Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 374583 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Szeptember 12. - 16:37:14 »

Nos nekem pedig ez a lőcs lett a mindenes puskám, amíg a 8x57-es nincs.
Miután megjön a 8-as, azt hiszem igen jó "all-weather" puska lesz űkelme. Vigyorog
Izs-18-as kissé kezesebbé téve, .308 win. kaliberben, rajta egy 6x42-es Meopta (1-es szk.)
Na mostmár tényleg megyek, mert a szórómat is meg akarom nézni, mielőtt "őrködni" megyek.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 18:02:57 »

Nagyon csecse lett Roli! Igen

Ez a Csábi gyerök jól eltalálta az agyazást!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 16:37:01 »

Így vettem a puskát, már átalakítva. (a bikák meg egyszerűen szünetelnek bőgésileg...pedig reggel este megyek utánuk)
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 20:15:40 »

Szasztok !

Jelenleg egy Mauser M98-asból készült 9,3x64-esel vadászok, 6x42-es Zeiss Diatal, suhli patent szerelékkel.
Kedvelem a fegyvereket, elég sűrűn váltogatom őket de ezt a kalibert megkedveltem. Még egy 8x57-est szeretnék de azt én építtetném nem készen venném mint ezt a puskát. Bow
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 20:58:09 »

Roli, Norbi! Szépek a lőcsök  Igen Igen

Norbi! Megkérdezhetem, mi az az íves bemarás az előányon?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 23:19:29 »

Roli, Norbi! Szépek a lőcsök  Igen Igen

Norbi! Megkérdezhetem, mi az az íves bemarás az előányon?
Szasz!
Ezt a puskát egy németországi kereskedőtől vettem az E-Gun-on, vadászhagyatékból van, valaki csináltatta magának, valószínű egy 8x57-es hadi Mauserből, de már sajnos nem használhatta, pedig sok örömet okozhatott volna neki. A zárdugattyún a barnításon nem volt kopás, a cső hibátlan, 100 méteren három lövés három centis körben van,   a puska rendkívül esztétikus kinézetű, könnyű és kecses, első ránézésre nem látszik rajta, hogy nagykaliber. Hogy rátérjek a kérdésedre, az előagyon lévő bemarás: ha a tenyerdbe fogod a puskát, nagyon kényelmes a fogása mert a mutatóujjaddal a bemarásban kényelmesen megtámaszthatod, ez pozicionálja a kezedet mert mindig ugyanott fogod meg az előagyat. Nagyon jó az agyazása, minimális súlya és karcsú felépítése ellenére sem rúg (78kg vagyok), szabad kézből is többször lőttem vele és nagyon pontos.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 23:24:05 »

Ezt a puskát egy németországi kereskedőtől vettem az E-Gun-on, vadászhagyatékból van, valaki csináltatta magának, valószínű egy 8x57-es hadi Mauserből, de már sajnos nem használhatta, pedig sok örömet okozhatott volna neki. A zárdugattyún a barnításon nem volt kopás, a cső hibátlan, 100 méteren három lövés három centis körben van,   a puska rendkívül esztétikus kinézetű, könnyű és kecses, első ránézésre nem látszik rajta, hogy nagykaliber. Hogy rátérjek a kérdésedre, az előagyon lévő bemarás: ha a tenyerdbe fogod a puskát, nagyon kényelmes a fogása mert a mutatóujjaddal a bemarásban kényelmesen megtámaszthatod, ez pozicionálja a kezedet mert mindig ugyanott fogod meg az előagyat. Nagyon jó az agyazása, minimális súlya és karcsú felépítése ellenére sem rúg (78kg vagyok), szabad kézből is többször lőttem vele és nagyon pontos.

Szia!

Köszönöm! Logikus a kialakítás, csak más műszeren nem láttam még hasonlót!
"a puska rendkívül esztétikus kinézetű, könnyű és kecses, első ránézésre nem látszik rajta, hogy nagykaliber" - na hát ez a képek alapján egyből látszott...  Igen Igen
Használd jó egészséggel!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 09:05:56 »

Szilva!

Most milyen tölténnyel "eteted"?
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 11:46:31 »

Nézem a fegyvereket és időről időre beleakad a szemem a különféle színes (réz sárga, vagy vöröses) zárdugattyúkba. Lehet, hogy elfutott mellettem az idő, és nem követtem a technika fejlődését? Azt vágom, hogy nem olyan feltűnő a vad számára, mint a megcsillanó fémes-fényes alkatrész, de van azon túl is funkciója? Ha valaki tud, homályosítson fel légyszi!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 12:26:49 »

időről időre beleakad a szemem a különféle színes (réz sárga, vagy vöröses) zárdugattyúkba. Lehet, hogy elfutott mellettem az idő, és nem követtem a technika fejlődését? Azt vágom, hogy nem olyan feltűnő a vad számára, mint a megcsillanó fémes-fényes alkatrész, de van azon túl is funkciója?

Szia!

Olvass vissza a Fegyvermesteres - Felelületkezelés topikban.
Ezek nagy részét én követtem el. Vigyorog
Vadászpuskákon nagyrészt az optikai tuning miatt csináljuk, de van funkciója is. Kemény kopásálló (PVD) bevonat.
Ha részletesebben érdekel a megfelelő rovatban válaszolok. Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 12:43:16 »

 Igen Köszönöm!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:55:11 »

Szilva!

Most milyen tölténnyel "eteted"?
Sokféle lőszer nem kapható hozzá,
jelenleg az RWS Doppelkern 14,6gramm-osat használom
0m, 900m/s, 5913J
200m, 678m/s, 3356J
Vaddisznó-orvosság >Nevet
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:56:34 »

Vaddisznó-orvosság >Nevet

Aha igen, mint a kálium-klorid  >Nevet Ördög Gyors és hatékony... Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 20:01:57 »

Szilva!

Most milyen tölténnyel "eteted"?
Sokféle lőszer nem kapható hozzá,
jelenleg az RWS Doppelkern 14,6gramm-osat használom
0m, 900m/s, 5913J
200m, 678m/s, 3356J
Vaddisznó-orvosság >Nevet

No és ebben a gyors 9,3-as kaliberben hogyan vált be a DK? mert nekem 8x57-esben elég jó volt...
(jöhet a válasz a 9,3-as topicba)
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 14:49:35 »


Nekem ezek húzzák a vállam:

M98 Zastava 7x64 Meopta 7x50 (markolatrózsa csere alatt)

Az új szerzemény: IZH-18 MH Zeiss 1,5-6x36
Ma szereltem fel a távcsövet.
Ha valaki úgy emlékszik, hogy látta már valahol ezt a puskát, akkor nem téved!  Bion
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: