Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászújságok  (Megtekintve 97125 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #360 Dátum: 2015. November 09. - 12:14:00 »

Na a november:


                                                  Vadászlap                         Nimród
Össz oldalszám                               84                                      84
Reklám                                            16,5                                  32,1
   ebből éjjellátó, hőkamera               0                                      0,9
Reklámízű cikk                                 5                                        8
Vadásznapok/kitűntetések                0                                        7
Érdemleges                                     62,5                                   36,9


A novemberi Nimróddal kapcsolatban két megjegyzés:

Ladányi Tamás cikke kimondottan jól sikeredett! Egy emlékezetes vadászélményt ír le, végre normálisan megfogalmazva, és exhibicionizmus nélkül.
Úgy látszik tud ő ha akar!...

Örvendetes, hogy megjelentek olyan szakmai kérdéseket boncolgató cikkek (pl. Bács-Kiskun szarvasgazdálkodása vagy az őzállomány minőségi változása), amelyek az elmúlt hónapok Nimródjaiból hiányoztak.

Talán elkezdődik valami jó irányba? Reméljük!


A novemberi Vadászlap hozta a korábbi szintet, egy megjegyzés: talán a különböző trófeamustrákról lehetett volna egy kicsit bővebb lére eresztve is írni. Így egy-egy fotóval „lerendezve” kissé méltatlannak tűnik. Bár kétségkívül nem egyszerű – jelen esetben – nyolc trófeamustráról érdekes, nem sablonos cikket írni, az oda jellemző érdekes, nem sablonos fotókkal illusztrálva.

Mondjuk – a trófeamustráknál maradva – az érdekes lehetne, hogy ha az egyes mustrákról az internetes felületre kerülhetne fel olyan nagy terjedelmű cikk, amely akár több tíz vagy száz fotóval illusztrálva tudná visszaadni az adott mustra hangulatát. A nagybikákat, az érdekeseket, a minuszpontosakat, stb.-stb.
Itt helyet lehetne adni a helyi szakemberek véleményének, értékelésének is, mert a mustrákon nem az az érdekes, hogy melyik nagyember (államtitkár, kamarai elnök, VT elnök, stb.) milyen köszöntőt mond, hanem hogy a helyi „szakiknak” mi a véleménye a kiállított agancsokról, az elmúlt szezonról, mért úgy volt, mért nem úgy volt, stb.
Nyilván ez egy újság terjedelmébe nem tud beleférni, de az interneten simán megoldható lenne – gondolom.
Egy biztos: hatalmas meló...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #361 Dátum: 2016. Február 25. - 21:59:20 »

Nem tudom már melyik topikban volt szó a minap a Nimródban megjelent fotosoppolt képekről...

Belül is meredek volt, de hogy a címlapon???!!!  Nem

Mi jön még?  Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #362 Dátum: 2016. Május 09. - 21:28:25 »

A következő hónaptól a Vadászlapot veszem. (Nem csak Varjúvész U.Peti írásai miatt látom jobbnak.) A Nimród már nem az én lapom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #363 Dátum: 2016. Május 10. - 09:42:21 »

Azért néha (!!!) a Vadászlapba is becsúsznak hibák.

Pl. az ehavi számban a madarakról szóló cikkben két helyen is az a megfogalmazás szerepel, hogy az adott faj xy számú tojást fial.

Ezt a kifejezést madarak tojásrakása kapcsán még nem hallottam, és szerintem helytelen is.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #364 Dátum: 2016. Május 10. - 10:14:51 »

A következő hónaptól a Vadászlapot veszem. (Nem csak Varjúvész U.Peti írásai miatt látom jobbnak.) A Nimród már nem az én lapom.

+1
Én is idéntől csak a Vadászlapot járatom, pedig sok éven keresztül rendszeresen olvastam a Nimródot is.

Van egy személyes sérelmem is a Nimród lappal kapcsolatban, ami elindította az ellenszenvemet még évekkel ezelőtt:
Amikor elsőszülött fiam világra jött, küldtünk a szerkesztőségnek egy cuki képet, hogy leközölhetnék legifjabb olvasójukat.
Valami gagyi szöveggel elhajtottak, hogy nem kapcsolódik az újság témájához.
Hát ha az nem kapcsolódik, hogy egy (addig) lelkes vadász olvasójuk, kezében egy Nimród újsággal vállán Nimród nevű fiával van a képen, akkor nyaljanak sót...  Nem Woest  Meg közöljék le a húdeérdekesvadásznapokat és reklámozzanak infátmeghőkamerátmertazszuperetikus.  Hány 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #365 Dátum: 2016. Június 08. - 12:11:58 »

Mi lett Bors Richárddal a Vadászlapnál? Elment, elküldték?
Pont az ő szerkesztése nyomán lett ilyen igényes a Vadászlap.
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #366 Dátum: 2016. Június 08. - 16:23:21 »

Mi lett Bors Richárddal a Vadászlapnál? Elment, elküldték?
Pont az ő szerkesztése nyomán lett ilyen igényes a Vadászlap.

Ha igazak a hírek, ott valami tulajváltás volt!  Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Gery
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #367 Dátum: 2017. Március 27. - 19:05:21 »

Sziasztok.Érdeklődnék,hogy volna e valakinek eladó Magasles újságok?Előre köszönöm válaszaitokat.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #368 Dátum: 2017. Március 28. - 09:02:25 »

Mi lett Bors Richárddal a Vadászlapnál? Elment, elküldték?
Pont az ő szerkesztése nyomán lett ilyen igényes a Vadászlap.

Azóta - lassan, de biztosan - megy is lefelé a színvonal...

 Stoel tudom, hogy régi hozzászólásra reagálok, de ha már így előjött...  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #369 Dátum: 2017. Március 29. - 21:10:06 »

+1
Szép lassan de valóban érezhető, egyetértek veled.

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #370 Dátum: 2017. Március 29. - 22:07:55 »

+1
Szép lassan de valóban érezhető, egyetértek veled.

Üdv,
B.  Emelem
Én nem így látom!
A FEHOVA-n beszéltem Wallendums Péterrel és Németh Zoltánnal,elmondtam nekik,mit hiányolok a lapból( mindhárom korszakban). Hajlandók az igények szerinti "fejlődésre". De az igények sokrétűek.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #371 Dátum: 2017. Március 30. - 07:10:18 »

Biztosan mindenki máshogy látja, mivel ahogy írod is az igények mások. Nekem a B.R. féle Vadászlap passzolt legjobban az igényeimhez. Előtte sem volt rossz és még a mostani is fényévekkel van a Nimród előtt, de szerintem nincs meg az a plusz ami B.R. Idején megvolt.
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #372 Dátum: 2017. Március 30. - 09:24:41 »

Biztosan mindenki máshogy látja, mivel ahogy írod is az igények mások. Nekem a B.R. féle Vadászlap passzolt legjobban az igényeimhez. Előtte sem volt rossz és még a mostani is fényévekkel van a Nimród előtt, de szerintem nincs meg az a plusz ami B.R. Idején megvolt.
 Emelem
Sajnos így van.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #373 Dátum: 2017. április 08. - 20:13:55 »

Szia Gery.

nem tudok neked privit küldeni mert betelt a posta ládád .

üdv: HSanyi
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #374 Dátum: 2017. Július 26. - 21:46:44 »

Én nem így látom!
A FEHOVA-n beszéltem Wallendums Péterrel és Németh Zoltánnal,elmondtam nekik,mit hiányolok a lapból( mindhárom korszakban). Hajlandók az igények szerinti "fejlődésre". De az igények sokrétűek.

Mostanság értem a végére a júliusi vadászlapnak.
Sajnos a korábban említett folyamat nem állt meg, sőt gyorsulni látszik...

Egyes cikkírók (pl.: Békés Sándor, Németh Balázs, Farkas Tibor, Tőtős Lehel, ill. a két novella írói - meg természetesen a két "öreg róka": Jung Jenő és Zilai János) hozzák a tőlük megszokott magas színvonalat, de a többiek cikkeiből messzire süt a "hogyan-írjuk-tele-a-lapot" csikorgása.
Az emellé becsúszó helyesírási hibákról, magyartalan megfogalmazásokról, esetenként logikai bukfencekről nem is beszélve.

Szintén nem beszélek a "vegyélmindenbőlblázert" cikkekről, mert úgy látszik, hogy ezek elengedhetetlen részei egy magára valamit adó vadászújságnak...

Igaz, hogy nincs annyi reklám, mint a Nimródban, de ezek a semmiről nem szóló térkitöltő cikkek (pl.: három oldalban kifejtve, hogy ha nincs víz az nem jó, de ha túl sok van az se jó, az az optimális, ha optimális; vagy két oldalnyi arról, hogy tulajdonképpen a franc se tudja mikor, és miért pont akkor járnak a disznók a dagonyára, de milyen cuki képeket csináltak a vadkamerák; stb...) engem jobban zavarnak.

Kár érte.
Én személy szerint nagyon visszasírom a Bors Richárd-féle Vadászlapot.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: