Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550151 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #870 Dátum: 2014. December 01. - 17:35:54 »

Ez egy masszív 3. helynek lesz elég a ranglistán a Spitzer és Korz bika mögött? (Azok sem különbek, csak azokat az agancsokat hozzáértők mérték és nem remegett a kezükben a centi. Nyihi)
Tudom, elmehetek a búsba. Nekem nem sok rálátásom van a dámos kérdéskörre. Vigyorog Nem szól szám Wave
Gyönyörű ez a nagy bika így is úgy is.  Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #871 Dátum: 2014. December 02. - 11:27:46 »

Ez egy masszív 3. helynek lesz elég a ranglistán a Spitzer és Korz bika mögött? (Azok sem különbek, csak azokat az agancsokat hozzáértők mérték és nem remegett a kezükben a centi. Nyihi)
Tudom, elmehetek a búsba. Nekem nem sok rálátásom van a dámos kérdéskörre. Vigyorog Nem szól szám Wave
Gyönyörű ez a nagy bika így is úgy is.  Igen

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #872 Dátum: 2014. December 17. - 14:49:35 »

http://huntingpress.eu/hu/magazin/damtrofea_masodfoku_biralata

Ha ez a 226,12 LP  igaz, akkor a világranglista ötödik helyezettje! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #873 Dátum: 2014. December 26. - 20:47:25 »

Kedves vadásztársak!

Amennyiben sem a Jóisten, sem az ördög nem tart rám igényt az elkövetkezendő egy hónapban, úgy a harmadik x-emet egy első dámbika elejtésével szeretném megünnepelni. Természetesen finanszírozott alapon, kb. 150-200 görbecsőrű mátyást rászánva a dologra. Magától értetődően nem vágyom érmes trófeára, csak egy szép kirándulásra, néhány új vadászbarátra, valamint ha Diana is a kegyeibe fogad, egy jó kanalas bikára.  Sajnos kevés az ismeretségem megfelelő területeken, így minden segítséget örömmel fogadnék! Ha valaki kontaktot, esetleg konkrét ajánlatot küldene privátban azt nagyon szívesen venném.

Vadászbaráti üdvözlettel: Hankó Pál, Békéscsaba  Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #874 Dátum: 2014. December 27. - 18:03:49 »

Guth sehr gut!  Kacsint

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
forester73
Vendég
« Új üzenet #875 Dátum: 2014. December 27. - 20:36:00 »

Kedves vadásztársak!

Amennyiben sem a Jóisten, sem az ördög nem tart rám igényt az elkövetkezendő egy hónapban, úgy a harmadik x-emet egy első dámbika elejtésével szeretném megünnepelni. Természetesen finanszírozott alapon, kb. 150-200 görbecsőrű mátyást rászánva a dologra. Magától értetődően nem vágyom érmes trófeára, csak egy szép kirándulásra, néhány új vadászbarátra, valamint ha Diana is a kegyeibe fogad, egy jó kanalas bikára.  Sajnos kevés az ismeretségem megfelelő területeken, így minden segítséget örömmel fogadnék! Ha valaki kontaktot, esetleg konkrét ajánlatot küldene privátban azt nagyon szívesen venném.

Vadászbaráti üdvözlettel: Hankó Pál, Békéscsaba  Emelem


 Palikám nem áll szándékomban igényt tartani rád -egyenlőre- , nyugodtan lűdd meg aztat a bikát !  Röhög
Naplózva
laci1992
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #876 Dátum: 2015. Január 05. - 18:35:50 »

Egy a szenzációs trófea megint "átrendezi" egy kicsit a ranglistákat. Vigyorog
A képek alapján szerintem benne van az általad becsült pontszám! Igen
 Emelem

Egyszerűen gyönyörű trófea.  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #877 Dátum: 2015. Február 14. - 15:23:11 »

Gálos Csaba
Van új rekordunk?
VAN!!!!!!!
392.6/8 SCI pont!!!!  Táncol
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
forester73
Vendég
« Új üzenet #878 Dátum: 2015. Február 14. - 15:25:21 »

Druszám erről kicsit bővebb lében ha lehetne , nem fogjuk álszerénységnek venni ! Vigyorog
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #879 Dátum: 2015. Február 14. - 15:30:17 »

VAN!!!!!!!
392.6/8 SCI pont!!!!  Táncol

 Emelem Ez remek!!!!
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #880 Dátum: 2015. Február 14. - 21:02:59 »

VAN!!!!!!!
392.6/8 SCI pont!!!!  Táncol
HELYESBÍTÉS!!!!!!!
A ma bírált dámbika trófea pontszáma egy számolási hiba miatt korrigálásra került.
(Gyanúsan sok lett a pontja az első számoláskor, no meg amúgy is át kell számolni legalább 2x)
A pontszáma helyesbítve: 365.6/8 SCI pont.
Természetesen még így is toronymagasan lép az eddigi első elé.
Mi 353.3/4 pontot hoztunk ki rá az előzetes bírálaton, ennek két oka volt.
Egyrészt igyekeztünk szigorúan, "spórolósan" mérni, nehogy a hivatalos bírálaton kellemetlen legyen a meglepetés.
No meg tisztességgel elbaxtam egy méretfelvételi helyet a terpesztés mérésekor és ott kapott plusz 10 pontot.
Akárhogyan is, ez még mindig egy kúúúúúrvajó bika!!!!!!!! Táncol
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #881 Dátum: 2015. Február 14. - 21:21:01 »

HELYESBÍTÉS!!!!!!!
A ma bírált dámbika trófea pontszáma egy számolási hiba miatt korrigálásra került.
(Gyanúsan sok lett a pontja az első számoláskor, no meg amúgy is át kell számolni legalább 2x)
A pontszáma helyesbítve: 365.6/8 SCI pont.
Természetesen még így is toronymagasan lép az eddigi első elé.
Mi 353.3/4 pontot hoztunk ki rá az előzetes bírálaton, ennek két oka volt.
Egyrészt igyekeztünk szigorúan, "spórolósan" mérni, nehogy a hivatalos bírálaton kellemetlen legyen a meglepetés.
No meg tisztességgel elbaxtam egy méretfelvételi helyet a terpesztés mérésekor és ott kapott plusz 10 pontot.
Akárhogyan is, ez még mindig egy kúúúúúrvajó bika!!!!!!!! Táncol

Csaba!  Emelem
Gratulálok! Ismét egy szép bika és természetesen a ranglistához is!!  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #882 Dátum: 2015. április 15. - 11:25:13 »

Sziasztok!

Egy ideje már adós vagyok egy kis történettel, már az okból is, mivel néhány Fórumtárs is jelen volt azon a januári hétvégén, amiről illene pár sort ejtenem..

2015. 01. 23. – Óbíród

Szakad.. Már a takaró alól hallom. Gyorsan kipattanok az ágyból, irány az ablakhoz, hogy megbizonyosodjak, nem csak a kesze-kusza álmaim okozta feldúltságomban hallom az esőt a párkányon. Zeusz nem hallgatta meg előző esti fohászomat, mintha dézsából öntenék, 4-5 fok.. Egy-két keresetlen szó elmormolása után igazából nem lepődöm meg, az idei tél hozza a formáját. De sebaj, a hosszú hetek, vagy ha úgy tetszik eddigi vadászéveim várakozásának izgalma elnyomja a holmi időjárás keltette aggályokat.. December elején fixáltuk az időpontot, már minden a helyén. Azért egy telefont megejtek előtte, hogy nem úszik-e teljesen a tolnai dombság. Nem sokkal később már vadászbárátommal az autóban latolgatjuk az esélyeket, rójuk a kilométereket.. Alig 60 Óbíródig.

Még mindig esik.. De talán itt a vadászháznál már csak „esik”. Ugyan lehet, hogy ezt csak az emelkedő hangulatom mondatja velem, de már nem is érdekel. A képeken már sokszor látott óbíródi dám sziluett a fehér homlokzaton szertefoszlatja minden kétségem. Egy kedves hölgy fogad minket a főépületben, az illusztris külső után, a belső helyiségek sem kevésbé hangulatosak, igazán hű egy ilyen múltú vadászterület jelenéhez és a remélt jövőjéhez is. Időben érkeztünk, a hivatásos urak kicsivel később érkeznek, van idő átérezni a miliőt.

Attila érkezik elsőként, majd Csaba is betoppan és sorra a többi kolléga és vadásztárs. A kötelező formaságok, adminisztráció után, oldott hangulatban folyik a kapcsolatteremtés, a közös érdeklődés révén gördülékenyen. Aztán nem sokkal később már talpig felszerelkezve, beöltözve, Attila G-Merci-je mellett állunk. Ő lesz a kísérőnk, életem első dámbikájának elejtésére készülünk. Ehhez mért lelkesedéssel huppanunk be az igazi vadászjárgányba, irány az erdő. Útközben gyakori kérdez-felelek formában van idő a területtel való közelebbi megismerkedésre is, Attila készséggel állja a ’sarat’, a Merci nem kevésbé. Az eső nem sokat csillapodott, az elsőként aszfaltos erdei utat mélyen áztatott ingovány-út váltja fel, de a gépezet szinte kétéltűként veszi az akadályokat. Kísérőnk közben azért talál pozitívumot is ebben ’csodás’ időben: ”Ilyenkor legalább nincsenek kint a favágók.” Szó ami szó, ez igaz és nem is utolsó szempont lehet. Kiérünk a kiszemelt körzetbe, egy dombélen szeretnénk cserkelni. Előkerül a CZ is, nem mondom, hogy örül az esőnek, de egy-két apróbb megoldással bírni fogja a körülményeket. Pár 10 méter séta után viszont a kamera, barátom táskájának mélyére kerül. (nem kis szívfájdalmamra ott is maradt, de jövőbeni használhatóságát figyelembe véve jó döntés volt.) Főként galagonyás, fiatalabb fás dombgerincen sétálunk, távcsövezve mindkét oldalra. Itt-ott a völgyben, a szemközti oldalban látunk dámokat, de kivétel nélkül tarvadak. Lassan-lassan közeledünk egy leskosár felé, ahonnan majd lelátunk teljesen a völgybe, egy vadföld sarkához ahol némi szálas takarmány van terítve. Közvetlenül a kosárhoz érve pillantom csak meg a párás völgyben, hogy a saroknál, olyan bő 130m-re 15-20 dám csipeget. Szinte kivétel nélkül bikák, köztük három akkora dalia, hogy Regős Bendegúz szavaival élve: „Olyan még a kalendáriumban sincsen.” Csodás látvány. Innentől kezdve a vadászláz egyre magasabbra kúszik bennem. Az elképzelésem a túra előtt az volt, hogy első bikát olyat szeretnék lőni, ami nem nagy, nem vastag, de valamelyest hosszában, lapátjában hordozza a dám jegyeket, 2,5kg-ig. Csendben távcsövezzük a szarvasokat, akad benne fiatal ígéretes és akad kisebb is. Attila töri meg az eső monoton zúgását: „A rudli bal felén középen van egy keskenyebb lapátú, egy picit sötétebb agancsú legény, Ő rá kéne koncentrálni!” Tetszik a bika, a keresővel nézegetem. Néha kicsit megkeveredik a rudli, de a szelünk jó, nyugodtan el vannak. Lassan felveszem a puskát és lövéshez készülök, összpontosítva a kiszemeltre. Mint ahogy az oly sokszor lenni szokott, Murphy itt sem rest. Vagy egy másik dám áll be elé-mögé, vagy Ő gondol egyet és az egyetlen kis takarást nyújtó lucerna bála mögé lép be. A vadászláz úgy érzem most tombol a csúcsán, mert már minden egyes szívdobbanásom hallom. Egy pár perc után le is engedek, elveszem az ujjam a ravasztól, majd vissza, újabb hosszú percek. Szerintem 20perce már a leskosárban vagyunk. Közben Attila lát egy másik lapátost teljesen külön a jobb szélen, ami egyedül áll: ”Ha tetszik, az is belül van kereten.”Felveszem a keresőt, látom, hogy a másik bika egy kicsit ugyan erősebbet is mutat, picit hosszabbak is a sarkantyúi, de világosabb színű. Addig nézegetem, míg rábeszélem magam és vissza a puska a kézbe. Még egyszer megnézem az Első lapátost, ugyanúgy takarásban van. A második bika sétál a jobb szélen sréhen a többi felé, szálkereszt a lapockán, ha nem éri el a rudlit és megáll, lövök. Megáll, dörren is a 30-06os.. A lövedék lucerna szálakat magasan feldobva, a dám előtt a laza talajba suttyan. Őszintén bevallom, úgy ahogy illik ezt elizgultam-elbénáztam. A bika az előtte csapódó golyótól hátraarc, lép párat és csodálkozva nézelődik, de már kicsit takarásban a jobb szélen. A rudli szétugrik. Gyorsan újratöltök, kísérőm már meg is erősít, hogy: „Elé lőttél!” és kontráz is rögtön: „Ott a másik, amit elsőként néztél középen!” A gyors ocsúdás után megismerem az Első bikát, teljesen keresztben alul középen áll. Durrrr..Engedem is útjára a következő 11,7g-os SPCE-t. Becsapódás és a bika az elejét megemelve bukdácsol jobbra, aztán 15-20 méter után megáll, kitámaszt még néhány másodpercig, és hátrabukva zuhan le az eső áztatta avarra és nem mozdul. „Ez megvan!” Jön az itt most jólesően cinikus, pozitív hanglejtésű kifejezés mögülem. Nagy mosollyal és megkönnyebbüléssel húzom hátra a zárdugattyút és szótlanul teszem el a hüvelyt a zsebembe. Ő volt az első gondolat is, a hibám ellenére úgy érzem ennek így kellett történnie..


Az események után Attila körbe jött az autóval, mi a vadászcimborámmal egyesen a Lapátoshoz mentünk, a domboldalban lefelé. Nah ez is megérne egy misét.. Mosolyog De csak odaértünk a Bikámhoz. NagyÖröm, Tiszteletadás, Töret.


A vadászházhoz visszatérve búcsúztató kürt szó is felharsant és természetesen nem maradhatott el az avatás és a koccintás sem.. Kacsint  (ázós hangulatkép Mosolyog )




A trófea: 1,92 kg, 6 év.




Ezúton is köszönöm Mindenkinek aki közreműködött e vadásznap létrejöttében, a zökkenőmentes és maximálisan korrekt lebonyolításban!

Vadászüdvözlettel:
FeCZo  Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #883 Dátum: 2015. április 15. - 15:15:04 »

Gratulálok szépen lefényképezted a trófeát is. Kerek lett a történet. Jó bika, mutat és pénztárca barát is. Képről nehezebb agancssúlyt gondoltam.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #884 Dátum: 2015. április 15. - 15:33:04 »

Szervusz FeCZo.

Gratulálok az Első  Dámbikádhoz  Emelem , szép mutatós trófea és ügyesen is van fényképezve .A képről ítélve nehezebbek gondolnám én is.
üdv:HSanyi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: