Oldalak: 1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 374957 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1500 Dátum: 2014. Január 03. - 21:01:27 »

Talán ezt:

"-Apám ekkora baromságot, hogy a 8x57-est 30-06-os mordályba dugni! ....
-Ja, még, hogy a 30-06-ba tölteni, nemhogy  elsütni!......, habááááár......., elméletileg.........., hmmm...., nyóccorötvenhééét....... Fejvakarás......."

  Nyihi Ördög

Sanszos lehet ez is  Vigyorog Vigyorog
De most már várjuk meg a legautentikusabb forrást, magát a MESTERT, Cheyenne mester tolmácsolásában!  Kacsint Kacsint
 Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1501 Dátum: 2014. Január 04. - 07:40:54 »

............ A képen a "furcsa" hüvely, egy 300 Weatherbyből kilőtt 300 Win Mag lőszer hüvelye......................................
 

Pati!

A fotót tüzetesebben szemügyre véve.., ismét meg győződtem arról.., hogy semmi nemszól semmiről..  :Mosolyog ..

Már.., a Winchester is elkurvult........  Vállat von ..  Ördög  Ördög  Ördög ..    Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1502 Dátum: 2014. Január 04. - 07:55:18 »

Pati!

A fotót tüzetesebben szemügyre véve.., ismét meg győződtem arról.., hogy semmi nemszól semmiről..  :Mosolyog ..

Már.., a Winchester is elkurvult........  Vállat von ..  Ördög  Ördög  Ördög ..    Emelem

Cheyenne, csak annyiról szól, hogy vannak olyan kaliberek, amelyek "kompatibilisek" egymással (a képen két 300-as win mag hüvely látható, amelyből az egyik nem a kaliberhez tartozó fegyverből lett kilőve), ez lehet egyirányú, de kétirányú is, aztán a többi már csak a szerencsén múlik. Megtörténik annyiszor véletlenül is a "csere", hogy nem kell eröltetni. Aztán vagy félreértettelek vagy nem.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1503 Dátum: 2014. Január 04. - 08:23:41 »

Cheyenne, csak annyiról szól, hogy vannak olyan kaliberek, amelyek "kompatibilisek" egymással (a képen két 300-as win mag hüvely látható, amelyből az egyik nem a kaliberhez tartozó fegyverből lett kilőve), ez lehet egyirányú, de kétirányú is, aztán a többi már csak a szerencsén múlik. Megtörténik annyiszor véletlenül is a "csere", hogy nem kell eröltetni. Aztán vagy félreértettelek vagy nem.  Vállat von

      Pati!  Emelem

Tökéletesen egyetértek Veled.  Igen

Amit hozzátennék, a következő :

Sokunknak nem adatik meg, hogy személyesen is megismerjük egymást.......
Ezért, nem árt tudni.., hogy egy írásnál, minden szónak, írásjelnek, "szmájlinak" óriási jelentősége van..

Szerintem, nem alakult volna ki ez a feszültség , amennyiben radom1 kartács, megtanult volna óvatosabban,
pontosabban fogalmazni..     

Mivel, ITT.., nemelég, a puszta szakmai, elméleti tudás..  Ördög ..   Emelem

Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1504 Dátum: 2014. Január 04. - 09:22:26 »

      Pati!  Emelem

Tökéletesen egyetértek Veled.  Igen

Amit hozzátennék, a következő :

Sokunknak nem adatik meg, hogy személyesen is megismerjük egymást.......
Ezért, nem árt tudni.., hogy egy írásnál, minden szónak, írásjelnek, "szmájlinak" óriási jelentősége van..

Szerintem, nem alakult volna ki ez a feszültség , amennyiben radom1 kartács, megtanult volna óvatosabban,
pontosabban fogalmazni..     

Mivel, ITT.., nemelég, a puszta szakmai, elméleti tudás..  Ördög ..   Emelem

Cheyenne, nekem volt (van) többször is, hogy nem ugyan az jön le a "szmájliból", mint aminek szánták, de megesett már fordítva is. Nagyon sok "kartáccsal" nem értem meg magam félszavakból (mást jelent Neki mint nekem), de tudom, ez az én egyéni szoc. problémám. Főleg az elején volt sok félreértésem (erről "urunk" és Horrido is tudna bővebben nyilatkozni), az "utalásaim" miatt, azóta próbálok többnyire egyenesen fogalmazni, aztán ez vagy sikerül vagy nem.  Vállat von
 
 Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1505 Dátum: 2014. Február 23. - 07:59:23 »

Gyermekeim!  Emelem

Azt javaslom.., ne masszírozzuk tovább, ezt a témát..

Kérem pici türelmeteket.., és ígérem, fotókkal dokumentált bizonyítékkal fogom K.L. írásának hitelességét..,  alátámasztani..  Angyal .. :Mosolyog ..


           Emelem

Nincs elfelejtve, K.L.,  íráshitelességének bizonyítása sem..

Időközben, megtettem minden tőlem telhetőt ez ügyben.. 



A többi része már, csak a Jóistenen múlik..    Emelem
Naplózva
nils holgerson
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #1506 Dátum: 2014. április 29. - 10:38:55 »

Sziasztok! Új lakó költözött a fegyverszekrényembe egy 8x57JS kaliberű Santa Barbara Mauser személyében. A puskán egy Schmidt&Bender 8x56-os 1-es szálketesztel ellátott optika van. Már ki is próbáltuk és 100 méteren igencsak meggyőző a szórása SB SPCE 12,7grammos lőszerrel.
http://kepfeltoltes.hu/view/140429/831455752image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1507 Dátum: 2014. április 29. - 16:29:51 »

Már ki is próbáltuk és 100 méteren igencsak meggyőző a szórása SB SPCE 12,7grammos lőszerrel.
Jobban szerettem volna, ha a link alatt a szórásképet láthatom.... Stoel
Arról nincs fotó?
Érdekelne, hogy hogyan muzsikált a cseh likasztó Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
nils holgerson
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #1508 Dátum: 2014. április 30. - 01:47:26 »

Sajnos nem lett lefotózva, de ha minden összejön akkor holnap talán tudom reprodukálni
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1509 Dátum: 2014. április 30. - 07:08:20 »

Sajnos nem lett lefotózva, de ha minden összejön akkor holnap talán tudom reprodukálni
Az jó lenne.
Sokan szidták már a cseh lőszert, amit véleményem szerint nem érdemel meg.
Nem csak a nosztalgia beszél belőlem, de soha nem volt vele problémám, pedig pár ládával sikerült belőlük ellődöznöm.
A másik az, hogy amikor próbaképen szétbontottam jó néhány lőszert, több gyártótól és kaliberben, a mérlegeléskor a gyártási pontosságot tekintve
az olcsó SB lőszerek messze nem szerepeltek rosszul.
Sőt lényegesen jobb eredményt produkáltak, mint pl. a Norma, vagy a Geco.
A 8x57IRS Bühag kancsalpuskám a legjobb szórását az RWS H-Mantel Kupferhohlspitz lövedékkel adta, de közvetlen a nyomában a 12,7-es SPCE loholt.
A Blaser a gyári lőszerek közül jobban egyberakta a cseh 11.7-es SP-t, mint a Geco Plust, vagy a Norma Vulkánt Igen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
mokar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #1510 Dátum: 2014. április 30. - 18:55:31 »

Jobban szerettem volna, ha a link alatt a szórásképet láthatom.... Stoel
Arról nincs fotó?
Érdekelne, hogy hogyan muzsikált a cseh likasztó Vigyorog
 Wave
Emelem
Santa Barabarából lövöm én is a Cseh SPCE lőszert, igaz 7x57 kaliber, de nekem is bevált ! Wave
Igaz az RWS-hez képest tisztításkor több "piszok" jön ki a csőből, de az ára a fele !  Stoel
Naplózva

„Az senkit sem zavar, ha valaki nem talál, de senki nem tolerál egy veszélyesen lövöldözőt!”
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #1511 Dátum: 2014. április 30. - 20:29:01 »

Jobban szerettem volna, ha a link alatt a szórásképet láthatom.... Stoel
Arról nincs fotó?
Érdekelne, hogy hogyan muzsikált a cseh likasztó Vigyorog
 Wave

Az a mezei 30-06 - os cseh puskából a 11,7 -es SPCE-t is lövöm és nem mondhatok rá rosszat.
A lőszerek topikpan 4952 -es hozzászólásommal képet is csatoltam . Ott látni  hogy szereti a cső, ezt a lőszert ezzel a tömegű maggal.
És nekem a vadászatban is bevált.
Üdv
Tamás
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1512 Dátum: 2014. Május 29. - 09:47:05 »

Sziasztok!  Emelem

Bemutatom legújabb szerzeményemet:
Voere Titan II; kalibere:.375H&H Mag. Külföldi beszerzés eredménye.
(Nyilvánvalóan komoly szükségem volt rá a 9,3-asok mellett… :Mosolyog OOO)
Nagyon szép állapotban jött meg (köszönet érte Space Cowboy-éknak Meghajol).
A puska műszakilag nagyon masszív, jól megtervezett szerkezetnek tűnik. 65cm-es viszonylag vastag cső, robosztus, vaj puhán járó, lötyögés mentes zárdugattyú, kivehető tár. Igen
Egyedül a tusagumit kellett cserélni, mert csonttá volt keményedve, és ha már hozzányúlunk a tushoz, át is csiszoltattam. Amíg készült, én is csinosítgattam, itt-ott kapott egy kis TiN bevonatot. SEM szerelékkel volt ellátva speciális mérettel, így hát egy rá illő távcsövet kellett kerítenem, ami egy Nickel Supa 3-10x52 lett.







Természetesen készítettem hozzá lőszert is, 300gr. Nosler Accubond lövedéket ültettem a hüvelybe (viszonylag „lájtosra” töltöttem, inkább a 9,3-asok szintjét célozva meg).
Tegnap megvolt a lőtéri próba is.
Az elgondolásomnak megfelelően a puska szépen viselkedik, nem rúg nagyobbat, mint a 9,3-asok, a lőképe remek.
100m:


Ha már lőtér, lőttem a legutóbbi vaddisznós élményemnél szerepet játszó puskámmal is, és megvan az oka a nem túl jól sikerült lövésnek. A lőlapon egy jó arasznyira jobbra föl mentek a lövések. (Vajon mitől állítódott el?) Beállítás után felraktam a mágneses szerelékkel ellátott lámpát is, amit még lőtéren nem teszteltem. Érdekes, hogy a 9,3-asnál erőteljesen jobbra vitte találatokat, míg a 375-nél csak kicsit alacsonyabbra.


 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1513 Dátum: 2014. Május 29. - 09:54:33 »

Anti!
Gratula a kölökágyúhoz! Vigyorog

A lámpával próbálj úgy lőni még párat, hogy máshová is átrakod a csövön.
Könnyen lehet, hogy találsz olyan helyzetet neki amikor nem zavarja be a cső hullámmozgását és a találati pont nem fog lényegesen változni. Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1514 Dátum: 2014. Május 29. - 09:58:05 »

Köszönöm!
Próbálkozni fogok. Igen


- Ja, még mielőtt valaki megkérdezi, van a puskához szíjkengyel és szíj is,  Ördög  amit még nem tettem vissza rá. (Mondjuk egyenlőre még nem jutott eszembe, hova is raktam a szíjkengyeleket? Fejvakarás Vigyorog)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: