Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550416 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1185 Dátum: 2019. Október 22. - 10:22:14 »

Emelem

 Meglepődött
 Igen Taps
Nem a Brájzler volt nekitámasztva?

 Wave

Sajna nem, de küldtem egy SMS-t.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1186 Dátum: 2019. Október 23. - 14:40:19 »

Hansi!
 Igen Emelem
Mindkettő kifogástalan, érett trófea.
Gratula az elejtőknek és a "lövetőknek" is.

Akit érdekel a téma, es bizonytalan a dám kor-meghatározásban lapozzon vissza a Chris által januárban elejtett bikáig,
és hasonlítgassa össze az apró kor-jegyeket a bikákon.
Hátha segít egy kicsit.
Ugyan ezek a perspektívák sem a legjobbak, de a lényeg kb. Látható.
Köszönjük!
Továbbítom a lövetők felé a jókívánságokat. Magam laikus vagyok a dámhoz, bár egyre határozottabb véleményeket merek megfogalmazni.  Ördög
Látva ezeket a nagy bikákat, magam csak anagy és a Kva nagy szempontokat látom...😀
Meg mint gazdaságis a sokezer eurót... Ördög
Szerencse van aki ért is hozzá nálunk. 👍
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1187 Dátum: 2019. Október 24. - 13:37:27 »

Kedden este kiültem egy völgybe, gim bikára. A les egyik oldalán egy letarolt vadföld van amit rendszeresen szórok kukoricával. Lővilágban kijött egy 25-ös konda a szóróra és egy fiatal dám bika. Közben kijött a hegyoldalba a gim rudli az ismert, helyi viszonylatban igen jó, 8+-os bikával. A nagy távolság miatt, lejöttem a lesről hogy elébük vágjak, amitől a konda elugrott, sajnos a gimeket se értem utol. Barátomra várva, visszaültem a lesre. Már, erősen sötétedet amikor visszajött a konda, meglepetésemre a nyeke-nyóka dám bikával. Miután tartom magamat az elhatározásomhoz és nem lövök disznót, nézegettem őket, mig a közeledő autó zajától lassan el nem vonultak. Hajnalba máshova mentem de az estét ugyan ezen a lesen vártam. Jött is a rudli, lőtávon belül a bika is velük volt, csak 20 méterrel fölöttük láttam az agancsát villogni a bokrok takarásában(11. alkalommal szivat meg Rííí). Közben a vadföldel nem foglalkoztam csak a szarvasok elvonulása után néztem rá. Kint volt az ismert konda a dám bikával.
Meggyőződésem hogy ez már nem véletlen, ez a dám a kondával jár.
Találkoztatok már hasonlóval, vagy ő a dám Maugli.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Szabi79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #1188 Dátum: 2019. Október 24. - 13:46:49 »

Gardedám.
Bocsánat, nem tudtam kihagyni.  Stoel
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1189 Dátum: 2019. Október 24. - 14:02:20 »

Gardedám.
Bocsánat, nem tudtam kihagyni.  Stoel
Lófaszt... A nébih titkosügynöke...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1190 Dátum: 2019. Október 24. - 14:36:33 »

Lófaszt... A nébih titkosügynöke...
Valami hasonlóra gondoltam én is. Csak nem tudom eldönteni kit figyel, a disznókat vagy engem?
Vannak vélemények, hogy a különbség csak árnyalatnyi.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1191 Dátum: 2019. Október 24. - 15:04:42 »

 Gézám, még kérdés számodra, hogy kit ellenőriz!?  Természetesen azt ellenőrzi, hogy hányszor szórsz és mennyit. Nyilván messze túl van mindkettő a megengedetten. Számíthatsz retorzióra. Sosem fogja hagyni magát meglövetni. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1192 Dátum: 2019. Október 24. - 17:20:36 »

Kedden este kiültem egy völgybe, gim bikára. A les egyik oldalán egy letarolt vadföld van amit rendszeresen szórok kukoricával. Lővilágban kijött egy 25-ös konda a szóróra és egy fiatal dám bika. Közben kijött a hegyoldalba a gim rudli az ismert, helyi viszonylatban igen jó, 8+-os bikával. A nagy távolság miatt, lejöttem a lesről hogy elébük vágjak, amitől a konda elugrott, sajnos a gimeket se értem utol. Barátomra várva, visszaültem a lesre. Már, erősen sötétedet amikor visszajött a konda, meglepetésemre a nyeke-nyóka dám bikával. Miután tartom magamat az elhatározásomhoz és nem lövök disznót, nézegettem őket, mig a közeledő autó zajától lassan el nem vonultak. Hajnalba máshova mentem de az estét ugyan ezen a lesen vártam. Jött is a rudli, lőtávon belül a bika is velük volt, csak 20 méterrel fölöttük láttam az agancsát villogni a bokrok takarásában(11. alkalommal szivat meg Rííí). Közben a vadföldel nem foglalkoztam csak a szarvasok elvonulása után néztem rá. Kint volt az ismert konda a dám bikával.
Meggyőződésem hogy ez már nem véletlen, ez a dám a kondával jár.
Találkoztatok már hasonlóval, vagy ő a dám Maugli.


Szeintem ez egy ASP kereső ügynök, szaglássza a kocákat, ilyenkor búgás körül... Nyilvá a NÉHIB
 küldte. Fenesem tudja mit vizsgál még?😀😀😀❤👍 Én kikapnám, egészségügyi lelövés címen, biztos, ami nem biztos.... Ördög Ha fexik akkor biztos.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1193 Dátum: 2020. Július 23. - 12:09:49 »

Kedves Fórumtársak!
Dám ügyben a nálam tapasztaltabbak segítségét kérném. Idén lehetőségem van a barcogás elején dámbikára vadászni és szeretném,ha nem a lövedéken múlna a dolog. Jelenleg 8x57IS kaliberben Geco TM lövedékkel szerelt lőszerét használom,ez az összeállítás alkalmas barcogó bika elejtésére vagy keressek valami keményebb lövedékkel szereltet?
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1194 Dátum: 2020. Július 23. - 12:44:24 »

Kedves Fórumtársak!
Dám ügyben a nálam tapasztaltabbak segítségét kérném. Idén lehetőségem van a barcogás elején dámbikára vadászni és szeretném,ha nem a lövedéken múlna a dolog. Jelenleg 8x57IS kaliberben Geco TM lövedékkel szerelt lőszerét használom,ez az összeállítás alkalmas barcogó bika elejtésére vagy keressek valami keményebb lövedékkel szereltet?

Nem fog azon múlni.

Mondom ezt úgy, hogy nem ismerem a szóban forgó lövedéket.
De ha lőttél vele már gímtarvadat, vagy nagyobbacska disznót, és ott jól működött, akkor a dámbikánál se lesz gond.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1195 Dátum: 2020. Július 23. - 13:24:32 »

Kedves Fórumtársak!
Dám ügyben a nálam tapasztaltabbak segítségét kérném. Idén lehetőségem van a barcogás elején dámbikára vadászni és szeretném,ha nem a lövedéken múlna a dolog. Jelenleg 8x57IS kaliberben Geco TM lövedékkel szerelt lőszerét használom,ez az összeállítás alkalmas barcogó bika elejtésére vagy keressek valami keményebb lövedékkel szereltet?


Kilenc éve ezt lövöm 9.3-ból, nekem sosem okozott csalódást. Lőttem vele pár nagy disznót és bőgő bikát is.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1196 Dátum: 2020. Július 23. - 13:46:13 »

Köszönöm!
Sajnos én nem tudtam még kipróbálni gím tarvadon,de egy vadőr barátom amíg meg nem vette a .243sát,addig ezzel a kaliberrel és lőszerrel jó pár gím tarvadat ejtett el (a borjútól kezdve öreg tehénig bezárólag). Én két nagyobb disznót ejtettem el vele,az egyik 90 kg körüli 3. éves kan volt,azt kicsit hátracsúszott találattal,120 méteres halálvágta után találtam meg,a másik egy mázsa körüli koca volt,az helyben maradt a nyaklövéstől. A lövedékről annyit,hogy egy igazi klasszikus SP lövedék,nagy ólomheggyel,tudtommal nem kémiailag kötött,de eddig csak egy esetben szakadt ki az ólom a köpenyből. Valószínűleg kicsit túlkomplikálom a dolgot,de valamiért többet rágódom ezen az októberi vadászaton,mint azon,hogy szeptemberben megnősülök.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1197 Dátum: 2020. Július 23. - 13:47:54 »

Nem fog azon múlni.

Mondom ezt úgy, hogy nem ismerem a szóban forgó lövedéket.
De ha lőttél vele már gímtarvadat, vagy nagyobbacska disznót, és ott jól működött, akkor a dámbikánál se lesz gond.

 Igen  Kacsint

Szívós állatka a dámbika, de azért nem egy T-Rex...  Ördög
8x57-ből szerintem bármilyen "normál" lövedék megfelelő, amit jól visz a puska.
 Bow
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1198 Dátum: 2020. Július 23. - 14:08:23 »

Akkor nem is variálok semmin,mert ezt a lőszert használom már 2 éve,most már kijelenthetem azt,hogy megszoktam.
 Csak inkább kérdezek,mintsem,hogy a saját tapasztalatok hiányában nem megfelelő felszereléssel induljak neki.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1199 Dátum: 2020. Július 23. - 22:54:00 »

Kedves Fórumtársak!
Dám ügyben a nálam tapasztaltabbak segítségét kérném. Idén lehetőségem van a barcogás elején dámbikára vadászni és szeretném,ha nem a lövedéken múlna a dolog. Jelenleg 8x57IS kaliberben Geco TM lövedékkel szerelt lőszerét használom,ez az összeállítás alkalmas barcogó bika elejtésére vagy keressek valami keményebb lövedékkel szereltet?

A lövedék mindegy. A lényeg az,hogy Erdőjáró fórumtársunk ne nyúljon hozzá,csak zsigerelés után. Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: