Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 379620 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #645 Dátum: 2010. Január 05. - 09:53:16 »

Az ilyen fejre célzok, pláne 100-ról, osztán lesz belőle valami lövésektől nemem is égnek áll a hajam. Bármi kaliberrel történik.....
Az már más tészta, hogy 80-100 méteren tizenpár centit mellélőni roppant könnyen ment.
Elismerni, hogy hibáztam, az már nem...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #646 Dátum: 2010. Január 05. - 11:39:01 »

Ha valaki megtanulja helyén kezelni ezt a 300wm technikát, hatékony kis műszer az, de ha össze-vissza lövöldöz vele, abból csak a baj van.

Ott a pont!
Bár, ha belegondolok, minek 300wm. Jó kézben, jó csúzli, jó csapágygolóval...  Ördög
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Steve
Vendég
« Új üzenet #647 Dátum: 2010. Január 05. - 12:57:03 »

"Szóval a 30-06 is tudja ABC-vel..."

Na szóval....Ezt Én mondtam.
És, hogy megosszam veled az "élményt", el is mondom, hogy üres nyak lövéssel, a csodával határos módon(!) helyben maradt a serte vad.... Vállat von
Hát most mit mondjak?! Ha nem látom, zsigerelem a vadat nem hiszem el! De láttam, zsigereltem.

"Azt is leírtam hogy közelre és hajtásra jobbnak tartom a 8x57-t."

Ennek szellemében akár a búzában is használhatnád..... Kacsint

"Sorok közti olvasás értelmezés.."
Parancsolj!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #648 Dátum: 2010. Január 05. - 17:24:00 »

No hát jól kialakult itt a vita... Nyihi

Boar egyáltalán nem kóstolt be, hanem éppen a 300WM védelmében szólt egy pár szót.
...de lehetséges, hogy én valamit nagyon nem jól olvastam.  Vállat von

Búza.
8x57IS, 9.3x62 és egészen nyugodtan lehet a gerincvonal alá célozni egy fél arasszal, mert azokat a lassú nehéz magoknak kicsit sem akadály a búzakalász.
Tessék kipróbálni valami célon.

Éppen nemrégiben volt hasonló megtapasztalása ismerősömnek.
30-06-ossal 2 malac (21 és 19 kg) egy lövésre, a 2. disznó túlsó lábában a 30-06-os elakadt.
A másik tapasztalat 8x57IS (27 és 35 kg-os disznók) szépen át mindkettőn, erős fej és nyakcsontokat és belső szervet is érve.
Ugyanaz volt a lövedéktípus, gyártót szándékosan nem írok.

Ettől persze a 30-06-os szerintem kiváló kaliber, egypuskának nem kell ennél jobb semmivel sem.
Pusztán azt akartam éreztetni, hogy a lassú nehéz lövedékek - bármennyire is nem szeretnék ezt a tölténygyárak "kísérletezgetői" elismerni - hatásosabbak, mint a kisebb, gyorsabb lövedékek ha erősebb testű vadról van szó.

Nekem az volt az alapkérdéssel a gondom, hogy vajon miért választ valaki 300WM-ot, ha fedett terepen akar erős csülkös vadra vadászni és nem volt jó a 30-06-os?   Vállat von
Szerintem erre csak Steve magyarázata az egyetlen észérv...mert egyszerűen ez tetszik neki, ilyet akart.
Hát Istenem,legyen ez, de ne kelljen itt meggyőzni minket, hogy az fedett terepen jobb, mint a lassú nehéz lövedék.

...és félre értés ne essék a 300WM nem rossz kaliber (mert szerintem ilyen, hogy "rossz kaliber" nincsen), de a kérdésben feltett feltételeknek nem éppen a legjobb választás.
Mi ezt bátorkodtunk leírni, de a kérdést feltevő olyan badarságokkal érvelt ezek ellen, hogy ezzel nincs mit tenni. (Ugye a "lassú" 9.3x64-es...stb)
Naplózva
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #649 Dátum: 2010. Január 07. - 22:11:52 »

Kedves vadásztársak! Steve , Wetzlar ,Csaba , S. Peti ...!
Köszönöm véleményeteket , és ezuton szeretnék elnézést kérni " heves " irásaimért! Azt hiszem mindenki véleménye tapasztalata nagyon elgondolkodtató és nagyon hasznos! Amiért ezt a kalibert választottam azokat a tulajdonságokat mind leirtatok  és egy kerek kép állt össze belőle! Hogy most már megva a "vas" amit áhitottan nézegettem az ujságban,  lecsillapodtak benne azok az "jól választottam érzések" amik ezen napokon munkálkodtak rajtam! Én előtte 30-06-os kaliberrel vadásztam eredményesen több csülköst leterítve , és azért választottam mert a fenti kaliberre épitve született a 300 WM.Legalább is ami az löedék átmérőt illeti!Közre játszott az is hogy műanyag tusu fergyverm volt és szerettem volna egy igazi mélybarna pisztolyfogásos pofadékos új fegyvert! Nagyon jó érzés legalább is nekem mikor kezembe fogahtom és tudom , hogy  bizhatok benne! Többek között mikor fegyvert v. kalibert választ az ember törekszik a számár megfelelőt választani ez néha nagyon rögös út és lehet nem is figyelünk oda a mások véleményére!( Ez olyan mint mikor az ember házasodik!!!) De ha az áhitott fegyverrel vagy kinn vadászni mindezeket elfelejtem ! Én és a fegyverem tanitjuk egymást egyenlőre de ugy hiszem jól megleszek ezzel a kaliberrel( egyedi erős távcsőszerelék és megfelelő lőszer + a 120 kg-om). Addigis igyekszem megosztani a tapasztalataimat veletek  és az olvasó közösséggel!
Maradok Tisztelettel: VENDI
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #650 Dátum: 2010. Január 08. - 08:38:31 »

No hát jól kialakult itt a vita... Nyihi

Boar egyáltalán nem kóstolt be, hanem éppen a 300WM védelmében szólt egy pár szót.
...de lehetséges, hogy én valamit nagyon nem jól olvastam.  Vállat von

Búza.
8x57IS, 9.3x62 és egészen nyugodtan lehet a gerincvonal alá célozni egy fél arasszal, mert azokat a lassú nehéz magoknak kicsit sem akadály a búzakalász.
Tessék kipróbálni valami célon.

Éppen nemrégiben volt hasonló megtapasztalása ismerősömnek.
30-06-ossal 2 malac (21 és 19 kg) egy lövésre, a 2. disznó túlsó lábában a 30-06-os elakadt.
A másik tapasztalat 8x57IS (27 és 35 kg-os disznók) szépen át mindkettőn, erős fej és nyakcsontokat és belső szervet is érve.
Ugyanaz volt a lövedéktípus, gyártót szándékosan nem írok.

Ettől persze a 30-06-os szerintem kiváló kaliber, egypuskának nem kell ennél jobb semmivel sem.
Pusztán azt akartam éreztetni, hogy a lassú nehéz lövedékek - bármennyire is nem szeretnék ezt a tölténygyárak "kísérletezgetői" elismerni - hatásosabbak, mint a kisebb, gyorsabb lövedékek ha erősebb testű vadról van szó.

Nekem az volt az alapkérdéssel a gondom, hogy vajon miért választ valaki 300WM-ot, ha fedett terepen akar erős csülkös vadra vadászni és nem volt jó a 30-06-os?   Vállat von
Szerintem erre csak Steve magyarázata az egyetlen észérv...mert egyszerűen ez tetszik neki, ilyet akart.
Hát Istenem,legyen ez, de ne kelljen itt meggyőzni minket, hogy az fedett terepen jobb, mint a lassú nehéz lövedék.

...és félre értés ne essék a 300WM nem rossz kaliber (mert szerintem ilyen, hogy "rossz kaliber" nincsen), de a kérdésben feltett feltételeknek nem éppen a legjobb választás.
Mi ezt bátorkodtunk leírni, de a kérdést feltevő olyan badarságokkal érvelt ezek ellen, hogy ezzel nincs mit tenni. (Ugye a "lassú" 9.3x64-es...stb)
Szia!

Ezt nem igazán értem… az baj, hogy a 2. disznót nem ütötte át? Akkor a 8x57 jobb, mint a .30-06? A lőszer típust márkát miért nem nevezed meg ??? ??? Ez nem reklám!
Köszönöm a választ előre is!
BP Emelem


« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 08. - 08:55:06 írta Horrido » Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #651 Dátum: 2010. Január 08. - 10:51:30 »

Kedves vadásztársak! Steve , Wetzlar ,Csaba , S. Peti ...!
Köszönöm véleményeteket , és ezuton szeretnék elnézést kérni " heves " irásaimért! Azt hiszem mindenki véleménye tapasztalata nagyon elgondolkodtató és nagyon hasznos! Amiért ezt a kalibert választottam azokat a tulajdonságokat mind leirtatok  és egy kerek kép állt össze belőle! Hogy most már megva a "vas" amit áhitottan nézegettem az ujságban,  lecsillapodtak benne azok az "jól választottam érzések" amik ezen napokon munkálkodtak rajtam! Én előtte 30-06-os kaliberrel vadásztam eredményesen több csülköst leterítve , és azért választottam mert a fenti kaliberre épitve született a 300 WM.Legalább is ami az löedék átmérőt illeti!Közre játszott az is hogy műanyag tusu fergyverm volt és szerettem volna egy igazi mélybarna pisztolyfogásos pofadékos új fegyvert! Nagyon jó érzés legalább is nekem mikor kezembe fogahtom és tudom , hogy  bizhatok benne! Többek között mikor fegyvert v. kalibert választ az ember törekszik a számár megfelelőt választani ez néha nagyon rögös út és lehet nem is figyelünk oda a mások véleményére!( Ez olyan mint mikor az ember házasodik!!!) De ha az áhitott fegyverrel vagy kinn vadászni mindezeket elfelejtem ! Én és a fegyverem tanitjuk egymást egyenlőre de ugy hiszem jól megleszek ezzel a kaliberrel( egyedi erős távcsőszerelék és megfelelő lőszer + a 120 kg-om). Addigis igyekszem megosztani a tapasztalataimat veletek  és az olvasó közösséggel!


Maradok Tisztelettel: VENDI


Na erről van szó!
 Emelem
Sok szép élmény hozzá és kérjük a beszámolókat...
 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 08. - 10:54:01 írta Voldemort » Naplózva

Üdv End
clint
Vendég
« Új üzenet #652 Dátum: 2010. Január 08. - 10:58:42 »

Üdv. Vásárlás előtt állok. 30-06, 308win vagy 8x57js ez itt a nagy kérdés. Egypuskának szánom, korábban már mindegyik kaliberben volt fegyverem, de nem vagyok egy túl hűséges típus. Közepes lőtudás, max 150-170m-re. Kb. egy forma hatásúnak találtam őket, na de mégis választanom kell, segítsetek érvekkel. Köszi.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #653 Dátum: 2010. Január 08. - 11:05:02 »

Üdv. Vásárlás előtt állok. 30-06, 308win vagy 8x57js ez itt a nagy kérdés. Egypuskának szánom, korábban már mindegyik kaliberben volt fegyverem, de nem vagyok egy túl hűséges típus. Közepes lőtudás, max 150-170m-re. Kb. egy forma hatásúnak találtam őket, na de mégis választanom kell, segítsetek érvekkel. Köszi.
Mindhárom jó. Igen
Csak az döntene nálam, hogy milyen rendszerű puska tetszik, és mihez van a legjobb lőszerválaszték közel, olcsón.
De inkább a puska számítana.

Ez könnyű kérdés volt. Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #654 Dátum: 2010. Január 08. - 11:49:01 »

Üdv. Vásárlás előtt állok. 30-06, 308win vagy 8x57js ez itt a nagy kérdés. Egypuskának szánom, korábban már mindegyik kaliberben volt fegyverem, de nem vagyok egy túl hűséges típus. Közepes lőtudás, max 150-170m-re. Kb. egy forma hatásúnak találtam őket, na de mégis választanom kell, segítsetek érvekkel. Köszi.
Én a "nyócast" venném, de igaza van Petinek, sokat számít a puska maga.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #655 Dátum: 2010. Január 08. - 12:02:44 »

Én még annyit tennék hozzá Peti és Feri hozzászólásához, hogy ha fedett terep akkor  a 8-as, ha nem akkor a kettő kisebb közül bármelyik.
 Bion Wave
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #656 Dátum: 2010. Január 08. - 14:12:46 »

Szia!

Ezt nem igazán értem… az baj, hogy a 2. disznót nem ütötte át? Akkor a 8x57 jobb, mint a .30-06? A lőszer típust márkát miért nem nevezed meg ??? ??? Ez nem reklám!
Köszönöm a választ előre is!
BP Emelem




Petibácsi!

Leírtam mindent érthetően, egyértelműen, ezek után az alábbit kérdezném:

1. Hol írtam, hogy a 8x57-es jobb, mint a 30-06-os?
(Sőt, ajánlanám figyelmedbe a hsz.-om 5. bekezdésének első mondatát!)

Ha leírom a gyártót mivel vagy előrébb???
(Nem arról volt szó, nem az a lényeg, hogy melyik gyártó, hanem, hogy melyik kaliber...egy azon gyártó ugyanazon típusú lövedékével történt a 2 eset. Miért is érdekes a gyártó?)
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #657 Dátum: 2010. Január 08. - 14:13:41 »

Üdv. Vásárlás előtt állok. 30-06, 308win vagy 8x57js ez itt a nagy kérdés. Egypuskának szánom, korábban már mindegyik kaliberben volt fegyverem, de nem vagyok egy túl hűséges típus. Közepes lőtudás, max 150-170m-re. Kb. egy forma hatásúnak találtam őket, na de mégis választanom kell, segítsetek érvekkel. Köszi.

30-06. 12-13 gr-os lövedékkel.
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #658 Dátum: 2010. Január 08. - 14:22:02 »

Én a "nyócast" venném, de igaza van Petinek, sokat számít a puska maga.
308win.-ben Marlin XS7, 8x57Js-ben egy jóképű jugó hadi mauser( 80e acélszerelékkel) Vállat von
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #659 Dátum: 2010. Január 08. - 14:37:52 »

" 8x57Js-ben egy jóképű jugó hadi mauser( 80e acélszerelékkel) "
Ha ennek az M98-nak jó a csöve, és jó állapotban van akkor én nem gondolkoznék.
De én elfogult vagyok, mert nékem is ilyen lehet, csak 06-ban.
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: