Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 549315 alkalommal)
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #795 Dátum: 2014. Október 18. - 20:29:47 »

Gratulalok hozza nagyon szep trofea! Taps
Assyony mit szol hogy mar az eloszobaba is terjeszkedsz?
Legalabb lesz mibe beverni a fejed ha ejjel hazaersz  Nyihi

Szögre került és minden kiderült !
Csaba 3,5 kg-os becslésével elégedetlen vagyok  Mosolyog mert 3,49 kg és egy ilyen helyen és beosztásban dolgozó személynek nem illik ekkorát tévedni !  Röhög
Szóval 3,49 kg  160,27 IP és bronz érem. (Sose gondoltam hogy érmes dámot fogok lőni valaha. )



Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Stefi
Vendég
« Új üzenet #796 Dátum: 2014. Október 19. - 09:28:40 »


Legalabb lesz mibe beverni a fejed ha ejjel hazaersz  Nyihi


Méretkorlátozás 190 centi .  ( Belépés csak Liliputiaknak !)
Az a leg szebb hogy az unokámnak mikor mutatom azt mondja :     Papo- Bumm,Bumm !    Vadász                Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #797 Dátum: 2014. Október 21. - 08:35:38 »

Sziasztok! Nem nagyon szoktam írni, jobban szeretem, ha a képek magukért beszélnek, de most pár sorban megosztanám az elmúlt pár nap eseményét.
A story 2007-ben kezdődik, amikor is édesapáméktól a diplomaoszttómra kaptam ajándékba egy barcogó dám bika kilövést. Gyönyörű októberi vadászatot éltem át, és végülis 2 bika lett a dologból, de ez egy másik történet. Nem vadászunk dámos területen, így a elég kuriózum ez a vadászat számunkra. Idén édesapám is úgy döntött hogy befejezi a magyar big five-ot, és ő is terítékre hoz egy barcogó bikát. A terület, hasonlóan ahogy az én esetemben is, Tiszadob volt. Szabad terület, mezőgazdasági földek kisebb erdőfoltokkal, nádfoltokkal, fasorokkal, vesszősökkel tagolva. Nagyon jó dám állomány él itt, ami a vadászat során rögtön kiderült. 3 kiló körüli bika volt a cél, de első 2 kimenetelen csak 4 kiló fölötti, illetve kis kanalas bikákat láttunk. Cserkelve jártuk a területeket, néztük végig a teknőket, nagyon hangulatos vadászat volt. Én a fényképezővel a sor végén kullogva próbáltam pár fényképet csinálni, de ez nem igazán lehetséges. Mivel nem akartam se a vadakat, se a vadászatot megzavarni, így rengeteg nagyon jó képet nem készítettem el, csak a fejemben élnek. Volt bika ami 20 méterre ránksétált, de nem mertem exponálni a tükör klattyanása miatt.



A cakkos fülű sutát, csak az érdekesség kedvéért fotóztam le. Az első két kimenetelen megnéztünk vagy 8-10 bikát, de nem találtunk megfelelőt, amég el nem jött a tegnap reggel.

Hasonlóan indult, mint az előző kimenetelek. Reggel 6, találka a vadászháznál, beiratkozás, majd ki a területre. Megálltunk egy gát tetején, és hallgatóztunk. 8-10 bika barcogott a szigetszerűen elhelyezkedő erdőfoltokból, gazosokból. A legközelebbi útbaeső borcogás vettük célba. A szél határozottan az arcunkba fújt, hozta a hangot. Többször azt hittem, hogy már előttünk a bika, de nem! A fejét forgató barcogó bikánál, egyszerűen nem bírtam belőni a távot. Egy gazos vesszős szélén barcogott a bika, mellette kaszáló. A kaszáló szélén lassan csúsztunk a bikára, amikor egyszer 2 bokor között megláttuk. Jó korú, nekünk való méretű bika barcogott a reggeli párában. Ha várunk pár percet, gyönyörű képek készülhettek volna az éppen kibukkanó napban, de nem volt idő művészkedni. Jött az utasítás, jó bika, lőjed! Elment a lövés, porzott a bika nyakán a 9,3-as, tűzbe rogyott. A kép a lövés pillanatában édesapám háta mögül készült. (Sajnos bemozdult, a fehér párafelhő a bika nyakánál a lövés)


Nagy volt az öröm! Mondom a hivatásosnak, hogy menjünk rá, mert a tűzbe rogyó vad mindíg gyanús! (az idei bőgésben is kellett a vérebes tűzbe rogyó bikához) De ő nyugalomra int és kivárjuk az 5 percet. Mikor elindulunk a bikához birtokba venni azt, a bokor mögül kilépve látjuk, hogy a bika áll! Gyors nyaklövés, és újra fekszik. Ha még egy percet állunk, elmegy úgy a bokor takarásában, hogy nem is látjuk. :/

Ezútán már a birtokbavétel és az öröm pillanatai következtek.




Mivel nem értek a dámhoz a kísérő szavaira hagyatkozom: Érett, öreg, visszarakás jeleit mutató bika. 3,3 kg körüli agancssúllyal.

Ezután eljött az a pillanat, amit soha nem gondoltam volna hogy elérkezik, én avattam édesapámat első vadjára! Mosolyog Volt mit visszaadnom, szinte minden vadamra felavatott, lévén ő nevelt vadászt belőlem! Sajnos a jó fényképező sem ér semmit, illetéktelen kezekben, de azért emléknek megmaradt ez a képkocka! Mosolyog



Üdv a vadásznak! Tisztelet a vadnak!  Emelem

Miután az utóbbi időben a fotós is munkálkodik bennem nem csak a vadász, így rábeszéltem a kísérőt, hogy nézzünk már meg még egy bikát, hátha sikerülne 1-2 szép képet készítenem. Egy fiatal bikát és tarvadat sikerült is lencsevégra kapni. Így ért véget a barcogó dám vadászata. Szép vadászat, egyszer mindenkinek ki kell próbálni.



Üdv: Lesi  Emelem





Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #798 Dátum: 2014. Október 21. - 08:42:41 »

 Taps Igen Igen Igen Gratulálok! Jó beszámoló, jó bika. Koccint
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #799 Dátum: 2014. Október 21. - 09:09:49 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #800 Dátum: 2014. Október 21. - 09:50:54 »

( Csak zárójelben. Nekem borsózik a hátam a nyakon lövéstől. Egyszer velem is előfordult, mert szerencsésen oda hibáztam. A bika eldőlt, mint a zsák, de nem úgy akartam . Elcseszett nyalklövésről viszont számtalan sztorim van. Ez a gyakoribb. Téma lezár. Fantasztikus élményben volt részetek.  Wave) Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #801 Dátum: 2014. Október 21. - 12:47:30 »

Szia! Fater se erölteti a nyaklövést, bár mivel vérebezik és sokat keresgél, így néha furcsa lövéseket is kénytelen elengedni "csak beleakadjon valahol, hogy lassítsa" címszóval. Itt nem nagyon volt szabad felület ahova lőhetett volna. Én mögüle fotóztam, úgy hogy ő alacsonyabb és lőboton még lejjebb volt a fagyver, úgyhogy kb csak a nyaka látszódott ki, pár centi hátvonallal! Ha tiszta helyen áll, akkor blatton lőtte volna! De így kb 50 méterről bevállalta. Nem is megszokott puskájával volt, hanem az utánkeresővel. Mosolyog Üdv: Lesi  Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #802 Dátum: 2014. Október 21. - 14:44:42 »

A kutyázás teljesen más világ, más életforma!
Sok kitartást és remek vadászélményeket kívánok Nektek hozzá!  Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #803 Dátum: 2014. Október 25. - 10:23:03 »

Elég futós napnak indult, de aztán kiélveztem minden percét.
Egy jó 15-20 percet nézegettem, vártam, hogy esetleg mégis csak van vele borjú, aztán meg még közelebb is mentem...
A képek nem a legjobbak, de megvártam, hogy a komámra is rásötétedjen, meg nem is volt kedvem sietni...
30-06 Win.Silvertipp lő táv: 20 m 30 méteres halálvágta



 Emelem
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #804 Dátum: 2014. Október 27. - 15:14:02 »

Az előbbi nem is ide való... de most már mindegy...

De hoztam pár képet és érdekelne a véleményetek.
Én csak futtában láttam még, meg nagyon sűrű helyen és nem tudom eldönteni, hogy miféle lehet...




 Emelem

Naplózva

Üdv End
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #805 Dátum: 2014. Október 28. - 09:36:27 »

Az előbbi nem is ide való... de most már mindegy...

De hoztam pár képet és érdekelne a véleményetek.
Én csak futtában láttam még, meg nagyon sűrű helyen és nem tudom eldönteni, hogy miféle lehet...


 Emelem



 Emelem

Hol vannak a szagértők?  Türelmetlenül

Én azért a biztonság kedvéért meglőném.  Vigyorog Stoel
Nem értek magas szinten hozzá, de szerintem nem fiatal bika.  Fejvakarás

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #806 Dátum: 2014. Október 28. - 09:43:19 »

Idézet

 Emelem

Hol vannak a szagértők?  Türelmetlenül

Én azért a biztonság kedvéért meglőném.  Vigyorog Stoel
Nem értek magas szinten hozzá, de szerintem nem fiatal bika.  Fejvakarás

 Wave

Már csak azért is mert az erdők rettegett ellenségévé kiáltották ki.    Nyihi
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 28. - 09:50:48 írta Voldi » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #807 Dátum: 2014. Október 28. - 10:38:20 »

Igen f@sza abnormis selejt bika.
A telefon kijelzőjén nem tudok ránagyítani, de olyan 5-6 éves formának nézem.
Nem lell rajta egy pillanatig sem gondolkodni, ha van rá engedély, akkor hegyibe! Vigyorog
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #808 Dátum: 2014. Október 28. - 12:40:57 »

Igen f@sza abnormis selejt bika.
A telefon kijelzőjén nem tudok ránagyítani, de olyan 5-6 éves formának nézem.
Nem lell rajta egy pillanatig sem gondolkodni, ha van rá engedély, akkor hegyibe! Vigyorog
 Emelem

 Táncol
Én is szívesen randiznék a hétvégén egy hasonlóval.

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #809 Dátum: 2014. Október 28. - 12:51:04 »

Ilyennel?

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: