Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 379607 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #375 Dátum: 2009. április 18. - 14:26:42 »

Szerintem is érdekesen fog mutatni a diófa agyazással a matt (vízvezeték)cső. Egyébként igazi melóspuska!

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #376 Dátum: 2009. április 18. - 14:27:30 »

Tökéletesen jól választottál, de félek ez a puska fa tusával - a varmint cső miatt - nem lesz szép...
Amiért ez a puska készült, és amiért ilyen, azért tökéletes.
Igazi munkapuska mindennapi kimenetelre, aminek nem számít a trutymó sem.

Szia!
Nem feltétlenül fa tusa kerül rá.  Kacsint
Ezt (majd) azért szeretném lecserélni, mert elég kommersz, kicsit fröcssöntött hatása van, és hozzáér a csőhöz, igy tervezték Vállat von  (ezért sem volt drága), ennek ellenére egy teszt szerint ezzel a tusával is megfelelően pontos.
(ezzel is használható, szoval majd egyszer...a legfontosabb most ugy is a távcső)
A cső kicsit hosszú (66 cm), de vágni könnyebb belőle, mint toldani Mosolyog (meg vastag a varmint miatt, igy persze nem egy kézies, de nekem tetszik)
(Ezt a modellt 50 centis csővel (más agyazással) árulják tactical néven)
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #377 Dátum: 2009. április 18. - 14:31:16 »

"(Ezt a modellt 50 centis csővel (más agyazással) árulják tactical néven)"

Szerintem 100x jobban jártál volna azzal, mint ezzel a baromi hosszú csövő - ezek szerint - tényleg speciálisan varmintra tervezett, meglehetősen "helyigényes" puskával.
...meghát elvesztetted a 308win-re oly jellemző rövid zár előnyeit...pedig egy ilyen csúzli 50 cm-es csővel egy igazán kompakt és mindenes puska lenne.
Ezt a csövet viszont vágatni csak profi emberhez vidd el...én nem vágatnék belőle...inkább visszacserélném!  Ördög
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #378 Dátum: 2009. április 18. - 14:40:06 »

"(Ezt a modellt 50 centis csővel (más agyazással) árulják tactical néven)"

Szerintem 100x jobban jártál volna azzal, mint ezzel a baromi hosszú csövő - ezek szerint - tényleg speciálisan varmintra tervezett, meglehetősen "helyigényes" puskával.
...meghát elvesztetted a 308win-re oly jellemző rövid zár előnyeit...pedig egy ilyen csúzli 50 cm-es csővel egy igazán kompakt és mindenes puska lenne.
Ezt a csövet viszont vágatni csak profi emberhez vidd el...én nem vágatnék belőle...inkább visszacserélném!  Ördög

Nálunk nem láttam árulni ilyet, bár biztos be tudják szerezni. Viszont az drágább is lett volna 50-100 ezerrel. Nem munka puskának vettem, nincs annyi "munkám", szóval nem zavar a hosszú cső, így tetszik.
Többet szeretnék vele lőtérre járni.
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #379 Dátum: 2009. április 18. - 14:54:02 »

hozzáér a csőhöz, igy tervezték Vállat von  (ezért sem volt drága), ennek ellenére egy teszt szerint ezzel a tusával is megfelelően pontos.

Szia Feri!

Az, hogy egy műanyag "nyél" (tusának azért nem nevezném  Vigyorog) hozzáér a csőhöz nem akkora baj, mint hasonlóképpen a fánál. Mivel a műanyag nem vetemedik ezért mindig ugyanakkora erővel fogja nyomni a csövet, tehát nem viszi el a lövést. Max. akkor gáz, ha szétszedik a fegyvert és összeszereléskor nem ugyanolyan erővel lesznek meghúzva a csavarok...
Sok sikert a használatához!  Wave
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #380 Dátum: 2009. április 18. - 15:00:15 »

 
Szia Feri!

Az, hogy egy műanyag "nyél" (tusának azért nem nevezném  Vigyorog) hozzáér a csőhöz nem akkora baj, mint hasonlóképpen a fánál. Mivel a műanyag nem vetemedik ezért mindig ugyanakkora erővel fogja nyomni a csövet, tehát nem viszi el a lövést. Max. akkor gáz, ha szétszedik a fegyvert és összeszereléskor nem ugyanolyan erővel lesznek meghúzva a csavarok...
Sok sikert a használatához!  Wave

Értem, köszi!  Wave
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #381 Dátum: 2009. április 18. - 17:32:52 »

Gratulálok az új puskához!

Ami nekem volt tapasztalatom a varmint csővel, azt megosztanám azért. Mikor csövet cseréltek a zkk-mban, 65 centisre hagyták, és 21 mm volt a csővégnél a külső ámérője. Nem mondom, dög nehéz volt, de jól lőtt, az igaz. Mosolyog Aztán mivel bazi orrnehéz volt, 5 év alatt rájöttem, hogy tulajdonképpen le is lehetne vékonyítani. OOO 80 deka jött le róla, és annyira jó érzés így használni, főleg egy jellegzetes szituációban: erősen sötétedik, hallom, hgy jön valami, mindjárt kiér, persze még nem látom, nem tudom mi az, de nem lehet gatyázni a lövéssel, mert mondjuk 10 méter szabad helyen fog átváltani a vad. NA, ilyenkor ugye ballal fogom a puskát, jobbal a keresőt, és várok. A vad persze megáll a nyiladék szélén, a bal kezem már remeg az erőlködéstől, és amikor nem bírom tovább, leteszem a leskorlátra - óhatatlan apró koppanás - a vad vagy visszaugrik, vagy keresztül a nyiladékon, és én kétszeresre dagadt fejjel, 200-as vérnyomással állok leforrázva... Woest
Szóval 5 év után én levékonyíttattam, és nem bántam meg.

Attól meg ne félj, hogy a műanyag tus el fogja nyomni azt a vastag csövet. Főleg pár év után nem, mikor a feszültségrelaxáció jelensége kialakul. Akkor ugyan hozzáér még majd, de már alig fog rá erőt kifejteni.

Használd egészséggel! Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #382 Dátum: 2009. április 18. - 17:44:45 »

Szia Feri!
Gratulálok az új puskádhoz! Nem értem miért mondják erre a stucnira, hogy hosszú cső? Az enyém 73 centis! Tudod: "Nem baj ha hosszú, csak jó vastag legyen!"  Bion
 Wave
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #383 Dátum: 2009. április 18. - 17:58:21 »

Zolimester, Sanyooo köszönöm!  Wave
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #384 Dátum: 2009. április 18. - 18:35:06 »

A bádog doboz új lakója:
Remington 700 SPS Varmint .308 win. és balkezes Mosolyog

Elősször jön rá a távcső, majd az agyazása kerül cserére (ahogy összejön a máni).  Táncol

Gratulálok, szerintem nagyon jól választottál! Igen
Mikor kiskaliberű puskát kerestem, nekem is képbe került ez a modell 243W kaliberben, csak sajnos pont akkor emelték az árát, így inkább mást vettem.
Érdeklődtem erről a fegyverről, és azt az infót kaptam, hogy a kanadai rendfenntartó erők lövészfegyvere teljesen ugyan ez, csak más tussal, és más elsütéssel. De a cső meg a zár ugyanaz.

Egyébként én úgy tudom, hogy a "Police" és a "Tactical" modellek csöve nem ilyen huzagolású, az nem csak rövidebb, hanem teljesen más cső.
 Remélem majd beszámolsz a tapasztalatokról! Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #385 Dátum: 2009. április 18. - 18:59:05 »

Feri, egy kalappal a használathoz!  Emelem Sok mindenre sikerüljön ráemelned, és amelyik csodás vad elejthető, biztos kézzel sikerüljön a csúzlival meglőnöd!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #386 Dátum: 2009. április 18. - 19:01:32 »

Feri, egy kalappal a használathoz!  Emelem Sok mindenre sikerüljön ráemelned, és amelyik csodás vad elejthető, biztos kézzel sikerüljön a csúzlival meglőnöd!

Köszönöm szépen!  Wave
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #387 Dátum: 2009. április 18. - 21:09:13 »

Biztos jó puska Igen
"A cső kicsit hosszú (66 cm), de vágni könnyebb belőle, mint toldani Mosolyog (meg vastag a varmint miatt, igy persze nem egy kézies, de nekem tetszik)
(Ezt a modellt 50 centis csővel (más agyazással) árulják tactical néven)"
Nem biztos, hogy a rövidebb csőben is annyit fordul a mag mint ebben, szerintem más a huzag emelkedése, lehet....
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #388 Dátum: 2009. április 19. - 15:16:34 »


Most látom csak, gratulálok Feri! Taps Igen
Naplózva

Donkó Ádám
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #389 Dátum: 2009. április 19. - 18:56:10 »

Gratulálok Feri a Remingtonhoz! Emelem
Legyen vele sok szép élményed.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: