Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 374616 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1920 Dátum: 2017. Március 20. - 11:33:42 »

 Emelem

Már korábban beharangoztam, az újratöltés topikban is említettem, álljon hát itt is a legújabb szerzeményem a puskák terén:

SIG SHR 970 Kal.9,3x62 (mi más lenne) Vigyorog

Hirtelen ötlettől vezérelve csaptam le rá egy szép februári délután. Mosolyog
Illetve az ötletnek volt előzménye: korábban, egy-egy alapos elázást követően mindig gondoltam, hogy be jó is lenne egy esőpuska. Természetesen valami általam kedvelt nagyobbacska kaliberben. Angyal Egy időben keresgéltem is ilyet, de csak a használt fegyverek között. Nagyobb összeget nem akartam rá áldozni, van elég puskám.  Vigyorog
Az eGun-on láttam akkoriban - kb. fél éve - Savage rozsdamentes ismétlőket .338WinMag. kaliberben, amik tetszettek is volna (~5-600 Eur-ért távcsővel) de aztán mégse vettem.
Ezidáig el is hessegettem magamtól a "hülyebogarat" esőpuska tekintetében: Ha veszek még puskát, az csak drilling lesz - gondoltam. - Nagyon tetszik a Blaser DB880 Bockdrilling, szerintem nagyon passzolna a vadászati szokásaimhoz, természetesen csakis 9,3x74R - 22Hornet golyós csövekkel.  Igen
Csak sajnos ez árban más kategória... Előbb-utóbb azért lesz egy ilyenem is, csak nehéz szívvel válok meg a már meglévőktől. De gondolom ez más beutaltnak is ismerős érzés. :Mosolyog
 
Mivel rendszeres látogatója vagyok az eGun oldalnak Stoel, csak megakadt a szemem ezen az SHR-en. "Ennyiért kár lenne otthagyni" felkiáltással licitáltam rá és meg is nyertem.  Táncol
Eredetileg egy - valószínű echte kínai  Vigyorog - RWS felírató hajtástávcső volt rajta, Weavver szereléken.


 
A távcsövet mindenképpen le akartam cserélni, a szerelék maradhatott volna, ha nem koppant volna le az 56-os cső. Tehát vettem egy kicsit magasabb, de minőségi Leupold szereléket.
Hamar meglett a céltávcső is rá, egy 2,5-10x56 Delta Titánium HD. Akciósan lehetett kapni. Nem voltam korábban túl jó véleménnyel erről a márkáról - nem annyira a minősége, sokkal inkább a gusztustalan marketing tevékenység miatt, amit egyes kereskedők a Deltával kapcsolatban végeztek. De be kell látni, hogy ilyen minőségű távcsövet nem lehet, ill. egy talán icipicivel jobbat dupla, tripla áron lehet csak kapni (pl. az összes német "prémium" márka).
Ez a HD széria már teljesen vállalható, kiküszöbölték a korábbi verzió gyerekbetegségét a "csőlátást". Szóval tetszik.  Igen







A puska a várakozásoknak megfelelően műszakilag nagyon jól átgondolt, precíz szerkezet. Vaj-puhán járó, három szemölcsel reteszelő zárdugattyú, háromállású biztosító. A műanyag tus - korábbi ellenérzéseimmel szemben - is nagyon szimpatikus. Valami merev, kemény műanyagból van, nem nyeklik-nyaklik, nem kong, megfelelő recézéssel ellátott a megfogási pontokon. Teljesen lengőcsöves, nem ér hozzá sehol a csőhöz az agy, sőt, még jelentős (ésszerű) erő hatására sem. A tusban a vas elől-hátul külön betét elemekkel van rögzítve.

Akkor jöjjenek a negatívumok:
- Számomra túl rövid (55cm) és túl vékony (16mm a torkolatnál) a cső. Ennek megfelelően a fegyver túl könnyű és az egyensúlya se az általam kedvelt helyen van.
- A tus nekem rövid, vagy két-három cm-el hosszabb lenne az ideális.
- Az "esőpuska fílinget" úgy oldották meg, hogy a cső és a tok valami festést, lakkozást kapott, nem a cső anyaga maga rozsdamentes.
De tulajdonképpen ezekkel együtt tudok élni.
- A lőszert a csőhosszhoz kalkulálva töltöttem.
- Az egyensúlyán segítettem: a előagy belsejében egyébként is meglévő kamrákba 15dkg ólmot ragasztottam.
- A tust szvsz. nem igazán lehet esztétikusan toldani, ráhúzni hátulra meg nem akarok semmit, de a távcsövet ehhez a hosszhoz állítottam be.
Szóval jó lesz ez.  Vigyorog

Ahogy már írtam is, a belövés megtörtént. Nem mintha előre tartottam volna a fegyver visszarúgásától, de mégis csak ez a legkönnyebb, legrövidebb csövű, legrövidebb tusú puskám a nagyok között. A meglepetés itt is pozitív irányból ért, nagyon szépen viselkedik a pusku. Se agresszív visszarúgás, se erős felvágódás nincs. Valamit eltaláltak a SIG-nél a müanyagfröccsöntők.  Igen Ördög

Az éles bevetés még várat magára.  Türelmetlen Lő

 Wave

 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1921 Dátum: 2017. Március 20. - 11:52:38 »

Emelem

Már korábban beharangoztam, az újratöltés topikban is említettem, álljon hát itt is a legújabb szerzeményem a puskák terén:

SIG SHR 970 Kal.9,3x62 (mi más lenne) Vigyorog

Hirtelen ötlettől vezérelve csaptam le rá egy szép februári délután. Mosolyog
Illetve az ötletnek volt előzménye: korábban, egy-egy alapos elázást követően mindig gondoltam, hogy be jó is lenne egy esőpuska. Természetesen valami általam kedvelt nagyobbacska kaliberben. Angyal Egy időben keresgéltem is ilyet, de csak a használt fegyverek között. Nagyobb összeget nem akartam rá áldozni, van elég puskám.  Vigyorog
Az eGun-on láttam akkoriban - kb. fél éve - Savage rozsdamentes ismétlőket .338WinMag. kaliberben, amik tetszettek is volna (~5-600 Eur-ért távcsővel) de aztán mégse vettem.
Ezidáig el is hessegettem magamtól a "hülyebogarat" esőpuska tekintetében: Ha veszek még puskát, az csak drilling lesz - gondoltam. - Nagyon tetszik a Blaser DB880 Bockdrilling, szerintem nagyon passzolna a vadászati szokásaimhoz, természetesen csakis 9,3x74R - 22Hornet golyós csövekkel.  Igen
Csak sajnos ez árban más kategória... Előbb-utóbb azért lesz egy ilyenem is, csak nehéz szívvel válok meg a már meglévőktől. De gondolom ez más beutaltnak is ismerős érzés. :Mosolyog
 
Mivel rendszeres látogatója vagyok az eGun oldalnak Stoel, csak megakadt a szemem ezen az SHR-en. "Ennyiért kár lenne otthagyni" felkiáltással licitáltam rá és meg is nyertem.  Táncol
Eredetileg egy - valószínű echte kínai  Vigyorog - RWS felírató hajtástávcső volt rajta, Weavver szereléken.


 
A távcsövet mindenképpen le akartam cserélni, a szerelék maradhatott volna, ha nem koppant volna le az 56-os cső. Tehát vettem egy kicsit magasabb, de minőségi Leupold szereléket.
Hamar meglett a céltávcső is rá, egy 2,5-10x56 Delta Titánium HD. Akciósan lehetett kapni. Nem voltam korábban túl jó véleménnyel erről a márkáról - nem annyira a minősége, sokkal inkább a gusztustalan marketing tevékenység miatt, amit egyes kereskedők a Deltával kapcsolatban végeztek. De be kell látni, hogy ilyen minőségű távcsövet nem lehet, ill. egy talán icipicivel jobbat dupla, tripla áron lehet csak kapni (pl. az összes német "prémium" márka).
Ez a HD széria már teljesen vállalható, kiküszöbölték a korábbi verzió gyerekbetegségét a "csőlátást". Szóval tetszik.  Igen







A puska a várakozásoknak megfelelően műszakilag nagyon jól átgondolt, precíz szerkezet. Vaj-puhán járó, három szemölcsel reteszelő zárdugattyú, háromállású biztosító. A műanyag tus - korábbi ellenérzéseimmel szemben - is nagyon szimpatikus. Valami merev, kemény műanyagból van, nem nyeklik-nyaklik, nem kong, megfelelő recézéssel ellátott a megfogási pontokon. Teljesen lengőcsöves, nem ér hozzá sehol a csőhöz az agy, sőt, még jelentős (ésszerű) erő hatására sem. A tusban a vas elől-hátul külön betét elemekkel van rögzítve.

Akkor jöjjenek a negatívumok:
- Számomra túl rövid (55cm) és túl vékony (16mm a torkolatnál) a cső. Ennek megfelelően a fegyver túl könnyű és az egyensúlya se az általam kedvelt helyen van.
- A tus nekem rövid, vagy két-három cm-el hosszabb lenne az ideális.
- Az "esőpuska fílinget" úgy oldották meg, hogy a cső és a tok valami festést, lakkozást kapott, nem a cső anyaga maga rozsdamentes.
De tulajdonképpen ezekkel együtt tudok élni.
- A lőszert a csőhosszhoz kalkulálva töltöttem.
- Az egyensúlyán segítettem: a előagy belsejében egyébként is meglévő kamrákba 15dkg ólmot ragasztottam.
- A tust szvsz. nem igazán lehet esztétikusan toldani, ráhúzni hátulra meg nem akarok semmit, de a távcsövet ehhez a hosszhoz állítottam be.
Szóval jó lesz ez.  Vigyorog

Ahogy már írtam is, a belövés megtörtént. Nem mintha előre tartottam volna a fegyver visszarúgásától, de mégis csak ez a legkönnyebb, legrövidebb csövű, legrövidebb tusú puskám a nagyok között. A meglepetés itt is pozitív irányból ért, nagyon szépen viselkedik a pusku. Se agresszív visszarúgás, se erős felvágódás nincs. Valamit eltaláltak a SIG-nél a müanyagfröccsöntők.  Igen Ördög

Az éles bevetés még várat magára.  Türelmetlen Lő

 Wave

 

 Igen Teccik!!! Egy nagy kalappal hozzá!!!

Mintha némi áthallást éreznék a Brajzler és az említett Delta kereskedők marketingje között. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1922 Dátum: 2017. Március 20. - 12:07:17 »

Emelem

Már korábban beharangoztam, az újratöltés topikban is említettem, álljon hát itt is a legújabb szerzeményem a puskák terén:

SIG SHR 970 Kal.9,3x62 (mi más lenne) Vigyorog

 
 Wave

 
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1923 Dátum: 2017. Március 20. - 13:03:55 »

Igen Teccik!!! Egy nagy kalappal hozzá!!!

Mintha némi áthallást éreznék a Brajzler és az említett Delta kereskedők marketingje között. Ördög


Ezt nem teljesen értem...
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1924 Dátum: 2017. Március 20. - 13:47:40 »

Ezt nem teljesen értem...

A napokban volt szó Blaserék rendkívül erőteljes, ámde kevésbé szimpatikus nyomulásáról. Itt véltem felfedezni a hasonlóságot az említett egyes Deltával kereskedők között.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1925 Dátum: 2017. Március 20. - 13:48:52 »

Ezt nem teljesen értem...

Ja,meg valszeg nem vetted észre az eredi szövegben általam pirossal kiemelt mondatot.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1926 Dátum: 2017. Március 20. - 13:52:35 »

Ja,meg valszeg nem vetted észre az eredi szövegben általam pirossal kiemelt mondatot.

De, észrevettem, ezzel nem értettél egyet. De még mindig nem értem, miben hasonlít egy Blaser marketingje egy Deltáéra? Más minőség, más szegmens stb. bár mindkettőt kereskedők árulják. Tényleg nem értem... Fejvakarás
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1927 Dátum: 2017. Március 20. - 14:07:36 »

De, észrevettem, ezzel nem értettél egyet. De még mindig nem értem, miben hasonlít egy Blaser marketingje egy Deltáéra? Más minőség, más szegmens stb. bár mindkettőt kereskedők árulják. Tényleg nem értem... Fejvakarás

Nem baj. Én kiszálltam.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1928 Dátum: 2017. Március 20. - 15:38:29 »

De, észrevettem, ezzel nem értettél egyet. De még mindig nem értem, miben hasonlít egy Blaser marketingje egy Deltáéra? Más minőség, más szegmens stb. bár mindkettőt kereskedők árulják. Tényleg nem értem... Fejvakarás
Fejvakarás
Ti aztán megragadtátok a lényeget.  Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1929 Dátum: 2017. Március 20. - 16:07:53 »

Fejvakarás
Ti aztán megragadtátok a lényeget.  Röhög
A lényeg , hogy f@sza a fegyver!  Igen
 
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1930 Dátum: 2017. Március 20. - 17:55:46 »

A lényeg , hogy f@sza a fegyver!  Igen
 

És k...a jó a szíjjj!  Röhög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1931 Dátum: 2017. Március 20. - 18:40:07 »






- Az "esőpuska fílinget" úgy oldották meg, hogy a cső és a tok valami festést, lakkozást kapott, nem a cső anyaga maga rozsdamentes.
De tulajdonképpen ezekkel együtt tudok élni.


 

- Es mond? Nem tull hosszu a zar karja?
- Hogy a cso anyaga nem rozsdamentes azt is tudtad mar mielott megvetted?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1932 Dátum: 2017. Március 21. - 19:31:14 »


Nagyon tetszik a Blaser DB880 Bockdrilling, szerintem nagyon passzolna a vadászati szokásaimhoz, természetesen csakis 9,3x74R - 22Hornet golyós csövekkel.  Igen
Csak sajnos ez árban más kategória... Előbb-utóbb azért lesz egy ilyenem is




 
Nekem is lesz előbb vagy utóbb egy ilyen vagy egy kisipari remekmű (bakancslista, habár még remélem sok időm van még), ha van ismereted az itteni típusról vagy a többiekről, forrasztott vagy állítható, mekkora szórás elfogadható a csövek között (szerinted),egyéb gyíkjaik??
Köszönettel vadasz75!
 Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1933 Dátum: 2017. Március 21. - 20:36:54 »

- Nagyon tetszik a Blaser DB880 Bockdrilling, szerintem nagyon passzolna a vadászati szokásaimhoz, természetesen csakis 9,3x74R - 22Hornet golyós csövekkel.  Igen


 
Anti, gratula az új lakóhoz! (Majd összehasonlítjuk a 2 műanyag tust.  Kacsint )
A fentebb idézett puskáról már beszélgettünk párszor. Nekem is ez az álmom. A 9,3x74R nálam is alap. De... én a .22Hornet helyett, második golyós csőnek inkább egy 6,5x57R-t fogok választani. A sörétes meg 20-as kaliberű lesz... Most kicsit belelógattam a bilibe, de egy ilyen kombóért talán még a Mausert is hajlandó lennék beáldozni.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1934 Dátum: 2017. Március 21. - 20:44:41 »






Anti! Emelem
Legyen vele sok emlékezetes vadászatod! Igen
A drilling nekem is évekig piszkálta a fantáziámat, de lassan leteszek róla, mert a két vegyescsövű -egyenlőre-elég.
A "bogár" viszont elindult, csak más irányba... Ördög
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: