Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550430 alkalommal)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #585 Dátum: 2012. Október 25. - 20:58:38 »

Mikibácsi! Wave
Gratulálok a szép bikához!!!!!!!! Üdv a vadásznak és a kísérőnek is!!!! Emelem Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #586 Dátum: 2012. Október 25. - 21:14:59 »

Mikibácsi!
Ez aztán impozáns jószág. Taps
Gratulálok!
Laci Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #587 Dátum: 2012. Október 25. - 22:25:50 »

Gratulálok!  Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #588 Dátum: 2012. Október 26. - 09:40:30 »

Miki!

Nagyon jó bika.
 Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Giovanni
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #589 Dátum: 2012. Október 27. - 19:37:23 »

A Héten sikerült elejtenem életem első  dám szarvasát ! Egy kis borjú személyében! Nagyon Nagyon örültem neki!



Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #590 Dátum: 2012. Október 29. - 10:47:29 »

Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek!
Giovanninak gratulálok az elsőhöz!  S.Peti
Többen kérdeztétek hogy mennyi idős? A bírálaton 9 évre becsülték.
Dama! nem volt kísérőm, saját területünkön vadásztam!

Üdv Mindenkinek!
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Giovanni
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #591 Dátum: 2012. Október 30. - 17:44:35 »

Köszönöm Mikibácsi! Én is Gratulálok, nagyon szép Bika!  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #592 Dátum: 2012. November 01. - 12:08:14 »

Mottó: "Minden rosszban van valami jó"

Üdv a Kedves Olvtársaknak! Emelem
Meg is magyarázom gyorsan, hogy miért ezzel kezdtem a hozzászólásomat.
4 éve egy baleset után, a bal karomat egy lelkes, fiatal sebészorvos jó néhány műtéttel ugyan használhatóvá varázsolta, de azóta jó szamárként, eső előtt fél-egy órával, nekem is üvölthetnékem támad.
Tegnap este még úgy feküdtem le, hogy jó korán hajnalban kelek és megpróbálkozom a friss búzavetéseken rendületlenül tevékenykedő turkács népséggel, de aztán éjfél körül mégis lelőttem az ébresztőt, mondván pihenni is kell egy kicsit valamikor.
Ez az idill el is tartott vagy 3 óráig, amikor arra ébredtem, hogy itt bizony hamarosan esni fog Rííí
De ha már így alakult, felöltöztem és elindultam a területre. Út közben azon morfondíroztam, hogy ebben nagyon bolond szeles, egyre jobban szaporázó esőben disznóval biztosan nem fogok találkozni (ilyenkor visszavonulnak a Pacsmagi tórendszer hatalmas mocsaras nádasaiba).
Valami szélvédett helyet kell keresnem, lehetőleg fedett lessel. Be is villant egy rég nem látott hely: kis vadföld egy völgyben, mellette bokros oldalak, újulatok és fenyves, alkalmas fedett lessel.
Attól nem kellett tartanom, hogy valaki már beírta volna magát oda, az összes (normális) ismerősőm alszik ilyenkor Ördög.
Nem sokkal 4 óra után már a leseb gubbasztottam, behhúzódva a szélvédett sarkába és megpróbáltam kicsit szunyókálni. Ez a bevágódó eső ellenére sikerült is, vagy egy órácskát is sikerült relaxálnom, még álmodtam is valami dámbarcogásosat.....jó ómen Igen
Aztán lassan kezdett világosodni pont szemből, a magasan lévő dombtetőn. Egy rókát későn vettem már észre, mire kicsomagoltam a céltávcsövet, levettem a csővédőt és bekapcsoltam a piros pontot, a Ravasz már átért a kis vadföldön. A fegyvert már nem csomagoltam vissza, az eső is alábbhagyott kissé, inkább a térdemen keresztbe fektetve tartottam. Áldottam az eszemet, hogy este megkerestem a vízálló kéztyűket, a jéhideg, vizes kéznél hirtelen nem jut eszembe kellemetlenebb dolog....azaz mégis, de az 18-as karikás történet Nyihi.
Kicsivel 6 óra előtt újból mozgásra leszek figyelmes a szemközti galagonyás domboldalban. Nem látom tisztán, hogy mik közelítenek, de hamarosan kibukkan egy dámbika, majd a társa is és megcélozzák a vadföld felső sarkánál lévő sózót.
Ahhoz már elég világos van, hogy láthassam milyen méretű bikákról van szó, de bírálatról még szó sem lehet.
Elvannak a sózónál vagy 5 percet, majd el is ballagnak ugyan arra, ahonnan jöttek. De újabb 5 perc elteltével újból megjelennek a jobbkéz felé eső szélen. Gondolom csak tettek egy kontroll-kört.
Méregetik egymást, majd össze is csapnak. Nem, ez már nem a barcogáskor szokásos öldöklő küzdelem, inkább csak afféle erőfitogtatás a részükről.
Már egész világos van, az egyiken jól látom a zárt, egységes, telicsipkés lapátokat, de a másikon valami rendellenesség látszik, csak még nnem vagyok teljesen biztos a dolgomban.
Az idő most nekem játszik, percről percre egyre jobbak a látási viszonyok. 6.15-kor végre teljesen egyértelműen el tudom bírálni a másik bikát is.
5 évesnek nézem (a másik talán egyel több), mindkét oldalon hasadt lapát, bal középágon valamilyen kinövéssel.
Ettől kezdve már a céltávcsövön át kísérem a mozdulatait, mert közben elindultak újból a rejtekadó bokros felé.
Az első, nagyobb bika már be is lépett, amikor őzhangon, halkan ráriasztok a hátul haladóra.
Megtorpan, felém néz, de abbban a pillanatban már csattan is a lövés. Nagy jelzést nem produkál (dámnál ez gyakori), de jól "belenyúlik" a találatba és beugrik a másikk után.
Pár másodperc elteltével már hallom is a reccsenést, aztán még pár apró, egyre halkuló zörgés ......és csend......csak az eső kopog újból, egyre hevesebben a tetőn.
Ahogyan az én szívem is egyre hevesebben tempózik. Dám lövésnél régen volt már vadászláz rajtam, de most (ha kicsit megkésve is) megérkezett a jól ismert érzés.
Várok egy cigarettányi időt (20 éve nem dohányzom, de szinte másodpercre bennem van még), összepakolok és lemászok a lesről.
Jól esik a séta, a rálövés helyéig 127 lépést számolok. Hegymenetben ez valahol 90-100 méter között lehet.
Szőrt találok egy egész keveset, vér sehol. Igaz éreztem is, hogy egy picit magasra tartottam. Annyira nem, hogy gerincet érjen, de valahol a tüdő tetején kellene lenni a találatnak.
A frissen felázott talajon könnyű követni a nyomot és 20 lépés után már ott is állok a bika mellett.

A zöld jelnél állt a bika a lövéskor és kb. a piros jelig vitte a lövést.


Közelebbről szemügyre véve még jobban tetszik, mint amit a távcsövön keresztül elképzeltem róla Mosolyog





Jól esik elmolyolni mellette, megadom neki a tiszteletet hiszen mégis csak ő fizetett az életével, hogy én kiélhessem szenvedélyemet Emelem
Aztán elballagok az autóért és jön a prózai rész: könyvelés, zsigerelés, pakolás. A lövedék tényleg csak 1-2 ujjnyival a gerinc alatt hatolt keresztül a testen, a gímbikához hasonlóan az összes vér a mellüregben volt. Még a szívburok is tele volt alvadt vérrel.

Először próbálhatom ki élesben a Panda vadhordó rácsát. De kiállta a próbát, a vad gond nélkül tette meg rajta a 6 km utat a vadátvevőig.


Hazafelé még megálltam pár szóra az elnökünknél. Ha együtt kell örülni valaminek, rá bizton lehet számítani Taps
Nagyon rendes ember, irígységnek még a szikrájától is mentes, öröm vele együtt dolgozni a Vt. irányításában és vadásztársnak is kiváló.
Nem olvassa ezt a fórumot, ezért írom róla (szembe azért nem dícsérném Ördög).
Aztán elvittem a trófeát lefőzetni a hivatásos vadászunk lakására. Sajnos a jó öreg üstházam megadta magát és nem gondoskodtam időben a pótlásáról.
Egyébként saját magam szoktam intézni ezt a részét is a vadászatnak, mint ahogy a saját trófeámat bíráltatni is magam viszem a legszívesebben.

Lehet, hogy az elmúlt pár hónapban nagyobb kanállal meríthettem a jóból, mint amit érdemlek?
Nem tudom, de ez az első olyan vadászévem, amikor szinte mindenből sikerült zsákmányolnom: Gímbika, dámbika, kan, gím-, dám-  és őz tarvad, süldő...
Korábban 3 évre jutott ennyi élmény Meglepődött
Remélem azért a sors nem tekinti ezt vétkes mohóságnak és lesz még részem szép élményekben az év hátralévő részében, ha trófeás vadra már nem is pályázok.
Kisebbik (10 éves) fiamat most vezetem be a vadászat világába, jó lenne a társaságában legalább egy tarvadat, vagy süldőt lőni valamelyik este.....no de ez már nem a dámbikás fórumra tartozik Wave

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #593 Dátum: 2012. November 01. - 12:12:53 »

Csaba! Gratulálok és köszönjük, hogy megosztottad velünk az élményedet! Igen Emelem Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #594 Dátum: 2012. November 01. - 12:22:02 »

Csaba  EmelemIgen Taps . A leendő közös vadászatot is írd meg ha lehet !  Igen Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Giovanni
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #595 Dátum: 2012. November 01. - 12:52:22 »

Gratulálok, nagyon szép bika, és szép történet, mindig szeretek ilyen jó vadászatokat olvasni!  Emelem Taps
A Panda is nagyszerű, én is gondolkodok egy ilyen autó vételen!  Emelem

Üdv: Gábor
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #596 Dátum: 2012. November 01. - 13:32:48 »

Szervusz Csabi.
Őszintén gratulálok a sikeres vadászatodhoz.Megint sikerült egy különleges trófeával gyarapítani a gyűjteményed Emelem
Üdv:HSanyi
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #597 Dátum: 2012. November 01. - 14:01:22 »

A karod fájdalmára jól jött a gyógyír. Elismerésem. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #598 Dátum: 2012. November 01. - 14:14:17 »

Csaba tiszta szívből gratulálok !!!/és irigyed vagyok Stoel   Ördög/ Én is valami hasonló  hasadt lapátos bikáról álmodozom!  Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #599 Dátum: 2012. November 01. - 15:59:16 »

Üdv Csabi!
Szívből gratulálok! Emelem
Aki évtizedeken keresztül azért dolgozott, hogy mások sikerét elősegítse, annak "prémiumként" járni kell néhány ilyen évnek!
És persze a szerencse mellé szükséges az évek bőséges tapasztalata is!
Az "időjóslásról": Én órákkal meg tudom előzni az OMSZ-t! Ördög Röhög
A dohányzásról: Egyszer öt évre abbahagytam...az első vizsgaidőszakig. Rííí  Nem a füst hiányzott, hanem a rágyújtás mozdulatai....
Üdv a Vadásznak!
J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: