Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550542 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #615 Dátum: 2012. November 01. - 18:58:22 »

Az úttörő ahol tud segít! Vigyorog
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #616 Dátum: 2012. November 01. - 19:28:26 »



(szombaton 99%, hogy nem tudok menni nyulászni....)
 Wave

Üdv Csaba!

Sajnos én is csak hajtóként leszek jelen az elsőn az már 99%, aztán a következőig talán sikerül valamilyen sörétes duplát befogadnom a fegyverszekrényembe.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #617 Dátum: 2012. November 01. - 20:22:27 »

Na ez az, amit sosem fogok megérteni!

Mit? Azt hogy a hétköznapi őrület után jól esik kint lenni 12 órát az erdőn? Figyelni ahogy követi a kan a kondát, a hétkor megjövő tapasztalatlan süldőket, a sutát a két gidájával, a sánta bakot, ami szép lassan, de helyre jön, vagy az első agancsú dámot. Egyébként nem vagyok annyira hülye, hogy esőben kinn üljek fél napot, de sajnos az időjárás felett még nekem sincs hatalmam. Így éjjel három után, szép csendes esőben üldögéltem egy lesen és nagyon jól éreztem magam.  Emelem

on
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #618 Dátum: 2012. November 02. - 09:49:56 »

Szia  Csaba!
  Emelem Gratulálok a sikeres vadászathoz és a csodálatos trófeához.  Emelem

Nagyon ismerősnek tűnik ez a bika. Esetleg nem látszott rajta valami régi sérülés?

Üdv: Büki





 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Gábor96
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #619 Dátum: 2012. November 02. - 11:31:16 »

Gratulálok jó kilövés Emelem
Naplózva

Tisztelet a vadnak....
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #620 Dátum: 2012. November 02. - 11:49:50 »

Mit? Azt hogy a hétköznapi őrület után jól esik kint lenni 12 órát az erdőn? Figyelni ahogy követi a kan a kondát, a hétkor megjövő tapasztalatlan süldőket, a sutát a két gidájával, a sánta bakot, ami szép lassan, de helyre jön, vagy az első agancsú dámot. Egyébként nem vagyok annyira hülye, hogy esőben kinn üljek fél napot, de sajnos az időjárás felett még nekem sincs hatalmam. Így éjjel három után, szép csendes esőben üldögéltem egy lesen és nagyon jól éreztem magam.  Emelem

on

Hogy a hétköznapok után jólesik kint lenni, azt elhiszem. Én is így vagyok vele. De ilyenkor pl. este 9-10-től reggel mondjuk 5-ig mit lehet látni borult, esős időben...?
Régóta vadászom, de -mint már máskor is írtam- még sosem töltöttem kint egy teljes éjszakát! Nem látom értelmét!
Pont a fórumon olvasott hozzászólások alapján, az idei nyáron elhatároztam, hogy egy jó holdvilágos éjjelen kint maradok. Majdnem éjfélig cserkeltem, aztán felültem egy lesre, de semmi az égadta világon nem mozdult, aludni pedig nem tudok kint, így inkább hazajöttem. Lehet, hogy fél 4-kor arra ment egy disznó? Hát váljék egészségére! Amit este, vagy reggel nem lehet elejteni, azt békén kell hagyni! Egyszer úgyis hibázik minden vad!
Nálunk a vadőrökön kívül egyik tag sincs kint annyit, mint én és ennek megfelelően az éves terítékből is jócskán kiveszem a részem, de inkább este hazamegyek és hajnalban újra indulok, minthogy várjam a semmit egész éjjel. (Lámpát a legritkább esetben használok!) Persze egy teliholdas éjszaka azért más! Olyankor tovább kint maradok időnként. Egyébként nálunk jó a vadmozgás reggel és este, akkor minek még éjjel is zaklatni őket.
A héten összehozott a sors egy idősebb vadászzal, aki elmondta, hogy ő többet zsákmányol, mint a tagtársai, mert azok nem jól csinálják, ugyanis már este 10-kor hazamennek! Ő akkor, vagy később indul csak el!!! Nem kérdeztem mi van a fegyverén.
Ezt természetesen nem vitaindítónak szántam, ez csak a saját véleményem!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #621 Dátum: 2012. November 02. - 13:50:42 »

Hogy a hétköznapok után jólesik kint lenni, azt elhiszem. Én is így vagyok vele. De ilyenkor pl. este 9-10-től reggel mondjuk 5-ig mit lehet látni borult, esős időben...?
Régóta vadászom, de -mint már máskor is írtam- még sosem töltöttem kint egy teljes éjszakát! Nem látom értelmét!
Pont a fórumon olvasott hozzászólások alapján, az idei nyáron elhatároztam, hogy egy jó holdvilágos éjjelen kint maradok. Majdnem éjfélig cserkeltem, aztán felültem egy lesre, de semmi az égadta világon nem mozdult, aludni pedig nem tudok kint, így inkább hazajöttem. Lehet, hogy fél 4-kor arra ment egy disznó? Hát váljék egészségére! Amit este, vagy reggel nem lehet elejteni, azt békén kell hagyni! Egyszer úgyis hibázik minden vad!
Nálunk a vadőrökön kívül egyik tag sincs kint annyit, mint én és ennek megfelelően az éves terítékből is jócskán kiveszem a részem, de inkább este hazamegyek és hajnalban újra indulok, minthogy várjam a semmit egész éjjel. (Lámpát a legritkább esetben használok!) Persze egy teliholdas éjszaka azért más! Olyankor tovább kint maradok időnként. Egyébként nálunk jó a vadmozgás reggel és este, akkor minek még éjjel is zaklatni őket.
A héten összehozott a sors egy idősebb vadászzal, aki elmondta, hogy ő többet zsákmányol, mint a tagtársai, mert azok nem jól csinálják, ugyanis már este 10-kor hazamennek! Ő akkor, vagy később indul csak el!!! Nem kérdeztem mi van a fegyverén.
Ezt természetesen nem vitaindítónak szántam, ez csak a saját véleményem!

Az ilyen ritka alkalmakat én is azért használom ki, mert nem sokszor van lehetőségem egész éjjel kint ülni. Meg nem feltétlenül vagyok kint ilyen hosszan azért, hogy el is ejtsek valamit. Vannak nálunk elég nagy táblák, amiken jó holdban képtelenség közelre cserkelni a disznót, de egy-egy lesről nagy távolságokat belátni. Ezt tapasztalatszerzésnek is használom. Mikor, merre indul meg a vad, hova kell legközelebb letáborozni a kisszékkel.
A látással szerencsére még nincs problémám, felőlem lehet olyan borult idő, hogy azt sem látom merre jár a Hold. Annyira átüti a felhőket, hogy nagy távolságból is észre vegyem és be tudjam azonosítani a vadat.
A másik dolog, hogy előfordult már, hogy egész éjjeles kint tartózkodás után kettő, esetleg három disznót vihettem be reggel. Hozzátenném, hogy nem lövök meg mindent, ami elém áll és nincs a puskáimon lámpa.
De ez itt már erősen off, a modik majd átpakolják, vagy törlik. Béke  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #622 Dátum: 2012. November 02. - 17:46:32 »

Ma sötétedés előtt nagyon meglepődtem! Olyan helyen láttam egy fiatal dámbikát, ahol még a helyben lakó erdész-vadász ismerősöm sem látott soha, mondjuk máshol dolgozik. Jelesül Püspökmolnári és Gyanógeregye közötti  szakaszon az erdő széli vetésen csipegetett, az országúttól nem messze.
Esetleg valaki nincsen itt arról a környékről?
Naplózva
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #623 Dátum: 2012. November 02. - 20:48:14 »

Ejjjj ...Püspökmolnári, Gyanó, Rába , Sorok-patak.....ott nőttem fel, ott van nyaralónk és pesti gyerekként áldom az eget, hogy apám ott vett telket 25 éve. Mosolyog  Infóval nem szolgálhatok mivel csak műkedvelő vagyok, de ott lestük meg idén első bakunkat a kisfiammal. Mosolyog

bocs az offért csak megörültem, hogy van itten "földim". Mosolyog    üdv
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #624 Dátum: 2012. November 03. - 19:48:30 »

Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #625 Dátum: 2012. November 03. - 20:01:06 »

Megörülnék neki! Vigyorog Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #626 Dátum: 2012. November 03. - 21:29:53 »


Jobbrú nézöm, muflon...barrú nézöm őz,de akkó meg mit keres a dám-topicba??? Vigyorog Ezt még a rómaiak hagyták itt??
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #627 Dátum: 2012. November 03. - 22:18:30 »

Jobbrú nézöm, muflon...barrú nézöm őz . . . Ezt még a rómaiak hagyták itt??

Igen !  Dianának is inkább a gím jött be . . . !   Ördög Ördög Vigyorog



 Emelem
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #628 Dátum: 2012. November 04. - 22:01:50 »

Csaba! Gratulálok!  Igen
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #629 Dátum: 2012. November 07. - 12:40:58 »

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: