Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 374821 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1680 Dátum: 2015. április 05. - 15:24:45 »

Nekem van egy mercury light sörétesem, korongozni használom. Nem hiszem, hogy valaha is tönkremenne a könnyűfém része, pedig nincs kímélve.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1681 Dátum: 2015. április 05. - 15:26:48 »

Nekem van egy mercury light sörétesem, korongozni használom. Nem hiszem, hogy valaha is tönkremenne a könnyűfém része, pedig nincs kímélve.
Nyilván egy 56-os távcsővel korongozol... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1682 Dátum: 2015. április 05. - 15:40:56 »

nem kell mindenkinek megkóstolni a mérgesgombát vagy trippert kapni a Rozitól a faluszélén, elég, ha mások felhívják a figyelmünket a veszélyre.
Röhög
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1683 Dátum: 2015. április 05. - 15:47:07 »

Nyilván egy 56-os távcsővel korongozol... Ördög

A könnyűfém mellett szerettem volna csak érvelni.
Egy koronglövő puska is fokozott igénybevételnek van kitéve.
De egye fene, hozd azt az 56-os távcsövet,  azt szétlővöm.  Ördög
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1684 Dátum: 2015. április 05. - 22:04:34 »

Olyanoktól hallottad, akik használták?

Igen.

Lövés után gyakorlatilag atomjaira hullott a tár.
Ami, mondjuk elég kellemetlen, ha azt látod, hogy körülötted mindenhol disznó áll, kocog, lépeget. Te meg próbálsz valahogy egy szem lőszert belevarázsolni a csőbe.
(Csak gondoljunk bele: nincs tár a puskában - k.rvára nem egyszerű a lőszert belecélozni a töltényűrbe. És akkor még elgémberedett ujjakról, meg az izgalomról, hogy jajistenemottálladisznó-ezaszarmegmostesikszét nem beszéltünk...)
Miközben egy rendes puskával már a harmadik disznó feküdne...

És ez nem egy Rösslerrel és nem egyszer fordult elő.

Emellett egyébként dícsérik, hogy milyen kezes, meg pontos, meg stb.
Nekem nem kéne.
Lehet, hogy sose lenne vele semmi baj, de akkor sem tudnék benne bízni.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kasziba
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1685 Dátum: 2015. április 06. - 14:53:26 »

Sziasztok.

Másik toicban már eldöntöttem hogy 8x57 JS lesz a kaliber, de melyik gyártó fegyverét válasszam? (Cz, zastava, tikka...).
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1686 Dátum: 2015. április 06. - 15:10:04 »

Sziasztok.

Másik toicban már eldöntöttem hogy 8x57 JS lesz a kaliber, de melyik gyártó fegyverét válasszam? (Cz, zastava, tikka...).

Amelyik beszerezhető, amelyik tetszik, amelyik jól kézreáll, úgy érzed egy vagy vele, minőségeben, ár érték arányban neked megfelel, stb., stb  Vigyorog Ja, és még sorolni lehetne pár gyártót...újan, használtan, milyen árkategóriában?
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1687 Dátum: 2015. április 06. - 15:10:53 »

Igen.

Lövés után gyakorlatilag atomjaira hullott a tár.
Ami, mondjuk elég kellemetlen, ha azt látod, hogy körülötted mindenhol disznó áll, kocog, lépeget. Te meg próbálsz valahogy egy szem lőszert belevarázsolni a csőbe.
(Csak gondoljunk bele: nincs tár a puskában - k.rvára nem egyszerű a lőszert belecélozni a töltényűrbe. És akkor még elgémberedett ujjakról, meg az izgalomról, hogy jajistenemottálladisznó-ezaszarmegmostesikszét nem beszéltünk...)
Miközben egy rendes puskával már a harmadik disznó feküdne...

És ez nem egy Rösslerrel és nem egyszer fordult elő.

Emellett egyébként dícsérik, hogy milyen kezes, meg pontos, meg stb.
Nekem nem kéne.
Lehet, hogy sose lenne vele semmi baj, de akkor sem tudnék benne bízni.  Vállat von


Ezt nem is értem , egy lemeztestü , műanyag alju soros tárról beszélünk amit szét szedni is körülményes nem , hogy magától szétessen . Ez komolytalan , az már más kérdés , hogy a tárkioldó az nem a legszerencsésebb kialakítású annál előfordúlhat , hogy a tár kiesik . Volt 3-as és 5.ös táram is és elsem tudom képzelni , hogy ha rendesen össze van rakva (és ha valaki pancserul rakja össze tisztítás után az nem a konstrukció hibája) akkor szét essen . Ezzel szemben precízen és jól kialakított tárról beszélünk ahol a lőszer , a hüvely nyaknál támaszkodik és nem veri el a lövedék ólom hegyét mint a sokat ajnározott T3-as Tikka . Mivel mindkettő volt ezért kimerem jelenteni , hogy a Rössler sokkal komolyabb fegyver mint a Tikka T3 . Az M690/695-tel teljesen egyenrangú , bár a sütése (rücksteckeres) van olyan szintü mint a Steyr-é .

Üdv Én
Naplózva
Kasziba
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1688 Dátum: 2015. április 06. - 16:24:46 »

Amelyik beszerezhető, amelyik tetszik, amelyik jól kézreáll, úgy érzed egy vagy vele, minőségeben, ár érték arányban neked megfelel, stb., stb  Vigyorog Ja, és még sorolni lehetne pár gyártót...újan, használtan, milyen árkategóriában?

Elszállni nem akarok. Azt mondták az optika az legyen nagyon jó (ezt néztem ki: delta 2.5-10x56 titanium). A fegyverre rááldozom ha kell a 350-et (tikka), de ha azt mondjátok hogy a zastava is ugyanolyan jó akkor kár érte 100-al többet kiadni.(csicsa, fafaragás díszítés nem érdekel,szilion tusos lesz az biztos).
Agyon nem fogom használni, sok időm nem lesz kimenni.

Köszönöm

István
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1689 Dátum: 2015. április 06. - 16:37:59 »

Elszállni nem akarok. Azt mondták az optika az legyen nagyon jó (ezt néztem ki: delta 2.5-10x56 titanium). A fegyverre rááldozom ha kell a 350-et (tikka), de ha azt mondjátok hogy a zastava is ugyanolyan jó akkor kár érte 100-al többet kiadni.(csicsa, fafaragás díszítés nem érdekel,szilion tusos lesz az biztos).
Agyon nem fogom használni, sok időm nem lesz kimenni.

Köszönöm

István

Teljesen érthető.
De akkor csak új fegyver jöhet szóba, ugye? Azokat illetően nem vagyok vmi naprakész, de más biztos meg tudja mondani, hogy más gyártmány esetleg szóba jöhetne e még.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1690 Dátum: 2015. április 06. - 16:42:47 »

Óriási szerencse, hogy ez nem 8x57-es volt, mert akkor megint magyarázkodhatnék, hogy "mi a francnak még egy puska?!..."  Stoel  Röhög

http://www.egun.de/market/item.php?id=5361618

Ha már Tikka...de egy kicsit off topic is, bocs.

 Wave
Naplózva
Kasziba
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1691 Dátum: 2015. április 06. - 17:22:36 »

Óriási szerencse, hogy ez nem 8x57-es volt, mert akkor megint magyarázkodhatnék, hogy "mi a francnak még egy puska?!..."  Stoel  Röhög

http://www.egun.de/market/item.php?id=5361618

Ha már Tikka...de egy kicsit off topic is, bocs.

 Wave

Szia.

2napja fedeztem fel ezt a fórumot, nem tudom milyen topicoc voltak. 2 hete van meg a vadászvizsgam és most várom a psyho papírt (remélem átmentem  Vigyorog) és gondolkodok hogy milyen legyen az első puskám. Te személy szerint mit ajánlanál?
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1692 Dátum: 2015. április 06. - 18:08:46 »

Hogy komolyra fordítsuk a topikot: Tegnap hazakerült végre a várt vegyescsövű. Mondjuk számára épp a holtidényben, hiszen a tarvadazást és a rókahívást épp lekéstük, de hát ez van. Nyárig pihenni fog, és majd a tarlókon megmutathatja, mit tud?

Típus: Kettner S2000
Kal: 12/70 - 6,5x57R


Gratulálok a fegyverhez!
Biztos vagyok benne, hogy sok örömed lesz benne. A kaliber csodálatos, bár nem pénztárcakímélő  Mosolyog A fegyver sem rossz, én a nagytestvérét (9,3-as csővel) már közel 20 éve használom. Nem tudok rá rosszat mondani, esetleg a rükstecher állító csavarjára figyelj oda, néha képes kilazulni. De egy kis körömlakk csodát tesz... Kacsint
A "hatfelest" nemrég használom (Ő egy Brno Super), hát nagyon megszerettem. Megfontolt lövész kezében mindenre alkalmas kaliber kis hazánkban, persze korlátokkal. Ha szereti a cső a S&B lőszert akkor nagy szerencséd van, mert elfogadható árú lőszert tusz használni. Ha nem, akkor marad az RWS, Hirtenberger. Furcsa módon az én cseh vegyescsövűm kimondottan sz@rul viszi a hazai muníciót. A nehezebb RWS lövedékekkel meg lukba-lukat képes produkálni... Finnyás, na!  Fejvakarás Utánkeresésnél, meg tényleg jó az a sörétes cső, egy megfelelő göbeccsel. Nekem a kilencessel 50 méteren 5-7 cm eltéréssel rakja 2 órába a megfelelő gyöngygolyót.
Szóval még egyszer gratula, és nagy kalappal az új szerzeményhez! Emelem

Üdv: monti
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1693 Dátum: 2015. április 06. - 20:07:16 »

Szia.

2napja fedeztem fel ezt a fórumot, nem tudom milyen topicoc voltak. 2 hete van meg a vadászvizsgam és most várom a psyho papírt (remélem átmentem  Vigyorog) és gondolkodok hogy milyen legyen az első puskám. Te személy szerint mit ajánlanál?

Van ismerősöm, aki ugyanígy van. Mármint vizsga fronton, időben. A lövészet után hívott, hogy mennyire jó volt, egy gyönyörű Steyr-rel lőtt, mennyire tetszett neki, stb. Kérdeztem, hogy milyen kaliber. Erre: "valami harminchetvenhat?"...Mondom talán 30-06 (376 Styer-t kizártam magamban) Mosolyog

Szóval te már előrébb jársz  Vigyorog
Én nem vennék új puskát, de ez az én agymenésem. 1975-ös a legfiatalabb, 67-es a legöregebb.
A használt az jóval nagyobb körültekintést igényel, és kockázatosabb is, de én akkor is azt vallom, hogy inkább egy nevesebb gyártó (Steyr, Sauer 80, 90)  korosabb fegyvere, mint egy új. És ezzel nem minősíteni akarok egy új CZ-t, Zastavát (Marlin-t, Ruger-t, Remington-t, stb). Azt majd megteszik, akinek van olyan.
Naplózva
Kasziba
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1694 Dátum: 2015. április 06. - 20:12:26 »

Van ismerősöm, aki ugyanígy van. Mármint vizsga fronton, időben. A lövészet után hívott, hogy mennyire jó volt, egy gyönyörű Steyr-rel lőtt, mennyire tetszett neki, stb. Kérdeztem, hogy milyen kaliber. Erre: "valami harminchetvenhat?"...Mondom talán 30-06 (376 Styer-t kizártam magamban) Mosolyog

Szóval te már előrébb jársz  Vigyorog
Én nem vennék új puskát, de ez az én agymenésem. 1975-ös a legfiatalabb, 67-es a legöregebb.
A használt az jóval nagyobb körültekintést igényel, és kockázatosabb is, de én akkor is azt vallom, hogy inkább egy nevesebb gyártó (Steyr, Sauer 80, 90)  korosabb fegyvere, mint egy új. És ezzel nem minősíteni akarok egy új CZ-t, Zastavát (Marlin-t, Ruger-t, Remington-t, stb). Azt majd megteszik, akinek van olyan.

Köszönöm,és a Tikka?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: