Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431280 alkalommal)
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #2190 Dátum: 2017. November 25. - 19:53:39 »

Üdv mindenkinek!
A mai napon felkerült az új lakóra a távcsö, sajnos a fagylaltoséknál nem volt készleten a vásárláskor használt remington lőszer amivel nyilt irányzékkal 50 méteren egybeszakadtak a lövések (9,3x62 sabatti, remington psp core lokt 18,4g) igy tüz oltásként vettem egy doboz hornady dangerous game series lőszert, amivel sikerült 100 yardon (ottani tavolság) +4 cm-re belöni! A kérdésem, hogy használja valaki ezt a löszert ebben a kaliberben, es ha igen mik a tapasztalatai vele kapcsolatban? A kicsivel drágább ár nekem nem számit, nem lövök el doboz számra belőle egy évben! Max 2 doboz.  Nagyjából olvastam a 9,3 topikot és ez alapjan meglenne a kiválasztott lőszer, de ma nem volt más. Ha jók a tapasztalatok akkor maradok ennél, az utánpótlás meg kiderül.
Elöre is köszönöm!  Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2191 Dátum: 2017. November 25. - 20:17:10 »

Üdv mindenkinek!
A mai napon felkerült az új lakóra a távcsö, sajnos a fagylaltoséknál nem volt készleten a vásárláskor használt remington lőszer amivel nyilt irányzékkal 50 méteren egybeszakadtak a lövések (9,3x62 sabatti, remington psp core lokt 18,4g) igy tüz oltásként vettem egy doboz hornady dangerous game series lőszert, amivel sikerült 100 yardon (ottani tavolság) +4 cm-re belöni! A kérdésem, hogy használja valaki ezt a löszert ebben a kaliberben, es ha igen mik a tapasztalatai vele kapcsolatban? A kicsivel drágább ár nekem nem számit, nem lövök el doboz számra belőle egy évben! Max 2 doboz.  Nagyjából olvastam a 9,3 topikot és ez alapjan meglenne a kiválasztott lőszer, de ma nem volt más. Ha jók a tapasztalatok akkor maradok ennél, az utánpótlás meg kiderül.
Elöre is köszönöm!  Emelem

Nem akarok semmit javasolni, csak elmondom a saját tapasztalatomat, ami nem  ilyen-olyan oldalak google fordítása, miegymás, hanem nettó tapasztalat.

Számomra  a megoldás a Norma, ami azért jó, mert létezik gyakorló patron és vadászpatron ugyanolyan ballisztikával, viszont árban előbbi igen jó. (~fele a vadászpatronnak) Ezért aztán vehetsz Jaktmatchot 500Ft-ért (= huszonegynehányezer az 50 db) amivel kifáradhatsz a lőtérre gyakorolni. És ez a lényeg. Mert! Nézegetheted a katalógust, fórumot, baráti jótanácsot, ezek sajnos nem találják el helyetted a vadat. Pakolj ki 100-ra, (ha nagy májer vagy és olyan a lőtér 150-re) egy rotte galambot a lődombra, oszt babzsákról hadd' szóljon.  Lő A torony basztatása nélkül a 18,5 grammos Alaskát, PDC-t pont ugyanoda fogja  tenni. És az a 18,5 gramm nemigen hazudik  Vigyorog

Amúgy biztos marha jó a Hornady  Angyal

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #2192 Dátum: 2017. November 25. - 21:26:44 »

Nem akarok semmit javasolni, csak elmondom a saját tapasztalatomat, ami nem  ilyen-olyan oldalak google fordítása, miegymás, hanem nettó tapasztalat.

Számomra  a megoldás a Norma, ami azért jó, mert létezik gyakorló patron és vadászpatron ugyanolyan ballisztikával, viszont árban előbbi igen jó. (~fele a vadászpatronnak) Ezért aztán vehetsz Jaktmatchot 500Ft-ért (= huszonegynehányezer az 50 db) amivel kifáradhatsz a lőtérre gyakorolni. És ez a lényeg. Mert! Nézegetheted a katalógust, fórumot, baráti jótanácsot, ezek sajnos nem találják el helyetted a vadat. Pakolj ki 100-ra, (ha nagy májer vagy és olyan a lőtér 150-re) egy rotte galambot a lődombra, oszt babzsákról hadd' szóljon.  Lő A torony basztatása nélkül a 18,5 grammos Alaskát, PDC-t pont ugyanoda fogja  tenni. És az a 18,5 gramm nemigen hazudik  Vigyorog

Amúgy biztos marha jó a Hornady  Angyal


Emelem
Lehet, hogy a Varga csendes 2016 teszi velem,  2 tányér borso levessel lefojtva! De sajnos nem értem a lényeget! Sem nem vagyok majer, sem nem akarom, hogy más löje helyettem a vadat. Egyszerűen a lőszerrel kapcsolatban érdeklődlödtem! Előre is bocs ha én értem félre!
Naplózva
FRAKKI
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #2193 Dátum: 2017. November 26. - 07:57:37 »

Emelem
Lehet, hogy a Varga csendes 2016 teszi velem,  2 tányér borso levessel lefojtva! De sajnos nem értem a lényeget! Sem nem vagyok majer, sem nem akarom, hogy más löje helyettem a vadat. Egyszerűen a lőszerrel kapcsolatban érdeklődlödtem! Előre is bocs ha én értem félre!

Üdvözöllek!
Véletlenül beleástam magam a témába, mivel a Hornady jó alternatívát nyújt több drágább és jobbnak tartott(de nem jobb) európai gyártó lőszerével szemben.
Majdnem beleestem ugyanabba a csapdába amibe Te is, és majdnem vettem a boltba ugyanezt a 9,3x62 HORNADY SP-RPINTERLOCK DANGEROUS GAME SERIES-t. De hál' isten nem tettem, ugyanis ez a lőszertípus kifejezetten az afrikai nagyvadak(amit enged a kinti törvény, 9,5mm alatt)elejtésére gyártja a gyártó. Ez szintén Soft Point, de jóval keményebb az európai nagyvadnál egy kicsit sok, nem biztos, hogy azt kapod amit várnál, gondolok a megfelelő sokkhatásra, és vérmennyiségre, azon ok miatt: afrikai keményebb nagyvadra lett optimalizálva.
Nálunk ha Hornady-t akarsz választani ebben a kaliberben akkor ezt válaszd: 9,3x62 SP-INTERLOCK CUSTOM INTERNATIONAL, na ez -ha szereti a csöved- tökéletes lesz! Ja és fele annyiba kerül, mint amit vettél. Általában a boltosok sem ismerik a különbséget, csak rád sózzák a Dangerous Game Series-T, ami ugye RWS árban van, és nem fog tetszeni a hatása.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2194 Dátum: 2017. November 26. - 08:01:57 »

Emelem
Lehet, hogy a Varga csendes 2016 teszi velem,  2 tányér borso levessel lefojtva! De sajnos nem értem a lényeget! Sem nem vagyok majer, sem nem akarom, hogy más löje helyettem a vadat. Egyszerűen a lőszerrel kapcsolatban érdeklődlödtem! Előre is bocs ha én értem félre!

Lőtéren voltam tegnap, azért volt bennem ekkora lendület.  Ördög Természetesen nem volt célom ártani / bántani - az egyes szám második személyt amolyan angolos "You can"-nek szántam - csak azt próbáltam mondani, hogy egy elfogadottabb, sűrűbben kapható patronnal szerintem beljebb lennél. Az az "évi 2 doboz patron"  ma szerintem nem jó megközelítés. Kevés.

A dangerous big game seriest továbbra is passzolom, mondjuk a hazai revíren nemigen tudom hány dangerous big game van (Boar peléjén kívül  Vigyorog)  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2195 Dátum: 2017. November 26. - 08:51:56 »

Üdv mindenkinek!
A mai napon felkerült az új lakóra a távcsö, sajnos a fagylaltoséknál nem volt készleten a vásárláskor használt remington lőszer amivel nyilt irányzékkal 50 méteren egybeszakadtak a lövések (9,3x62 sabatti, remington psp core lokt 18,4g) igy tüz oltásként vettem egy doboz hornady dangerous game series lőszert, amivel sikerült 100 yardon (ottani tavolság) +4 cm-re belöni! A kérdésem, hogy használja valaki ezt a löszert ebben a kaliberben, es ha igen mik a tapasztalatai vele kapcsolatban? A kicsivel drágább ár nekem nem számit, nem lövök el doboz számra belőle egy évben! Max 2 doboz.  Nagyjából olvastam a 9,3 topikot és ez alapjan meglenne a kiválasztott lőszer, de ma nem volt más. Ha jók a tapasztalatok akkor maradok ennél, az utánpótlás meg kiderül.
Elöre is köszönöm!  Emelem

Érdeklődni a vásárlás előtt kellett volna . Most már lőjed amit vettél . Egyáltalán nem használtam a nevezett Hornady lőszert de ha igaz hogy nagyon kemény akkor lehet hogy úgy megszívsz vele mint Stefi  Mosolyog az Oryxal .  Kis testű süldőt úgy lőttem meg ahogy illik - lapocka mögött kétújjnyival  Kacsint - aztán csodálkoztam hogy 20-30 méterig egy csöpp vér sincs majd imitt amott egy kevés. A tacsim még nem volt így  Eb a vadász  vagy 120 -150 métert jó kökényes vadrózsás sűrüben. Ritkán sikerül ennyire megszívatni magam.  Akár melyik puha SP lövedékkel jó véren ott lett volna 30 méteren belül. A kemény Oryx "csak" átbökte a tüdőt.    Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2196 Dátum: 2017. November 26. - 11:33:52 »

Valakinek volt már gyári Geco sp nél csettes?
Ma volt nekem egy de erdekes mert olyan mintha nem ütött volna rá az ütőszeg..
Érdekes.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #2197 Dátum: 2017. November 26. - 16:25:37 »

Köszönöm mindenkinek az információt!
Természetesen nem érzem magam bántva!  Emelem
A választás csak és kizárólag a mai vadászat miatt történt, ami elmaradt a szél miatt.
Amint lehetösegem lesz cserélem le a remington psp core loktra!
 Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #2198 Dátum: 2017. November 26. - 21:10:59 »

Valakinek volt már gyári Geco sp nél csettes?
Ma volt nekem egy de erdekes mert olyan mintha nem ütött volna rá az ütőszeg..
Érdekes.
Sokat ellőttem már, de nem. Mindíg elműködött szépen.
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #2199 Dátum: 2017. November 27. - 15:53:54 »

Üdvözlöm a Tisztelt vadásztársakat! A mi nap lettem egy Sabatti Rover tulajdonosa eme kaliberben és érdekelne, h ez a cső melyik lőszert "kedveli" leginkább. Ill. van-e tapasztalata valakinek ezzel a fegyvermárkával kapcsolatban, lehet negatív is a tapasztalat! Várom megtisztelő valaszaikat. Üdv
Egy éve vettem ugyanilyen fegyvert mint a Tiéd. Sako hammerhead 18,5 g lövök vele hibátlan. Most kipróbáltam a Geco plust 16.5 g súlyban, Egy centi magasságbeli eltéréssel oda hordja ahova a Sakot. Ezzel két őzet lőttem mindkettő helyben maradt. Az én fegyverem a Sakot nehezen adogatja, a Gecot viszont jól.
Naplózva
Tomi79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #2200 Dátum: 2017. November 28. - 00:04:18 »

Egy éve vettem ugyanilyen fegyvert mint a Tiéd. Sako hammerhead 18,5 g lövök vele hibátlan. Most kipróbáltam a Geco plust 16.5 g súlyban, Egy centi magasságbeli eltéréssel oda hordja ahova a Sakot. Ezzel két őzet lőttem mindkettő helyben maradt. Az én fegyverem a Sakot nehezen adogatja, a Gecot viszont jól.
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #2201 Dátum: 2017. December 06. - 05:52:53 »

A Hornady Sp Rp Interlock dangerous game-mel lőtem egy borzot és egy disznót. Ezek alapján nekem nem tűnt keménynek, mivel a borzot a kis test ellenére egész jól megdolgozta a disznó pedig, a rálövés helyétől locsolta a vért literszámra. Lőtáv kb. 60 méter volt a lőtáv és vagy 35-40 a halálvágta. Tudom, hogy ennyi alapján nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, de nekem nem tűnt keménynek.
Naplózva
magyar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #2202 Dátum: 2017. December 09. - 10:33:51 »

Üdvözöllek!
Véletlenül beleástam magam a témába, mivel a Hornady jó alternatívát nyújt több drágább és jobbnak tartott(de nem jobb) európai gyártó lőszerével szemben.
Majdnem beleestem ugyanabba a csapdába amibe Te is, és majdnem vettem a boltba ugyanezt a 9,3x62 HORNADY SP-RPINTERLOCK DANGEROUS GAME SERIES-t. De hál' isten nem tettem, ugyanis ez a lőszertípus kifejezetten az afrikai nagyvadak(amit enged a kinti törvény, 9,5mm alatt)elejtésére gyártja a gyártó. Ez szintén Soft Point, de jóval keményebb az európai nagyvadnál egy kicsit sok, nem biztos, hogy azt kapod amit várnál, gondolok a megfelelő sokkhatásra, és vérmennyiségre, azon ok miatt: afrikai keményebb nagyvadra lett optimalizálva.
Nálunk ha Hornady-t akarsz választani ebben a kaliberben akkor ezt válaszd: 9,3x62 SP-INTERLOCK CUSTOM INTERNATIONAL, na ez -ha szereti a csöved- tökéletes lesz! Ja és fele annyiba kerül, mint amit vettél. Általában a boltosok sem ismerik a különbséget, csak rád sózzák a Dangerous Game Series-T, ami ugye RWS árban van, és nem fog tetszeni a hatása.

Az SP-RP egy puha , kémiailag a köpenyhez kötött mag erősített farral. Ez azt eredményezi, hogy nagyon jól és könnyen expandál, de a hengeres far rész egyben merad és átüti még a két lapockát is. Nekem mindig volt limenet. A kistestű vadaknál is jól teljesít, én özezni is szoktam vele, mert nem roncsol. Hajtásban nem probléma a bokros takarás megy mint a gőzmozdony. Ez egy kiváló lőszer, lödd bátran.
Naplózva
taki01
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #2203 Dátum: 2018. Február 21. - 20:02:35 »

Sziasztok!
Ma lettem 9,3-as "nagy vas" tulajdonos . Remélem beigazolja az itt hallott sok pozitívumot amit írtatok róla .
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #2204 Dátum: 2018. Február 21. - 21:38:37 »

Abba biztos vagyok. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: