Oldalak: 1 2 3 4 [5]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fürj  (Megtekintve 45635 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #60 Dátum: 2014. Május 04. - 20:49:07 »

Tisztelt Kollégák!
Látom nagyon pang a fürj topik.
Fürjezni lehet Romániában is nem túl drágán. Én a román bihari tájakra szoktam menni mivel ez van közel, meg hát ott van ismeretség. Jól el lehet szórakozni, főleg ha kifogja az ember a vonulás vastagját. Nagyon sportos a vadászata meg ízletes a húsa  Foez. Mindig ott fogyasszuk el mert az országba problémás lenne behozni Tasli


Most hogy mondod Mosolyog
Meg gyerek koromban, elve fogtuk a furjet (akkor meg lehetett). Volt egy kb. 9 negyzetmeteres magyon finom fonalu, zold szinu halom, amit csak rateritettem a novenyzetre. Ellentetes oldalon mintahogy varni lehetett a madarat jol elbujva, elkezdett az ember hivni. - Emlekszem a pity-palaty hangot nagyon nehez volt elethuen utanozni. Valahogy ugy kellett hogy,  mondta is az ember es kozben utogette az alat, okolben fogott kezzel Vigyorog A madar mindig valaszolt, es kozben kozeledett a hivasra, onnan tudta a vadasz hogy mikor van a halo alatt - es akkor csak egy riasztas es mar bele is keveredett a haloba Kacsint
Regi szep idok Sam6
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 873



« Új üzenet #61 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 15:24:50 »

 Emelem
Pitypalatty, .. pitypalatty, cseng  emlékeim között a nyári hajnalok fürjkakas  hívása.
És vártuk, mind minden idény nyitást, az augusztus 15-t. Ugyanis ekkortól volt megengedve az odaáti bihari rónákon a fürjvadászat.
Mivel a kacsák is ettől a dátumtól lőhetők voltak, ment a vajúdás mire menjen a delikvens vadászni. Anno úgy oldottam meg a dilemmát, hogy hajnalban, tarlóhúzáson vártam a hápogó sereget, majd utána, Spitz vizslám társaságában 8-9-ig vallattuk a szomszédos tarlókat fürj reményében. Az volt az igazi, mikor a 5-6 kacsa mellet, a terítéken, ott sorakozott jó néhány fürj is.
Már hetekkel előtte vittük ebünket szaladgálni a tarlóra had szokja meg a talpa, töltöttük az apró sörétes gyengébb töltényeket. És micsoda varázsa volt azoknak a vadászatoknak: a harmatos fanyar illatú tarlón gyors trappból szoborrá meredt kutya elől, berregve felszálló fürj röptét megszakítani egy gyors lövéssel, majd átvenni  a szorgos társtól az apportírozott madárkát….
Régmúlt idők, szép emlékek.
De, odaát, hála a fentieknek, még mindig lőhető a fürj Táncol. És mivel nem olyan messze kel menni, és holnap már augusztus 15, hát legyen fürjvadászat Vadász. Igaz, csak 16-n, de akkor is erste klasse. Na és hol a hómegály?  Hát hol, Margitán, nem is mondom kinél, tudják akik már arra jártak.
Hát ennyit figyelem felkeltés gyanánt, 
Az eredményről? Biztos jól fogjuk érezni magunkat, Piál, erre Lehel a garancia, a teríték nagysága másodlagos tényező.
Beszámoló majd vasárnap

Naplózva

Üdv Chris
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #62 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 00:14:20 »

Emelem
Pitypalatty, .. pitypalatty, cseng  emlékeim között a nyári hajnalok fürjkakas  hívása.





chris!
Koszonom a kepet es a rovid megemlekezest. Igazan nagy hatassal volt ram, leginkabb ami a nosztalgiat illeti Mosolyog
Nekem  manapsag ilyen furjekkel van dolgom:





Angol neve quail, vagy california quail. Ugytudom Magyarorszagon is fellelheto - a tenyesztok volierjeiben! Magyar neve bobitas furj vagy kaliforniai copfosfurj. nagyon szep madar. Egy Baja van hogy nem pitypalattyol Meglepődött
Varom vasarnaprol a beszamolot!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #63 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 13:50:04 »

Pitypalatty, .. pitypalatty, cseng  emlékeim között a nyári hajnalok fürjkakas  hívása.
 
Az eredményről? Biztos jól fogjuk érezni magunkat, Piál, erre Lehel a garancia, a teríték nagysága másodlagos tényező.
Beszámoló majd vasárnap

 Türelmetlen Kedd van... Türelmetlen

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #64 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 22:37:40 »

Biztos túl jól sikerült a vadászatot követő állomás.  Piál
Szépen van fürj idén nálunk is. Hónap végén el is megyek délebbre szomszédolni, ha az égiek is állásukat adják erre. Vadász
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #65 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 22:50:41 »

Biztos túl jól sikerült a vadászatot követő állomás.  Piál
Áááááááá, Lehelnél ez ki van zárva.
Mértékletes szentéletű ember az...és ezt megköveteli a vendégeitől is... Ördög Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2014. Augusztus 20. - 10:50:55 »

Áááááááá, Lehelnél ez ki van zárva.
Mértékletes szentéletű ember az...és ezt megköveteli a vendégeitől is... Ördög Vigyorog



Oda egyszer el kell látogatnom csak a birs pálinkám fogyik  Mosolyog nagyon és üres korsóval nem mehetek az tisztán látszik .   Ördög
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 873



« Új üzenet #67 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 17:22:22 »

 Emelem
Elnézést, de pár óra múlva miután hazaértem, tovább utaztam Zalába és most érkeztem vissza.

Augusztus 15

 Érkezés Margitára késő délután.  Összesen öten vagyunk: vendégem Józsi és neje Katalin, Gyula, itteni vadászkollégám, jómagam Tünde párommal. Józsi most vesz részt először fürjvadászaton, Gyula már régi harcos.
Lehellel a szálláson találkozunk, és miközben megbeszéljük a másnapi haditervet, elkopik egy üveg bitumenes. Egy kiadós estebéd, beszélgetés jó sokáig, majd lefekvés.
Másnap reggel fél hatkor irány a tarlók.
Az időjárás kitűnő, kicsit felhős, lengedező nyugati széllel. Pár falat, meg egy kis szöveg
A kötelező formaságok, majd felsorakozunk: Gyula, Lehel és Frakk nevű vizslája, Kati, Józsi, Tünde, jómagam, majd Lehel kollégája Szabolcs és négylábú segédje.
A vastagon harmatos gazos tarlón percek alatt térdig vizesek vagyunk, de már pattognak a fürge madárkák. Elsőnek Józsi fegyvere szólal meg, de az eredmény még várat magára. A kutyák kutatják a gazost, lassan haladunk, és ismét Józsi előtt röppen több madár. Egy gyors dupla és megvan az első fürj.
Hol a madár?
Megvan
Gratulációk és az öröm hogy a nap végén Józsi nadrágjából kiverjük a port.
Pattognak a madarak, ropognak a puskák, kitűnő a hangulat, de az eredmény lehangoló. Első tarló eredménye Józsinál három, nálam egy, Gyulánál nulla, pedig madár volt bőven. Abban reménykedtem, hogy idővel belejövök, de tévedtem. A nap végére, 15 lövésből két madárral „dicsekedhettem”, Józsi lőtt nyolcat, Gyula egyet se.  Szóval első nap terítéke tíz fürj meg egy avatás, ami jó csípősre sikerült. 
A keresztapa
Aztán jöhetnek a többiek is

Második napra megfogyatkoztunk, Gyulának haza kellet mennie. Az indulás ugyan abban az időben volt, fürjek megint szép számban röppentek berregő szapora szárnycsapással, és az eredmény megint szerényre sikerült: Józsi lőtt négyet, én csak egyet. Összességében két nap alatt lőttünk 15madarat, és párjainkkal együtt nagyon jól éreztük magunkat. Józsinak dicséret hogy első alkalomra sikerült 12 fürjet terítékre hozni. Lehel, köszönjük a kitűnő szervezést, a jó hangulatot, na meg az ízletes sült fürjeket.
Naplózva

Üdv Chris
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #68 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 20:52:51 »

Lehel, köszönjük a kitűnő szervezést, a jó hangulatot, na meg az ízletes sült fürjeket.

Gratulálok, jó vadászat lehetett!  Emelem

Meg sárga is vagyok kicsit, de csak az én hibám, hogy nem tudok kisajtolni két szabad napot egy jó fürjezésre!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #69 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 20:57:24 »

Jó lehetett! Irigyellek.Igen Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #70 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 21:27:39 »

Üdv Chris! Emelem
Irigylésre méltó tartalmas két napotok volt! Igen
Gratulálok! Emelem
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #71 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 23:55:04 »


 Lehel, köszönjük a kitűnő szervezést, a jó hangulatot, na meg az ízletes sült fürjeket.



Gratulalok!
Koszonet a nagyon jo beszamoloert  Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 873



« Új üzenet #72 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 14:08:15 »

 Emelem
Köszönöm Uraim!
Ezek úgy mond helyi fürjek voltak, az igazi egy vonulást kifogni - de akkor is jól kel lőni. Nyihi
 
Naplózva

Üdv Chris
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #73 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 16:56:40 »

Gratulálok!
Időben oda kell puffantani. Jól kiengedve a madarat, mint egy fácánkakasnál, na akkor már igen-igen fel kell kötni az alsóneműt a lövésznek, hogy sikeres legyen. Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 2 3 4 [5]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: