Oldalak: 1 ... 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 157 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 374817 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2250 Dátum: 2019. Január 14. - 15:03:21 »

Ott rohadjon meg az a bogár. Tőlem mostanában nem kap enni az biztos.   Bár láttam az Egun-on egy szép 30-06-os stucnit Stoel Fejvakarás.....



A testvérek Mosolyog
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2251 Dátum: 2019. Január 14. - 15:10:41 »

Hát nem sok(semmi) tapasztalatom van hajtástávcsővel, de nagyon finom kis műszernek látszik. Egyik barátom használ vixen keresőt régóta megelégedéssel, de én mindig azt gondoltam róla, hogy ez valami belépőszintü olcsó silány cucc. A távcső a puskával volt csomagba, a szerelékkel együtt, így megvettem. Nem is különösebben foglalkoztam vele, csak amikor néztem a számláját a távcsőnek ( a garanciapapírral együtt adta az eladó) akkor láttam, hogy ez egy közel 1000 jurós optika.  Csodalk Fácánozni voltunk arra a haverokkal amikor megvettem így ők is ott voltak, rendszeresen hajtásra terelésre járó rutinos öreg rókák. Mindegyiknek prémium hajtástávcsöve van, nézegették, próbálgatták, és egybehangzóan azt mondták, hogy ez egy baromi jó cucc. Nem volt még hajtástávcsövem, de én is nagyon komfortosnak találom. Nincs benne csőlátás, teljes képet látok, tűéles a széleken is. A pereme nem is látszik, tök jól tudnék vele lőni. A kétszemes célzás is megy vele. Nem tudom mennyire lesz lövésálló.
Elöszőr arra gondoltam, hogy eladom de úgy döntöttem veszek egy szerelék felsőt a rendes távcsőnek inkább, és ezt is megtartom.


Köszönöm !
A tapasztalatot későbbre gondoltam .  Az ára alapján középkategóriásnak tűnik és akkor érdemes kipróbálni . Sajna a Steyr hez  elég drága az eredeti szerelék  gondolom az EAW is .  Nekem is nagyon tetszettek a stucni puskák ( volt is ) de a mágneses lámpaszerelék miatt jobbnak tartom a goiserert  . Középkaliberek ( magnumok és spec kaliberek kivételével ) esetében elég is az az 51 centis cső - nekem nem hangos . Még egyik vad se panaszkodott hogy miért nem 30-50 m/s al gyorsabban csapódik be a göbecs . A lesen az autóban meg könnyebb is kezelni a rövid fegyvert . Meg még szebb is .  Ördög Emelem                     ( ui.  Az a bogár csak a gazdaállat halálával rohad meg !)
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2252 Dátum: 2019. Január 14. - 15:53:53 »


Köszönöm !
A tapasztalatot későbbre gondoltam .  Az ára alapján középkategóriásnak tűnik és akkor érdemes kipróbálni . Sajna a Steyr hez  elég drága az eredeti szerelék  gondolom az EAW is .  Nekem is nagyon tetszettek a stucni puskák ( volt is ) de a mágneses lámpaszerelék miatt jobbnak tartom a goiserert  . Középkaliberek ( magnumok és spec kaliberek kivételével ) esetében elég is az az 51 centis cső - nekem nem hangos . Még egyik vad se panaszkodott hogy miért nem 30-50 m/s al gyorsabban csapódik be a göbecs . A lesen az autóban meg könnyebb is kezelni a rövid fegyvert . Meg még szebb is .  Ördög Emelem                     ( ui.  Az a bogár csak a gazdaállat halálával rohad meg !)

A stucni lámpaszereléket már kitalálták. Én rendeltem és tök jó.
http://vadaszauto.hu/termek/magneses-szerelek-stucni/

Nekem sem hangos. A rövid puska sokkal kényelmesebb, kezesebb. Én is ezért mozdúltam el ebbe az irányba. Csináltam egy szekrénykisöprést, a golyósok közűl csak az öreg 30-06-os mausert hagytam meg, és újraterveztem a dolgokat. 9,3-asba is stucnit szerettem volna, de ez olyan állapotban van, hogy nem tudtam kihagyni. Gondoltam faragtatok rá, egy stucni fát, de annyira megtetszett, hogy így marad. Karcsú, könnyű, elegáns.
Naplózva

Jó szelet!
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #2253 Dátum: 2019. Január 14. - 16:13:35 »


Köszönöm !
A tapasztalatot későbbre gondoltam .  Az ára alapján középkategóriásnak tűnik és akkor érdemes kipróbálni . Sajna a Steyr hez  elég drága az eredeti szerelék  gondolom az EAW is .  Nekem is nagyon tetszettek a stucni puskák ( volt is ) de a mágneses lámpaszerelék miatt jobbnak tartom a goiserert  . Középkaliberek ( magnumok és spec kaliberek kivételével ) esetében elég is az az 51 centis cső - nekem nem hangos . Még egyik vad se panaszkodott hogy miért nem 30-50 m/s al gyorsabban csapódik be a göbecs . A lesen az autóban meg könnyebb is kezelni a rövid fegyvert . Meg még szebb is .  Ördög Emelem                     ( ui.  Az a bogár csak a gazdaállat halálával rohad meg !)
Vixen=Delta=Ddoptics  Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2254 Dátum: 2019. Január 14. - 17:17:09 »

Ott rohadjon meg az a bogár. Tőlem mostanában nem kap enni az biztos.   Bár láttam az Egun-on egy szép 30-06-os stucnit Stoel Fejvakarás.....



A testvérek Mosolyog
Gratulálok, szép puskák!
A két tusa hossza közötti eltérés nem zavar?
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2255 Dátum: 2019. Január 14. - 17:19:21 »

Persze lehet hogy csak a kép csalóka!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2256 Dátum: 2019. Január 14. - 17:59:57 »

Gratulálok, szép puskák!
A két tusa hossza közötti eltérés nem zavar?
 Emelem

Köszönöm.
Jól látod. A kép is csal, de egy nagyon picit kell igazítani majd rajta. A 9,3-as picit hosszabb. Vékony öltözetben jó, de vastagon beöltözve már nem. Kb 1,5cm lesz vágva belőle. A csövek egyforma hosszúak, csak a tok mérete nagyobb a 9,3-asnak.
Naplózva

Jó szelet!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2257 Dátum: 2019. Január 16. - 07:18:17 »

Ott rohadjon meg az a bogár. Tőlem mostanában nem kap enni az biztos.   Bár láttam az Egun-on egy szép 30-06-os stucnit Stoel Fejvakarás.....



A testvérek Mosolyog
Biztos, hogy mindkét fegyver alatt a megfelelő lőszer van odakészítve? Amúgy nagyon szépek, gratulálok hozzájuk!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2258 Dátum: 2019. Január 16. - 09:48:55 »

Én is azt néztem, hajtásra a fölső combosabb palackokat táraznám.  Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2259 Dátum: 2019. Január 16. - 13:19:05 »

Biztos, hogy mindkét fegyver alatt a megfelelő lőszer van odakészítve? Amúgy nagyon szépek, gratulálok hozzájuk!

 Vigyorog Valóban. Nem is vettem észre.  Taps Köszönöm!
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2260 Dátum: 2019. Január 16. - 13:22:21 »

Én is azt néztem, hajtásra a fölső combosabb palackokat táraznám.  Vigyorog

Mondasz valamit! Vigyorog Remélem nem járok úgy hogy hajtásra elviszem a 243-as tárat. Azt hiszem néznék mint Noé a harmadik tevére.  Csodalk
Naplózva

Jó szelet!
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #2261 Dátum: 2019. Január 16. - 14:01:05 »

Már nem is bánom. Táncol Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Ezt vettem helyette. Igaz nem stucni, de legalább goiserer. Viszont ez teljesen új állapotban van. De tényleg, mint ha most jött volna ki. 9,3×62 Vadiúj EAW szerelékkel és Vadiúj garanciás Vixen hajtástávcsővel. 2 tárral. Mármost imádom.  Kacsint Jó kis páros lesz a 243-as luxus stucnival.






Igen szép darab, sok szép élményt hozzá!  Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2262 Dátum: 2019. Január 16. - 14:15:10 »

Igen szép darab, sok szép élményt hozzá!  Emelem

Köszönöm! Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2263 Dátum: 2019. December 11. - 09:58:01 »

 Emelem

Említést már tettem róla, de még nem mutattam be:

Hajtáspuska projekt II.:

Remington 7600; kal.: .35 Whelen  Vigyorog Táncol
Egy Docter Aspherical 1,2-5x32 optikát tettem rá.





A patrony saját tőtike 250gr Hunyady SP RN lövedékkel - ezt hasznátam vadászni, + még 250gr Speer Sp -ezt is ugyanoda viszi.







 Szerintem jó barátok leszünk.  Vigyorog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2264 Dátum: 2019. December 11. - 10:32:06 »

Emelem

Említést már tettem róla, de még nem mutattam be:

Hajtáspuska projekt II.:

Remington 7600; kal.: .35 Whelen  Vigyorog Táncol
Egy Docter Aspherical 1,2-5x32 optikát tettem rá.








 Szerintem jó barátok leszünk.  Vigyorog

 Wave


Csak tudnám miért viszed magaddal hajtásra az állófogast ?    Stoel             Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 157 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: