Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550571 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #495 Dátum: 2012. Január 22. - 19:38:59 »

Szervusz Attila.
Fogad gratulációmat és kíváncsian várom én az élmény beszámolót . Emelem
Üdv:HSanyi
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #496 Dátum: 2012. Január 22. - 20:13:35 »

Attila!

Csodás lapátos, ideje volt... Kacsint Gratulálok!

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #497 Dátum: 2012. Január 22. - 20:24:12 »

 Emelem

Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat, és ígérem holnap dél felé megírom a vadászat igaz történetét!
Addig megpróbálom összeszedni szétesett gondolataimat, most pedig ledöntök egy két pohárkával az egészségetekre! Kacsint   Piál Piál Piál

 Wave

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #498 Dátum: 2012. Január 22. - 20:27:21 »

Azt hittem, még mindig keresed, mert az előbb mondta be a királyi tv, hogy egy zsigerelt állatot láttak a 6-os út mellett, agancsával a hóna alatt legelészni. Akkor ez nem  a Tiéd volt?  Röhög Röhög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #499 Dátum: 2012. Január 22. - 20:49:36 »

Azt hittem, még mindig keresed, mert az előbb mondta be a királyi tv, hogy egy zsigerelt állatot láttak a 6-os út mellett, agancsával a hóna alatt legelészni. Akkor ez nem  a Tiéd volt?  Röhög Röhög
Na várj egy kicsit, ez nem ilyen egyszerű. Sánta volt?
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #500 Dátum: 2012. Január 22. - 20:52:44 »

Nem, csak egy kicsit húzta a bal hátsó lábát, és egy jól kivehető tenyér nyomat volt látható a jobb lapockáján, ami valószínű, hogy kézrátételtől származhatott.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #501 Dátum: 2012. Január 22. - 21:00:16 »

Nem, csak egy kicsit húzta a bal hátsó lábát, és egy jól kivehető tenyér nyomat volt látható a jobb lapockáján, ami valószínű, hogy kézrátételtől származhatott.
Akkor ez nem az volt.
Attila a farára tette a kezét... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #502 Dátum: 2012. Január 22. - 21:02:00 »

Egyiket a bal farára, másikat a jobb farára?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #503 Dátum: 2012. Január 22. - 21:05:47 »

Egyiket a bal farára, másikat a jobb farára?
Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #504 Dátum: 2012. Január 23. - 04:29:50 »

Minek az ellenség, ha ott vannak a barátok... Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #505 Dátum: 2012. Január 23. - 08:26:57 »

Emelem

Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat, és ígérem holnap dél felé megírom a vadászat igaz történetét!
Addig megpróbálom összeszedni szétesett gondolataimat, most pedig ledöntök egy két pohárkával az egészségetekre! Kacsint   Piál Piál Piál

 Wave



 Igen Emelem Emelem

Naplózva

Üdv End
Misel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


« Új üzenet #506 Dátum: 2012. Január 23. - 09:10:52 »

Attila gratulálok még sok ilyen szép élményt. Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #507 Dátum: 2012. Január 23. - 14:25:27 »

Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat, és ígérem holnap dél felé megírom a vadászat igaz történetét!
Attila!
 Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül
 Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #508 Dátum: 2012. Január 23. - 14:36:29 »

Tisztelt Fórumtársak! Emelem
Ígéretemhez híven „röviden” megírtam dámbika vadászatom/vadászataim igaz történetét. A teljesség érdekében természetesen az előzményekkel együtt.
Javaslom, mindenki vonja le a tanulságokat az első vadászatban elkövetett hibáimból, (van bőven) a másodikat pedig olvassátok szeretettel.



Bánat és öröm

Olyat mesélek, hogy talán el sem fogjátok hinni! Én sem hinném, ha nem velem történik. Fejvakarás

Talán két éve elhatároztam, hogy hatvanadik szülinapomra meglepem magam egy „rendesebb méretű trófeát viselő dámbikával”. Olyan gombos-csapos formájúakat már lőttem, de nagyobbal nem hozott össze a vadászszerencse az elmúlt tíz év alatt.  Illetve ha össze is hozott, az szigorúan arra az időre esett, amikor fegyvert sem emelhettem rá.  A dámbika vadászati idény első napjától addig a napig, míg az utolsót el nem ejtették a területen, én biz nem találkoztam érdemes bikával.  Barátaim jókat nevettek rajtam, és erősítgették, hogy Józsi rám szórt átka mellett (talán egyszer ezt is megírom) minden vajákos banya erőlködése csak pipafüst, és amíg azt vissza nem szívja nem is járok sikerrel.  Hát ez a visszavonás a nyáron megtörtént, így bizakodva indultam az októbernek. (Ebből még a vak is láthatja, hogy a vadászbabonának bennem se híre se hamva!  Kacsint)

Így adódott, hogy október harmadikán lehúztam a lakókocsit, és kiköltöztem a területünkre. Az elmúlt két napban láttam egy pár tehenet borjúval, (barcogás alatt tarvadat nem lövünk)  három  csapos bikát meg egy fiatal kanalast, de nagyobbat nem.
Harmadik hajnalban úgy döntöttem felülök egy lesre, (egy dagonya van ott, és valamelyik nap bent voltak a turkácsok is) mert a cserkelés a szárazság  miatt szinte lehetetlen, és a két nap alatt próbálkoztam már vele eleget.
Még sötétben óvatoskodtam fel a lesre. Négy őzet láttam, egy tehenet és egy borjút a tisztáson, de ezek is csak "jöttment"vendégek voltak. Hét óra előtt három perccel kijött egy akkora testű bika, hogy egy gímnek is becsületére válna. Az agancsát óvatos becsléssel is olyan 3,5 kg.-ra tippeltem. Hatvan méterre megállt a dagonya szélén nagyon enyhén srégen, de mondhatni inkább keresztbe. A 308 Win. lassan emelkedett fel kezemben, s mikor a szálkereszt szépen állt a lapocka mögött, útjára indítottam a golyóbist. A bika elvágódott, bele a dagonyába, majd nagy keservesen feltápászkodott, és támolyogva  elindult elfelé! Lövésről szó sem lehetett, mert az elfelé menő bikát csak tükrön tudtam volna lőni, de láttam is, hogy bár melyik pillanatban eldőlhet.  Úgy összességében 8-10 métert ment kb fél-egy perc alatt, többször megrogyott, majd megállt, lábai megmerevedtek, imbolygott egy helyben és elvágódott. Többet nem is mozdult.  Igen
Leengedtem a puskát, és rágyújtottam. A keresőben nézegettem a mozdulatlan bikát. Elszívtam a cigit (talán túl gyorsan  Mosolyog)  és lementem a lesről. A kocsi úgy három-négyszáz méterre volt egy tanya mellett, odamentem kivettem a fényképezőgépet, a tőrömet, és visszaindultam a bikához. Úgy száz méterre az autótól eszembe jutott, hogy odaállok a kocsival úgy is be kell valahogy tenni. Visszamentem ismét a kocsiért és odahajtottam.  Úgy 15 méterre a bikától megálltam. Levágtam három fenyőágat, és odamentem  a mozdulatlanul fekvő bikához. Úgy egy percet álldogáltam mellette. Kicsit magasabbra ment lövésem, állapítottam meg, de közvetlenül a lapocka mögött jó helyen találta el a bikát. Orrából, szájából és a sebből habos tüdővér folyt, illetve az orrától úgy negyven centire is kifröcskölte előzőleg.
 Lehajoltam, hosszasan nézegettem, simogattam a bikát, és megforgattam az agancsot, hogy jól megnézhessem. Aztán leengedtem a fejet, és még álldogáltam ott egy darabig. Mazsi kutyám közben ismerkedett a dámmal, szaglászta, nyalogatta a sebet!
A fenyőgallyakat mellé tettem, és elindultam a kocsihoz a puskáért meg a fényképezőgépért, amit az ülésen hagytam. Pár lépésre voltam a kocsitól, amikor a tacskóm elkezd éktelenül ugatni. Hátrafordulok, hát látom ám, hogy a bika kocog elfelé az úton. Meglepődött  Mindez úgy 10-12 perccel a lövés után!  Futás a kocsihoz, ki a puskát, de mire visszaértem az akácsarjas elnyelte. Telefon a vadőrnek, és várakozás háromnegyed órát még odaért. Meglátta a vértócsát, és nyugtatott, (látva, hogy remeg kezem, lábam) hogy ilyen tüdővérrel itt lesz az száz méteren belül. Még ki is röhögött, hogy olyan ideges vagyok, mint egy kezdő! Fejvakarás
Lényeg, elindultunk utána a tacsival ami egy olyan hatszáz méteren keresztül ment is rendesen, de aztán egy keresztbe menő őz csapa eltérítette. Visszamentünk, próbáltuk újra felvenni a nyomot, de minden alkalommal az őzek után indult. Végül hagytam had menjen azon, de úgy négyszáz méteren egyetlen dámnyom sem volt a homokban így visszafordultunk.  Nem kísérleteztünk tovább, hívtunk egy vadásztársat egy olyan kutyával, ami tapasztalt jó csapázó. Az is elment ugyan ott ahol az enyém, de tovább ment az őzcsapánál egyenesen át  a szomszéd területre. Telefon ide-oda, (vagy hat) végül nagy nehezen engedélyt kaptunk, hogy átmenjünk.  A határúttól úgy 500 méterre több barcogóteknőt és a sok friss csapát találtunk, s innentől a másik kutya is megkeveredett, ő sem ment tovább! Mi pedig nem akartuk tovább zavarni a területüket. Ha tudnátok, mikor visszahívtuk a szomszéd társaság „illetékesét”, és elmondtuk, hogy úgy 500 métert bementünk a területükre, de nem találtuk meg, mit összeugatott. Persze, hogy odaküldjön valakit arról hallani sem akart, persze tudtuk, nem is lenne kit!  Ígérte, hogy majd ők is keresni fogják, de az egyet jelentett azzal, hogy azt a bikát mi már nem látjuk többet!!  Fejvakarás
A felállás helyétől egy csepp vér sem volt még azon a tiszta úton sem ahol láttam menni. Összesen hat órát kerestük, minden bokrot, gödröt átnéztünk,  de felszívta a nap. Én sem tudom elhinni, hogy ennyit elment, ilyen lövéssel.
Tudom, nem hiszitek el, de ez a bika nem lélegzett, és a szeme sem rebbent egyszer sem. Esküdni mernék rá, hogy rendesen élettelen volt!
Hát! Fejvakarás Vállat von Így ment el életem legnagyobb dámbikája, amit élőben láttam eddig!  Még örülhetek is, hogy nem vágott oda nekem az agancsával!
Most már csak a hollókban bízhatok, talán mutatnak valamit pár nap múlva!  :Mosolyog

Azt talán mondanom sem kell, hogy az eset híre vadászbaráti berkekben gyorsabban terjedt még az influenzavírusnál is!  Volt ki azzal keresett meg, hogy rossz kilövés után kézrátétellel élesszem már fel a bikáját, volt aki hosszasan magyarázta, hogy a kézrátételnél sokkal biztosabb a „seggbecsókolás” próbálkozzak meg azzal is! Lényeg, hogy a tüskék hetekig szúrtak rendesen.

December elején csörög a telefonom.
Galoscsabus hívott, hogy eljött az idő, és jó pár hónapos virtuális ismeretség után személyesen is megismerkedünk. Elmondta, hogy Barátaim megkeresték őt, és születésnapom apropóján befizettek engem egy dámbika vadászatra Tamásiba!  :Mosolyog
Miután felvettem a telefonomat a földről, és kaptam levegőt mondtam Csabának, hogy ne vicceljen már velem, legyen tekintettel hajlott koromra, és ez túl nagy ajándék ahhoz, hogy elfogadhassam.  Egyáltalán kik azok az elvetemült „mecénások” akik a pénzüket rám költik? Hosszas faggatás után annyit megtudtam, hogy a megbízók személyét nem fedheti fel, én meg nem tehetem meg, hogy egy ilyen kedves ajándékot visszautasítok.  Meglepődött
Igen csak küzdöttem a „meghatódottsággal” s talán természetes, hogy az ezt követő néhány percben beszéltekre nem igazán emlékszem.  Annyi megvan, hogy volt választási lehetőségem az időpontok tekintetében, és talán a legkésőbbit választottam.  (ezt később pontosítottuk)
Az elmúlt hétvége volt az egyeztetett időpont a vadászatra!
A megbeszélteknek megfelelően kora délután megérkeztem (feleségemmel) az óbíródi vadászházhoz.  Éppen annyi időm maradt, hogy elfoglaljam a szállást, és átöltözzek a Kísérőm megérkezéséig.
Vadászkísérőm Attila a „Király” pontosságával meg is érkezett. Első pillanatban átjárta a szívemet az öröm, mert alkatilag, és „magasságban” hozzám hasonló Vadász lett a kísérőm, (talán egy árnyalattal kisebb hassal  Ördög ) bár nekem volt húsz év „előnyöm”. (A fene megeszi az ilyen előnyt!)  Aztán ez az öröm gyorsan elszállt, mert tudatosult bennem, hogy ő mindennapjait itt e „zergedugta” dombokon tölti, és biztos nem fog lihegni, ha felfelé megyünk. Gyorsan tisztáztam is vele, hogy ha nagyon szuszogok, lemaradok, szenvedek, vagy netán hibáznék, gyorsan lőjön agyon és dugjon egy rókalyukba, mert amit akkor én a barátoktól kapok az amúgy is a föld alá süllyeszt!
Bár határozott ígéret helyett csak egy mosoly volt a válasz, de bíztam együttérzésében, így elindultunk!
Egy bő fél órát mentünk hegynek felfelé, de nem szuszogtam, nem lihegtem, ha elhiszitek, ha nem bírtam!  (Mármint a Mercedes terepjáróban!) Ezután cserkelés következett. Egy olyan helyre igyekeztünk ahol a fenyves és a bokros között egy nyiladékon lucerna volt szétszórva. Egy palánk takarásában közelítettük meg úgy 120-130 méterre az öt bikából álló rudlit.  Gondolom, mondani sem kell, hogy a jól, keresztben álló két bikának a „fejfájára” nem az én nevemet tervezte Hubertus, mert ezek nagyobban voltak, mint amit eddig valaha is láttam. Kettő kisebb fiatal bika volt, lövésről szó sem lehetett, és volt egy, ami úgy állt takarásban, hogy csak az agancs hegye látszott ki néha.
Időközönként engedett valamit sejtetni az agancsából és úgy tűnt ez a nekem való!
Ez az a pillanat, amikor a vadász elveszti az időérzékét! Én sem tudom mennyit állhattunk ott a fenyő és a palánk takarásában, de nem tűnt kevésnek. Időközönként néhány süldő is keveredett a bikák köré, de azok inkább mászkáltak össze vissza, mint zsidóban az a bizonyos fájás!
Talán a fekete csuhások morgolódását unták meg a bikák, de elindultak a bokros felé jobbra. Ekkor már az ötödik bika is kilépett a takarásból. Jól éreztem ez az, amit az égiek vagy, hogy hű legyek az igazsághoz, Barátaim nekem szántak.
Druszám megadta az engedélyt, és útjára engedtem a 10,7 g Hornady-t.
Megvan!- hallottam kísérőmet.
Hát úgy elkezdett remegni a kezem, hogy orromtól fülemig mindenhova dugdostam a cigarettát, csak a számat nem találtam!  A lövés előtt soha sincs vadászlázam, utána is csak ritkán, de most úgy elfogott, hogy attól féltem szétráz! Még szerencse, hogy csontjaim jól bepárnázódtak, így nem zavartam el minden élőlényt a zörgésükkel.
Végre a rálövés helyére sétáltunk. Semmi találatra utaló nyomot nem találunk a bokáig érő sárban, de én éreztem a jó találatot, Druszám pedig látta is a becsapódást! Így hát elindultunk a nyomon. Pár méterre már vért is találtunk, és úgy 15 méterre ott feküdt az „ÉN BIKÁM”!!
Feküdt, de a feje még fent volt, illetve nem feküdt az agancs a földön. Vadásztatóm javasolta, hogy adjak neki kegyelemlövést, mert ha netán lemegy a domboldalon, fel se tudjuk húzni.  Megadtam, bár mint a zsigerelésnél kiderült nem is lett volna rá szükség.
Azután kezdett összeállni a kép. Én a kocsiban utazva elmeséltem az októberi bika feltámadását, Csaba meg –mint később kiderült- utasításba adta, hogy amíg a bika ki nincs zsigerelve, nem nyúlhatok hozzá! Hát ezek után nem csodálom, a nem bízott bennem, és biztos, ami biztos alapon, inkább így döntött!
Ami ezután következett az már a mindnyájatok számára is sokszor átélt tiszteletadás, töret átadás, örömködés, zsigerelés, …
Mielőtt a vadászházba visszamentünk, Attila jócskán kőrbevitt a felügyelete alá tartozó területen. Láttam gyönyörű területrészeket, és sok-sok dámot! (és sajnos kerítéseket)
A vadászházba érve feleségem, és meglepetésre, Boar Feri  és Családja várt.
Elkészült a teríték, volt nagy fényképezés és öröm.
 Este pedig Csabával kiegészülve ittunk egy keveset a Dámbika bőrére! Piál Piál Piál


Este megtört a jég is, és végre megtudhattam, kik azok, akik ekkora ajándékkal leptek meg.
Ezúton is  köszönetet mondok: Boar, Bobakos, Horridó, Kapszli, Németh Lajos, Sabbati,  Sam6, Sakac, Soma, S.Fox, Voldemort  Barátaimnak az életre szóló ajándékért! Természetesen külön köszönet azoknak akik ezt a hétvégét,  a vadászatomat megszervezték, előkészítették. De, hogy ezt mivel érdemeltem ki azt még most sem tudom, és talán jobb is, ha titok marad. Kacsint


Hogy mit jelent nekem ez a Bika azt elmondani nem tudom. Amit tudok, hogy ez lesz az egyetlen olyan trófea a falamon, amire ha ránézek elsőre nem az elejtés körülményei, hanem azoknak a Barátoknak a neve fog eszembe jutni, akik ekkora élménnyel ajándékoztak meg!

Íme Ő!



« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 23. - 15:24:11 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #509 Dátum: 2012. Január 23. - 14:42:48 »

 Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: