Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550436 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #30 Dátum: 2008. December 03. - 14:44:00 »

Gratulálok, jó szemed és biztos kezed volt hozzá. Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Steve
Vendég
« Új üzenet #31 Dátum: 2008. December 03. - 14:44:25 »

Sziasztok!

A hétvégén találkoztam ezzel az érdekes trófeát hordó dámmal.
Muf(f)lonokat OOO kergetni voltam a Bakonyban. Sajnos muflonra nem tudtam puskát emelni, pedíg sok hegyet megmásztam utánuk.
A délutáni lesen kb. 60 m-re jött ki elém egy dám rudli, köztük a képen látható gombnyársas bikuci. A 9,3-as  dördülése nyomán tüzben rogyott.


Gratula Anti! Igen
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #32 Dátum: 2008. December 03. - 14:45:58 »

Anti!  Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #33 Dátum: 2008. December 03. - 14:51:40 »

 Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #34 Dátum: 2008. December 03. - 14:52:51 »

Sziasztok!

A hétvégén találkoztam ezzel az érdekes trófeát hordó dámmal.
Muf(f)lonokat OOO kergetni voltam a Bakonyban. Sajnos muflonra nem tudtam puskát emelni, pedíg sok hegyet megmásztam utánuk.
A délutáni lesen kb. 60 m-re jött ki elém egy dám rudli, köztük a képen látható gombnyársas bikuci. A 9,3-as  dördülése nyomán tüzben rogyott.


Anti Komám! Emelem

Tégy fel képet ha már le van főzve!
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #35 Dátum: 2008. December 03. - 18:09:41 »

 Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. December 03. - 18:43:29 »

 Emelem
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2008. December 03. - 19:32:59 »

Gratulálok Anti! Igen Emelem
Idén két hasonló bikát láttam, amit a puskás kollegák lőttek. Nem tudom, mitől lesz ilyen. Az egyik tele volt parazitával.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #38 Dátum: 2008. December 03. - 19:40:28 »

Anti barátom! Jó trófea, szép élmény, szép emlék...  Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. December 06. - 22:22:18 »

 Emelem

A Bakony melyik részén lőtted?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sziju
Vendég
« Új üzenet #40 Dátum: 2008. December 23. - 20:15:40 »

Ma láttam egy HÓFEHÉR, GYÖNYÖRŰ dámbikát. Mától az az álmom, hogy egy ilyent lőhessek egyszer íjjal...
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. December 23. - 20:29:29 »

 Sziju Wave Kivánom teljesüljön  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. December 23. - 20:42:18 »

A fehér dám lövése szerencsétlenséget hoz a babona szerint.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sziju
Vendég
« Új üzenet #43 Dátum: 2008. December 23. - 20:44:27 »

Köszönöm Lacus!

Erik!
A dámra nézve biztosan. Nyihi A babona nyílvesszőre is vonatkozik? Vállat von
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2009. Január 04. - 17:05:48 »

Sziasztok!
Tegnap este a (ha jól számolom, legalább a huszadik eredménytelen kiülés után) rám mosolygott a szerencse. Jól felöltöztem. Háromrétegű nadrág, alatta futónadrág és térdmelegítő. Felül három aláöltözet, két kötött pulóver és dzseki, három zokni a bundás csizmába, maszk és kötött sapka, vastag kesztyű. Még egy pokróc is volt nálam. Mondtam a kísérő vadásznak, hogy ha lövök valamit, ráér értem akkor jönni, amikor a többieket is össze szedi. Nem akarok senkit akadályozni a vadászatban. 16 órakor jött ki elém ez a csapos bika.  Havas a táj, a kifli hold épp felettem világított. Csodálatos látási viszonyok voltak. Egy fenyves szélén ültem a mászólessel az egyik fenyőn. Szemközt egy másik fenyves, és a kettő között a vadföld, felszántva. Vártam, míg kb 20 méterre bejött és keresztbe fordult előttem. Akkor húztam rá az íjat. Bal felé nézett éppen. Jól alá céloztam a 20-as irányzékkal, mert elég magasan ültem. Jó becsapódási hang volt. A dám megfordult, és elindult a szemközti fenyves felé jobbra a váltón. Futott kb. 50-60 métert, aztán kitakarták a lombok. Ilyenkor fülelni szoktam, hogy mi történik. Hallottam, hogy a másik fenyves szélén elesik. Lenéztem távcsővel, de nem láttam a nyílvesszőt.

Lövés után szoktam várni fél órát. Általában megvárom a kísérő vadászt a kereséssel, de most kivételt tettem, mert hallottam elesni. A rálövés helyén nem volt semmi, mivel vitte a vesszőt. 5 méter után találtam az első vércseppet. Szépen követhető vérnyom volt, végig a váltón. A nyílvesszőt kb 50 méter után találtam meg, akkor törte ki magából, amikor a szántásból beugrott a fenyők közé. Nem volt rajta hegy. Habos vér borította, de a toll nem volt véres, mutatva, hogy nem ütötte át teljesen. Két méterrel arrébb ott feküdt a zsákmányom. Törtem egy ágacskát a szájába, és rátettem a kezemet a nyakára, hogy elbúcsúztassam. A nyílvessző átütötte mindkét tüdőt, a túloldali bordákat, és a lapockán elcsúszva megakadt, de nem állt bele.

Ezután visszamentem a lesemhez, és küldtem sms-t hogy megvan.  A lesem 100 méterre volt a bikától. Féltem, hogy ha ott zsigerelem ki, felfedezik a disznók, és megeszik addig, mire jönnek értem. Azon az oldalon meg nincs út. Mindenképpen át kellett hozni az úthoz. Nekiláttam hát átvonszolni a szántáson. Nehéz volt, de valahogy átcibáltam, fújtatva közben, mint a gőzmozdony. Ott aztán inkább kizsigereltem időnyerés miatt, mint hogy várni kelljen rám. Mivel még nem zsigereltem szarvast, ügyeskedni kellett, hogy egyedül meg tudjam tartani a testet, és ne kenjem magam teljesen össze. Fűrészem sem volt, késsel kellett megoldani a dolgot. Végül is sikerült. Ezután felültem a lesemre, amit a fa alján hagytam, és megvártam, míg jönnek értem. Olyan hideg volt, hogy belefagyott a víz az üvegembe. Fényképezőgép nem volt nálam, ezért másnap készítettünk képet az udvaron. A nyílhegyet kimentettük. Még csak ki sem csorbult.





« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 16. - 09:56:54 írta Viktor » Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: