Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550528 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2009. Február 02. - 16:22:38 »

Csak meg egy megjegyzes. A 300 magnum lovedek egy tenyernyivel a mellso labak mogott atutotte a bordakat es a tudot, ennek ellenere a dam bika alig jelzett be valamit es kocogva elindult a suru fele. A habos vert ket oldalra nyomta ki a menekulo bika. Vagy 100-120 metert ment mire "elfogyott a levego". Hihetetlen szivosak ezek a joszagok!
Ha erdekel valakit, akkor holnap beteszek meg par kepet a bikarol.

Nagyon is érdekel, jöhetnek a képek! Wave
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #91 Dátum: 2009. Február 02. - 17:24:02 »

Gratulálok, nagyon jó bika! Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sziju
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2009. Február 02. - 18:07:11 »

Hűha! Emelem
Üdv a vadásznak! Gratulálok!
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #93 Dátum: 2009. Február 02. - 18:57:03 »

Szia Genfi!
Gratlálok a sikres vadászathoz és a szép trófeához.
Remélem nem fogsz neheztelni rám ,ha meg kérdezem ,hogy közelebb nem lehetet volna cserkelni?
Azért az ilyen "sürü" rúdasban ha nem telepitet soros ültetés akkor 200m lőni igen nehéz.
A találat jelzés nagyban függ a lövedék tipústol is.
Az agancs szerintem nem selejt,csak csipkék igen nagyok (ez a kor előre haladtával rövidűl).
A korát,súlyát hova saccoltátok?(5-6 év 3-3,1kg)
Légyszives tegyél még fel képeket és ha lessz a késsz trófeárol akkor arról is várjuk.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #94 Dátum: 2009. Február 02. - 19:04:10 »

Gratulálok!

Szerintem nincs 3 kiló!
Tippem: 2,6-2,7 kg.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #95 Dátum: 2009. Február 02. - 19:36:13 »

 Emelem Wave Taps
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #96 Dátum: 2009. Február 02. - 19:56:24 »

Gratula Genfi! Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #97 Dátum: 2009. Február 03. - 10:12:12 »

Csak meg egy megjegyzes. A 300 magnum lovedek egy tenyernyivel a mellso labak mogott atutotte a bordakat es a tudot, ennek ellenere a dam bika alig jelzett be valamit es kocogva elindult a suru fele. A habos vert ket oldalra nyomta ki a menekulo bika. Vagy 100-120 metert ment mire "elfogyott a levego". Hihetetlen szivosak ezek a joszagok!
Ha erdekel valakit, akkor holnap beteszek meg par kepet a bikarol.

Szerintem inkább csak "átszúrta" a lövedék, ezért nem nagyon jelzett, de a tüdőt átlőtted, és ez ugye azt jelenti, hogy egy idő után tántorgás, aztán bukfenc.

Látatlanban azt tippelem, hogy a kilövés is kb. kaliberméretű lehetett.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #98 Dátum: 2009. Február 03. - 10:15:46 »

Az agancs szerintem nem selejt,csak csipkék igen nagyok (ez a kor előre haladtával rövidűl).

Nekem se tűnik selejtnek ez az agancs.  Vállat von
Viszont a január végi időpont ellenére nagyon jó színe van.
Ilyenkorra a fiatalabb bikák agancsa már jól ki szokott lúgozódni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #99 Dátum: 2009. Február 03. - 11:02:33 »

Szia Genfi!
Gratlálok a sikres vadászathoz és a szép trófeához.
Remélem nem fogsz neheztelni rám ,ha meg kérdezem ,hogy közelebb nem lehetet volna cserkelni?
Azért az ilyen "sürü" rúdasban ha nem telepitet soros ültetés akkor 200m lőni igen nehéz.
A találat jelzés nagyban függ a lövedék tipústol is.
Az agancs szerintem nem selejt,csak csipkék igen nagyok (ez a kor előre haladtával rövidűl).
A korát,súlyát hova saccoltátok?(5-6 év 3-3,1kg)
Légyszives tegyél még fel képeket és ha lessz a késsz trófeárol akkor arról is várjuk.
Üdv:HSanyi
Szervusz!
A nyarast vagy 8-9 eve telepitettek az olaszok. Most mar ugy 8-10 meter magasak a fak. Az elso kepen a hatterben latszik az erdo a dam agancsa folott. Kozelebb nem tudtunk volna cserkelni ebben a szal erdoben. Nyaron talan van itt magasabb lagy szaru novenyzet is, de telen semmi nem volt.

A kovetkezo kepen latszik, hogy a jobb es bal oldali lapat nem szimetrikus, es a bal oldali jobban hasitott. A vador azt mondta, hogy ez dam bikanal egyertelmuen nem kivanatos jelenseg, ezert biralta lohetonek a bikat. A trofea erdekessege, hogy a jobb oldalon van egy par centis kinoves is.

A dam bika meglovese utan voltunk csak igazan bajban, mert a mely felazott talaj nmiatt meg terepjaroval sem tudtunk volna bemenni a bikaert. Vagy traktort hivunk a falubol, vagy "magad uram ha nincs szolgad" es megprobaljuk a bikat kihuzni az erdo szeleig. Vegul tobb pihenovel ketten kihuztuk a bikat a 350 meterre levo legeloig, es a kepek is itt keszultek. Ezert tunik surunek az erdo. Sajnos a fenykepezogep is a kocsiban volt, igy a raloves helyen nem tudtam fenykepezni, ezert abban igazad van, hogy igy csalosak a kepek.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #100 Dátum: 2009. Február 03. - 11:14:34 »

Nekem se tűnik selejtnek ez az agancs.  Vállat von
Viszont a január végi időpont ellenére nagyon jó színe van.
Ilyenkorra a fiatalabb bikák agancsa már jól ki szokott lúgozódni.
Szervusz!
Felteszek meg egy kepet a dam bikarol, ambar sokaig gondolkoztam, hogy illik-e ilyen kepet feltenni, ahol a bika a feneke felol van fenykepezve, de itt latszik a legjobban a hasitott lapat.


A 300 magnum altalaban nagyobb roncsolast szokott csinalni, de itt a kimeneti nyilas csak egy szabalyos, kerek 2 centis luk volt. Ha csontot er a magnum, akkor ennel sokkal nagyobb a kimeneti nyilas, mert a nagy becsapodasi energiatol a csontszilank tovabb repul es masodlagos lovedekkent roncsol. A 300-as magnum masik hatasa, hogy vizzel teli szoveteknel a lokohatas kovetkezteben szinte minden szetrobban, igy a verkeringes azonnal osszeomlik. Ennel a lovesnel a lovedek gyomrot, beleket nem ert csak tudot, igy a lagy reszek nem robbantak szet.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #101 Dátum: 2009. Február 03. - 11:17:05 »

Szia Genfi!
Szerintem egy kiváló élőhelyen surólja,hogy un"hasadt" lápát de igy lehetne nagy sarkantyú is .Ez mitsem változtat azon ,hogy egy irigylésle méltó trófea túlajdonósa lettél.De azárt várom a birálati adatokat.
Üdv HSanyi
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #102 Dátum: 2009. Február 03. - 11:27:10 »

Szia Genfi!
Szerintem egy kiváló élőhelyen surólja,hogy un"hasadt" lápát de igy lehetne nagy sarkantyú is .Ez mitsem változtat azon ,hogy egy irigylésle méltó trófea túlajdonósa lettél.De azárt várom a birálati adatokat.
Üdv HSanyi
Szervusz!
A dam bika fizeto sulya 2.83 kilo volt. Elso ranezesre a vador 2.5-2.6 kilosra becsulte. Legkozelebb valamikor aprilisban jarok arrafele, igy valoszinuleg csak utana tudok feltenni kepeket a trofearol. A pontos korat sem ismerem a bikanak. Szidnai irt egy nagyon jo konyvet a trofeakrol es abban pontosan leirja a dam korbecsleset. En is nagyon kivancsi vagyok, hogy hany eves lehet a bika ezert is varom, hogy vegre kezbe vegyem a kifozott trofeat.
Szerinted, igy kepek alapjan hany eves lehet a bika?
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #103 Dátum: 2009. Február 03. - 11:43:43 »

Jó a bika,csak nekem az idő ponttal van némi "gondom".Január és 18 óra ?????-kissé ciki.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #104 Dátum: 2009. Február 03. - 11:55:23 »

Jó a bika,csak nekem az idő ponttal van némi "gondom".Január és 18 óra ?????-kissé ciki.
Szervusz!
Ezt most en nem ertem. Milyen 18 ora ????
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: