Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550300 alkalommal)
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #720 Dátum: 2013. November 28. - 02:48:42 »

Üdv!
A pincehelyi dámbika bírálati eredménye:
6,7kg; 227 pont ( tized pontossággal nem  tudom)
Ezzel az 5. helyre kerülhet.
Értesüléseim szerint kis szerencsével lehetett volna 230 pont. Állítólag a szárkörméretnél (letörött bordázat miatt) veszített 1,5 pontot és még újabb 1,5 pontot veszített valami miatt ( erre sajnos nem emlékszem pontosan mi miatt, hülyeséget meg nem akarok írni).

Büki
Naplózva
dnemethfoto
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #721 Dátum: 2014. Január 26. - 02:12:47 »

Sziasztok!

Vadászat kedvelő, de magam nem vadászó fotós vagyok. rég óta szeretnék egy szép ( nagy barna lapátos, szimmetrikus, jól kifehérített nagykoponyás) Dám trófeát a falamra de eddig apróhirdetési portálokon ilyet nem találtam. Ha lenne valakinek eladó (vagy tud valakit), kérem írjon!  Emelem

dnemethfoto kukac gmail pont com

Köszönöm!
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #722 Dátum: 2014. Február 14. - 21:14:44 »

Január 30.-i vadászatunk eredménye.
Ahol elesett.
Az elejtővel.
Az utolsó falattal a havas ravatalon.
Egy kicsit jobb szögből.
Sajnos elbénáztam a többi képet. Valahogy a gépre való feltöltésnél elkevertem a képeket és a fotómasináról pedig letöröltem már mindent mire észre vettem, hogy a mappában ahova szántam nincsenek. Nagy kínok között ezt a pár képet sikerült visszaállítanom a többi végleg eltünt. Még majd a vendégemtől elkérem az Ő aparátjával készült képeket.
A történet is lassan felkerül majd.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #723 Dátum: 2014. április 03. - 22:55:13 »

Üdv!
A pincehelyi dámbika bírálati eredménye:
6,7kg; 227 pont ( tized pontossággal nem  tudom)
Ezzel az 5. helyre kerülhet.
Értesüléseim szerint kis szerencsével lehetett volna 230 pont. Állítólag a szárkörméretnél (letörött bordázat miatt) veszített 1,5 pontot és még újabb 1,5 pontot veszített valami miatt ( erre sajnos nem emlékszem pontosan mi miatt, hülyeséget meg nem akarok írni).

Büki
http://erdo-mezo.hu/2014/04/03/rekord-eredmeny-a-trofeabiralaton-vilagranglistas-dam-pincehelyrol-kepek/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #724 Dátum: 2014. Október 06. - 08:08:58 »

Kérek engedélyt megnyitni a szezont.        Stoel

A történet később ! Fontos dolgaim vannak !     Piál Sleep     ( sacacdc Sanyi ! Ugye megígértem ! )

[center][/center]
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #725 Dátum: 2014. Október 06. - 08:49:12 »

Kérek engedélyt megnyitni a szezont.        Stoel


 Meglepődött
Húúúha! De jó bika!  Igen  Taps
Gratulálok!
Türelmetlenül várom a történetet.  Türelmetlenül
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #726 Dátum: 2014. Október 06. - 08:51:58 »

Szép! Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oszi111
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #727 Dátum: 2014. Október 06. - 09:23:31 »

Így kezdetnek nem rossz Stoel
Gratulálok Emelem Piál
Naplózva

" Bagoly mondja verébnek, hogy  nagyszerű !"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #728 Dátum: 2014. Október 06. - 10:14:55 »

Ez egy juj de tetszik típusú bika.  Vigyorog
Akárki ki is lőtte.  Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #729 Dátum: 2014. Október 06. - 13:27:05 »

Ez egy juj de tetszik típusú bika.  Vigyorog
Akárki ki is lőtte.  Igen Wave



Nem akárki lőtte !   Ördög

Tegnap a délelőtti körülnézésen két körzetet láttam érdemesnek hogy ott estére vadászattal, elsősorban disznó lövéssel próbálkozzak. Miközben egy felhántott tarlón nézelődtem találtam egy kiszolgált lópatkót. Háromszor megköptem majd egy határkaróra akasztottam. Tényleg a másik körzet ígéretesebbnek tűnt de itt gím és dám nyomokat is láttam - no meg a patkót .  Kacsint  Nem minden évben láttam eddig dámot , bikát még nem lőttem és nálunk a szerencsések az az az egész társaság egy két évente lőtt egy darabot az se valami híres volt. Amig nem lőhettünk többször is láttam egy - két többnyire fiatal egyedet. Nagyon szerettem volna már saját területünkön dámot lőni. Ebben az évben a hatóság előírta több példány kilövését is. Ezt úgy konstatáltuk a taggyűlésen hogy kell hoznunk valahonnét.  Mosolyog A tegnap esti vadászatot egy csádés, gazos műveletlen folt környékére terveztem ahol mind három vad nyomát láttam. A szokásos szék- lőbot  alkotta leshelyemet foglaltam el némi gallyakkal álcázva. Viszonylag korán megjelent egy róka amit szépen elhibáztam. Jó háromszáz méterre leshelyemtől késő 23 óra körül riasztást hallottam de a szél miatt nem lehetett olyan pozíciót felvenni hogy ne zavarjam meg az oda átváltó disznókat és le is késtem róluk így az ellenkező oldalon bejutottak tengeribe . Mivel csak éjfélig voltam beiratkozva ezért úgy döntöttem hogy jó széllel megpróbálom útjukat állni mikor visszaváltanak és ezért újra a beíró könyvhöz mentem és immár reggel nyolcig ismét beiratkoztam. Kuka módon ücsörögtem és két borz játékán és a sakálok üvöltésén kívül csak távoli riasztásokat hallottam . Egye fene kitartok hátha valamelyik sakál végre nem fog olyan ügyesen vigyázni a bőrére és pirkadatig kitartottam. Összepakoltam cuccaimat és elindultam az autóhoz de olyan ötletem támadt hogy tovább cserkelek  és megnézem  mi újság a csádés körül és  megnézem  a róka rálövésének helyét is így jobb fényviszonyok között. Mikor megtávcsöveztem az esti leskelődés helyét villámcsapásként fedeztem fel egy dám bikát ami hasig állt a gazosban és szép széles lapátját mutatta. A vér és az adrenalin nagy tempóban tódult fel bennem. Mindjárt eszembe jutott hogy de jó lenne ha az esti leshelyemen ülnék jól álcázva és jóval közelebb . Közelítésről szó sem lehetett és úgy tűnt a bika sem fog sokáig maradni már közelített az akácos felé. Egy mozdulattal szétnyitottam a lőbotot a világítópontot már a fegyver lekanyarításakor bekapcsoltam . Szilárdan állt a lapockán az irányzék és már engedtem is a 30-06 osból a göbecset. jó becsapódás hangja és a vad megrogyása jelezte a találatot de nagy betegen már az akácos szélén is termett az én dámom. Azonnal küldtem a következő lövedéket ami szintén szépen puffant és a bika eltűnt de semmi zajt nem hallottam. Ki tud ilyenkor cigiszünetet tartani ? Rohantam a rálövés helyére és benézve az akácosba már láttam is a sötét háttérben szinte világító hasát és tükrét az "én bikámnak "  .  Letérdeltem megsimogattam - nagy ajándék ez nekem most ! Elérzékenyültem !  ........ Vissza csipetkéért és a fényképezőgépért ! A frány masina persze a második kép után lemerült pedig a helyén akartam terítékfotót csinálni még a tölgyfához is visszamennék ágakét. Hívom a vadászmestert és kiderül nemsokára érkezik a vadgyűjtő kocsi, azzal jó lenne elküldeni. Vége az idillnek - rohampakolás- rohamzsigerelés . mire beértem már érkezett is a vadszállító . Fejet lábat le - lőttek a teritékfotónak ! Már csak a a levágott fejről készítek néhány képet telefonnal.  nem túl nagy de nekem most a legcsodálatosabb dám bika .

Hasonló jókat mindenkinek !         Emelem

Vacakol a net a további képeket külön küldöm.

Kivettem a középre igazítást, mert széttördeli az írást. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 06. - 14:19:19 írta Sakac » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #730 Dátum: 2014. Október 06. - 13:32:59 »






Kíváncsi vagyok a "dám guruk" különösen gáloscsabus véleményére !  Türelmetlenül   (Gondolom a bal lapát torzulása miatt az emberi fogalmak szerint selejt !?)
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #731 Dátum: 2014. Október 06. - 13:41:30 »


  nem túl nagy de nekem most a legcsodálatosabb dám bika .


Hát ennél nagyobb, szebb trófea nem is kell(ene).

Gratulálok!  Igen
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #732 Dátum: 2014. Október 06. - 14:06:51 »

a legcsodálatosabb
Együttérzésem!  Wave  Piál
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #733 Dátum: 2014. Október 06. - 14:23:27 »

Stefi! Emelem

Gratulálok! Igen Kézfogás Emelem    Piál

Csabus véleményére én is kíváncsi vagyok!

Egy óvatos becslést azért megeresztek: 6-7 évesre és 2,70-3,00 kilóra saccolom így képről.
Dámnál  Fejvakarás Vállat von szokás e ilyet mondani, de abroncsos, torzult agancs, én sem kíméltem volna.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #734 Dátum: 2014. Október 06. - 14:43:06 »

Stefi! Emelem

Gratulálok! Igen Kézfogás Emelem    Piál

Csabus véleményére én is kíváncsi vagyok!

Egy óvatos becslést azért megeresztek: 6-7 évesre és 2,70-3,00 kilóra saccolom így képről.
Dámnál  Fejvakarás Vállat von szokás e ilyet mondani, de abroncsos, torzult agancs, én sem kíméltem volna.


Köszönöm mindenkinek !

Nem is tudom hogy van e amiért kímélni kell ( a vadászi mértéktartásom kívül ) mert úgy érzem kikiálltották őket az erdők ősellenségének és lőhető sőt most már lőni kell.
Úgy kezdődött hogy aki nem becsült dámot az nem is kapott kilövési keretet (teljesen jogosan ) Tavaly még mindenki kapott néhány keretet ha jól tudom akkor a nélkül hogy kérte volna, Ez évben az a helyzet hogy mi például előírás szerint 10 darabot kéne hogy kilőjünk .  Vállat von  Szép adatok 6-7 éves ? Hogy került ide ? Kilőttem a törzsállományt ?  Stoel
Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: