Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 379615 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #975 Dátum: 2012. November 19. - 14:48:42 »

Ugye-ugye... Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #976 Dátum: 2012. November 19. - 15:11:00 »

Anti írt már erről a pumpálós golyós puskáról? Kíváncsi lennék a tapasztalataira. Például univerzális puskának való e, vagy milyen finom az elsütése, állítható e...stb?
Emelem
Én ezt a puskát speciális célra, hajtásra "tenyésztettem ki". Számomra ez a tökéletes hajtáspuska - elállóként.
Akár használható lenne általános célra is  Vállat von, a sütése egész jó, de nem gyorsítós és nem állítható.
Holnapra készülök egy fényképes beszámolóval nagyvas ügyben.  Okos
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #977 Dátum: 2012. November 19. - 15:26:00 »

 Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #978 Dátum: 2012. November 19. - 15:58:34 »

Felteszem én is a meggymagköpködőmet Mosolyog Mosolyog , most került rá új távcső és új szerelék!

Santa Barbara 7x64
Meopta Meostar R1r 3-12x56
Komlói fix



 Emelem
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #979 Dátum: 2012. November 19. - 20:45:33 »

Felteszem én is a meggymagköpködőmet Mosolyog Mosolyog , most került rá új távcső és új szerelék!

Santa Barbara 7x64
Meopta Meostar R1r 3-12x56
Komlói fix



 Emelem

Szia!  Emelem

Akkor ezek szerint a Meopta mellett döntöttél, jó szerencsét hozzá, nekem bevált!
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #980 Dátum: 2012. November 20. - 11:02:56 »

Anti írt már erről a pumpálós golyós puskáról? Kíváncsi lennék a tapasztalataira.

Hajtáspuskám:

A történet úgy kezdődött, hogy már régóta fájt a fogam egy előágyszános golyósra. A remington 870 hasonló rendszerű sörétesemet több mint 10 éve használom, és igen megszerettem, meg vagyok vele elégedve. Vettem hozzá huzagolt gyöngygolyó-lövő csövet is disznóhajtásra, de a korlátozott lőtávja miatt elállóként nem váltotta be teljesen a hozzá fűzött reményeket.
Először értelemszerűen a remington palettájáról néztem ki a 7600-as típust. Sajnos normális (számomra) kaliberben nem gyártják, a 30-06 a legnagyobb. Én ragaszkodtam a 9,3-ashoz. Még régebben készítették 35Whelen kaliberben, az végül is megfelelt volna, de használtan olyanhoz hozzájutni Európában szinte lehetetlen, a lőszerválasztékról már nem is beszélve. Tehát mindenképpen csőcserében gondolkoztam. Már majdnem megalkudtam egy használt 30-06 –os Rem.7600-ra amikor egy vadászbolt fegyverállványán megláttam Őt.  Meglepődött
A Browning BPR egyből megfogott. Számomra a remingtonnál szebbnek, finomabb kidolgozásúnak tűnt. (Persze ezt se gyártották „normális” kaliberben, sőt, már utódja a Dualis gyártását is megszüntették.) Hamar besoroltam kisded arzenálomba.
Igy nézett ki, 30-06-os korában, 52cm-es csővel, 2-8x42 Meopta céltávcsővel:


Lőtéren próbálva jól teljesített, a nehezebb lövedékeket szerette jobban. A rövid cső miatt azonban nagyon hangos, és a torkolattűz is hatalmas volt. Egy dám tarvadat lőttem vele terelésben.
Hamarosam meg lett rendelve hozzá a 65cm-es, vastag kontúrú Walther cső. Természetesen Kotroczó László Mesterre bíztam a csőcserét. Közben én a külcsínen dolgoztam és TiN bevonatot kapott ez-az. A komlói kifordítós szereléket lecseréltem Kotroczó féle Weaver sínre és rá szintén Komlói Weaveres gyűrűket raktam, amik TiAlN felületkezelést kaptak. Az eredeti tusagumit felváltotta egy Pachmayr Decelerator, a Meopta céltávcső egy 1,5-6x42-es Kaps-nak adta át a helyét. Közben felmenőim valószínűleg egyfolytában erősen csuklottak, mert a csőcsere még a sokat tapasztalt Mesternek is sok fejtörést, bosszúságot és rengeteg munkát adott. Már a régi cső kivételéhez külön szerszámot kellett gyártania, a többi technikai nehézséggel már nem is untatlak Titeket.
Végre elkészült a mű, amit Laci azzal a megjegyzéssel adott át, hogy egyedi puskám lesz, mert a büdös életbe többet ilyet el nem vállal, annyit szívott vele.
De megérte!
Ilyen lett:


Nem csodálkoznék, ha valakinek jobban tetszene az előtte állapot, de számomra tökéletes lett.
A múlt héten lőttem be, 100m-en tudta a 3cm-es szórásképet. Gyakoroltam vele egy kis futóvadlövést is a lőtéren. Nagyon kézre állónak találtam.
A hétvégén meg végképp bebizonyította létjogosultságát…


Nálam örök kenyere lesz, az biztos!

Aki hasonló rendszerű siklózáras ismétlőben gondolkozik, annak én mégis inkább a Remington7600-ast ajánlom, könnyebb beszerezhetősége miatt (elvileg Browning BPR-ből 3-4 db. van az országban), és az esetleges csőcsere is sokkal könnyebben megoldható annál (utólag már tudjuk…).

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #981 Dátum: 2012. November 20. - 11:45:52 »

A kiglancolt hurkatöltőket nem a Barkács rovatba kellene felrakni?? Stoel  Stoel Ördög (Mondjuk ez a hurkatöltő elő is teremti az alapanyagot,tehát kétségtelenül hatékony. ) Úgy hallom, az Erdélyi Vaddisznók Szövetsége a román kormányhoz fordult menedékjogért,és védetté nyílvánításért-a magyar kormányhoz pedig tiltakozó jegyzéket juttattak el, amikor meghallották,hogy jövőre is mennél... Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #982 Dátum: 2012. November 20. - 12:12:15 »

Na, ez már beszámoló a javából, köszi! Sok szép vadászélményt kívánok vele!
Miért nem gyártják, miért ilyen kevés van az országban, lehet tudni? Előnyös, ha fogásváltás nélkül ismételhet az ember, jobban a célon marad és nem ugrál a céltávcső az egész hóbelevanccal együtt mint más puskánál. (azt hiszem a krieghoff semprio olyan)
Olajos fával még szebb lenne mint lakkozva. Az előagyvégét is megbuheráltattad? Mintha ében berakás lenne, az sem egyszerű meló lehetett...
A szíj nem hiányzik gyaloglás...stb közben? Lövésnék nagy előny, hogy nem aggat. Talán valami oldható kengyellel ....
30-06 ban nekem megfelelne (nem lesz), előtte azzal milyen lő képe volt? Drága puska, ha nem alakíttatja át az ember? Gondolom alapból nem vészes, különben hozzá sem fogsz.
Tárazása? Üres tár ki, tele póttár be?
 Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #983 Dátum: 2012. November 20. - 13:19:29 »

Úgy hallom, az Erdélyi Vaddisznók Szövetsége a román kormányhoz fordult menedékjogért,és védetté nyílvánításért-a magyar kormányhoz pedig tiltakozó jegyzéket juttattak el, amikor meghallották,hogy jövőre is mennél... Röhög

Én idejében szóltam Lehelnek, de nem hallgatott rám (Vadászatok szervezése # 306):
 
Lehel, ezzel befürödtök, most szólok! Anti harmadik éve jön hozzánk vadászni, igencsak vonzza is a vadat, és én még hibázni nem láttam! Úgyhogy neki valami másik tarifát állapítsatok meg veszteséges lesz a dolog!   

 Ördög Ördög Ördög      Stoel Stoel Stoel

Ja, jóslást jó pénzért vállalok!  Vigyorog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #984 Dátum: 2012. November 20. - 13:39:11 »

Hajtáspuskám:






Nálam örök kenyere lesz, az biztos!


 Wave

Az a lényeg hogy neked "kézreáll" !  Igen  Az írásodból is kitűnik hogy a szerencse mellett még lényeges az is hogy "gyakorlás-gyakorlás-gyakorlás" !
Nyilván ez a kaliber az igazi hajtáspuska de azért a 30-06 os nehéz lőszerei is megteszik !  Tudom hogy nagyon ritkán lehet rá szükség de nekem nyílt irányzékkal puska a puska .
Eddig egyszer volt olyan helyzet hogy jobb lett volna a legkisebb ( másfeles ) nagyítás helyett a mechanikai irányzék . Akkor erős fagy volt és apró pelyhekben hordta a szél a havat és kb egy óra múlva annyira áthűlt az optika hogy hiába takartam le azonnal ködös fátyolos volt a látónező. A szemem és arcom párája meg még elhomályosította mikor vállbavettem a fegyvert. Mivel disznóhajtás volt ha akkor van nálam imbuszkulcs le is veszem a fix szerelékkel együtt.  Rííí  " Isteni szerencse" hogy akkor nem jött kézre egy disznó sem pedig az első hajtásban 12 esett a második hajtás délután már csak becsületből lett megtartva a másnapi hajtás pedig a hajtók miatt ( érthető okból ) elmaradt.

Speciel nekem a felső fegyver jobban tetszik !   Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #985 Dátum: 2012. November 20. - 14:09:52 »

Anti  Igen  Taps ! A felsőhöz adtak egy ujjat is ?   Stoel  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #986 Dátum: 2012. November 20. - 14:32:54 »

Na, ez már beszámoló a javából, köszi! Sok szép vadászélményt kívánok vele!
Miért nem gyártják, miért ilyen kevés van az országban, lehet tudni? Előnyös, ha fogásváltás nélkül ismételhet az ember, jobban a célon marad és nem ugrál a céltávcső az egész hóbelevanccal együtt mint más puskánál. (azt hiszem a krieghoff semprio olyan)
Olajos fával még szebb lenne mint lakkozva. Az előagyvégét is megbuheráltattad? Mintha ében berakás lenne, az sem egyszerű meló lehetett...
A szíj nem hiányzik gyaloglás...stb közben? Lövésnék nagy előny, hogy nem aggat. Talán valami oldható kengyellel ....
30-06 ban nekem megfelelne (nem lesz), előtte azzal milyen lő képe volt? Drága puska, ha nem alakíttatja át az ember? Gondolom alapból nem vészes, különben hozzá sem fogsz.
Tárazása? Üres tár ki, tele póttár be?
 Wave

 Emelem
Pontosan nem tudom mi okból, de nagyon rövid ideig gyártották ezt a tipust, talán a '90-es években fejezték be. Utódja a Dualis volt, de azt se készítették túl sokáig. Valószínű a magas gyártási költség és kis kereslet miatt tették félre.
Európában nehéz eladni siklózáras fegyvert, nincs "hagyománya", sokan "tájidegennek" titulálják. A tengerentúlon meg ott vannak az olcsóbb helyi vetélytársai.
Nekem is jobban tetszenek az olajos felületkezelésű agyazások, de hát ez ilyen, tetszik így is, ha lekaparom a lakkot és nekiállok buherálni, lehet, hogy csak rontok rajta. Az előagyvég csak festés, azt én csináltam, a fényképen nem látszik, de vannak hibái. Ha lesz időm azt újra festem.
A szíjkengyel hiányzott, nagyon is. Akartam is rárakni. Az eredeti csövön lévőt nem lehetett átrakni, kicsi is volt. Rendeltem Recknagel félét, de még nem érkezett meg... Türelmetlenül
30-06-ban is jó volt a szóráskép, nem jegyeztem fel pontosan de ~3-4cm körül lehetett 3 lövés 100m-en.  
Alapvetően nem túl drága puska, mivel újban nincs, nehéz mihez hasonlítani, én úgy érzem jó áron vettem (mindennek annyi az ára, amennyiért el hehet adni...).
A tárazása érdekes. A tár lehajtható és kivehető egyszerre, ill. egymás után. Értsd: először a sátorvas előtti gombot kell meghúzni, ekkor lenyílik a tárfenék, majd az így lenyitott tárfenékből lehet kivenni a tárat. Van póttáram is hozzá, de gyakorlatban az vált be, hogy csak lenyitom a tárfeneket és gyorsan belegyömöszölök néhány patront míg a következő konda odaér... Kacsint
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #987 Dátum: 2012. November 20. - 20:05:10 »

Hajtáspuskám:

Igy nézett ki, 30-06-os korában, 52cm-es csővel, 2-8x42 Meopta céltávcsővel:

De megérte!
Ilyen lett:

Nem csodálkoznék, ha valakinek jobban tetszene az előtte állapot, de számomra tökéletes lett.


Szia Anti!

Minden elismerésem, először a topic tárgyához, melyet nagy műgonddal, utána járással, anyagi áldozattal formáltál a saját ízlésed szerint.  Emelem
Valóban jól érezted, lesz, akinek az alap fegyver jobban tetszik, nekem is. Úgy érzem, hogy pont a lényegét vesztette el a fegyver, hiszen nem hosszú célzott lövéseket kell leadni vele, hanem zárt területen, nyiladékokon gyors ismétléseket. Alapból rövid, gondolom könnyebb, gyorsan felkapható fegyver volt, jó egyensúly aránnyal.
Nem akarom keverni a felhasználási módokat, de pont ezért látom célszerűnek az utánkereső fegyvernél, vagy éppen barkácsolásnál jól kezelhető rövid csőhosszt.

Másodszor az utolsó képet tekintve akár rózsaszín is lehetne a fegyver, kis sárga pettyekkel….  Meglepődött Igen Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #988 Dátum: 2012. November 20. - 20:18:28 »

Anti, nagyon jól néz ki, és látom/hallom, igen jól is kezelted Kacsint

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #989 Dátum: 2012. November 20. - 20:20:28 »

Úgy érzem, hogy pont a lényegét vesztette el a fegyver, hiszen nem hosszú célzott lövéseket kell leadni vele, hanem zárt területen, nyiladékokon gyors ismétléseket. Alapból rövid, gondolom könnyebb, gyorsan felkapható fegyver volt, jó egyensúly aránnyal.
Habár alapjában véve teljesen igaz amit írsz, de egy 52 cm-es csőhosszúságú 30-06-osnak annyi értelme van, mint papírlakatot tenni a pin@ra. Kacsint
Valószínűleg erre jöttek rá, amikor elkezdték inkább 308 Win kaliberben csövezni a rövid csövű, .30-as kaliberű hajtás-fegyvereket.
És még így is erősen kell az 52 centis cső mellett keresgetni, hogy olyan lőszerre bukkanj, aminek a töltete kb. 20-30%-ban nem a csőszáj után, plan-air-ben ég el, ami ugyan impozáns fény- és hanghatással jár, de annak megint csak semmi értelme.
A 65 centis hossz már az én ízlésem ellen is való, de ha a tulaj egy hajtásban így is fel tud borogatni egy fél terítékre való turkácsot, akkor lelke rajta Ördög

Én sokáig egy 308-as alsókulcsos Winchester kurtályra pályáztam, aztán csak nem lett belőle semmi.
Pedig több alkalommal láttam "munka közben" egy hajtásos törzsvendégünk kezében és meg kell mondjam, félelmetesen hatékony fegyvernek bizonyult.
Sokkal csendesebb volt, mint az én 45/70-es Marlinom, finomabb működésű és a kivehető középagytár miatt klasszisokkal praktikusabb is Igen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: