Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászújságok  (Megtekintve 97897 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #345 Dátum: 2015. Június 09. - 13:39:29 »

Ha a Browning cikk írója azonos azzal  a Szoboszlai Úrral aki a vaddisznó vadászatáról írt könyvet, akkor talán ne is csodálkozz! Vigyorog

A név azonos.
Ez nekem nem is esett volna le, de így már tisztul a kép.

 Stoel Szegény Kittenberger meg nem győz forogni...  Rííí  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #346 Dátum: 2015. Június 09. - 14:56:49 »

Ladányi Zeiss Tamás  Ördög Ördög Ördög Röhög
A Nimród 74. oldalán a vérebes cikkről is szívesen olvasnék Horváth Daniéktól valami észrevételt a megfelelő topikban...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #347 Dátum: 2015. Június 09. - 15:24:16 »

Kapitális sügér mindkettő, annyi szent.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #348 Dátum: 2015. Június 10. - 08:45:49 »

Ladányi Zeiss Tamás  Ördög Ördög Ördög Röhög
A Nimród 74. oldalán a vérebes cikkről is szívesen olvasnék Horváth Daniéktól valami észrevételt a megfelelő topikban...


Szervusz sem a hely sem az idő nem alkalmas arra,hogy reagáljunk a cikkre .Eléggé feszült most most a helyzet ahhoz ,hogy további viták legyenek.

üdv:HSanyi
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #349 Dátum: 2015. Június 10. - 08:47:55 »


Szervusz sem a hely sem az idő nem alkalmas arra,hogy reagáljunk a cikkre .Eléggé feszült most most a helyzet ahhoz ,hogy további viták legyenek.

üdv:HSanyi
Gondolom,értem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #350 Dátum: 2015. Június 15. - 14:57:20 »

Tudom, de a halála után több "Vadászlapos" név (Somfalvi, Homonnay) egy darabig a Nimródban jelent meg.
Aztán hamar eltűntek, és lett helyettük Ladányi Tamás és Szoboszlai Lajos.

A legjobb meg az lenne, ha a Homonnay név egyikben sem jelenne meg. Tudnék mesélni pár érdekességet az illető úrról...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14840



« Új üzenet #351 Dátum: 2015. Június 15. - 15:10:55 »

A legjobb meg az lenne, ha a Homonnay név egyikben sem jelenne meg. Tudnék mesélni pár érdekességet az illető úrról...

Az lehet, de az biztos, hogy a vadászat "tényfeltáró" cikkei jók. Az sem vitatható, hogy beírta nevét a vadászújságok történetébe.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #352 Dátum: 2015. Június 15. - 15:32:22 »

Az lehet, de az biztos, hogy a vadászat "tényfeltáró" cikkei jók. Az sem vitatható, hogy beírta nevét a vadászújságok történetébe.


Kár, hogy közben rontja is a jó hírét... Tudod, hogy én egy elfogadó típusú ember vagyok, de attól még az okos gondolatok is furán hatnak, aki bort iszik és vizet prédikál. (Pont az érdemei és az elért eredményei miatt nem kellene minden hülyeségbe belemennie!)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #353 Dátum: 2015. Június 15. - 16:04:39 »

A legjobb meg az lenne, ha a Homonnay név egyikben sem jelenne meg. Tudnék mesélni pár érdekességet az illető úrról...

Én javítottam a kocsiját vagy 20 éve! Mosolyog
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #354 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 10:00:28 »

Csak az érdekesség kedvéért (és ismét szigorúan szubjektíven!):

Július (kicsit ugyan már esemény utáni, de akkor elfelejtettem föltenni):

                                                  Vadászlap                         Nimród
Össz oldalszám                               84                                      76
Reklám                                            12,5                                  25,8
   ebből éjjellátó, hőkamera               0                                      1,5
Reklámízű cikk                                 8,5                                    3
Vadásznapok/kitűntetések                0                                       9
Érdemleges                                     63                                      38,2

A Nimródban Szilágyi Bay Péter Fegyverengedélyügy és vadelhullás című cikke ordít a lektor/szerkesztő radírjáért…
Én tudom, hogy miről akar írni, mert a neten már korábban olvastam az Orosháza környéki sajnálatos vadmérgezési esetről. De a cikknek sajnos se füle – se farka. Abból ugyan nem derül ki, hogy mi történt…
Aztán hogy ennek mi köze a fegyverengedélyügyhöz – a rosseb tudja!



Augusztus:

                                                  Vadászlap                         Nimród
Össz oldalszám                               84                                      76
Reklám                                            12,5                                  23,2
   ebből éjjellátó, hőkamera               0                                      0,5
Reklámízű cikk                                 8,5                                    4,75
Vadásznapok/kitűntetések                0                                      13,5
Érdemleges                                     63                                      34,5

Ladányi Tamás ismét nagyot „alkotott”…
Értem én, hogy már két éve vadászik, ezért ellenállhatatlan késztetést érez, hogy megmutassa országnak-világnak, hogy már mennyi mindent lőtt, de ehhez nem biztos, hogy a Nimródban kéne helyet adni.
A cikk az nulla, a fotók meg szerintem totál az egóról az exhibicionizmusról szólnak (némi fisinghántingreklámmal fűszerezve…).
Ennyi meg ilyen (sőt…) fotókat bármelyikünk össze tudna válogatni, még talán egy hasonló cikk megírása is menne, de nekem pl. eszembe se jutna ezzel bekopogtatni a Nimródhoz…
Mondjuk ha mást nem is, de annak a szerencsétlen másodikagancsú bikának a fotóját nem kellett volna leközölni. Föltámasztani már úgyse lehet szegényt, de legalább propagálni nem kéne…
Mondjuk kétségkívül jól elkapott fotó. Főhősünk arcéle, és az a távolba révedő tekintet – mint Franco Nero a Honfoglalásban!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #355 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 11:43:03 »

Az ilyen és ehhez hasonló szakmai nívó miatt döntöttem úgy, hogy augusztustól már nem vásárolom tovább a Nimródot.
Igen sok időbe telt, mire rászántam magam, de nagyon régóta felesleges pénzkidobásnak éreztem.
Béke poraira!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #356 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 11:59:54 »

Az ilyen és ehhez hasonló szakmai nívó miatt döntöttem úgy, hogy augusztustól már nem vásárolom tovább a Nimródot.
Igen sok időbe telt, mire rászántam magam, de nagyon régóta felesleges pénzkidobásnak éreztem.
Béke poraira!
Sajnálatos, de teljesen érthető döntés.
Mióta Bors Ricsi kézbe vehette a marsalbotot a Vadászlapnál, kissé átfésülte a lapban publikálók listáját és elkanyarodtak a "mindegy miről írunk, csak fröcsögjön" szemlélettől, olyan
"nem csak vadászoknak a vadászatról" szóló magazint kapott kézbe a magyar vadász- és természetkedvelő társadalom, amire a Nimród csak nagyon régen, az akkori körülményeknek megfelelően volt képes.
Nyilván kell a reklám és kell némi egészséges propaganda is egy-két dolog vonatkozásában (ezek megkerülhetetlenek úgy gazdasági, mint társadalmi vonalon), de nagyon nem mindegy
a lelkület, a tartalom és a külcsín.
Véleményem szerint a Vadászlap csapata minden tekintetben nagyon jót alkotott és úgy látom, hogy nem is állnak meg a fejlődésben.
A Nimród pedig egyre inkább lemarad..... pedig emlékszem, amikor diákként reszketve mentem a kedvenc újságárus nénim bódéja felé Pécsett, aki már vette is elő a félretett példányt és
aznap este a kollégiumban hozzám hiába szólt bárki is...vagy amikor pályakezdő hivatásos vadászként vártam a céges futárt a napi postával hogy hozza-e már végre a friss lapot....
Sic transit gloria mundi......
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #357 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 13:12:24 »

Sajnálatos, de teljesen érthető döntés.
Mióta Bors Ricsi kézbe vehette a marsalbotot a Vadászlapnál, kissé átfésülte a lapban publikálók listáját és elkanyarodtak a "mindegy miről írunk, csak fröcsögjön" szemlélettől, olyan
"nem csak vadászoknak a vadászatról" szóló magazint kapott kézbe a magyar vadász- és természetkedvelő társadalom, amire a Nimród csak nagyon régen, az akkori körülményeknek megfelelően volt képes.
Nyilván kell a reklám és kell némi egészséges propaganda is egy-két dolog vonatkozásában (ezek megkerülhetetlenek úgy gazdasági, mint társadalmi vonalon), de nagyon nem mindegy
a lelkület, a tartalom és a külcsín.
Véleményem szerint a Vadászlap csapata minden tekintetben nagyon jót alkotott és úgy látom, hogy nem is állnak meg a fejlődésben.
A Nimród pedig egyre inkább lemarad..... pedig emlékszem, amikor diákként reszketve mentem a kedvenc újságárus nénim bódéja felé Pécsett, aki már vette is elő a félretett példányt és
aznap este a kollégiumban hozzám hiába szólt bárki is...vagy amikor pályakezdő hivatásos vadászként vártam a céges futárt a napi postával hogy hozza-e már végre a friss lapot....
Sic transit gloria mundi......
Minden hónapban megveszem hagyománytiszteletből. Ott volt nagyapám asztalán,ott volt édesapám újságjai között. A cikkekből csak néhányat vagyok képes végigolvasni,pedig szemüvegemet is a kielégíthetetlen betűéhségemnek köszönhetem... A Nimród egyre inkább azon vadásztársak igényeit elégíti ki,akikkel nehezen tudok azonosulni,de egyre jelentősebb részét jelentik a vadásztársadalomnak. Nem pénzkérdés,hanem agyi beállítódás. Ott a baj.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #358 Dátum: 2015. Október 30. - 09:31:19 »

Megint volt egy kis időm szőrszálhasogatni:

Október

                                                  Vadászlap                         Nimród
Össz oldalszám                               84                                      84
Reklám                                            16,8                                  33,4
   ebből éjjellátó, hőkamera               0                                      0,3
Reklámízű cikk                                 2                                        4
Vadásznapok/kitűntetések                1                                      14
Érdemleges                                     64,2                                   32,6


Két cikket emelnék ki az októberi Nimródból:

Az egyik a Ladányi Tamástól megszokott „magasságokba” repít…
Pozitívum, hogy az exhibicionizmusból mintha egy pár árnyalatnyival kevesebb lenne (még így is sok!), ám a képek színvonala, a fogalmazás sajnos nem változott.
Nehéz eldönteni – még hosszas, közelről, tüzetesen való nézés után is – hogy az ölelkezős képen a lába előtt heverő „szőrcsomó” milyen vad. Mivel alá van írva, elhiszem, hogy bak, de hogy parókás lenne? – ezt még erőteljes képzelőtehetséggel sem látom a képen.
Sajnos a minuszpontos bikával, hősi pózban készült fotó sem maradt ki.

A másikat pár oldallal később olvashatjuk Szolnoky Kálmán tollából. Vagy a fene tudja kiéből… Sokszor volt az az érzésem a cikket olvasva, hogy egy külföldi cikket átengedtek a gugli fordítón, aztán már ment is nyomtatásba…
De el nem olvasta senki, hogy legalább az ordító hülyeségeket (pl. „Általában súlyuk szerint számítanak malacnak, például 35-36 kg-ig, azon felül 55 kg-ig süldők…”) kihúzkodta volna vastag piros ceruzával…

Tényleg ekkora a baj Nimródéknál, hogy mindent leközölnek, válogatás nélkül, mert ki kell tölteni a reklámok közötti helyet???...

Egyébként az előzőekhez képest a Vadászlap is haloványabbra sikeredett októberben.
Nagyon hiányoltam pl. hogy a „hónap vadfajáról”, a dámról szinte szó sem esik.

Mindenesetre még így kiszámolva is hihetetlen, hogy miközben a „bruttó oldalszáma” ugyanannyi a két újságnak, addig a „nettó oldalszám” között kétszeres az eltérés.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #359 Dátum: 2015. Október 30. - 21:05:34 »

Megint volt egy kis időm szőrszálhasogatni:

Október

                                                  Vadászlap                         Nimród
Össz oldalszám                               84                                      84
Reklám                                            16,8                                  33,4
   ebből éjjellátó, hőkamera               0                                      0,3
Reklámízű cikk                                 2                                        4
Vadásznapok/kitűntetések                1                                      14
Érdemleges                                     64,2                                   32,6


Két cikket emelnék ki az októberi Nimródból:

Az egyik a Ladányi Tamástól megszokott „magasságokba” repít…
Pozitívum, hogy az exhibicionizmusból mintha egy pár árnyalatnyival kevesebb lenne (még így is sok!), ám a képek színvonala, a fogalmazás sajnos nem változott.
Nehéz eldönteni – még hosszas, közelről, tüzetesen való nézés után is – hogy az ölelkezős képen a lába előtt heverő „szőrcsomó” milyen vad. Mivel alá van írva, elhiszem, hogy bak, de hogy parókás lenne? – ezt még erőteljes képzelőtehetséggel sem látom a képen.
Sajnos a minuszpontos bikával, hősi pózban készült fotó sem maradt ki.

A másikat pár oldallal később olvashatjuk Szolnoky Kálmán tollából. Vagy a fene tudja kiéből… Sokszor volt az az érzésem a cikket olvasva, hogy egy külföldi cikket átengedtek a gugli fordítón, aztán már ment is nyomtatásba…
De el nem olvasta senki, hogy legalább az ordító hülyeségeket (pl. „Általában súlyuk szerint számítanak malacnak, például 35-36 kg-ig, azon felül 55 kg-ig süldők…”) kihúzkodta volna vastag piros ceruzával…

Tényleg ekkora a baj Nimródéknál, hogy mindent leközölnek, válogatás nélkül, mert ki kell tölteni a reklámok közötti helyet???...

Egyébként az előzőekhez képest a Vadászlap is haloványabbra sikeredett októberben.
Nagyon hiányoltam pl. hogy a „hónap vadfajáról”, a dámról szinte szó sem esik.

Mindenesetre még így kiszámolva is hihetetlen, hogy miközben a „bruttó oldalszáma” ugyanannyi a két újságnak, addig a „nettó oldalszám” között kétszeres az eltérés.
Ezen az éven rendeltem meg először a Nimródot, de szerintem jövőre már nem fogom. Tényleg tele reklámmal, na meg engem a Ladányi Tamás cikkei rendkívül irritálnak. Az e havi számban "górcső" alá vették a Browning x-bolt fegyvert, de nem nagyon sikerült nekik, mert olyan kaliberekben is említik, amilyenben nem is létezik (8x57, 9,3x74R???  OOO).
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: