Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550488 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #210 Dátum: 2009. Október 16. - 19:53:08 »


A szomszídok begyűjtöttek egyet a javából...... Ördög

http://www.kisalfold.hu/soproni_hirek/kozel_otkilos_agancsu_dambikat_lottek/2120415/
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #211 Dátum: 2009. Október 16. - 20:27:39 »

Márpedig vadásztatni jó. Mert nem elég kinézni/megtalálni az alkalmatos vadat, hanem teljes ziccerbe kell hozni az embert.
Mert amilyen szituációban te vagy én, vagy bármely -a területet ismerő- vadász gond nélkül oldalba suppantaná a bikát, ott még a vendég szöszmötöl, gondolkodik hogy tetszik-e neki, távolságot méricskéli stb stb... szóval a megszokottnál sokkal jobb helyzetet kell teremteni neki. Van kisérő, aki ezt úgy értelmezi, hogy a vendége egy béna p.cs, -és ezt nem késik hangoztatni is- de ez tévút.
Figyelembe kell venni, hogy a vendég nem ismeri a területet, számára ismeretlen környezetben nem tudja jól megbecsülni a távolságot. Mielőtt meglő valamit, szeretné látni hogy pontosan mire is ad ki egy szatyor pénzt, és nem utolsósorban a sebzésért is fizetnie kell. Ezért aztán jó részük tényleg csak akkor süti el a puskát, ha olyan helyzetbe hoztad, ami szinte 100%-os. Szóval sokkal nehezebb egy vadat meglövetni, mint magadnak meglőni.

Ezért ha sikerül a vendégnek tetsző, és amúgy is "jó" trófeás vadat lövetned, az azt jelenti hogy a vadászatban igen jó vagy. (vagy szerencsés vagy, de az sem rossz Bion) Amelyik kisérő nem örül a jól sikerült vadászatnak, az nyugodtan váltson szakmát. Menjen pl sírásónak, ott lehet szomorkodni naphosszat... vagy mittudomén. Kacsint

Szia Jan!

A hsz-emben, amire reflektáltál egy sajátos hazai helyzetre hívtam fel a figyelmet, ami a kép alapján eszembe ötlött. De ezt nem ismételném, Janikával és S.Petivel tisztáztuk. Gondolom, olvastad is.
Szóval a fent leírtakkal teljesen  Igen ,csak jobb lenne, ha egymást kísérgetnénk!  Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #212 Dátum: 2009. Október 17. - 07:02:28 »

Jani, ez tetszett! Ehhez a felfogáshoz fel kell nőni ez nem adatik meg mindenkinek. Jó úton jársz. Emelem Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #213 Dátum: 2009. Október 17. - 15:15:40 »

Mielőtt túlságosan elmennénk ebbe az irányba, azt azért le kell szögezni, hogy a kisérőt elsősorban az minősíti, hogy tud-e lövetni a vendéggel! És csak ezután következik hogy jó fej vagy nem.

A másik: van amikor a vendég ténylegesen egy p.cs. Ez több dologban megnyilvánulhat, kezdve azzal, hogy ő akar dirigálni a kisérőnek, vagy alibizik (értve ezalatt, hogy a szerződésben akármekkora bikát bevállal, de esze ágában sincs nagyot lőni, egy hétig elnézelődik főszezonban, az egyik bikát ezért- a másikat azért nem lövi, aztán a végén elejt egy kicsit, és remekül szórakozott kevés pénzért).

Vagy a vadászat csak ürügy neki, hogy a cimboráival leléphessen otthonról, minden éjjel tivornyáznak, qrváznak, és reggel úgy jelenik meg a vadászaton, hogy azt sem tudja milyen rendezvényen van... és még sorolhatnám. Mint sok más, ez is kétoldalú dolog.

Az már teljesen más téma, hogy utána az ember kimegy a területre, és konstatálja, hogy vazze, ezek minden érdemleges bikát/bakot stb. elvittek.  Szomorú  Ettől még vadásztatni muszáj, annak pedig alapja, hogy ne nézzék hülyének egymást, -de ez mindkét félre vonatkozik- mert abból semmi jó nem szokott kisülni.

Ezzel az offolást be is fejeztem. Wave
Naplózva
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #214 Dátum: 2009. November 05. - 09:22:01 »

Sziasztok! Az 1. Dámbikám!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #215 Dátum: 2009. November 05. - 09:29:20 »

Sziasztok! Az 1. Dámbikám!

Gratulálok!  Emelem

Lehetne valimit bővebben tudni az elejtés körülményeiről?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #216 Dátum: 2009. November 05. - 10:35:17 »

Perdix Igen Emelem

Csatlakoznék az előttem szólóhoz valami Olvas nem ártana. Sőt használna Vigyorog
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #217 Dátum: 2009. November 05. - 13:03:12 »

Üdv a Vadásznak!
 Emelem
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #218 Dátum: 2009. November 05. - 18:17:46 »

Gratulálok Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #219 Dátum: 2009. November 05. - 20:25:53 »

Szia Perdix!
Gratulálok ehhez az igazán szép trófeához.Az elejtés élményét igazán meg oszthatnád velünk.
Milyen kutya ül mellette csak nem tacskókopó vagy erdelyikopó ? A súlyát korát hova taksáltad( kb 3.2kg 6-7 év)
Üdv:HSanyi
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #220 Dátum: 2009. November 06. - 08:50:17 »

Szia Perdix!
Gratulálok ehhez az igazán szép trófeához.Az elejtés élményét igazán meg oszthatnád velünk.
Milyen kutya ül mellette csak nem tacskókopó vagy erdelyikopó ? A súlyát korát hova taksáltad( kb 3.2kg 6-7 év)
Üdv:HSanyi
Szerintem szlovák kopó figyelget ott.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #221 Dátum: 2009. November 06. - 09:00:30 »

Grat a dámbikához Igen Igen Emelem
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #222 Dátum: 2009. November 06. - 13:34:08 »

Gratulálok! Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #223 Dátum: 2009. November 06. - 16:37:12 »

Perdix!  Emelem
Az isten szerelmére ne légy már ilyen szótlan! Részleteket kérünk!  Táncol
Naplózva
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #224 Dátum: 2009. November 09. - 18:39:19 »

Szervusztok! Jól van, jól! Hiszen írom már! Amikor a szegény vadásznak nincs ideje, mert csak vadászik, meg vadászik, meg ....

Október 24. -én talált el engem Diána nyila (nemám Ámoré!)! Vagy netán általa én találtam el a dámbikát?
Egy nagyon kedves jóbarátom meghívásának eleget téve (Meg kell mondjam,  nem kérettem magam sokat) október 23.-án útra keltem Csehországba dámvadászatra. ěs ami a lényeg, "barcogásban" ejthetném el elsô dámbikámat.
24.-én reggel erôs kôdben cserkelve kôzítettuk meg a lest amely a legjobb barcogóhelyek kôzlében volt felállítva. És tényleg, ahogy világosodott, a szél is lengedezni kezdett, eltakarítva a kôdôt,egy fekete bika szilulettje bontakozott ki kôzvetlenul a les elôtt. Erôs ezustérmesnek néztuk, ha nem aranynak! Nna ez nem az én bikám az biztos!!! "Csak nyugi!" -szóltam  le dobogó szívemnek odalenn.
A lényeg a lényegben, ahogy elkezdett lassan világosodni, úgy szólaltak meg sorban a bikák! Harsogott ill. barcogott kôrulôttunk az egész erdôrész! Nagy élmény volt! Azután egy kiszáradt bukk môgul megjelent egy a korához képest selejtnek mondható jó brozérmesnek saccolt bika (keskeny és nem elég hosszú lapátokkal)! Nem éppen egy gyenge jószág, és amíg bírálgattuk, ôkelme olyan 70 méterre lefekudt a teknôjébe, pihenni egyet. "Na így nem lôvôk " - gondolám, és várakoztunk. Hozzávetôlegesen egy jó félórát, várva esetleg valami gyengébbre. Ekôzben megnézhettem vagy 15 bikát, kicsit és nagyot, ôreget és fiatalt, verekedôst és szelídet, szinte álomkórost. A helyzetet egy nagy domináns bika oldotta meg, amelyik a fekvô bika môgôtt hirtelen megjelenve felállította az. Kôzben a fevô bikát jól "elolvasva" úgy láttuk, mégiscsak jó lesz ez nekem, felkészultem. Ahogy felállt a verekedôs éppen môgotte állt. Félve attól, hogy emezt átlôve megsebzem azt is, várnom kellett. Ekôzben megfodulva elmenôre vette a dolgot. Barátom ráfuttyentett, de nem reagált, így elmenôben, meg mielôtt átlépett az elôttunk levô domb gerincén, ferdén az utolsó bordát megcélozva útjára engettem a 13,2g - os  lôvedéket. A céltávcsôben tisztán láttam, hogy sugárban spriccel belôle a vér! Majd jól jelezve eltunt a geric môgôtt!

Csend! A barcogás elhallgatott a dámok  eltuntek. Annyira furcsa volt, a csend "hangja", hogy mi is csendben ultunk a lesen! Majd barátom szólalt meg, hogy mennyunk, nézzuk meg. "Nem, nem! Elôbb elmegyek a kutyámért!" Majd a kutyámmal visszatérve ( AKI egy tacskókopó!), mentunk a rálôvés helyére. Bôven volt vér és a kutyát a nyomra téve elindultunk a vérnyomon...És mintegy 80 méter megtétele után ott volt elôttem...

Lôtáv 80m, IZs 18MN, 7,62x54R, 13,2g Barnaul SP, súly 3,5kg, kb. 7 év, ezustérem.
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: