Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550522 alkalommal)
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #120 Dátum: 2009. Február 03. - 18:22:04 »

Szia Genfi!
Félre értettem,azt hittem Winc.Mag.,de mostmár levettem,hogy últramagnum.Tudom ,hogy itt akadnak lőszer hiányosságok,de az idő ezt is megoldja.Vagy lesz kínálat vagy a süllyesztőben végzi,mint egy-két caliber.A Remingtonnak nincs Nosler Partitionnal szerelt tőlténye,3006-hoz gyártják.Van egy vadász barátom,neki is ez a calibere van,dicséri igaz nem tudom mivel lő,de a bőgő biká sem megy két lépésnél többet el.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #121 Dátum: 2009. Február 03. - 18:26:03 »

Szia Genfi!
Félre értettem,azt hittem Winc.Mag.,de mostmár levettem,hogy últramagnum.Tudom ,hogy itt akadnak lőszer hiányosságok,de az idő ezt is megoldja.Vagy lesz kínálat vagy a süllyesztőben végzi,mint egy-két caliber.A Remingtonnak nincs Nosler Partitionnal szerelt tőlténye,3006-hoz gyártják.Van egy vadász barátom,neki is ez a calibere van,dicséri igaz nem tudom mivel lő,de a bőgő biká sem megy két lépésnél többet el.
Ez nagyon Gyurikás volt... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #122 Dátum: 2009. Február 03. - 18:28:55 »

Ez nagyon Gyurikás volt... Ördög
Meg kicsit szakmaiatlan is. Azért menne a 300 RUM kaliber a  süllyesztőbe, mert Magyarosrszágon nem lehet lőszert kapni hozzá? Hol érdekli ez a nagy fegyvergyárakat.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #123 Dátum: 2009. Február 03. - 18:45:12 »

Nem azért mert nálunk nincs felhozatal,de Európában sem gyártják a nagyok tömegcikként ,magam részéről semmi baj nincs vele és ebbe a "vitába" talán nem kellene belebonyolódni.Azért zárszóként annyit,hogy nem fogadnék olyan hosszú pályafutásra,amit a 3006,8x57,7x64...már megtettek,de még a felére sem,holott talán a legjobb .30-as cal.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #124 Dátum: 2009. Február 03. - 19:32:00 »

Bocsi!Judit ijjal lőtt bikájáról írtám/jan. 4 ,ha jól emlékszem/

Szia!
Judit bikájával sem volt gond,mert ahogy írta holdnál-hónál jó látási viszonyok között lötte,ijjal,kis távolságról,tehát jól megtudta nézni.
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #125 Dátum: 2009. Február 03. - 21:10:39 »

Csak az a "francos" etika és törvény ne lenne,igaz? Tudom,lopni sem szabad,...Legalább az olyan sokat szidott vadászok tartsuk be amit csak lehet,ezt nem azért mondom,mert la van írva,hanem így is gondolom.Ez olyan dolog,mintha golyóssal lőnéd apróvad vadászaton a rókát,vagy valami hasonló,legalábbis az én szememben.No én le is zártam a témát,kinek a pap kinek a papné.20 év alatt eszembe sem jutott napnyugta után lövöldözni csak rókára és disznóra,de mint tudjuk az más elbírálás alá esik!Remélem többen teszünk így,mint ellenkezőleg!
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #126 Dátum: 2009. Február 04. - 09:26:58 »

Nem azért mert nálunk nincs felhozatal,de Európában sem gyártják a nagyok tömegcikként ,magam részéről semmi baj nincs vele és ebbe a "vitába" talán nem kellene belebonyolódni.Azért zárszóként annyit,hogy nem fogadnék olyan hosszú pályafutásra,amit a 3006,8x57,7x64...már megtettek,de még a felére sem,holott talán a legjobb .30-as cal.
Szervusz!
A Remington most probalkozik valami teljesen uj dologgal. Az otlet a soretes loszerektol jott, ahol kulonbozo erossegu soretes loszereket lehet kiloni ugyanabbol a puskabol. A Remington a 300 RUM kaliberhez harom fajta erossegu loszert gyart. Most mar itthon is lehet kapni ilyen Remington loszert. A puding probaja az eves. Ki fogom probalni az uj loszert es majd megirom mit tapasztaltam, de abban egyetertek veled, hogy ez egyaltalan nem biztos, hogy 100 ev mulva is elo dolog lesz.
Lasd: http://www.remington.com/products/
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #127 Dátum: 2009. Február 04. - 09:31:40 »

Szia Genfi!
Félre értettem,azt hittem Winc.Mag.,de mostmár levettem,hogy últramagnum.Tudom ,hogy itt akadnak lőszer hiányosságok,de az idő ezt is megoldja.Vagy lesz kínálat vagy a süllyesztőben végzi,mint egy-két caliber.A Remingtonnak nincs Nosler Partitionnal szerelt tőlténye,3006-hoz gyártják.Van egy vadász barátom,neki is ez a calibere van,dicséri igaz nem tudom mivel lő,de a bőgő biká sem megy két lépésnél többet el.
Szervusz!
Nosler Partition valoban nincs 300 RUM kaliberben, de van Premier A-frame, ami gyakorlatilag ugyanaz.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2009. Február 04. - 09:39:35 »

Szervusz!
A Remington most probalkozik valami teljesen uj dologgal. Az otlet a soretes loszerektol jott, ahol kulonbozo erossegu soretes loszereket lehet kiloni ugyanabbol a puskabol. A Remington a 300 RUM kaliberhez harom fajta erossegu loszert gyart. Most mar itthon is lehet kapni ilyen Remington loszert. A puding probaja az eves. Ki fogom probalni az uj loszert es majd megirom mit tapasztaltam, de abban egyetertek veled, hogy ez egyaltalan nem biztos, hogy 100 ev mulva is elo dolog lesz.
Lasd: http://www.remington.com/products/

Erről most olvastam én is a Magasles újságban. Érdekes ötlet.

Az A-Frame valóban hasonló a Partitionhoz, csak egy kicsit keményebb, magnumosabb. Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2009. Február 04. - 17:18:32 »

Kérlek Benneteket, hogy a lőszerekről folytatott csevegést a céltopicban folytassátok!

OffTopic
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #130 Dátum: 2009. Február 11. - 16:17:39 »

Sziasztok!

Most lett kész a nov. végén lőtt gombnyársas dámom trófeája:
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #131 Dátum: 2009. Február 11. - 16:25:33 »

Sziasztok!

Most lett kész a nov. végén lőtt gombnyársas dámom trófeája:
Emelem Jó kilövés.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #132 Dátum: 2009. Február 11. - 16:31:32 »

Nem semmi Emelem!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #133 Dátum: 2009. Február 11. - 19:17:36 »

Szia Anti!
Látod nem csak a méret a fontos.Klassz gratulálok ehez a ritka trófeához.Üdv HSanyi
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2009. Február 11. - 19:30:20 »

Anti!
Nagyon szép! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: