Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 372383 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2100 Dátum: 2018. április 23. - 16:25:05 »

Vegyed csak meg, nem attól leszel  jo/rossz vadász hogy lősz valamit.



Ezt azért nem értem !  Aki valamit se lő az nem lő semmit - akkor mitől vadász ?  ( A puskás ember meg a vizsgát tett az még nem vadász !)
Szerintem talán úgy jobb lenne a mondat hogy  . Nem attól lehetsz jó/rossz vadász hogy lősz vagy nem lősz valamit . Ebből a nem lőni a nehezebb .   
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #2101 Dátum: 2018. április 23. - 16:29:44 »

Egyre gondoltunk csak en szarul fogalmaztam.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Srácz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #2102 Dátum: 2018. április 23. - 18:01:15 »

Egyre gondoltunk csak en szarul fogalmaztam.


 Emelem
Értem mindkettőtök válaszát, és köszönöm.
És igyekszem tenni azért, hogy ne pusztán egy puskás legyek...
 Emelem
Naplózva

Anyám egy bölcs asszony. Egyszer azt mondta: "Édes fiam, az sem mind hülye ám, aki hallgat."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2103 Dátum: 2018. április 23. - 18:06:06 »

Emelem
Értem mindkettőtök válaszát, és köszönöm.
És igyekszem tenni azért, hogy ne pusztán egy puskás legyek...
 Emelem

Vedd meg a puskát, a "Vadász"-ok meg had okoskodjanak!  Röhög
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #2104 Dátum: 2018. április 23. - 21:19:33 »

Én is így gondoltam  Ördög
Ez egy Aya no. 53. Kalibere 16/70. H&H oldallakatos remekmű.
Nem eGunos.

Irhatnál róla bővebben (akár privátban is), hogy hol hogyan mennyiért sikerült hozzájutni.

Egy ilyen oldallakatos Aya hülebogaram nekem is van, igaz, hogy az a lánggal festett oldallakat felé rágcsál...

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #2105 Dátum: 2018. április 23. - 21:56:12 »

Emelem
Na B+!  Türelmetlenül
Akkor most megvegyem első villámló botomat, vagy tök fölösleges?! Vállat von
Und jetzt geht alles in die Hose!
 Woest
Hát higy lesz ebből első disznó? Rííí
https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/itt_a_bejelentes_atlepte_a_magyar_hatart_a_halalos_kor.661100.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
 Emelem


Még nem vetted meg!!!??? Azóta gyalog is megjárhattad volna Münchent és vígan lőhetnéd a disznókat. Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Srácz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #2106 Dátum: 2018. Július 25. - 19:14:46 »

 Emelem
Senki nem mondhatja, hogy elkapkodtam: nem kevés vajúdás után... ami a vállamat húzza... az egy M18-as Mauser .308W. Táncol

Igen, műanyag. Csuda jó és szép az M12, de az elme és a lélek szkandermeccséből ez lett (ja, éppen pénzem sem volt rá...). Nem tudom, Nagyapám mint szólna, bár szerintem ő is örülne. Tuti!
Ha esetleg zöldfülűek is olvassák e sorokat (mármint még nálam is zöldfülűbbek), azt javaslom, hogy
1. Végy kézbe annyi félét, amennyit csak lehet, "és ahol megjön az érzés" (hú, ki is mondta ezt? Kacsint), no abba az irányba kell elindulni.
2. 5 embernél többtől ne kérj tanácsot, hogy mit vegyél. Én már azt hittem, tökön szúrom magam: "annyi pénzért már puskát is vehetnél", "jó az, majd bekopik", és még rengeteg, sokszor egymásnak ellentmondó jótanács. A végén már csudára bepöccentem!

A 2. pontból tanulva én sem adok több tanácsot. Tessék tapogatni! Ördög

A lényeg, hogy egy kellemes darab, jöhet a gyakorlás, szerintem gyorsan össze fogunk szokni.  Vadász

Ja, a fentiek fényében: innentől már csak dicsérni szabad!

 Emelem
Naplózva

Anyám egy bölcs asszony. Egyszer azt mondta: "Édes fiam, az sem mind hülye ám, aki hallgat."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2107 Dátum: 2018. Július 25. - 19:36:22 »

Legyen sok szép élményed vele!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Srácz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #2108 Dátum: 2018. Július 26. - 18:03:19 »

Legyen sok szép élményed vele!

 Emelem
Köszönöm! Legyen úgy!
Naplózva

Anyám egy bölcs asszony. Egyszer azt mondta: "Édes fiam, az sem mind hülye ám, aki hallgat."
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #2109 Dátum: 2018. Július 28. - 14:41:00 »



Az egész úgy kezdődött hogy a disznó elfutott....meg a másik hogy a Swarovski gyárba vékony szálkeresztet raktak a távcsőbe, meg egy nagy pöttyöt a közepébe (első generációs Z6i, utána már korrigálták a csúnya hibájukat) , meg osztán hogy a Heym egy SR 30 puskát túl könnyűre készített, és a hibás lövésre leesett egy kicsi bogár a felettem levő bükkfa ágáról,  ami bemászott a hipotalamus és a gyrus cinkuli agyi tekervényei közé, ezzel ez a kombináció sorsa megpecsételődött   Mosolyog
És mivel minden reggel felkel egy olyan határozott ember akinek ép ez a kombináció az ideális, hamar kapott új gazdát.

Na de mi legyen ?

- nem kellett többet egyeneshúzás tehát jöhetett a klasszikus SR-21
- könnyű puskával nem megy úgy a lövészet mind a nehézzel tehát jöhetett a 60 cm cső és a vastagabb kivitel.
- kaliber olyan kellett hogy a rókától a zergéig, bikáig jó legyen, de ne legyen magnum, így lett végül a 8,5x63 Reb kivitel.
- a távcső pedig mivel sokat kell hajtásban is vadászni vele legyen variábel, mert néha fenn a havasokba 150 fele is el kell nyúlni egy jó kan megszerzése érdekében, meg a zergére is kell. Meg a hajtásban nem szeretem a vékony szálkeresztet mert a vastagabbal sokkal gyorsabban lehet kapáslövést leadni , de ne legyen több ezer euró se így lett a Leupold VX 5 HD 3-12x56.

A sok kommunikálás közben a Heym gyárral úgy volt hogy lesz rajta nyílt irányzék is, de valamiért lemaradt, de majd jövőben talán majd bepótolom .

Szóval most ez van.......


Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2110 Dátum: 2018. Július 28. - 15:29:00 »

 Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2111 Dátum: 2018. Július 29. - 20:04:40 »


Az egész úgy kezdődött hogy a disznó elfutott....meg a másik hogy a Swarovski gyárba vékony szálkeresztet raktak a távcsőbe, meg egy nagy pöttyöt a közepébe (első generációs Z6i, utána már korrigálták a csúnya hibájukat) , meg osztán hogy a Heym egy SR 30 puskát túl könnyűre készített, és a hibás lövésre leesett egy kicsi bogár a felettem levő bükkfa ágáról,  ami bemászott a hipotalamus és a gyrus cinkuli agyi tekervényei közé, ezzel ez a kombináció sorsa megpecsételődött   Mosolyog
És mivel minden reggel felkel egy olyan határozott ember akinek ép ez a kombináció az ideális, hamar kapott új gazdát.

Na de mi legyen ?

- nem kellett többet egyeneshúzás tehát jöhetett a klasszikus SR-21
- könnyű puskával nem megy úgy a lövészet mind a nehézzel tehát jöhetett a 60 cm cső és a vastagabb kivitel.
- kaliber olyan kellett hogy a rókától a zergéig, bikáig jó legyen, de ne legyen magnum, így lett végül a 8,5x63 Reb kivitel.
- a távcső pedig mivel sokat kell hajtásban is vadászni vele legyen variábel, mert néha fenn a havasokba 150 fele is el kell nyúlni egy jó kan megszerzése érdekében, meg a zergére is kell. Meg a hajtásban nem szeretem a vékony szálkeresztet mert a vastagabbal sokkal gyorsabban lehet kapáslövést leadni , de ne legyen több ezer euró se így lett a Leupold VX 5 HD 3-12x56.

A sok kommunikálás közben a Heym gyárral úgy volt hogy lesz rajta nyílt irányzék is, de valamiért lemaradt, de majd jövőben talán majd bepótolom .

Szóval most ez van.......




Megnéztem, hogy mi a túró az a 8,5x63 Reb, hát sokkal okosabb nem lettem, mondjuk van valami fogalmam róla, hogy mit tudhat, úgy gondolom, hogy kb mint a 338-06.
De kíváncsi lennék, hogy miért e mellett döntöttél, az én elképzelésem szerint (habár ez csak feltételezés) elég ritka jószág. Persze, ha töltöd, és egész sok hüvelyed van hozzá, vagy tudsz valamiből otthon újrahúzni, meg van egy fasza matricád, az más, de azt tényleg nem értem, hogy miért választ valaki egy sokkal ritkább kalibert mondjuk, egy, ha nem is minden, de minden harmadik utcasarkon található, nem egy válltörő 338 Winmag helyett, amihez lőszerválaszték is van egy valaggal, nem is olyan szörnyű drága... Vállat von
Vagy ennyire gyűlölt szó a "magnum", hogy bármi más szopás inkább jobb, mint egy nem is olyan erős tucatpatron? Kacsint

Egyébként nagyon szép puska, balesetmentes használatot hozzá!!
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2112 Dátum: 2018. Július 30. - 00:20:25 »

Nem tom Attika, de valamelyik nap mindenki ezzel lüvődözött a lőtéren. Biztosan jó kaliber, mert mindenki eltakarta a céltávcsövét nehezítésképpen ilyen különféle nyomógombos szerkezetekkel és ennek ellenére majdnem eltalálták a célpontnak kitett égő cigicsikket.  Vállat von Röhög
Lóri nem ilyen srác,tudom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2113 Dátum: 2018. Július 30. - 07:24:08 »


Vagy ennyire gyűlölt szó a "magnum", hogy bármi más szopás inkább jobb


   Ördög                   Röhög
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2114 Dátum: 2018. Július 30. - 12:58:40 »

Megnéztem, hogy mi a túró az a 8,5x63 Reb, hát sokkal okosabb nem lettem, mondjuk van valami fogalmam róla, hogy mit tudhat, úgy gondolom, hogy kb mint a 338-06.
De kíváncsi lennék, hogy miért e mellett döntöttél, az én elképzelésem szerint (habár ez csak feltételezés) elég ritka jószág. Persze, ha töltöd, és egész sok hüvelyed van hozzá, vagy tudsz valamiből otthon újrahúzni, meg van egy fasza matricád, az más, de azt tényleg nem értem, hogy miért választ valaki egy sokkal ritkább kalibert mondjuk, egy, ha nem is minden, de minden harmadik utcasarkon található, nem egy válltörő 338 Winmag helyett, amihez lőszerválaszték is van egy valaggal, nem is olyan szörnyű drága... Vállat von
Vagy ennyire gyűlölt szó a "magnum", hogy bármi más szopás inkább jobb, mint egy nem is olyan erős tucatpatron? Kacsint

Egyébként nagyon szép puska, balesetmentes használatot hozzá!!
 Emelem

 Emelem

Mert különlegesség!
Én legalább is pont e miatt szoktam hasonló gyakori kalibereket beszerezni.  Kacsint Vigyorog
Mondjuk én rögtön azzal kalkulálok, hogy tőőőteni fogok hozzá házit.  Vigyorog (Bótba meg egyébként se veszek golyós lőszert.)
Lehet, Lóránd is ebben gondolkozik.  Vállat von
Azért azt elképzelem, amint az ember bemegy egy átlag vadászboltba és 8,5x63Reb lőszert kér... Szerintem a boltos még ott is vakarná, ahol nem viszket... Fejvakarás
 Röhög

 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: