Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550408 alkalommal)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1155 Dátum: 2019. Január 20. - 13:19:43 »

Emelem
Megkésett Karácsonyi és előrehozott 50. születésnapi ajándék. Vigyorog
Köszönöm a kedves Fórumtársunknak és mindenkinek, aki segített abban,
hogy ez az álom megvalósuljon! Emelem

 Emelem


Drága Cimbora!

Végre nagy sokára elértem oda, hogy tudjak írni is.
Szívből gratulálok a terítékhez és remélem, idővel egy új álom válik majd valóra számodra: amikor a Fiad áll majd egy ilyen, vagy ehhez hasonló teríték mellett levett kalappal és Te ott állsz majd mellette  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1156 Dátum: 2019. Január 20. - 20:57:51 »




Szívből gratulálok a terítékhez és remélem, idővel egy új álom válik majd valóra számodra: amikor a Fiad áll majd egy ilyen, vagy ehhez hasonló teríték mellett levett kalappal és Te ott állsz majd mellette  Emelem

 Emelem
Köszönöm szépen!
Az már az Ő útja lesz.
Nagyon szeretném elkísérni azon az úton, és támogatni mindenben és mindennel, hogy oda is érjen. Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1157 Dátum: 2019. Január 27. - 10:29:48 »

 Emelem
Chris megbízásából... Vigyorog





A többit a kedves Fórumtárstól kell kérdezni! Igen
Ezen a helyen is gratulálok Chris! Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1158 Dátum: 2019. Január 27. - 18:32:50 »


Gratulálok Krisztián!  Emelem

No, akkor mesélj...  Kacsint
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1159 Dátum: 2019. Január 27. - 19:24:34 »

GRATULÁLOK!!! Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1160 Dátum: 2019. Január 27. - 19:47:13 »


   Gratulálok Chris!!  Emelem  Üdv a vadásznak!
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1161 Dátum: 2019. Január 27. - 22:38:15 »

  Emelem
Köszönöm Urak!
Péntek reggeli cserkelés eredménye. Ez lett volna a negyedik év amióta próbálkozom a dámbika terítékre hozatallal. Ez idő alatt nem is láttam bikát, ez az első amire rá tudtam lőni, pedig nem kevésszer faggattam a területet. Nagy élmény volt, nagyon hálás is vagyok a fentieknek.
Lőtáv 150-160m, 300 wm, 13g orix. A lövedék átütötte mindkét lapockát, menekülési táv k.b. 20 m.
Naplózva

Üdv Chris
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #1162 Dátum: 2019. Január 29. - 15:26:09 »


 Gratulálok Chris!  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1163 Dátum: 2019. Január 29. - 17:14:43 »

  Emelem
Köszönöm Urak!
Péntek reggeli cserkelés eredménye. Ez lett volna a negyedik év amióta próbálkozom a dámbika terítékre hozatallal. Ez idő alatt nem is láttam bikát, ez az első amire rá tudtam lőni, pedig nem kevésszer faggattam a területet. Nagy élmény volt, nagyon hálás is vagyok a fentieknek.
Lőtáv 150-160m, 300 wm, 13g orix. A lövedék átütötte mindkét lapockát, menekülési táv k.b. 20 m.
Fogadd elismerésem!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1164 Dátum: 2019. Január 29. - 20:09:18 »


Bocsánat, ha ünneprontó vagyok, de lőhető bika ez?  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1165 Dátum: 2019. Január 30. - 06:07:20 »

Mint vendégvadász az elbírálás nem az én feladatom. Ha a kísérőm azt mondja lőhető, az én dolgom az hogy a véleményét elfogadjam, szerintem.
 Emelem 
Naplózva

Üdv Chris
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1166 Dátum: 2019. Január 30. - 10:02:55 »

Szervusztok.

Elöször is gratulálok Chirs a sikeres vadászathoz.

Másodszor jó lenne Dámhoz értő kollégákkal megvitatni a trófea minösitését .
Én ugy gondolom ,hogy egy idősődő példányt sikerült teritékre hozni (az agancstő eléggé üll a koponyán ill a csipkék is un vissza koptak viszonylag keskeny lapát )
bár sokkal többet ebböl a képböl meg állaőitani nem lehet a súly 2,5-2,7kg taksálnám.

üdv:HSanyi
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1167 Dátum: 2019. Január 30. - 10:19:46 »

Én ugy gondolom ,hogy egy idősődő példányt sikerült teritékre hozni (az agancstő eléggé üll a koponyán ill a csipkék is un vissza koptak viszonylag keskeny lapát )
bár sokkal többet ebböl a képböl meg állaőitani nem lehet a súly 2,5-2,7kg taksálnám.
Sanyi!
Ha megbíznának dámbika vadásztatással, kérlek mondj nemet  Ördög Vigyorog (bocs, nem bírtam kihagyni Stoel)

Ezt a bikát én 4, max. 5 évesnek gondolom abból, ami a képről látszik.
Tipikus gyerek-tekintet, jólfésült szőrzet, barcogási verekedést még nem megélt arcberendezés.
Nagyon jól fejlett szem- és középággal, a lapátélbe belemenő szárvastagsággal.
A kopott csipke egy urbán-legend, azok találták ki, akiknek fogalmuk sem volt a dámbika bírálatáról, de kellett egy olyan támpont,
ami alapján igazolni lehet a hibás elejtéseket.
Van amelyik bika csipkésnek születik, és van amelyik csipkézettség nélkül él 15 évig.
Nem szerencsés egyetlen szögből, pláne fotó alapján dámbikáról sommás véleményt mondani, de ebből a szögből nézve, és
értékelve azt amit mutat, én inkább látnám még pár évig a területen, mint terítéken.
De azt, hogy a kísérő miért mondta ki rá az ítéletet, csak ő tudná megmondani, habár élnék a gyanúval, hogy sok fogalma neki sem volt a bírálatról.
Az elejtőn meg nem számonkérhető a dolog, főleg ha nincsen dámbikás tapasztalata, elvileg azért van mellette a felkent profi, hogy helyette döntsön....és lehetőleg jól.
Ez érzésem szerint most nem sikerült, de Chris élményéből ez ne vonjon el semmit, a vadászat ettől még nagyon szép is lehetett  Emelem

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1168 Dátum: 2019. Január 30. - 10:56:26 »

Szia Csabi.

Tőled elfogadom a kritikát, és nem csak a barátság miatt.
Én ugy gondolom ,hogy egy tapasztalt kollégátol nem szégyen tanulni.
Ez a csipkézetség érdekes,mert akárhány szakkönyv volt a kezemben mindben emlitik a csipkézuetség un "kopását"

üdv:HSanyi
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1169 Dátum: 2019. Január 30. - 11:19:00 »

Az ilyen fiatal, a középkorba hajló dámnál a legnehezebb....
Nyilván jó eséllyel Csabi látta a legtöbbet ezek közül.
 Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: