Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 430226 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #1290 Dátum: 2012. április 30. - 18:49:44 »

Pontosan arra is való! Engem már segített szép élményhez így ez a puska! Zabban vettem észre a csámcsogó disznókat, kb 15-20 lépésről. Távcső le, óvatosan a bokor alá, pozíciókeresés, golyóval egyik kancsi fejbe, majd a nyiladékra kiugró és egy pillanatra megtorpanó másik a brennekével blatton. Eredmény: Két 70-80 kg kancsi (12-14 cm agyarka) + egy hétig nem múlt el a vigyor a  pofámról.  Vigyorog Hajtásban is csak egyszer sikerült dublét lőnöm, de úgy gondolom ez az a plusz amit tud adni egy ilyen vegyescsövű, illetve a megbízható oldható távcsőszerelék. Gondolom így már érthető a rajongásom a 9,3-as iránt, illetve a vegyescsövűek irányába. Nemrég vettem egy 6,5x57 R vegyescsövűt is, de ez már egy másik topic témája. (Bocsi az elkanyarodásért.)
Üdv: monticola Emelem

 Taps Taps

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #1291 Dátum: 2012. Május 07. - 21:20:14 »

Sziasztok!

Kinéztem egy Sauer 202 9,3x62 kaliberben, 51 cm hosszú csővel, végig agyazott. Érdekelne milyen negatív vélemény van róla.

Milyen gyártmányú lőszerrel tesztelik? A honlapjuk szerint partnerként a Normát és az RWS-t adják meg. Valószínűsítem nem véletlen.

A norma plastikot ajánlja egy-két ismerősöm, mivel a lövedék a mag sajátosságából adódóan nem minden esetben hatol át, az összes energiát így leadja.

Köszi.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1292 Dátum: 2012. Május 07. - 21:31:22 »

Nagy baj van ezzel a puskával nekem elhiheted!      Az hogy nekem nincs ilyen!  Ördög     Stoel
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1293 Dátum: 2012. Május 08. - 08:18:12 »

Helló Pipacs

 Az 51cm csőben biztos vagy? Mert szerintem ez már határ eset a standard kalibereknél is . A 202 jófegyver , én még rossz véleményt nem hallottam róla . Az ,hogy milyen lőszert szeret azt nem lehet fejben eldönteni , mindkét általad említet lőszergyár termékei jók , de ha vissza olvasol akkor ráfogsz jönni , hogy még sok jó "patrony" van ebben a kaliberben . Arra viszont számíts , hogy jóesélyed van a tökéletlen lőporégésre a rövid cső miatt , ez hajtásban - mert ezen rövidcsövüeket ide készítik- nem fog zavarni  , lesen viszont  a nagyobb torkolat tűz és hang miatt zavaró lehet .

Üdv az OGRE
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1294 Dátum: 2012. Május 08. - 08:45:02 »

Az 51cm csőben biztos vagy? Mert szerintem ez már határ eset a standard kalibereknél is . A 202 jófegyver , én még rossz véleményt nem hallottam róla . Az ,hogy milyen lőszert szeret azt nem lehet fejben eldönteni , mindkét általad említet lőszergyár termékei jók , de ha vissza olvasol akkor ráfogsz jönni , hogy még sok jó "patrony" van ebben a kaliberben . Arra viszont számíts , hogy jóesélyed van a tökéletlen lőporégésre a rövid cső miatt , ez hajtásban - mert ezen rövidcsövüeket ide készítik- nem fog zavarni  , lesen viszont  a nagyobb torkolat tűz és hang miatt zavaró lehet .
Üdv!
Nem lesz azzal az 51 centivel semmi baj.
Erre találták ki a házi lőszertöltést  Kacsint.
Az a baj, hogy a lőszergyárak kizárólag standard értékek mentén dolgoznak. Vesznek egy nagy átlagot, ami valahol 60 cm körül mozog és azzal kalkulálnak.
Na az egyértelmű, hogy egy 51 centis cső esetén bőven marad még elégetlen cucc, ami az ájerbe érve lobban el.
Ha megnézel egy komolyabb utántöltéssel foglalkozó programot, abban egy csomó paraméterrel lehet számolni, amivel a gyárban nyilván nem tudnak foglalkozni.
Hogy mást ne mondjak, ha adott több csőhossz és egy fajta lövedék, akkor a különböző hosszokhoz akár más-más lőport fog rendelni a program, hogy minél magasabb %-ban égjen el a cucc a csőben, hasznos energiát termelve a villanás helyett.
Igazából ebben rejlik a házi utántöltés nagy varázsa, hogy el lehet szakadni a sablontól és saját igény szerint lehet optimalizálni a lőszert.
Erre semelyik gyár nem képes.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1295 Dátum: 2012. Május 08. - 09:00:08 »

Sziasztok!

Kinéztem egy Sauer 202 9,3x62 kaliberben, 51 cm hosszú csővel, végig agyazott. Érdekelne milyen negatív vélemény van róla.

Köszi.

Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Két nagy baj van ezzel a puskával, amik egymásból következnek:
Kib...tt drága, és nekem nincs.  Kacsint Ördög Bár ha választhatnék, inkább egy Sauer80 "stucnyik" Vigyorog  kerülne a szekrénybe. Nekem az az etalon. Igen

 Igen
 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
arudi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1296 Dátum: 2012. Május 21. - 17:42:16 »

Üdv mindenkinek !
Újonc vagyok ezen a fórumon, vadász is csak másfél éve. Jelenleg egy ,308W Marlinom van, most vettem egy CZ 550 Lux 9,3x62-est. Van-e valakinek tapasztalata a Labor für Ballistik töltényeivel valamint az Impala lőszerrel ebben a kaliberben? Egyébként a ,308-ast Hornady Superformanc-el használom, nekem bevált, 10 lövésből 7 süldő , egy gerinctüske és 2 hibázás ( első hat lövésből hat disznó, utána elbíztam magam  javascript:void(0)Kacsint
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1297 Dátum: 2012. Május 21. - 17:58:58 »

Üdv mindenkinek !
Újonc vagyok ezen a fórumon, vadász is csak másfél éve. Jelenleg egy ,308W Marlinom van, most vettem egy CZ 550 Lux 9,3x62-est. Van-e valakinek tapasztalata a Labor für Ballistik töltényeivel valamint az Impala lőszerrel ebben a kaliberben? Egyébként a ,308-ast Hornady Superformanc-el használom, nekem bevált, 10 lövésből 7 süldő , egy gerinctüske és 2 hibázás ( első hat lövésből hat disznó, utána elbíztam magam  javascript:void(0)Kacsint

Ugyanilyen fegyverem van január óta, de én Geco 16.5g lőszert lövök vele. Jól muzsikál a cimborám Steyr 9.3-asában is. Labor für Ballistik lőszert nem ismerem, viszont az Impalát elég sokan szidták itt a fórumon is, meg máshol is. A Geco jól dolgozik, és ami fontos, hogy szépen hordja a puska. Amit eddig eltaláltam vele, az helyben maradt, bár vagy blattra, vagy fültőre szoktam célozni. Marlint miért cseréled le, ha ennyire bevált?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
arudi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1298 Dátum: 2012. Május 22. - 10:30:49 »

A Marlint csak mint puskát cserélem le, a kaliber marad! Anno, amikor " felfegyverkeztem" egy fix összegből kellett gazdálkodnom, így dönteni kellett: egy drágább vagy több olcsóbb kaliber, éjjellátó, céltávcsövek stb.. Az utóbbi mellett döntöttem, így lett egy új Marlin ,22 WM, egy használt Brno Fox 2 ,222R és a ,308W Marlin. Most, hogy a ,308W kaliberrel elégedett vagyok és lett egy kis " herdálni " való pénzem, ezért a Marlint egy CZ 550 Lux-ra cserélném, kizárólag minőségi megfontolásból, mivel a Marlinnal egyébként semmi bajom, pontos, egyszerű szerkezetű. Csak ajánlani tudom első fegyvernek, kaliberkipróbáláshoz mindenkinek. Azután lehet értékben feljebb menni. Jobb, mintha Blaser-ral kezdenék és ott pl. elégedetlen lennék a választott kaliberrel !! A CZ 550 Lux 9,3x62-t azért vettem, hogy legyen egy nagy kaliber is, hátha erre téved a " minden süldők " öregapja is, meg ha egyes haverok beváltják a fenyegetésüket, hogy meghívnak szarvasra, akkor legyen mivel jó hangosat lőni. A Marlin XS7 ,308W még nem hirdetem, de ha valakit érdekel, tavaly októberi, számlával, papírokkal, garanciával eladó.
Vadászi üdözlettel : Rudi

Megkérem a Tisztelt Vadásztársakat, hogy az éjjellátós vitát a csevegőben folytassátok.
Vagy inkább ott sem
  Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 22. - 19:08:21 írta galoscsabus » Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1299 Dátum: 2012. Június 08. - 19:36:05 »

Mint 9,3 as kedvelő tapasztalataim lőszert illetően:
Norma oryx:
kemény erős mag. Szarvas, és disznó is 2 oldalon lett lukas tőle. Talán baj is hogy később gombásodik
A komám hajtásba egy akácfán keresztül lőtte a disznót, még úgy is lett kimeneti nyílás.
van maradványtestem belőle.

RWS Evo.
nagyon szuper lőszer bár az ára is szuper...
A fenti lőszer összes baját orvosolja.
Ha valaki teheti szerintem nagyon jó vásár.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #1300 Dátum: 2012. Június 29. - 19:04:03 »

Üdvözlök mindenkit!
Még új vagyok a fórumon, és a segítségeteket szeretném kérni Lőszer ügyben.
A BARNAUL lőszerre lennék kíváncsi 9,3x64-ben.
Használt, már valaki ilyet, s ha igen mit tapasztalt?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1301 Dátum: 2012. Június 30. - 11:41:11 »

Üdvözlök mindenkit!
Még új vagyok a fórumon, és a segítségeteket szeretném kérni Lőszer ügyben.
A BARNAUL lőszerre lennék kíváncsi 9,3x64-ben.
Használt, már valaki ilyet, s ha igen mit tapasztalt?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Szia János, Üdv. itt a Fórumon!

Ezzel a kaliber/lőszer összeállítással kérdezt Szilva fórumtársunkat, mert ha nem csal az emlékezetem, Ő ilyet lő a Mauserjéből!

Amúgy tegnap néztem, az ára nagyon-nagyon jó! 270Ft-ért szerintem ajándék! Ha nem tud segíteni senki sem, akkor vegyél egy dobozzal, próbáld ki.  Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1302 Dátum: 2012. Július 01. - 14:39:53 »

Szia János, Üdv. itt a Fórumon!

Ezzel a kaliber/lőszer összeállítással kérdezt Szilva fórumtársunkat, mert ha nem csal az emlékezetem, Ő ilyet lő a Mauserjéből!

Amúgy tegnap néztem, az ára nagyon-nagyon jó! 270Ft-ért szerintem ajándék! Ha nem tud segíteni senki sem, akkor vegyél egy dobozzal, próbáld ki.  Wave
Ja, Szilva lövi a barnault ebben a kaliberben. Ha jól emlékszem, azt mondta, annyit tud, mint egy 9.3x62.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #1303 Dátum: 2012. Július 01. - 22:50:18 »

Sziasztok!

Köszönöm a segítségeteket, 1 próbát mindenképp megér, maximum szóróra.
 Emelem
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1304 Dátum: 2012. Július 01. - 23:31:37 »

Üdvözlök mindenkit!
Még új vagyok a fórumon, és a segítségeteket szeretném kérni Lőszer ügyben.
A BARNAUL lőszerre lennék kíváncsi 9,3x64-ben.
Használt, már valaki ilyet, s ha igen mit tapasztalt?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Igen, jelenleg ezzel kezelem a disznókat, ölőhatása brutális, eddig még nem nagyon kellett utánkeresni, locsog a vér és dől a disznó, max 40 méteren belül eldől.
Lőtéren belőve 100 méteren 5 cm magaslövése van, 200 méteren 8-9 cm-rel megy a középpont alá (lőtéren kipróbálva), szórása 100-on 3 cm-en belül van. Röviden ennyi.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: