Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 372315 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #2070 Dátum: 2018. Január 11. - 09:11:29 »

Szervusztok!  Emelem
Április környékére tervezem első fegyverem beszerzését, s bár már jó ideje olvasom írásaitokat - meg egyébként is - nem egyszerű a döntés. Vállat von Ezért is akarom alaposan végigjárni a témát. Tehát 30.06-ban gondolkodom, és eddig leginkább a CZ (esetleg 550?) volt szemem előtt, de ma kaptam egy új "inputot": Bergara.

Szia!

Habár Bergara még nem volt a kezemben sem, mégis azt mondom, hogy nyugodtan vedd a CZ 550-t.
Az enyém egy 550 lux, szintén 30-06-os. A zárdugattyú mozgása ugyan nem egy Saueré, de ha az lenne, ki venné a Sauert?!  Ördög
Újat, vagy használtat szeretnél?
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #2071 Dátum: 2018. Január 11. - 09:41:31 »

Én az első szerelem, csók, szeretkezés előtt is éreztem "valamit". Pedig azelőtt nem próbáltam egyiket sem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #2072 Dátum: 2018. Január 11. - 11:00:23 »

Én az első szerelem, csók, szeretkezés előtt is éreztem "valamit". Pedig azelőtt nem próbáltam egyiket sem.

 Igen  Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Srácz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #2073 Dátum: 2018. Január 11. - 18:31:41 »

Szia!

Habár Bergara még nem volt a kezemben sem, mégis azt mondom, hogy nyugodtan vedd a CZ 550-t.
Az enyém egy 550 lux, szintén 30-06-os. A zárdugattyú mozgása ugyan nem egy Saueré, de ha az lenne, ki venné a Sauert?!  Ördög
Újat, vagy használtat szeretnél?

 Emelem
Szia András, Mindenki más!
Hát nem gondoltam, hogy ilyen billentyűzet zápor kerekedik a kérdésből  Mosolyog. Köszönöm a hozzászólásokat.
Visszakanyarodva az eredeti kérdésre, úgy látom, a spanyol motyó még nem igazán hódított teret. Semmi jót nem olvastam róla, igaz rosszat sem. Viszont a CZ-t alapvetően senki sem köpködte. Ígyhát egyelőre itt tartok.
Magamról: Bakonyból a Pilisbe elszármazott kutyaütő vagyok. Már lemúltam húsz, sőt negyven is. A szláviát már kinőttem. 12 évesen voltam először vaddisznó hajtáson, nagyapám lapátcsövűvel járta az erdőt, unokabátyám erdőkerületet vezet, hordtam makkot a szóróra, meg tudom különböztetni a krumplit a zsiráftól (ezért egyedül elengednek a piacra Ördög), meg azt is tudom olvasni, hogy merről-merre tipegett az őz, meg ilyenek. Azzal is tisztában vagyok, hogy én sosem nevezhetem magam vadásznak, merhogy attól, hogy valakinek van egy papírja meg csúzlija... szóval nem attól lesz az (egyébként mitől? És akkor minek nevezhetem majd magam?)

Akárhogy is, örülök, hogy szóba álltatok velem. Aztán irány a fehova, bámulni, simogatni, tapogatni, markolászni stb, és várom majd AZT az érzést. Elkapkodni biztosan nem fogom.
Hogy új vagy használt? Egyikhez sem ragaszkodom.

De ha már minden eldőlt, tuti jelentkezem.
 Emelem
Naplózva

Anyám egy bölcs asszony. Egyszer azt mondta: "Édes fiam, az sem mind hülye ám, aki hallgat."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #2074 Dátum: 2018. Január 11. - 18:46:28 »

 Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #2075 Dátum: 2018. Január 11. - 19:52:24 »

okos!!
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2076 Dátum: 2018. Január 11. - 19:59:23 »

Emelem
Szia András, Mindenki más!
Hát nem gondoltam, hogy ilyen billentyűzet zápor kerekedik a kérdésből  Mosolyog. Köszönöm a hozzászólásokat.
Visszakanyarodva az eredeti kérdésre, úgy látom, a spanyol motyó még nem igazán hódított teret. Semmi jót nem olvastam róla, igaz rosszat sem. Viszont a CZ-t alapvetően senki sem köpködte. Ígyhát egyelőre itt tartok.
Magamról: Bakonyból a Pilisbe elszármazott kutyaütő vagyok. Már lemúltam húsz, sőt negyven is. A szláviát már kinőttem. 12 évesen voltam először vaddisznó hajtáson, nagyapám lapátcsövűvel járta az erdőt, unokabátyám erdőkerületet vezet, hordtam makkot a szóróra, meg tudom különböztetni a krumplit a zsiráftól (ezért egyedül elengednek a piacra Ördög), meg azt is tudom olvasni, hogy merről-merre tipegett az őz, meg ilyenek. Azzal is tisztában vagyok, hogy én sosem nevezhetem magam vadásznak, merhogy attól, hogy valakinek van egy papírja meg csúzlija... szóval nem attól lesz az (egyébként mitől? És akkor minek nevezhetem majd magam?).............................
.................... Ha mindez igaz srácnak sem...................

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Srácz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #2077 Dátum: 2018. Január 13. - 19:50:10 »

...na ez az Srácz!...meglásd, jönni fog Neked is az ,,érzés", ha a nekedvaló betyárbútor kerül majd a kezedbe...ahogy jött az ,,érzés" akkor is, amikor Slaviát fogtál, meg amikor 12 évesen elmentél vaddisznót hajtani, meg amikor bogozgattad, hogy merre ment az őzi...de mé' vártál ennyit erre, ha má' ez benned volt születésedtől?...olyan gyorsan szalad ez a qrva élet!... Wave

 Emelem
Nem vártam én, csak hát mindennek eljön az ideje. Most nőttem fel hozzá.  Vigyorog
Naplózva

Anyám egy bölcs asszony. Egyszer azt mondta: "Édes fiam, az sem mind hülye ám, aki hallgat."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2078 Dátum: 2018. Február 18. - 08:21:48 »

Amikor a hülyebogár addig rágja az ember agyát, hogy minden józan érvet félredobva pénzzel megy ki a FeHoVára...
Sajnos olyan ajánlatot kaptam rá, hogy nem tudtam ott hagyni. Otthon is sikerült becsempészni lebukás nélkül.  Nyihi

F.A.I.R Iside Tartaruga Gold 20/76



 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #2079 Dátum: 2018. Február 18. - 08:56:59 »

Kalappal hozzá!
Hogy lehet egy vadászfegyvert Tartarugának elnevezni?  Rííí
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #2080 Dátum: 2018. Február 18. - 09:31:51 »


 Otthon is sikerült becsempészni lebukás nélkül.  Nyihi

F.A.I.R Iside Tartaruga Gold 20/76



 Emelem
Gábor!
Gratulálok az új szekrénylakóhoz! Forgasd sokat és eredményesen!
Azért a becsempészési módot megoszthatnád velünk Vigyorog...akár privátban is.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Srácz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #2081 Dátum: 2018. Február 18. - 11:17:09 »

Emelem
Szia András, Mindenki más!
Hát nem gondoltam, hogy ilyen billentyűzet zápor kerekedik a kérdésből  Mosolyog. Köszönöm a hozzászólásokat.
Visszakanyarodva az eredeti kérdésre, úgy látom, a spanyol motyó még nem igazán hódított teret. Semmi jót nem olvastam róla, igaz rosszat sem. Viszont a CZ-t alapvetően senki sem köpködte. Ígyhát egyelőre itt tartok.
Magamról: Bakonyból a Pilisbe elszármazott kutyaütő vagyok. Már lemúltam húsz, sőt negyven is. A szláviát már kinőttem. 12 évesen voltam először vaddisznó hajtáson, nagyapám lapátcsövűvel járta az erdőt, unokabátyám erdőkerületet vezet, hordtam makkot a szóróra, meg tudom különböztetni a krumplit a zsiráftól (ezért egyedül elengednek a piacra Ördög), meg azt is tudom olvasni, hogy merről-merre tipegett az őz, meg ilyenek. Azzal is tisztában vagyok, hogy én sosem nevezhetem magam vadásznak, merhogy attól, hogy valakinek van egy papírja meg csúzlija... szóval nem attól lesz az (egyébként mitől? És akkor minek nevezhetem majd magam?)

Akárhogy is, örülök, hogy szóba álltatok velem. Aztán irány a fehova, bámulni, simogatni, tapogatni, markolászni stb, és várom majd AZT az érzést. Elkapkodni biztosan nem fogom.
Hogy új vagy használt? Egyikhez sem ragaszkodom.

De ha már minden eldőlt, tuti jelentkezem.
 Emelem
Naplózva

Anyám egy bölcs asszony. Egyszer azt mondta: "Édes fiam, az sem mind hülye ám, aki hallgat."
Srácz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #2082 Dátum: 2018. Február 18. - 19:55:18 »

 Emelem
Üdv a Vadászoknak!

Ahogy nézem, remekül sikerült az előző hozzászólásom: sikerült bemásolnom az utolsót  Taps

No de! Azért ragadtam billentyűt, mert baj van! Kint voltam a fehován, bámultam, kérdeztem, tapogattam, aztán megjött az ÉRZÉS! Csakhogy sem bergara, sem CZ, hanem... M12 Mauser.  Nyami Uhhh!!  Volt mellette egy cetli is, aszittem az a sorozatszáma, de szóltak, hogy hát nem   Meglepődött Na ez a baj.
Ami még érdekes, hogy a származási országában kb. 400€-val occsóbb. Azért pedig már megéri kimenni Münchenbe.
 Valaki megpróbál lebeszélni róla?
Srácz voltam

 Emelem
Naplózva

Anyám egy bölcs asszony. Egyszer azt mondta: "Édes fiam, az sem mind hülye ám, aki hallgat."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2083 Dátum: 2018. Február 18. - 21:57:02 »

...na, az én hozzászólásom meg ,,mégjobban" sikerált. Kécccer' is összejött bemásolni a Tiédbe! Mindegy... Stoel ...a lényeg az előzőekben vala.  Üdv!  Wave


Ez még nem mén tökéletesen !  Ördög   A lényeg hogy figyelj hogy ez [/quote]  után írd a mondanivalódat mert egyébként az idézetbe kerül !     Wave
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2084 Dátum: 2018. Február 18. - 22:10:11 »

...úúúúú!!!...hát izé...jó néz ki!... Igen ...én is vótam' fehován...mos' pénz nékű'  MeCry...na de majd!   Röhög Röhög... nadon szép kis betyárbútort fogtá'! Gratulálok hozzá!  Emelem

Bock párti vagyok, de egy dupla hamarosan szerintem visszatért nekem is a szekrénybe.
Mert az OLYAN elegáns.
Gratulálok, szép darab!
Ugyanakkor nem tudok elvonatkoztatni, és azonnal bevillan egy jó vadászbarátom mondása:
Az egy billentyűs dupla puska olyan, mint az egy csöcsű nő  Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: