Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászújságok  (Megtekintve 98069 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #240 Dátum: 2011. Június 28. - 14:07:28 »

De ha az a kép amelyikre gondolok, akkor az én kutyám van mellette.  Nyihi Wave

Megnéztem. Nincs kutya.
Lehet, hogy azt a részét levágták.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #241 Dátum: 2011. Június 28. - 20:49:32 »

Megnéztem. Nincs kutya.
Lehet, hogy azt a részét levágták.  Vállat von

Igen, több kép készült. akkor nem azt tették be.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #242 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 11:16:18 »

Üdv Mindenkinek! Egy kis segítségre lenne szükségem.
A szakdolgozatomban még hiányzik egy irodalmi hivatkozás.
Volt egy cikk (szerintem 2010-ben), amelyben Fluck Dénes a következőket írja:

"...tavasszal a Kárpát-medencébe érkező szalonkák útirányai a következők:
Délnyugatról: Szlovénia, Horvátország, a Száva, Dráva és Mura, valamint a Lendva völgye és az azokat közrefogó dombok; innen repülnek tovább a Balaton irányába, Zalába vagy Somogyba.
Délről: Szerbia és Bosznia felől a Vardar, majd a Drina és a Moreva folyó völgye, ahonnan Újvidéket és Vukovárt elhagyva érik el hazánk területét, majd a Duna vonalában haladnak tovább. Dél felől érkeznek még Orosva – Temesvár vonalában, és első pihenőjük a Bihar hegység.
Erdély felől az Olt völgye és Nagyszeben, Marosvásárhely, Nagybánya vonalon jutnak el a Hajdúságba, onnan északnak és keletnek is mehetnek.
Nyugatról gyakran Sopron környékére érkeznek meg a szalonkák, majd szintén észak, vagy kelet felé hagyják el a medencét.
A szalonkák a Kárpát-medencét az északi és a keleti hágók közelében hagyják el, ezeknek jellegzetes irányai: Morvaország felé a Kis-Kárpátok, a Morva és a Vág völgye, az egykori Túróc, Liptó és Árva vármegye, a Hernád és a Bodrog völgye, Gömör és Kis-Hont, Szepes és Sáros vármegye. Kelet felé a Latorca völgye, a Vereckei-hágó környéke, Zemplén, Ung, és Bereg vármegye területe. E vármegyék közül néhányuk kis része a mai Magyarország területéhez tartozik."

Ha valakinek a kezébe akadna, kérem írja már meg ide, hogy melyik lap, melyik számának hanyadik oldalán van...
Előre is köszönöm!
Üdv!
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #243 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 12:20:36 »

Üdv Mindenkinek! Egy kis segítségre lenne szükségem.
A szakdolgozatomban még hiányzik egy irodalmi hivatkozás.
Volt egy cikk (szerintem 2010-ben), amelyben Fluck Dénes a következőket írja:

"...tavasszal a Kárpát-medencébe érkező szalonkák útirányai a következők:
Délnyugatról: Szlovénia, Horvátország, a Száva, Dráva és Mura, valamint a Lendva völgye és az azokat közrefogó dombok; innen repülnek tovább a Balaton irányába, Zalába vagy Somogyba.
Délről: Szerbia és Bosznia felől a Vardar, majd a Drina és a Moreva folyó völgye, ahonnan Újvidéket és Vukovárt elhagyva érik el hazánk területét, majd a Duna vonalában haladnak tovább. Dél felől érkeznek még Orosva – Temesvár vonalában, és első pihenőjük a Bihar hegység.
Erdély felől az Olt völgye és Nagyszeben, Marosvásárhely, Nagybánya vonalon jutnak el a Hajdúságba, onnan északnak és keletnek is mehetnek.
Nyugatról gyakran Sopron környékére érkeznek meg a szalonkák, majd szintén észak, vagy kelet felé hagyják el a medencét.
A szalonkák a Kárpát-medencét az északi és a keleti hágók közelében hagyják el, ezeknek jellegzetes irányai: Morvaország felé a Kis-Kárpátok, a Morva és a Vág völgye, az egykori Túróc, Liptó és Árva vármegye, a Hernád és a Bodrog völgye, Gömör és Kis-Hont, Szepes és Sáros vármegye. Kelet felé a Latorca völgye, a Vereckei-hágó környéke, Zemplén, Ung, és Bereg vármegye területe. E vármegyék közül néhányuk kis része a mai Magyarország területéhez tartozik."

Ha valakinek a kezébe akadna, kérem írja már meg ide, hogy melyik lap, melyik számának hanyadik oldalán van...
Előre is köszönöm!
Üdv!

Szia Feri!

Fluck Dénes fia "Zolimester" fórumtársunk (nekem meg közvetlen kollégám). Rajta keresztül el tudod érni Dénes Bácsit. Zoli most éppen Németországban van, de szerintem neten elérhető.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #244 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 13:34:27 »

Szia Feri!

Fluck Dénes fia "Zolimester" fórumtársunk (nekem meg közvetlen kollégám). Rajta keresztül el tudod érni Dénes Bácsit. Zoli most éppen Németországban van, de szerintem neten elérhető.
 Wave

Szia! Fluck Dénessel én is kapcsolatban vagyok, de Ő sem tudta nekem megmondani, hogy pontosan melyikben is találom meg... Az lenne a jó, hogyha valakinek meglenne a lap. Annak idején annyit írtam fel magamnak, hogy "2010", de azt nem, hogy miből... Lehet, hogy a Pannon Vadászvilágban, vagy áprilisi Vadászlap, nem tudom...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #245 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 13:38:54 »

Szia! Fluck Dénessel én is kapcsolatban vagyok, de Ő sem tudta nekem megmondani, hogy pontosan melyikben is találom meg... Az lenne a jó, hogyha valakinek meglenne a lap. Annak idején annyit írtam fel magamnak, hogy "2010", de azt nem, hogy miből... Lehet, hogy a Pannon Vadászvilágban, vagy áprilisi Vadászlap, nem tudom...
Szia!

Elvileg megvan nekem. (Az elmúlt 10 évben az összes vadászújság elő van fizetve -kivéve az elményvadász). Ha ráér jövő hétig, megnézem neked.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #246 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 21:16:50 »

Szia!

Elvileg megvan nekem. (Az elmúlt 10 évben az összes vadászújság elő van fizetve -kivéve az elményvadász). Ha ráér jövő hétig, megnézem neked.
 Wave

Ráér! Köszönöm előre is!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #247 Dátum: 2011. Október 07. - 08:59:30 »

Egon, megvettem a Nimród októberi számát, mert azt mondtad, hogy már jó az újság, nem reklámok és ilyen-olyan kitüntetésekről szól.
Átnéztem. Rííí
45 oldalon reklám, vadásznap itt, vadfőző ott... - nem érdekel.
21 oldalon vadgazdálkodás, vadászati leírás, vadásztörténet (Földi László története-sajnos én nem szeretem az írásait. Két könyve is megvan, de nagyon nem tetszenek. Ez a történet, ami szerepel a Nimródban, tükrözi a többi írását.), fegyver bemutató, felszerelés és lövészet, vadászkutya. - érdekel.

Ne haragudj, de szerintem nem változott a Nimród tartalma egy cseppet sem, legalább is, előnyösen nem.
Ez az én véleményem.
 Emelem
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #248 Dátum: 2011. Október 07. - 10:14:20 »

Egon, megvettem a Nimród októberi számát, mert azt mondtad, hogy már jó az újság, nem reklámok és ilyen-olyan kitüntetésekről szól.
Átnéztem. Rííí
45 oldalon reklám, vadásznap itt, vadfőző ott... - nem érdekel.
21 oldalon vadgazdálkodás, vadászati leírás, vadásztörténet (Földi László története-sajnos én nem szeretem az írásait. Két könyve is megvan, de nagyon nem tetszenek. Ez a történet, ami szerepel a Nimródban, tükrözi a többi írását.), fegyver bemutató, felszerelés és lövészet, vadászkutya. - érdekel.

Ne haragudj, de szerintem nem változott a Nimród tartalma egy cseppet sem, legalább is, előnyösen nem.
Ez az én véleményem.
 Emelem
Nem állítottam, hogy már jó de szerintem, javul, viszont azt nem állítom, hogy ez csak átmeneti állapot. Emelem
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #249 Dátum: 2011. Október 07. - 10:36:25 »

Minden esetre, nekem ennyi ismét elég volt a Nimródból.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #250 Dátum: 2011. Október 07. - 10:46:43 »

Minden esetre, nekem ennyi ismét elég volt a Nimródból.
Szíved joga. Wave
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #251 Dátum: 2011. Október 07. - 10:48:03 »

Szíved joga. Wave

Az a baj, hogy már a Vadászlap sem az igazi a Magaslessel egyetemben.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #252 Dátum: 2011. Október 07. - 12:17:23 »

Az a baj, hogy már a Vadászlap sem az igazi a Magaslessel egyetemben.

Teljesen igazad van a háromból, lehetne egy színvonalas lapot összeállítani, de sajnos az csak a vadászoknak lenne jó.
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #253 Dátum: 2011. Október 07. - 12:19:39 »

Teljesen igazad van a háromból, lehetne egy színvonalas lapot összeállítani, de sajnos az csak a vadászoknak lenne jó.

Elvégre nekünk készül, nem ártana, ha nekünk lenne jó! Kacsint
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #254 Dátum: 2011. Október 07. - 12:21:24 »

Elvégre nekünk készül, nem ártana, ha nekünk lenne jó! Kacsint
Csak azok a piszkos anyagiak ne lennének. Angyal Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: