Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550517 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #105 Dátum: 2009. Február 03. - 12:00:06 »

Szia Genfi !
Szerintem kb 6 év .Üdv HSanyi
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #106 Dátum: 2009. Február 03. - 12:05:15 »

Szia Gomba!
A Dám bika vadászati idénye :érett agancs okt-1 től dec.31ig
                                        selelyt agncs okt1-től-jan 31 ig

Üdv HSanyi
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2009. Február 03. - 12:07:48 »

Szia Gomba!
A Dám bika vadászati idénye :érett agancs okt-1 től dec.31ig
                                        selelyt agncs okt1-től-jan 31 ig

Üdv HSanyi

Sanyi, ha figyelmesebben olvasod, látod, hogy nem a dátummal, hanem az órával van gondja. "18 óra." Kicsit sötét van már talán?!
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #108 Dátum: 2009. Február 03. - 12:19:41 »

Sanyi, ha figyelmesebben olvasod, látod, hogy nem a dátummal, hanem az órával van gondja. "18 óra." Kicsit sötét van már talán?!
Ezt hol olvastátok?
Reggeli cserkelésen lőtte a bikát,amihez gartulálok! Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #109 Dátum: 2009. Február 03. - 12:22:12 »

Ezt hol olvastátok?
Reggeli cserkelésen lőtte a bikát,amihez gartulálok! Wave
Én csak Gomba idézetére válaszoltam Sanyinak.
Azt nem tudom, hogy Ő ezt a 18 órát honnan vette? Vállat von
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #110 Dátum: 2009. Február 03. - 12:27:23 »

Bocsi!Judit ijjal lőtt bikájáról írtám/jan. 4 ,ha jól emlékszem/
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2009. Február 03. - 12:50:17 »

Genfi!  Igen
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #112 Dátum: 2009. Február 03. - 13:36:43 »

Mult heten Somogyorszagban vadasztam.

Jó bika!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #113 Dátum: 2009. Február 03. - 13:53:39 »

Szia Genfi !
Szerintem kb 6 év .Üdv HSanyi
Szervusz!
Koszonom a velemenyedet. A vador nem mert eletkort mondani a bikara. A mi teruletunkon meg nincs dam, igy csak neha talalkozom veluk, nem mernek ez alapjan velemenyt nyilvanitani. Engem az zavart, hogy a bika egeszen fiatal, kanalas bikakkal volt egy csapatban...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #114 Dátum: 2009. Február 03. - 13:59:54 »

Viszont a január végi időpont ellenére nagyon jó színe van.
Ilyenkorra a fiatalabb bikák agancsa már jól ki szokott lúgozódni.
Szervusz!
Ebben tokeletesen igazad van! En is nagyon orultem, hogy milyen szep szine van az agancsnak.
Egymas melle teszek ket kepet. Az elso dam bika harom eve Kecskemet kornyeken kerult teritekre december utolso napjaiban. A masodik dam bika most esett januarban. Van kulonbseg a ket agancs szineben! Az eletben az meg feltunobb, mint a kepeken.


2.98 Kg


2.83 Kg


Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #115 Dátum: 2009. Február 03. - 14:53:38 »

Szia Genfi!
Gratulálok a bikához!Lehet,hogy nem olvastam figyelmesen,de nem tudom,hogy hol vadásztál.Azt,hogy lövetett a hiv.vadász veled selejtbe egy nem selejt dámot arról Te nem tehetsz.A hátsó csipke öblét "betudhatja nőni" még a dám ebben a korban,ha nem lövik ki és olyanok a genetikai és élőhelyi adottságok.Igazán erre a kísérőd tudna választ adni,de,ha a korról nem nyilatkozott akkor "ilyent nem illik" kérdezni.
Mint írtad nálatok nincs dám ezért nem igazán ismered Őket,ez nem gond,ha az embert kisérik.Namármost az ember fizetősbe, vadászni megy és nem vitatkozni.Igazán baj a kilövéssel nincs,jó középkorú bika,ha kritikusnak véled írásomat az nem Neked szól,Te megtettél mindent-hibát nem követtél el..sőt,szereztél egy jó élményt..nekünk is.A vadgazda számol el mindig Diannával,ez nem a vendég dolga!
A rudas erdőbe belőni 200m-re nem gond,hiszen Te nyarast említettél és azt minimum 4X4m hálózatba ültetjük.Milyen lőszerrel vadásztál?Javaslom a Norma Nosler Partition-t,ne félj,ha "bekapja"  nem megy csak egy-két lépést,hiszen a dám nem bírhat többet ki,mint egy150kg-os remete.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #116 Dátum: 2009. Február 03. - 15:27:54 »

Szervusz!
A nyarast ugy ertettem, hogy nyarfas. Valoszinuleg nem fogalmaztam pontosan. Elnezest!
Ez fizetos (Euro), kisert vadaszat volt, igy abban a szerencses helyzetben voltam, hogy nem nekem kellett elbiralni a damot. Vaddisznoval, gim szarvassal, ozzel sokkal tobb tapasztalatom van, mert az van a sajat teruletemen is, ahol mar kozel 30 eve vadaszom. Sajnos dam nincs a Borzsonyben.
A kaliberemhez (300 RUM) nem tudok mas loszert valasztani csak az eredeti Remingtont, mert ezen kivul ilyet csak a Federal gyart es valamikor a Blaser (de a Blaser leallitotta ennek a kalibernek a gyartasat). A Kettner arusit most Federalt. A nyaron bementem a Kettnerhez es kertem egy doboz 300 RUM kaliberu Federal loszert , amire az volt a valasz, hogy ha rendelek egy kartonnal, akkor csak nekem, de hoznak ilyen loszert. Egy karton az 20*10=200 loszer. Egy loszer ara kb 850 Ft, ez osszesen 170'000 Ft, ami szerintem egy loszer kiprobalashoz egy kicsit draga... Igy kenytelen vagyok Remington loszerrel vadaszni.
Ez a "kenytelen" persze tulzas, mert eleg jol viszi a puskam a Remington loszert, es ilyet mindig kapok a vadaszboltban.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #117 Dátum: 2009. Február 03. - 16:09:41 »

Szia Genfi!
Gratulálok a bikához!Lehet,hogy nem olvastam figyelmesen,de nem tudom,hogy hol vadásztál.Azt,hogy lövetett a hiv.vadász veled selejtbe egy nem selejt dámot arról Te nem tehetsz.A hátsó csipke öblét "betudhatja nőni" még a dám ebben a korban,ha nem lövik ki és olyanok a genetikai és élőhelyi adottságok.Igazán erre a kísérőd tudna választ adni,de,ha a korról nem nyilatkozott akkor "ilyent nem illik" kérdezni.
Mint írtad nálatok nincs dám ezért nem igazán ismered Őket,ez nem gond,ha az embert kisérik.Namármost az ember fizetősbe, vadászni megy és nem vitatkozni.Igazán baj a kilövéssel nincs,jó középkorú bika,ha kritikusnak véled írásomat az nem Neked szól,Te megtettél mindent-hibát nem követtél el..sőt,szereztél egy jó élményt..nekünk is.A vadgazda számol el mindig Diannával,ez nem a vendég dolga!
A rudas erdőbe belőni 200m-re nem gond,hiszen Te nyarast említettél és azt minimum 4X4m hálózatba ültetjük.Milyen lőszerrel vadásztál?Javaslom a Norma Nosler Partition-t,ne félj,ha "bekapja"  nem megy csak egy-két lépést,hiszen a dám nem bírhat többet ki,mint egy150kg-os remete.

 Igen
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2009. Február 03. - 16:19:32 »

Szia Genfi!
Gratulálok a bikához!

...


Korrekt! Emelem
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #119 Dátum: 2009. Február 03. - 17:59:31 »

Azért egy-két dámról tudok itt a Börzsönyben,igaz még nincsenek annyian,hogy vadászni lehetne rájuk,de talán később...(Bár az orvvadászat miatt lehet ez a később soha nem fog eljönni.)De pszitt!!!Nem tudtok semmit! Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: