Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 374316 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1785 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 18:36:52 »

Szerintem meg Herr Velser - amikor bejött hozzá egy hülyebogár-fertőzött vevő - fogott egyet a sarokban heverő M98-as zárszerkezetekből, rakott rá egy timney sport sütést, belecsavarta a kívánt .376 Steyr csövet, meg dobott rá egy fát.  Bow

Az is lehet  Kacsint es olyan jol sikerult - veletlenul - hogy, megert vagy egy parszazas seriat  Wave
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1786 Dátum: 2015. Szeptember 19. - 22:54:19 »

Hát örömteli vigyorral ragadok billentyűzetet.
Új csodabogár költözik a fegyverszekrénybe.



Egy '85 gyártású Voere Titan 2,  9,3*62 kaliberben. 2,5-10*56 sínes Schmidt Bender távcsővel (W-Germany, 1-es képsíkos) oldható EAW szerelékkel.  Bow

Na most jön a gondolati rész, mert ez azért nem ilyen 3 mondatos történet volt...

Sok ember kellett ehhez, kellettek barátok, jó emberek, kedves ismerősök, egy szuper feleség, aki nem chemotoxolja le a hülyebogaraim, így szépen sorjában.


Történt úgy hogy anno meghívott egy kedves barátom vaddisznólesre. Na nem kellett sok ahhoz hogy megkapja lelkem a nagyvadas vadászat. Vadász  De tekintvén, hogy pénzem nem volt akkoriban egy golyós fegyverre, a kedves barátom "eladta" nekem a fegyvert. Neki volt több, így bár szintén hozzá jártam de szinte sajátnak tekintett fegyverrel. Ez egy 9,3-as CZ volt. Első szerelem. el is határoztam, hogy nekem pont ilyen kell. Na persze.... OOO  Röhög Röhög
Nade nem akartam én mindég a barátom által adott lehetőséggel élni ezért aztán szépen lassan a mátyásék gyűltek, gyűltek és megvettem a leendő fegyver szemét egy VXr 3-9*50 Leupoldot.
Hát innen szép nyerni, gondoltam a fegyver könnyen meglesz.
Viszont nem vagyok egy egyszerű természet, és mint a kaleidoszkópban Szinek úgy álltam elő nap mint nap ötletekkel. Ezt minden esetben magammal kellett megvitatnom, emiatt nagyon lassan haladtak a tárgyalások, mert sosem értettem egyet az előzőnapi énemmel...  Röhög
Azonban sikerült körvonalazni a következő feltételeknek:
- 9,3*62 (Egy kaliber mindenek felett...)
- Legyen nyílt irányzék (Osztom Gálus Cs. véleményét, és p_nás hasonlatát)
- Fa agyazás (A fegyver acél és fa)
- "Táras" az jó lenne. (A tárról azt találtam ki hogy az praktikus)
- Nem baj ha nem stucni  Rííí (Stucniszerelem....)
- Oldható szerelék
- Nem legyen 2 "ravaszos" Röhög Röhög OOO

Na így sikerült is leredukálnom a 1000 féle fegyvert több százra. Mosolyog
És itt kell megemlítenem Istenes Anti-t  Emelem aki fertőzés tekintetében, és nagy szív tekintetében sokan ismernek. Mivel egy csúzli lövés távban lakunk ezért merészeltem időpontot kérni, hogy megsasoljam a gyűjteményét. Amellett, hogy jót beszélgettünk, én tanultam és valami apró kis bogár befészkelte a fejembe magát mikor a Voere szépségéről beszéltünk. Addig nem tudtam én sokat (semmit) erről a fegyverről de ha Anti azt mondja, hogy ez egy mestermunka akkor biztosan nem beszél vaktában.
Feljött a szó az egun-ról is és akkor megfogalmaztam, hogy ha törik ha szakad onnét szerzek magamnak gubacshajigálót.
A következő nap (!) találtam az egunon izgatott telefonálgatások után lestipistopiztam.
Aztán a szokásos körök, utalás, papír ide, papír oda, Anti hívogatása (zaklatása? Mosolyog )
Mivel pont volt egy autós berlini utam így épp kapóra jött a fegyver holléte is a bolt is, a kollégám aki bevállalta hogy rakunk egy pár km-es kitérőt is hazafelé jövet.
Waffen Obermeier-nél történt a vásárlás. Bementünk pikk pakk letudtuk a köröket és már robogtunk is haza.

Na este szerelmes boldogsággal elkezdem csőkígyózni, mert a cső biz fontos dolog.



Kaptam a szívinfarktus mikor a csőkilgyó ilyen fehér porzó valamit húzott ki.  Fejvakarás

Gyorsan le is feküdtem, mert ez már sok volt egy napra.

Nade ma már még vagy kétszer kihúzva és brunoxos kendővel kihúzva koszmentes és szép csillogó lett. Kap még majd egy Roblás kiáztatást, tisztítást és utána jöhet a lőlap.

A vásárláskori képekhez képest sokkal szebb állapotban volt.

















Na csak alátámasztani tudom TAL, Anti  által mondottakat, azaz valóban egy csúcs gyártási minőség a fegyver. A zár olyan finoman jár hogy álom. a tus fogása, kialakítása mintha nekem készült volna. Elsütése gyöngés és szeretnivaló.  Vigyorog
Itt jön a dilemma amiben ismét a nálam okosabb szavai igazolódnak be. Én azt gondoltam, hogy majd fajinul felrakom erre a Leupoldot és akkor milyen jó lesz nekem,mert hát ez a smitbender csak egy régebbi darab, pirospötty bla bla bla.
És láss csodát a klasszikus próbát kipróbálom azaz csukott szemmel vállhoz emelem a fegyvert, szem kinyit és nicsak a távcső magasság szerelék mind 100%-os. Fejvakarás  Meglepődött
Szóval most azt találtam ki, hogy a S&B marad, kipróbálom élőben és majd kiadja magát.
Ja igen, az EAW szerelék. Most már tudom miért mondják hogy az a világ f@sza teteje.  Igen Csodaszépen tart, áll rögzül.  Kacsint

Apropó!

Ezt miért köszörülték meg ott?



Hogy mi lesz a Leupoldal?
Lehet kap egy EAW szereléket majd eccer, és olyan leszek mint a diszkósjányok, hogy hol, ezt hol azt. Mosolyog
Láttam Antinál vegyescsövőket, végül is azt is meg tudnám magyarázni magamnak....  :Mosolyog Röhög

Szóval nagy a szerelem.
(Mellesleg azt még elmondhatná valaki tejfölös boldog arcomnak, hogy miként kell a zárt kiszedni, mert eddig még nem tudtam rájönni a kombinációra.  :Mosolyog  )


Köszönöm, a türelmet, és az időd ha idáig jutottál az olvasással Kacsint


 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1787 Dátum: 2015. Szeptember 19. - 23:12:52 »

Hát örömteli vigyorral ragadok billentyűzetet.
Új csodabogár költözik a fegyverszekrénybe.

Szóval nagy a szerelem.
(Mellesleg azt még elmondhatná valaki tejfölös boldog arcomnak, hogy miként kell a zárt kiszedni, mert eddig még nem tudtam rájönni a kombinációra.  :Mosolyog  )


Köszönöm, a türelmet, és az időd ha idáig jutottál az olvasással Kacsint


 Emelem

 Emelem

 Taps Táncol
Örülök, hogy ilyen jól sikerült az utad, és neked is bejött a Titan. Igen

Sikerült már kiszedned a zárdugattyút? - Ravasz hátrahúz... Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1788 Dátum: 2015. Szeptember 19. - 23:18:29 »

Hát örömteli vigyorral ragadok billentyűzetet.
Új csodabogár költözik a fegyverszekrénybe.
 Emelem
Köszönöm, a türelmet, és az időd ha idáig jutottál az olvasással Kacsint
Röhög  Igen
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1789 Dátum: 2015. Szeptember 19. - 23:23:21 »

Anti, nagyon köszi mindent!

A megfelelő erő az ami hiányzott a szétszedéshez.....
Nemhiába, gyengéd vagyok vele még Kacsint

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1790 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 01:42:20 »

Lorka,

nagyszeru fegyver,kaliber,celtavcso! Gratulalok hozza,kivanom hogy sok szep vadaszelmenyed legyen vele!

Udv. Peti  Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1791 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 07:02:17 »

Peti,

Nagyon köszönöm!

 Emelem Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1792 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 14:20:03 »

 Igen Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1793 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 14:27:16 »

Anti, nagyon köszi mindent!

A megfelelő erő az ami hiányzott a szétszedéshez.....
Nemhiába, gyengéd vagyok vele még Kacsint

 Emelem

Nocsak, megszülted a döntést... Vigyorog
Gratulálok hozzá, és a lebonyolításhoz is  Igen
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1794 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 14:31:39 »

Nagyon mutatós és kezes darabnak tűnik. Sok szép vadászélményt kívánok hozzá!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1795 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 15:16:14 »

Nagyon köszönöm mindenkinek.

Nagy a szerelem. Kacsint

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1796 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 17:36:49 »

Az igazi röhej az volt amikor Anti megírta, hogy miként is tudok zárduhgattyút kiemelni.
Már éppen készültem aludni amikor visszafordultam, hogy namondom csak kipróbálom mit rontok el.

Lámpa már le volt oltva csak az éjjeli fény ment, mikor az feleségem kiporoszkált a konyhába inni és felkapcsolta  a villanyt.
Hirteken meglátott engem, ahogy a fegyvert dédelgetem és mustrálom. A szívem majdnem megállt, a frászt hozta rám.

Ő majd bepisilt a röhögéstől, és azt mondta, hogy nem tudja mit csináltam a fegyverrel de szerinte nem vagyok egészséges Nevet:D  Röhög
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1797 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 18:21:27 »

Az igazi röhej az volt amikor Anti megírta, hogy miként is tudok zárduhgattyút kiemelni.
Már éppen készültem aludni amikor visszafordultam, hogy namondom csak kipróbálom mit rontok el.

Lámpa már le volt oltva csak az éjjeli fény ment, mikor az feleségem kiporoszkált a konyhába inni és felkapcsolta  a villanyt.
Hirteken meglátott engem, ahogy a fegyvert dédelgetem és mustrálom. A szívem majdnem megállt, a frászt hozta rám.

Ő majd bepisilt a röhögéstől, és azt mondta, hogy nem tudja mit csináltam a fegyverrel de szerinte nem vagyok egészséges Nevet:D  Röhög


 Röhög  Röhög  Röhög

Nekem heti szinten legalább egyszer elmondja hogy ez már beteges!  Mégis elvisel már több mint 14éve!
Az ilyen asszonyt meg kell becsülni !

van akinél ez már válóok
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1798 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 18:58:49 »

 Röhög Röhög Röhög Szerintem se.... Ördög
 Igen Használd egészséggel!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1799 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 19:21:34 »

Ìgy van ez jól Kacsint

Megértő a drágám Mosolyog
Azt mondta hogy nem zavarja hogy nem nőttem fel Kacsint
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: