalap alá azt a megélhetéssel küszködő vadőrt, aki a családi konyhára elejt néha egy-egy vadat, azzal a milliomossal, akinek lenne miből megfizetnie a vad árát, mégsem ezt az utat választja."

Erre most mit mondjon az ember???  Woest Nem
Szerintem ők is pont erre céloztak, legalábbis nekem így jött le!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #58 Dátum: 2009. Február 16. - 12:57:12 »

...
"Véleményem szerint, ha például egy vadőr vagy erdész "éhen hal" vagy "megfagy", az magára vessen. "

Erre most mit mondjon az ember???  Woest Nem

Ha jól értem, ezzel nagyjából azt mondják, hogy lopjál magadnak amit tudsz, ha erdész vagy fát, ha vadőr vagy akkor vadat! Nem

Erre én meg azt mondom, hogy amelyik erdész nem tud olcsón legálisan tüzifát szerezni, és arra van rászorulva hogy fát lopjon, az nyugodtan dugja fel a jelvényét a megfelelő helyre.

"Ezzel nem felmenteni akarom őket, de nem venném egy kalap alá azt a megélhetéssel küszködő vadőrt, aki a családi konyhára elejt néha egy-egy vadat, azzal a milliomossal, akinek lenne miből megfizetnie a vad árát, mégsem ezt az utat választja."

Ez a gondolkodásmód teremtette meg a megélhetési bűnöző fogalmát. Amúgy meg talán nem kéne bocsánatos bűnnek tekinteni azt, amikor pont a vadőr lop vadat. Mert ha esküjétől meg mindentől függetlenül ez neki még belefér a hivatása gyakorlásába, akkor mi az ami nem fér bele?

Falopó erdész ugyanez, gyújtogató tűzoltó, bűnöző rendőr dettó. Szerintem.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2009. Február 16. - 17:36:21 »



Erre én meg azt mondom, hogy amelyik erdész nem tud olcsón legálisan tüzifát szerezni, és arra van rászorulva hogy fát lopjon, az nyugodtan dugja fel a jelvényét a megfelelő helyre.

 Igen Igen Igen
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: