Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászújságok  (Megtekintve 98055 alkalommal)
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Dátum: 2008. Szeptember 29. - 20:10:50 »

Remélem senki nem szedi le a fejem a témanyitás miatt, bízom benne, hogy jó helyre nyitom.


Minap szereztem be a legfrissebb vadászújságokat. Még csak a V.lapból olvasgattam ezt-azt, de egy jó kis írást tartalmaz a 676-679. oldal között. Igen elgondolkodtam rajta...

 Wave
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Október 06. - 13:26:11 »

A legkisebb vadászújságban (tiltó listán van ugyan az is nálam, de most egy cikk kedvéért megvettem) olvastam a vadászati idények között, hogy  "vadmalac vadászható a rendeletben előírtak szerint."
Mit szabályoz a rendelet külön a malacra?
Ezt csak én nem tudom, vagy hülyeség megint?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Október 06. - 13:48:37 »

A legkisebb vadászújságban (tiltó listán van ugyan az is nálam, de most egy cikk kedvéért megvettem) olvastam a vadászati idények között, hogy  "vadmalac vadászható a rendeletben előírtak szerint."
Mit szabályoz a rendelet külön a malacra?
Ezt csak én nem tudom, vagy hülyeség megint?

Csak reggeli és esti húzáson vadászható, naponta és személyenként max. 4 példány ejthető el.  Nyihi Nyihi Nyihi

Őnáluk ne csodálkozz ilyenen. Szerintem.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. November 28. - 11:09:20 »

Megvettem a Vadászlapot 18 oldalas irodalmi melléklettel.
Dúc László: Ez még a XX. század. c.
Idézem szó szerint.
"- Sanyi ! - súgtam a másik fa mögé - szét kellene ugrasztani őket, túl nagy a rudli!
Kérdőn nézet rám, de csak a szeme kérdezett.
-Lődd meg a vezértehenet, én meglövöm a borját - súgtam újra.
.
.
.
Ez maga a vadászat. Remélem, a jövő században is."

 

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. November 28. - 11:11:59 »

Megvettem a Vadászlapot 18 oldalas irodalmi melléklettel.
Dúc László: Ez még a XX. század. c.
Idézem szó szerint.
"- Sanyi ! - súgtam a másik fa mögé - szét kellene ugrasztani őket, túl nagy a rudli!
Kérdőn nézet rám, de csak a szeme kérdezett.
-Lődd meg a vezértehenet, én meglövöm a borját - súgtam újra.
.
.
.
Ez maga a vadászat. Remélem, a jövő században is."

 



És ezt az írást közzéteszik! Szépen vagyunk. Az ilyen embertől be kellene vonni a vadászengedélyét, nem ezt az írását közzétenni. Nem
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. November 28. - 11:26:51 »

Megvettem a Vadászlapot 18 oldalas irodalmi melléklettel.
Dúc László: Ez még a XX. század. c.
Idézem szó szerint.
"- Sanyi ! - súgtam a másik fa mögé - szét kellene ugrasztani őket, túl nagy a rudli!
Kérdőn nézet rám, de csak a szeme kérdezett.
-Lődd meg a vezértehenet, én meglövöm a borját - súgtam újra.
.
.
.
Ez maga a vadászat. Remélem, a jövő században is."

 



Én is megvettem, csak a melléklet miatt. Mit mondjak, nem vagyok tőle elájulva...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Steve
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. November 28. - 12:42:31 »

Lajos!


...hát erre mit lehet mondani...?!?!? Rííí NoComment
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. November 28. - 15:20:10 »

Megvettem a Vadászlapot 18 oldalas irodalmi melléklettel.
Dúc László: Ez még a XX. század. c.
Idézem szó szerint.
"- Sanyi ! - súgtam a másik fa mögé - szét kellene ugrasztani őket, túl nagy a rudli!
Kérdőn nézet rám, de csak a szeme kérdezett.
-Lődd meg a vezértehenet, én meglövöm a borját - súgtam újra.
.
.
.
Ez maga a vadászat. Remélem, a jövő században is."

 


Ebből is az következik, hogy mennyire komolyan mélyednek bele a lap szerkesztői a munkájuk ezen részébe.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #8 Dátum: 2008. November 29. - 20:00:48 »

Erre mondják a művelt németek, hogy no comment...

Ma vettem meg a Vadászlapot, még nem olvastam végig, de - mivel minden viszonylagos - a Nimródhoz viszonyítva szerintem ég és föld - a Vadászlap javára...

(ez nem reklám, csak vélemény!)
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. November 30. - 00:15:37 »

Én is ma kaptam meg mindkettőt. (Magasles, Vadászlap) Utóbbit nem igazán szeretem.  Legfőképpen azért, mert a lap munkatársaival több vadászaton személyesen is találkoztam, (melyeken részben hajtóként részben elállóként vettem részt) és az ott látottak alapján nem értem hogy az írásaikból áradó óriási szakmai magabiztosság vajon honnan ered?

A lap másik munkatársával egy közös ismerősünk présházában futottam össze, egy vadászat után. Miután a fegyverekre terelődött a szó, ez a kiváló szakember határozottan kijelentette hogy az IZS 18-asom legfeljebb arra jó hogy pigmeusokat lőjenek vele Afrikában, de itteni vadászatra teljesen alkalmatlan.
Talán valaki még emlékszik, 2004-2005 körül volt az a botrány, amikor kiderült hogy gazdag fehérek benszülöttekre (emberekre) vadásztak Afrikában. Erre utalt ezzel a szellemes megjegyzésével. Meg vagyok győződve hogy addig sosem lőtt ilyen fegyverrel, én pedig már évek óta használtam, és erre megmagyarázta nekem hogy az sz@r, és vadászatra alkalmatlan. Nem vitatkoztam vele, mégiscsak ő a szakújságíró... Vállat von  De azért kialakult bennem egy kép arról, hogy ők mekkora szakemberek.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. November 30. - 08:00:42 »

"Nem vitatkoztam vele, mégiscsak ő a szakújságíró..."


Te Jan koma!


Én komolyan irígylem a nyugodtságodat. Szerintam ÉN, ahogy ismerem magam, lehet alsóhangon felszólítottam volna a kedves édesányjával történő intim érintkezésre.... Dühhh Elver
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. November 30. - 13:17:21 »

Nem állítom hogy mind ilyenek, mert személyesen csak ez egy alkalommal beszéltem valamelyikükkel. De amit a hajtásban láttam, az se arra utalt hogy mekkora vérprofik, bár ugye a cikkeikből ez derül ki.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #12 Dátum: 2008. November 30. - 18:09:31 »

Megvettem a Vadászlapot 18 oldalas irodalmi melléklettel.
Dúc László: Ez még a XX. század. c.
Idézem szó szerint.
"- Sanyi ! - súgtam a másik fa mögé - szét kellene ugrasztani őket, túl nagy a rudli!
Kérdőn nézet rám, de csak a szeme kérdezett.
-Lődd meg a vezértehenet, én meglövöm a borját - súgtam újra.

Tegnap este elolvastam a történetet.
Szerintem jelentősen árnyal a szitun, hogy ez a párbeszéd egy 200 fölötti létszámú rudlit nézve hangzott el.

Azt hiszem ez egy kissé (!!!) enyhíti a dolgot.
Persze az emberben háborog mindaz, amit belévertek és megtanult, de egy ilyen esetben szerintem ez elfogadható.
Lehet, hogy ezért most megköveztek, de azt mondom, hogy ha ebben az országban mindenki csak ilyen szituációban lőne vezértehenet, akkor elesne mondjuk évente 5-10. Ennél pedig sokkal-sokkal több vezértehén esik évente különféle okokból (az állt keresztben, abban volt a legtöbb hús, stb.)

Szóval részemről a no comment visszavonva.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. November 30. - 19:59:42 »

Tegnap este elolvastam a történetet.
Szerintem jelentősen árnyal a szitun, hogy ez a párbeszéd egy 200 fölötti létszámú rudlit nézve hangzott el.

Azt hiszem ez egy kissé (!!!) enyhíti a dolgot.
Persze az emberben háborog mindaz, amit belévertek és megtanult, de egy ilyen esetben szerintem ez elfogadható.
Lehet, hogy ezért most megköveztek, de azt mondom, hogy ha ebben az országban mindenki csak ilyen szituációban lőne vezértehenet, akkor elesne mondjuk évente 5-10. Ennél pedig sokkal-sokkal több vezértehén esik évente különféle okokból (az állt keresztben, abban volt a legtöbb hús, stb.)

Szóval részemről a no comment visszavonva.
És figyelmesen elolvasva a történetet,a cél a túlságosan nagy rudli "szétugrasztása" volt.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. November 30. - 20:01:38 »

Mondjuk egy rudli szétugrasztására nem a  vezértehén kilövése az egyetlen ismert módszer...
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: