Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550552 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Január 13. - 13:45:00 »

Hát egy hete "kergetek" egy bikát, azt a bikát, de mindig valmi közbejön... Rííí
Tegnap összesen 12 (3-3-6) tarvadat láttam a legközelebbi talán 6-7 méterre lehetett. És akkor jött egy bika is, meg mégegy, meg mégegy, a tarvadakelidúlta felém és sorfalat áltak, ekkor megjött az amire vártam, amit eddig már meglőtem párszor álmomban.
Elkapott a vadászláz. lőni nem bartam volna se így se úgy, de ekkor elkezdődött a bunyó, a tarvadak majdnem letapostak, a figyelt pedig felém verte az ellent, keményen csatogtak az agancsok, már majdnem elértem az elen fenekét a puskacsővel, mikor észrevettek egy pihenőnyi szünetben, és ismét leléptek... OOO Rííí
De az élmény mindenért kárpótólt...
Azt se bánom ha jövőre lövöm meg életem első dámbikáját.

Ui.: lehet hogy hülyeségnek hangzik, de lassan ha jó a szél akkor is a földre ülök, akár a les mellé, mert az élmény sokkal de sokkal nagyobb.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Január 13. - 13:50:38 »

Azt se bánom ha jövőre lövöm meg életem első dámbikáját.



 Igen Emelem
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Január 13. - 14:07:49 »

End!
Én is átéltem hasonlóakat. Ezek az élmények éltetik az embert, csodálatos érzés.
Sok hasonló szép élményt kívánok és ha egyszer úgy adódik, hát szólaljon meg a fegyvered is. Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #78 Dátum: 2009. Január 13. - 15:12:03 »

Hát egy hete "kergetek" egy bikát, azt a bikát, de mindig valmi közbejön... Rííí
Tegnap összesen 12 (3-3-6) tarvadat láttam a legközelebbi talán 6-7 méterre lehetett. És akkor jött egy bika is, meg mégegy, meg mégegy, a tarvadakelidúlta felém és sorfalat áltak, ekkor megjött az amire vártam, amit eddig már meglőtem párszor álmomban.
Elkapott a vadászláz. lőni nem bartam volna se így se úgy, de ekkor elkezdődött a bunyó, a tarvadak majdnem letapostak, a figyelt pedig felém verte az ellent, keményen csatogtak az agancsok, már majdnem elértem az elen fenekét a puskacsővel, mikor észrevettek egy pihenőnyi szünetben, és ismét leléptek... OOO Rííí
De az élmény mindenért kárpótólt...
Azt se bánom ha jövőre lövöm meg életem első dámbikáját.

Ui.: lehet hogy hülyeségnek hangzik, de lassan ha jó a szél akkor is a földre ülök, akár a les mellé, mert az élmény sokkal de sokkal nagyobb.
 Wave

Hú, de izgalmas lehetett! Irigyellek az élményért!!!! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sziju
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2009. Január 13. - 20:33:39 »

Forend!
Izgalmas lehetett!  Taps
Ez a szép a vadászatban, a sok adrenalin. Nekem unalmas lenne a: tíz perc autózás, majd 20 perc cserkelés után azt mondja a kísérő vadász, hogy jobbról a másodikat tessék lőni. Durr.
Az ilyen történetek sokkal érdekesebbek,még ha nem volt lövés, akkor is.
A "vadhoz való közelség" úgy látszik, nem csak az íjászok szívét dobogtatja meg!  Igen
Kívánom, hogy, ...szóval egy kalappal. Tévedjen oda az a bika... Vadász
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2009. Január 21. - 14:21:50 »

Szervusz Judit!

Gratulálok a szép vadászathoz és a vadhoz! Üdv a vadásznak!  Igen Igen Igen

De jó volt olvasni a történetet, mivel ismerem a területrészt, ahol a vadászat történt, lelki szemeimmel magam előtt láttam a vadászatot. Jó kis Libafenyő.

Ahogyan pedig a vadászat után eljártál, ahhoz külön emelem kalapom!  Emelem

 Wave
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2009. Január 22. - 15:49:16 »

Szia Anti!
Köszönöm!  Wave
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #82 Dátum: 2009. Február 02. - 15:36:11 »

Mult heten Somogyorszagban vadasztam. Egy sikertelen hajnali leskelodes utan a vador megkert, hogy mozgassunk meg egy kozel ket kilometer hosszu es vagy 500 meter szeles nyarfa ultetvenyt, mert a tulajdonos szolt, hogy szarvasokat latott bent. A felolvadt talajban helyenkent bokaig sullyedtem, igy nagyon orultem, hogy a leskabatot a kocsiban hagytam. Mar majdnem a vegere ertunk, amikor a baratom integetett, hogy csorogjek ra. Mint kiderult egy pillanatra a fak kozott latott egy dam bikat elottunk. Sajnos mire a fasor vegere ertunk a damok eltuntek. Jobbra volt egy hatso ultetveny is, igy a baratom benezett a kanyar moge es azonnal telefonalt, hogy vagy 6 dam bika ott legel a laposban. Gyorsan elmentem a megbeszelt helyre a vadorert es eroltetett menetben elindultunk a hatso ultetvenyhez.

A baratom egy fa mogul leskelodve "orizte" a bikakat, amig odaertunk. A rudliban hat bika volt, negy fiatal kanalas, egy erdekes rendellenes es egy szebb selejt bika. Rovid tanakodas utan a selejt dam bikara esett a valasztasom, habar a rendellenes bika is nagyon izgato volt. Majdnem olyan agancsa volt, mint egy gim bikanak. A damok ugy 170-180 meterre voltak, de folyamatosan mozogtak es az erdoben eleg gyakran bezavartaka  fak is. Vagy 10 perc tanakodas utan a harom labu lobotrol ralottem a selejt bikara, amelyik egy fa mogott allt, de a blatt tisztan lathato volt - de mint utobb kiderult - csak egy 22-23 centi vastag nyarfat sikerult pontosan kozepen "blatton" loni, amit a 300 magnum teljesen atlott. A damok megugrottak de szerencsere nem mentek messze. Nagy volt a "tanakodas", hogy kinek szolt a loves es honnan. A 300 magnum kaliberrel mar tobbszor eszrevettem, hogy 200 meter folott a vad gyakran nem erzekeli, hogy honnan jott a loves. Talan azert mert az eros dorej csapodik jobbrol balra majd vissza. Most mar 210 meter folott voltak a szarvasok es igyekeztem nagyon jol kidolgozni a lovest. Hosszu percek utan a kiszemelt bika keresztbe fordult es elengedtem a lovest. Ugy ereztem, hogy jo helyre ment a loves, de legnagyobb csodalkozasomra a bika nem igazan jelzett be es kocogva megindult, a csapat meg utana. %$#@*&@!!!

Meg egy harmadik lovesre talan lehetosegem lett volna a nyiladekon es gyorsan felkeszultem, hogy elengedjem a kovetkezo lovest, de kozben a vador szolt, hogy a bika lassul, majd a baratom is latta, hogy a bika elkezd tamolyogni es elesik. En a 12-es nagyitasra beallitott celtavcsoben ebbol semmit nem lattam, mert a nyiladekra figyeltem, de nagy ko esett le a szivemrol, amikor a csapat a felbuko bikatol megijedve hatra arcot csinalt es eltunt a dombhat mogott.

Mellekelten beteszek ket kepet a teritekre hozott somogyi dam bikarol.




Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #83 Dátum: 2009. Február 02. - 15:42:28 »

Gratulálok Genfi!
 Igen Igen Igen Emelem

 de van egy dámbikás topic már, ezt oda fogjuk áthelyezni...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2009. Február 02. - 15:44:01 »

 Bow
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2009. Február 02. - 15:49:19 »

Gratulálok Genfi! Emelem
Nagyon tetszik az agancs.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #86 Dátum: 2009. Február 02. - 15:50:51 »

Nagyon jó ez a bika Genfi!

Gratulálok Neked! Igen Igen Igen Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #87 Dátum: 2009. Február 02. - 15:53:20 »

Gratulá!ok, nagyon szép!  Emelem  Igen Igen Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #88 Dátum: 2009. Február 02. - 15:59:13 »

 Emelem Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #89 Dátum: 2009. Február 02. - 16:21:20 »

Csak meg egy megjegyzes. A 300 magnum lovedek egy tenyernyivel a mellso labak mogott atutotte a bordakat es a tudot, ennek ellenere a dam bika alig jelzett be valamit es kocogva elindult a suru fele. A habos vert ket oldalra nyomta ki a menekulo bika. Vagy 100-120 metert ment mire "elfogyott a levego". Hihetetlen szivosak ezek a joszagok!
Ha erdekel valakit, akkor holnap beteszek meg par kepet a bikarol.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: