Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 374871 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Október 06. - 13:44:39 »

Direkt sütésű, ilyet akartam, mivel az IZS-18-asom is direkt sütésű, így aztán már mindkét golyós "ugyanúgy" sül.
Persze a 8-asé állítható elsütő és igen precízen sikerült beállítani.  Kacsint

Na kérem, pont ilyet keresek én is, hogy ne kelljen gyorsítani és ha a nagy izgalmamban elfelejtem, mint legutóbb a bikánál, akkor is tudjak nyugodtan lőni, ezért keresek én is direkt sütésű, nagyon finomra állítható elsütőt.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Október 06. - 14:31:09 »

Szép lett Wetzlar!
A direkt elsütésűnek mikor mutatkozik meg az előnye?Hajtásban?Vagy úgy általában is?
Üdv.B.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Október 06. - 14:45:15 »

Szép lett Wetzlar!
A direkt elsütésűnek mikor mutatkozik meg az előnye?Hajtásban?Vagy úgy általában is?
Üdv.B.

Bár nem engem kérdeztél, de most nekem is aktuális, hogy válaszoljak.
Tehát hajtásban biztos, hogy előnyösebb, mikor nincs idő gyorsítani, mert jön a konda rendesen.
Viszont cserkelésnél is előnyös lehet, mint pl. az én utolsó cserkelésemkor is az lett volna. Sajnos a hírtelen meglepődésemben elfelejtettem gyorsítani és emiatt belerántottam a lövésbe, aminek az eredménye az lett, hogy egy kormosnyakú, dárdás bikát elhibáztam. Fej a falba Fejbever
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Október 06. - 14:59:43 »

Valaki mondja már meg nálam miért nem jelennek meg pl. a Wetzlar barátom által feltett fotók? Vállat von
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Steve
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Október 06. - 15:01:57 »

A láthatatlanná tévő köpeny miatt.... Nyihi


Egyébként nemtom.... Mosolyog
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Október 06. - 15:02:24 »

Nos íme a "megújult" 8x57-esem.
Kapott egy régóta vágyott suhl-i patentkörmös oldható szereléket, valamint egy igen precízen beállított egybillentyűs elsütőt is, amivel már jól megy a lövés.
Ezen felül egy csodálatos "fekete" színt az új barnításnak köszönhetően - fémrészek fel lettek polírozva barnítás előtt.
No és a tusa is fel lett újítva.
(a fényképek minőségéért elnézést...ennyit tud az öreg masina.)
Íme:

Basszus, de szép.... Igen
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Bandi
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Október 06. - 15:05:09 »

Kösz Zoli
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Október 06. - 15:10:55 »

Direkt sütésű, ilyet akartam, mivel az IZS-18-asom is direkt sütésű, így aztán már mindkét golyós "ugyanúgy" sül.
Persze a 8-asé állítható elsütő és igen precízen sikerült beállítani.  Kacsint

És ezzel ki fogsz menni vadászni is??? Nyihi Bion Bion Bion
Most már tudom miért kelett neked a Izszsisz

Szép lett Igen
Naplózva

Üdv End
Steve
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Október 06. - 15:11:58 »

Nos íme a "megújult" 8x57-esem.
Kapott egy régóta vágyott suhl-i patentkörmös oldható szereléket, valamint egy igen precízen beállított egybillentyűs elsütőt is, amivel már jól megy a lövés.
Ezen felül egy csodálatos "fekete" színt az új barnításnak köszönhetően - fémrészek fel lettek polírozva barnítás előtt.
No és a tusa is fel lett újítva.
(a fényképek minőségéért elnézést...ennyit tud az öreg masina.)
Íme:

Te Roli!

Telek ilyen jól bánik a szekörcével.... Nyihi

Gratula hozzá,és használd egészséggel sokáig! Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Október 06. - 15:12:59 »

Kösz Zoli

Nincs mit! Wave

Persze csak az a direkt sütésű szerkezet jó, amit precízen, finoman be lehet állítani, de nem süti el a fegyvert rázkódáskor vagy kissebb ütéskor, mert csak finom sütésnél lehet főleg szabadkézből pontosan lőni.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Október 07. - 09:10:16 »

Szevasz Bandi!

Megmondom őszintén én megrögzött schneller párti voltam. (és vagyok is)

Mivel 2 golyósom van, így nagyon furcsa volt egyiket a másik után kézbe venni és vadászni vele.
Elsősorban azért rakattam bele a direkt sütést, mert az IZS-18-as sütése is direkt. (meg ugye az nem is állítható, csak finomítható a megengedett határig)
Így mostmár mindkét puskám "ugyanúgy" sül, nincs az, hogy egyik ilyen a másik olyan.
A 8x57-esben egyébként egy gyári Zastava - állítható - direkt elsütő van, igen precízen be lehet hangolni.
Egyébként én is maradtam le már többször is, mert a schnellerrel "vacakoltam."  Mosolyog

Szerintem bármelyik jó, csak hozzá kell szokni.  Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 07. - 09:35:34 írta wetzlar » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Október 07. - 11:04:36 »


Így mostmár mindkét puskám "ugyanúgy" sül, nincs az, hogy egyik ilyen a másik olyan.


Azért reméljük nem... Mosolyog
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Október 07. - 16:04:19 »

Jó néhány évvel ezelőtt én is direkt elsütésű billentyűt tetettem a ZKK-ra. Nekem nem jött be. Akármilyen finom volt is az elsütése (lőlapra szépen oda ment a lövés ahova szántam), vadászati körülmények között mindig belehúztam jócskán a lövésbe. A harmadik disznó totális elhibázása után visszaszereltem. Természetesen ez csak az én hiányosságomból adódott. Jó annak, akit ez nem befolyásol, és megelégedetten használja a direkt elhúzásút. Én kevésszer jutok el hajtásra, nekem jó szolgálatot tesz a gyorsító és a fix távcső szerelék. Ha változnának a lehetőségeim, akkor vennék a meglévő mellé még egy ugyanilyen ZKK-t (jó állapotú használtat) nyilt irányzékkal és testre szabatva hajtásra, direkt billentyűvel. Olcsóbban megúsznám talán, mint a levehető szerelék (megbízható drága fajtát) és prémium varia céltávcső típusú húzós befektetést. (szerintem)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Október 07. - 17:06:58 »

Szevasz Bandi!

Megmondom őszintén én megrögzött schneller párti voltam. (és vagyok is)

Mivel 2 golyósom van, így nagyon furcsa volt egyiket a másik után kézbe venni és vadászni vele.
Elsősorban azért rakattam bele a direkt sütést, mert az IZS-18-as sütése is direkt. (meg ugye az nem is állítható, csak finomítható a megengedett határig)
Így mostmár mindkét puskám "ugyanúgy" sül, nincs az, hogy egyik ilyen a másik olyan.
A 8x57-esben egyébként egy gyári Zastava - állítható - direkt elsütő van, igen precízen be lehet hangolni.
Egyébként én is maradtam le már többször is, mert a schnellerrel "vacakoltam."  Mosolyog

Szerintem bármelyik jó, csak hozzá kell szokni.  Kacsint
Ha igazán megszokja az ember a fegyverét(napi használat),nincs időveszteség a gyorsításkor.Én szinte észre sem veszem mikor gyorsítok.A vad azonosítása után,a fegyver vállhoz emelése közben nyomom előre a steckert.Ha kapásból kell lőnöm,az meg úgyis 20 méteren belül van,oda nem kell a gyorsító.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Október 07. - 18:48:15 »

Szevasz Bandi!

Megmondom őszintén én megrögzött schneller párti voltam. (és vagyok is)

Mivel 2 golyósom van, így nagyon furcsa volt egyiket a másik után kézbe venni és vadászni vele.
Elsősorban azért rakattam bele a direkt sütést, mert az IZS-18-as sütése is direkt. (meg ugye az nem is állítható, csak finomítható a megengedett határig)
Így mostmár mindkét puskám "ugyanúgy" sül, nincs az, hogy egyik ilyen a másik olyan.
A 8x57-esben egyébként egy gyári Zastava - állítható - direkt elsütő van, igen precízen be lehet hangolni.
Egyébként én is maradtam le már többször is, mert a schnellerrel "vacakoltam."  Mosolyog

Szerintem bármelyik jó, csak hozzá kell szokni.  Kacsint
Köszi,üdv!
B.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: