Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550490 alkalommal)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #45 Dátum: 2009. Január 04. - 17:14:14 »

Sziasztok!
Tegnap este a (ha jól számolom, legalább a huszadik eredménytelen kiülés után) rám mosolygott a szerencse. Jól felöltöztem. Háromrétegű nadrág, alatta futónadrág és térdmelegítő. Felül három aláöltözet, két kötött pulóver és dzseki, három zokni a bundás csizmába, maszk és kötött sapka, vastag kesztyű. Még egy pokróc is volt nálam. Mondtam a kísérő vadásznak, hogy ha lövök valamit, ráér értem akkor jönni, amikor a többieket is össze szedi. Nem akarok senkit akadályozni a vadászatban. 16 órakor jött ki elém ez a csapos bika.  Havas a táj, a kifli hold épp felettem világított. Csodálatos látási viszonyok voltak. Egy fenyves szélén ültem a mászólessel az egyik fenyőn. Szemközt egy másik fenyves, és a kettő között a vadföld, felszántva. Vártam, míg kb 20 méterre bejött és keresztbe fordult előttem. Akkor húztam rá az íjat. Bal felé nézett éppen. Jól alá céloztam a 20-as irányzékkal, mert elég magasan ültem. Jó becsapódási hang volt. A dám megfordult, és elindult a szemközti fenyves felé jobbra a váltón. Futott kb. 50-60 métert, aztán kitakarták a lombok. Ilyenkor fülelni szoktam, hogy mi történik. Hallottam, hogy a másik fenyves szélén elesik. Lenéztem távcsővel, de nem láttam a nyílvesszőt.

Lövés után szoktam várni fél órát. Általában megvárom a kísérő vadászt a kereséssel, de most kivételt tettem, mert hallottam elesni. A rálövés helyén nem volt semmi, mivel vitte a vesszőt. 5 méter után találtam az első vércseppet. Szépen követhető vérnyom volt, végig a váltón. A nyílvesszőt kb 50 méter után találtam meg, akkor törte ki magából, amikor a szántásból beugrott a fenyők közé. Nem volt rajta hegy. Habos vér borította, de a toll nem volt véres, mutatva, hogy nem ütötte át teljesen. Két méterrel arrébb ott feküdt a zsákmányom. Törtem egy ágacskát a szájába, és rátettem a kezemet a nyakára, hogy elbúcsúztassam. A nyílvessző átütötte mindkét tüdőt, a túloldali bordákat, és a lapockán elcsúszva megakadt, de nem állt bele.

Ezután visszamentem a lesemhez, és küldtem sms-t hogy megvan.  A lesem 100 méterre volt a bikától. Féltem, hogy ha ott zsigerelem ki, felfedezik a disznók, és megeszik addig, mire jönnek értem. Azon az oldalon meg nincs út. Mindenképpen át kellett hozni az úthoz. Nekiláttam hát átvonszolni a szántáson. Nehéz volt, de valahogy átcibáltam, fújtatva közben, mint a gőzmozdony. Ott aztán inkább kizsigereltem időnyerés miatt, mint hogy várni kelljen rám. Mivel még nem zsigereltem szarvast, ügyeskedni kellett, hogy egyedül meg tudjam tartani a testet, és ne kenjem magam teljesen össze. Fűrészem sem volt, késsel kellett megoldani a dolgot. Végül is sikerült. Ezután felültem a lesemre, amit a fa alján hagytam, és megvártam, míg jönnek értem. Olyan hideg volt, hogy belefagyott a víz az üvegembe. Fényképezőgép nem volt nálam, ezért másnap készítettünk képet az udvaron. A nyílhegyet kimentettük. Még csak ki sem csorbult.
Emelem Gratulálok!Férfimunka volt a javából!!! Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 16. - 09:37:06 írta Viktor » Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #46 Dátum: 2009. Január 04. - 17:14:55 »

 Igen Emelem Ijasz
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2009. Január 04. - 17:31:17 »

Sziju!
Üdv a vadásznak!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #48 Dátum: 2009. Január 04. - 17:36:46 »

 
 Üdv a Nagy Vadásznak  gyozo Szépen elbucsúztattad gratulálok. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #49 Dátum: 2009. Január 04. - 17:45:40 »

Ez igen!!! Igen
Gratulálok! Wave
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #50 Dátum: 2009. Január 04. - 17:53:59 »

Sziasztok!
Tegnap este a (ha jól számolom, legalább a huszadik eredménytelen kiülés után) rám mosolygott a szerencse.

Judit  Emelem Gratulálok!
Szépen kezdődik az éved!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #51 Dátum: 2009. Január 04. - 17:58:31 »

Judit!
 Emelem
Ez tényleg Vadászat volt... Igen
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 04. - 23:13:01 írta Horrido » Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #52 Dátum: 2009. Január 04. - 18:08:15 »

Törtem egy ágacskát a szájába, és rátettem a kezemet a nyakára, hogy elbúcsúztassam.

Gratulálok!  Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #53 Dátum: 2009. Január 04. - 18:17:21 »

Sziasztok!
Tegnap este a (ha jól számolom, legalább a huszadik eredménytelen kiülés után) rám mosolygott a szerencse. Jól felöltöztem. Háromrétegű nadrág, alatta futónadrág és térdmelegítő. Felül három aláöltözet, két kötött pulóver és dzseki, három zokni a bundás csizmába, maszk és kötött sapka, vastag kesztyű. Még egy pokróc is volt nálam. Mondtam a kísérő vadásznak, hogy ha lövök valamit, ráér értem akkor jönni, amikor a többieket is össze szedi. Nem akarok senkit akadályozni a vadászatban. 16 órakor jött ki elém ez a csapos bika.  Havas a táj, a kifli hold épp felettem világított. Csodálatos látási viszonyok voltak. Egy fenyves szélén ültem a mászólessel az egyik fenyőn. Szemközt egy másik fenyves, és a kettő között a vadföld, felszántva. Vártam, míg kb 20 méterre bejött és keresztbe fordult előttem. Akkor húztam rá az íjat. Bal felé nézett éppen. Jól alá céloztam a 20-as irányzékkal, mert elég magasan ültem. Jó becsapódási hang volt. A dám megfordult, és elindult a szemközti fenyves felé jobbra a váltón. Futott kb. 50-60 métert, aztán kitakarták a lombok. Ilyenkor fülelni szoktam, hogy mi történik. Hallottam, hogy a másik fenyves szélén elesik. Lenéztem távcsővel, de nem láttam a nyílvesszőt.

Lövés után szoktam várni fél órát. Általában megvárom a kísérő vadászt a kereséssel, de most kivételt tettem, mert hallottam elesni. A rálövés helyén nem volt semmi, mivel vitte a vesszőt. 5 méter után találtam az első vércseppet. Szépen követhető vérnyom volt, végig a váltón. A nyílvesszőt kb 50 méter után találtam meg, akkor törte ki magából, amikor a szántásból beugrott a fenyők közé. Nem volt rajta hegy. Habos vér borította, de a toll nem volt véres, mutatva, hogy nem ütötte át teljesen. Két méterrel arrébb ott feküdt a zsákmányom. Törtem egy ágacskát a szájába, és rátettem a kezemet a nyakára, hogy elbúcsúztassam. A nyílvessző átütötte mindkét tüdőt, a túloldali bordákat, és a lapockán elcsúszva megakadt, de nem állt bele.

Ezután visszamentem a lesemhez, és küldtem sms-t hogy megvan.  A lesem 100 méterre volt a bikától. Féltem, hogy ha ott zsigerelem ki, felfedezik a disznók, és megeszik addig, mire jönnek értem. Azon az oldalon meg nincs út. Mindenképpen át kellett hozni az úthoz. Nekiláttam hát átvonszolni a szántáson. Nehéz volt, de valahogy átcibáltam, fújtatva közben, mint a gőzmozdony. Ott aztán inkább kizsigereltem időnyerés miatt, mint hogy várni kelljen rám. Mivel még nem zsigereltem szarvast, ügyeskedni kellett, hogy egyedül meg tudjam tartani a testet, és ne kenjem magam teljesen össze. Fűrészem sem volt, késsel kellett megoldani a dolgot. Végül is sikerült. Ezután felültem a lesemre, amit a fa alján hagytam, és megvártam, míg jönnek értem. Olyan hideg volt, hogy belefagyott a víz az üvegembe. Fényképezőgép nem volt nálam, ezért másnap készítettünk képet az udvaron. A nyílhegyet kimentettük. Még csak ki sem csorbult.






Rossz helyen kezdtem az olvasást.
Gratulálok Judit. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 16. - 09:50:51 írta Viktor » Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #54 Dátum: 2009. Január 04. - 18:21:09 »

Anti !  Igen Emelem
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2009. Január 04. - 19:29:58 »

Köszönöm, és kívánom, hogy Nektek is így induljon az évetek! Vadász
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2009. Január 04. - 19:47:13 »

Sziju!  Igen
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #57 Dátum: 2009. Január 04. - 20:03:25 »

Kedves Judit!
Gratuálok  a sikeres vadászatodhoz. Emelem
Üdv HSanyi
Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #58 Dátum: 2009. Január 04. - 20:14:16 »

Judit! Ez a bika nagyon jó, még puskával elejtve is az lenne.Így meg végképp Emelem Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #59 Dátum: 2009. Január 04. - 20:17:50 »

Szia Judit!

Gratulálok!
Jó volt olvasni! Igen  Taps Emelem Emelem Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: